Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Heidi napisał:

Tak tak. Piwo z beczki proszę   do brzucha:zdrówko:,  bo pusta beczka będzie potrzebna dla kata:pejcz:. Ładnie się na nią @Niezapominajka 67 ułoży, sukienkę  na ramiona  zadrze i strzelać z bata będziemy po  goliźnie:szydera: na środku  rynku. 

Który to wiek ?:d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elf napisał:

Witam i ja porannie kawoszy i nie tylko pora zacząć żyć w rzeczywistości po wyjazdowej. Pierwsze rozmowy w sprawie pracy w Polsce za mną. Okazuje się że tutaj też można pracować i że kreatywność bywa cechą porządaną. Czy dostanę tę prace trudno powiedzieć. Ale to już dłuższa historia. Może opowiem na blogu... Jeżeli zechce mi się go pisać. Na razie zastanawiam się co ugotować,  jak myślicie barszcz ukraiński byłby wskazany. . No dobrze skoro nalegacie.... To zapraszam dzisiaj na Latte Machiato z rańca. 

Gdzie się nie obrócę to ludzie gadają ze chcą rezygnować z pracy w opiece .Ja póki co pracuje bo wiem że w kraju takiej kasy nie zarobie ,poza tym dopiero od 5 lat w opiece ...jeszcze mi się nie znudziło ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Funny napisał:

Gdzie się nie obrócę to ludzie gadają ze chcą rezygnować z pracy w opiece .Ja póki co pracuje bo wiem że w kraju takiej kasy nie zarobie ,poza tym dopiero od 5 lat w opiece ...jeszcze mi się nie znudziło ;)

Ja też się poważnie zastanawiam nad dalsza praca w opiece. Też pracuje 5 lat i nie znudziło mi się tylko. Hm przez te 5 lat nie zmieniło się nic a nic O.o

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się nie znudziło.  Dobrze zarabiam znam język zlecenia znaczynaja się od 1600 do jednej chodzącej osoby. Rodziny gotowe są męża zaprosić bym tylko chciała wrócić.  Ale postanowiłam iść do szkoły na opiekuna medycznego nie wiem czy mi się to przyda czy nie, ale tak postanowiłam. A w tym czasie nie będę bezczynnie siedzieć w domu.... Bo. I po co.  Może wrócę do opieki może znajdę pracę w szpitalu a może w przedszkolu albo będę kontynuować naukę w kierunku pielęgniarstwo.  Taki czas mam 49lat i jeszcze mi się chce. A skoro mi się chce to znaczy że trzeba to wykorzystać. Pozdrawiam serdecznie 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Funny napisał:

Który to wiek ?:d

Nie ważne który to wiek,  ważne  żeby odgłosy szły tęgie na kraj :szydera:

Może już ktoś coś w tym kierunku robił skoro  ludzie chcą z tej roboty rezygnować :d. Ja w kazdym bądź  razie mam też  około 5 lat stażu  w tej branży,  ale dopiero się rozkręcam:d

A tak w ogóle to:

Cześć dzieciaki w tym wrześniowym  dniu wspaniałym. Lekarza przez telefoniczną konsultację załatwiłam . Dostałam skierowanko na badanko i działam kochani. 

Po  domu chodzę z nożyczkami,  obcinam suche kwiaty . Trochę z prawej trochę  z lewej  strony.  To znowu  wybieram z tym samym narzędziem w ogród  i znowu strzygę. Tak myślę sobie: jakie te wsztstkie Polki są sprytne.  Popilnują, ugotują, posprzątają, pomalują, przystrzygą, w łóżku też się trochę pokręcą:d. Ach... teraz wiem  dlaczego  za Polkami faceci się uganiają na calym świecie .

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Niezapominajka 67 napisał:

Ja też się poważnie zastanawiam nad dalsza praca w opiece. Też pracuje 5 lat i nie znudziło mi się tylko. Hm przez te 5 lat nie zmieniło się nic a nic O.o

Jak to  nic?  Co  Ty byś  chciała na barykady iść? 

