Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Janeczka1963 napisał:

Dzień dobry :cześć:

Witam milutko i cieplutko wszystkich, a co pierwsza jestem:zwyciezca: , to kto mi zabroni wszystkich bez wyjątku powitać :trele:.No to tradycyjnie kawusią :kawa: częstuję i na pogaduchy zapraszam :dyskusja:, w kupie :d.  Komu w drogę to szerokiej życzę i szczęśliwego powrotu do domku, albo do pracy :cmok:,  a wszystkim miłego dnia :cmok: 

pobrane (4).jpg

@Janeczka1963 już światami powiało u Ciebie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć  wam.

Przed chwilą wąsaty woźny siedzący w komputerze zadzwonił na mnie mosiężnym dzwonkiem, dając do zrozumienia, że wakacje się skończyły, pora wracać do forumowej ławki i kontynuować pisanie . Jestem  i czekam z piórem w dłoni. Komu na ochotnika atramentem po  oczach dać:d?  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacy Ci Niemcy są zacofani pod względem tych płatności kartą. W Polsce jestem od dawna przyzwyczajony do płatności kartą bo u nas można nią płacić praktycznie wszędzie. I niestety z tego przyzwyczajenia czasem mam lipe w sklepach. Wchodze do takiego sklepu Backerei i Metzke w jednym. U Pani obsługującej mięso kupuje mięso i płace kartą, fajnie... podchodzę do Pani od pieczywa 2 metry obok: "Nie ma płatności kartą"....crazy cuckoo GIF

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał845 w biznesie nie zawsze wszystko jest jasne dla konsumenta. Czasem wydaje się wręcz dziwne. Otóż za każdą operację przez terminal płatniczy sprzedawca  produktów musi podzielić się prowizją za operację finansową.  Wartość prowizji jest uzależniona od  ilości operacji w skali miesiąca i/lub  ich  wartości . Są  branże, gdzie z finansowego punktu widzenia  jest to po prostu  nieopłacalne/nieuzasadnione .  Są też  sytuacje, gdzie firma stoi na skraju  bankructwa  i kroi koszty.  Jeśli ktiś  mi  nie wierzy,   może założyć  sobie firmę i działać, pokazać co  potrafi , albo przystosować się do otaczającej go rzeczywistości. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał845 napisał:

Jacy Ci Niemcy są zacofani pod względem tych płatności kartą. W Polsce jestem od dawna przyzwyczajony do płatności kartą bo u nas można nią płacić praktycznie wszędzie. I niestety z tego przyzwyczajenia czasem mam lipe w sklepach. Wchodze do takiego sklepu Backerei i Metzke w jednym. U Pani obsługującej mięso kupuje mięso i płace kartą, fajnie... podchodzę do Pani od pieczywa 2 metry obok: "Nie ma płatności kartą"....crazy cuckoo GIF

Niemcy bardzo rzadko płacą kartą w sklepach, u nich zdecydowanie króluje  jest gotówka, to tak z moich obserwacji 

:), uważam, ze mają sporo racji, lepiej mieć pieniądze przy sobie :dobrze:

W polsce też nie wszędzie można zapłacić kartą, idź na przykład na targ i chciej zapłacić kartą ;)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Janeczka1963 napisał:

W polsce też nie wszędzie można zapłacić kartą, idź na przykład na targ i chciej zapłacić kartą ;)

No targi to już są takie jedyne z ostatnich bastionów w Polsce gdzie czasem się nie da płacić kartą :)  A tutaj w DE masakra, nawet ostatnio u dentysty w porządnym miejscu gdzie była recepcja, elegancja Francja, itd. nie mieli terminala i musiałem dzwonić po synową PDP aby podjechała z gotówką :$  Ale wiem, że mój błąd. Przyzwyczajenie z Polski że idę z kartą i wiem, że nią niemal wszędzie zapłacę.

