Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Janeczka1963  ja miałam jechać w maju na urlop do Königstein ale Corona mi przeszkodziła.

Witam was kobitki kochane. Nie wiem czym sobie zasłużyłam ale takiego fajnego miejsca jeszcze nie miałam.  Leżę sobie nad wodnym oczkiem opalam nóżki, rodzina zamówiła obiad. .. Ogrodnik poobcinał krzewy i umył taras. Podopieczny spokojny siedzi podparasolem i sączy drinka. A ja zastanawiam się czy powinnam im przypominać że ja tu pracuje. Jutro pogrzeb babci lodówka pełna alkohu a jutro 11:30 przyjadą grile i panowie do obslugi imprezy. Muszę przypilnowac by wszystko ładnie wyglądało. Szykuje się impreza na 40 osób. I chyba całonocna libacja. W niedziel jedziemy nad Ostsee... Po cholere mi urlop w Polsce... Skoro tutaj mi za urlop płacą.  

@Niezapominajka 67 patrzyłam ile mam do ciebie. Niestety kuźwa daleko 47km. Czy ten Hamburg musi być taki wielki.  Ale napisz jak długo jesteś w H.....Z Hfb można wszędzie dojechać. Napisz jak długo masz kontrakt.

Wszystkim pracującym i udającym że pracujă życzę miłego dnia. I słońca i uśmiechu i wszystkiego naj....  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Niezapominajka 67 napisał:

Dobrze, że tylko na 21 dni przyjechałam bo dziadek nieufny jest wobec mnie. Muszę się napracować żeby go do siebie przekonać. Mam nadzieję, że mi się to uda. 

Witam wszystkich. 

@Niezapominajka 67 znowu masz jakiś  powalony przypadek :mur:?  Skoro dziadek nieufny tzn. Że już nie jeden raz zawiódł  się na opiekunkach.  Zanim gi do siebie przekonasz,  to już będzie zjazd do domu . Oby bez komplikacji się odbyło zlecenie.  3mam kciuki za powodzenie akcji. 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elf o 11.30 impreza? Jutro ma być 40 gradusów:327_sunny:. Kiedy zimny alkohol:wino: z lodówki  wymiesza się z gradusami z ogrodu,  to moja  głowa  za mała :337_fire:, żeby  wyobrazić  sobie ile miejsca leżącego  w ogrodzie będzie potrzebne.  Ile karetek pogotowia  będzie stało za bramą ? Numer 112 będzie zablokowany tylko przez wasze wołanie o pomoc.  Tą imprezę na długo  zapamięta całe miasto :czytaj:. Pilnuj tylko dziadka:donos:. Resztą  niech się służby medyczne zajmują :483_ambulance::483_ambulance::483_ambulance:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elf mam tu być do 25 ale już dzwoniłam do firmy niestety z dziadkiem mam problem :(

Jakoś pech mnie chyba prześladuje. Muszę do wróżki się udać, żeby mi coś podpowiedziała co do wybory zleceń a może nawet co do dalszej pracy w opiece. Czy ja się do tego nadaje bo już zaczynam wątpić :$

Mam do Ciebie jakieś 20 minut drogi bo alurat tak się trafiło, że ze mną jechała jedna pani i wysiadała pod tym kodem pod którym Ty jesteś. Ja na pewno nie dojadę ale jeżeli tu będę planowo to zapraszam do mnie :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elf napisał:

@Janeczka1963  ja miałam jechać w maju na urlop do Königstein ale Corona mi przeszkodziła.

Witam was kobitki kochane. Nie wiem czym sobie zasłużyłam ale takiego fajnego miejsca jeszcze nie miałam.  Leżę sobie nad wodnym oczkiem opalam nóżki, rodzina zamówiła obiad. .. Ogrodnik poobcinał krzewy i umył taras. Podopieczny spokojny siedzi podparasolem i sączy drinka. A ja zastanawiam się czy powinnam im przypominać że ja tu pracuje. Jutro pogrzeb babci lodówka pełna alkohu a jutro 11:30 przyjadą grile i panowie do obslugi imprezy. Muszę przypilnowac by wszystko ładnie wyglądało. Szykuje się impreza na 40 osób. I chyba całonocna libacja. W niedziel jedziemy nad Ostsee... Po cholere mi urlop w Polsce... Skoro tutaj mi za urlop płacą.  