Kasa  była  ? Była :papieros:. Z głodu nikt nie umarł.  Z tego co się słyszy  opiekunki całe rodziny wspierają,  albo same realizują swoje marzenia nie licząc  grosza  od  ostatniego  do  pierwszego dnia miesiąca.  Znudziło się zarabiać w DE?  Proponuję iść na kasę do Biedronki . Podobno  dobre  pieniądze  tam dają i nic się nie robi :d

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dopiero rozkręcam w branży opiekuńczej. Cóż Wam powiem..otóż ja mam wykształcenie wyższe medyczne z dyplomem w ręku i pracę w  Pl jeśli tylko bym chciała , a nie chce , chociaż wszystko mi się chce i wszystko mogę bo teraz jesteśmy potrzebni w  Pl zwłaszcza w dobie koronawirusa. Tylko za jaką cenę mam ryzykować tu swoim i rodziny zdrowiem .Znam 2 języki bardzo dobrze i za to plus dyplom Medyczny zawsze dostaje w De dodatkowy niezły bonus. Trzeba umieć dobrze sprzedać swoją wiedzę i umiejętności, i nie powiem ale każda rodzina równiez za mną wydzwania do agencji. Ale ja ciągle szukam i podbijam stawkę ...kto da więcej ,i muszę się pochwalić że moje notowania idą w górę Ho..Spam  od 2500 netto w górę oczywiście wymogi są wysokie bo język angielski perfekt,niemiecki bardzo dobrze i dyplom Medyczny , a i proszę nie mylić z dyplomem opiekuna bo moim zdaniem szkoda na to czasu. 

Moim skromnym zdaniem to sztuką wiedzieć jak zarobić aby się nie narobić. Poza tym żaden problem to nie problem:d

Edytowane przez Kleopatra ?
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kleopatra napisał:

Ja też się dopiero rozkręcam w branży opiekuńczej. Cóż Wam powiem..otóż ja mam wykształcenie wyższe medyczne z dyplomem w ręku i pracę w  Pl jeśli tylko bym chciała , a nie chce , chociaż wszystko mi się chce i wszystko mogę bo teraz jesteśmy potrzebni w  Pl zwłaszcza w dobie koronawirusa. Tylko za jaką cenę mam ryzykować tu swoim i rodziny zdrowiem .Znam 2 języki bardzo dobrze i za to plus dyplom Medyczny zawsze dostaje w De dodatkowy niezły bonus. Trzeba umieć dobrze sprzedać swoją wiedzę i umiejętności, i nie powiem ale każda rodzina równiez za mną wydzwania do agencji. Ale ja ciągle szukam i podbijam stawkę ...kto da więcej ,i muszę się pochwalić że moje notowania idą w górę Ho..Spam  od 2500 netto w górę oczywiście wymogi są wysokie bo język angielski perfekt,niemiecki bardzo dobrze i dyplom Medyczny , a i proszę nie mylić z dyplomem opiekuna bo moim zdaniem szkoda na to czasu. 

Moim skromnym zdaniem to sztuką wiedzieć jak zarobić aby się nie narobić. Poza tym żaden problem to nie problem:d

Żeś się pochwaliła :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

Przecież nie zaprzeczam, że tak jest. Pomyśl sobie tylko jaki procent opiekunek ma takie realia. 5 %???? :)

No ja nie jestem związkiem zawodowym. Nic nie poradzę na to.A napisałam ten post bo przeczytałam post innej forumki i tak sobie myślę ...a co? przecież tak jest, 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kleopatra napisał:

No ja nie jestem związkiem zawodowym. Nic nie poradzę na to.A napisałam ten post bo przeczytałam post innej forumki i tak sobie myślę ...a co? przecież tak jest, 

Nie ma co polemizować tylko, że ja znam realia :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Niezapominajka 67 napisał:

Nie ma co polemizować tylko, że ja znam realia :)

Wydaje mi się że nie każdy ma te same realia Może znasz swoje:) ja nie polemizuje .Napisałam o sobie w swoim imieniu nic więcej.

Edytowane przez Kleopatra ?
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kleopatra napisał:

Wydaje mi się że nie każdy ma te same realia Może znasz swoje:) ja nie polemizuje .Napisałam o sobie w swoim imieniu nic więcej.

Oczywiście, że każdy pisze o sobie i w swoim imieniu. Zwróciłam tylko uwagę, że obraz przeciętnej opiekunki (wykształcenie, posiadane dyplomy, znajosc  języków) mocno odbiega od Ciebie. Co innego jakby przeciętna opiekunka posiadała takie kwalifikacje i nie potrafiła tego wykorzystać ale jak ich nie ma to i mieć pewnie nie będzie (wyjątek stanowią młode osoby, których też sporo w opiece). 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

Oczywiście, że każdy pisze o sobie i w swoim imieniu. Zwróciłam tylko uwagę, że obraz przeciętnej opiekunki (wykształcenie, posiadane dyplomy, znajosc  języków) mocno odbiega od Ciebie. Co innego jakby przeciętna opiekunka posiadała takie kwalifikacje i nie potrafiła tego wykorzystać ale jak ich nie ma to i mieć pewnie nie będzie (wyjątek stanowią młode osoby, których też sporo w opiece). 