Edytowane przez Michał845
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał845 z kolei pojedziesz  do Ameryki,  to w portkach możesz mieć tylko jednodolarówkę, żebyś mógł  zgodnie z prawdą powiedzieć,  że jesteś przy forsie.  Tam królują karty płatnicze.  Wybrałeś @Michał845 zły kraj na roboty :szydera:. Teraz tam można już  bez wiz wskoczyć:hura:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, Heidi napisał:

@Michał845 z kolei pojedziesz  do Ameryki,  to w portkach możesz mieć tylko jednodolarówkę, żebyś mógł  zgodnie z prawdą powiedzieć,  że jesteś przy forsie.  Tam królują karty płatnicze.  Wybrałeś @Michał845 zły kraj na roboty :szydera:. Teraz tam można już  bez wiz wskoczyć:hura:

Oj poleciałbym gdyby nie te ceny lotnicze, może kiedyś :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Michał845 napisał:

Oj poleciałbym gdyby nie te ceny lotnicze, może kiedyś :)

Nie są  takie złe ceny jeśli kupisz bilet  rok wcześniej i w dwie  strony:d. Czy ty jesteś opierzony , że  chciałbyś tam polecieć:szydera:?  

Ja nie  marzę o podróży w tamtą stronę,  bo póki co jestem  zaokrętowana w Honolulu z moją Niunią .  Zbieram  na marzenia innego typu. Póki co czasem się  teleportuję i śmigam palcem po  mapie.  Właśnie upolowałam zebrę:oklaski: w krainie Amazon i martwię się jak ją przetransportować,  czy czasem kopyta nie będą  wstawać z walizki O.o u nie  będzie  pierdzieć>:(. Zanim dojadę do domu wytresuję ją na gładko , będzie idealnie pasować na podłodze  do jednego z moich pokoi o nazwie Afryka dzika:oklaski:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heidi napisał:

Nie są  takie złe ceny jeśli kupisz bilet  rok wcześniej i w dwie  strony:d. Czy ty jesteś opierzony , że  chciałbyś tam polecieć:szydera:?  

Ja nie  marzę o podróży w tamtą stronę,  bo póki co jestem  zaokrętowana w Honolulu z moją Niunią .  Zbieram  na marzenia innego typu. Póki co czasem się  teleportuję i śmigam palcem po  mapie.  Właśnie upolowałam zebrę:oklaski: w krainie Amazon i martwię się jak ją przetransportować,  czy czasem kopyta nie będą  wstawać z walizki O.o u nie  będzie  pierdzieć>:(. Zanim dojadę do domu wytresuję ją na gładko , będzie idealnie pasować na podłodze  do jednego z moich pokoi o nazwie Afryka dzika:oklaski:

:lanie:ja Ci dam polowania urządzać ,po doopie Ci wychlastam ,zebrę Ci zrobię za darmo

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Funny napisał:

:lanie:ja Ci dam polowania urządzać ,po doopie Ci wychlastam ,zebrę Ci zrobię za darmo

Fakt, że przydałoby się w tym miejscu parę zmarszczek wyprasować:d, tylko nie wiem czy kolor będzie oczekiwany po tym zabiegu:$. Ma być biało-czarny, nie czerwony. Jakby nie patrzeć już mi się ciepło zrobiło:tak2:@Funny to ma być nadruk zebry na  skórze wołowej, a jak byłyby wątpliwości, to ja na razie jeszcze z buhajem nie miałam do czynienia:d.  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Heidi napisał:

Fakt, że przydałoby się w tym miejscu parę zmarszczek wyprasować:d, tylko nie wiem czy kolor będzie oczekiwany po tym zabiegu:$. Ma być biało-czarny, nie czerwony. Jakby nie patrzeć już mi się ciepło zrobiło:tak2:@Funny to ma być nadruk zebry na  skórze wołowej, a jak byłyby wątpliwości, to ja na razie jeszcze z buhajem nie miałam do czynienia:d.  

Ty to masz gusta  o fantazje na aż boje się spytać

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Funny napisał:

Kupiłam lody z jabłkiem pieczonym pierwszy raz jem ....dobre ale słodkie ...aż mi po oczach ta słodkość daje

Ja to lody nawet latem rzadko jadam, Błyskawicznie mam po nich problemy z gardłem. Widać już mocno jest zdarte :donos:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...