Hejże może wreszcie pomyślisz o sobie :lanie: . 

Piszesz tak jak bym to wszystko dostała w prezencie. Ja też musiałam kiedyś ciężko pracować żeby było tak jak teraz.

Jeszcze raz... nikt mi nie dał wykształcenia i umiejętności posługiwania się kilkoma językami. To byla i jest  moja ciężka praca.A zapewniam Cie ja jestem zupełnie przeciętna jak każdy.:cmok:

Edytowane przez Kleopatra ?
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!! Co  tu się dzieje? :d

Czytam  i mam nadzieję,  że kostek brukowych nie będziecie zrywać z chodników i barykady robić.  Wojna idzie czy jak?  :mur:

Wojna na języki :szydera:. Świat jeszcze nie słyszał o czymś takim:szydera:. Dyplomami po  głowach będziecie się tłuc? 

Będzie zabawa :oklaski:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, elf napisał:

Mnie też się nie znudziło.  Dobrze zarabiam znam język zlecenia znaczynaja się od 1600 do jednej chodzącej osoby. Rodziny gotowe są męża zaprosić bym tylko chciała wrócić.  Ale postanowiłam iść do szkoły na opiekuna medycznego nie wiem czy mi się to przyda czy nie, ale tak postanowiłam. A w tym czasie nie będę bezczynnie siedzieć w domu.... Bo. I po co.  Może wrócę do opieki może znajdę pracę w szpitalu a może w przedszkolu albo będę kontynuować naukę w kierunku pielęgniarstwo.  Taki czas mam 49lat i jeszcze mi się chce. A skoro mi się chce to znaczy że trzeba to wykorzystać. Pozdrawiam serdecznie 

To Ty mloda d..a jestes :dMIALAM NA MYSLI Słowo  DAMA

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Heidi napisał:

Hej!!! Co  tu się dzieje? :d

Czytam  i mam nadzieję,  że kostek brukowych nie będziecie zrywać z chodników i barykady robić.  Wojna idzie czy jak?  :mur:

Wojna na języki :szydera:. Świat jeszcze nie słyszał o czymś takim:szydera:. Dyplomami po  głowach będziecie się tłuc? 

Będzie zabawa :oklaski:

Nie, żadna wojna. Niepotrzebnie pisze o sobie. Nie ważne.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Heidi napisał:

Hej!!! Co  tu się dzieje? :d

Czytam  i mam nadzieję,  że kostek brukowych nie będziecie zrywać z chodników i barykady robić.  Wojna idzie czy jak?  :mur:

Wojna na języki :szydera:. Świat jeszcze nie słyszał o czymś takim:szydera:. Dyplomami po  głowach będziecie się tłuc? 

Będzie zabawa :oklaski:

Ja myślę że jak ktoś ma wykształcenie medyczne i zna języki i chce w opiece pracowac to niech pertraktuje b.dobra kasę, czemu nie .Ja tez nam medyczne ale nie wyższe jak Kleo, dyplom posiadam i jezyk niemiecki znam na tyle, że sie oskubać nie dam, znam jeszcze drugi dobrze ale musiałabym w innym kraju pracować.Tak jak Kleo pisała same to z nieba nie spada.Ale podejście do tej roboty trzeba mieć i charakter też! O kasie jaka wymieniła Kleopatra moge jak narazie tylko pomarzyć ale ta kasa która wplywa na konto jest całkiem dobra i w kraju bym tego nie zarobiła.Pewnie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia ale ja dbam o linie:dSzanujmy się ,szacunek niech będzie zachowany po obu stronach. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Niezapominajka 67 napisał:

Przecież nie zaprzeczam, że tak jest. Pomyśl sobie tylko jaki procent opiekunek ma takie realia. 5 %???? :)

Kazda z nas swoje wartości zna a pertraktować trzeba zawsze  a dlaczego nie .Doświadczenie, referencje ,osobowość, charakter ,prezencja  to ważne. Trzeba umieć się zareklamować czy sprzedać jak kto woli .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...