@Niezapominajka 67 patrzyłam ile mam do ciebie. Niestety kuźwa daleko 47km. Czy ten Hamburg musi być taki wielki.  Ale napisz jak długo jesteś w H.....Z Hfb można wszędzie dojechać. Napisz jak długo masz kontrakt.

Wszystkim pracującym i udającym że pracujă życzę miłego dnia. I słońca i uśmiechu i wszystkiego naj....  

pięknie tu jest, ruiny zamku do zwiedzenia, góry na wyciągnięcie ręki:oklaski:a jaki widok, aż do Frankfurtu:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elf napisał:

 @ Niezapominajka Ooooo a masz do niej namiary.... Może spotkam się z kobietka zawsze we dwie łatwiej nudę zwalczać 

No niestety ona tutaj mieszka na stałe i telefonami się nie wymieniłyśmy :(

Ja za to mam opiekunkę 2 kroki ode mnie. W sobotę wyjeżdża już do domu ale przyjedzie jej zmienniczka. 

Głowa mi pęka z tego upału. Nawet na tarasie nie daje rady siedzieć. Podobno przez 2 tygodnie tak ma być. Słyszał ktoś o jakimś ochłodzenie????? 

Może jednak??? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Niezapominajka 67 napisał:

No niestety ona tutaj mieszka na stałe i telefonami się nie wymieniłyśmy :(

Ja za to mam opiekunkę 2 kroki ode mnie. W sobotę wyjeżdża już do domu ale przyjedzie jej zmienniczka. 

Głowa mi pęka z tego upału. Nawet na tarasie nie daje rady siedzieć. Podobno przez 2 tygodnie tak ma być. Słyszał ktoś o jakimś ochłodzenie????? 

Może jednak??? 

tak słyszałam o ochłodzie,w lodówce:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek powoli zaczyna rozumieć, że jest na mnie skazany przez te 3 tygodnie i już jest ciut lepiej. Nasze stosunki uległy ociepleniu. Nie chcę zapeszać ale zaczął się już do mnie odzywać. Za to mu jajecznicę jutro na śniadanie zrobię bo podobno lubi. Dzisiaj była opiekunka prawna bo dziadek niestety nie ma już rodziny. Stracił w ciągu roku 2 najbliższe osoby. Żonę i jedyna córkę. 

Jutro muszę na jakieś małe zakupy iść a po niedzieli prosiłam ta prawna żeby że mną pojechała bo nie chce mi się chodzić po takim gorącu. Pieniądze na zakupy dostałam to ona posłuży mi tylko za przewoźnika. 

Tabletkę od bolu głowy musiałam sobie zaaplikować bo inaczej się nie dało. 

Teraz dopiero usiadłam na tarasie a dziadek je kolacje  w domu. 

Pierwszy dzień pracy zbliża  się ku końcowi :oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Witam Wszystkich serdecznie i życzę spokojnego dnia :d

Wczoraj  wieczorem dziadka wpakowalam do łóżka i na zakupy poszłam. Dzisiaj będzie znów gorąco więc wolałam jak już był fajny chłodek. O 22 wróciłam. Jakby mi ktoś 6 lat temu powiedział, że będę po wieczorach w Hamburgu się włóczyła to bym mu nie uwierzyła ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę sobie na tarasie i czekam na pflege aż mi dziadka wyszykuje. Super sprawa bo z rana nie ma żadnej roboty tylko śniadanie przygotować. Wczoraj dziadek pozwolił sobie pomoc przy przebieraniu więc jest dobrze :oklaski::dobrze:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry słoneczka:cześć:

Witam milutko i cieplutko,  już jest gorąco:d a będzie jeszcze cieplej :$. Przeżyjemy upały:). @Niezapominajka 67fajnie, ze dziadek zaczyna współpracować, widzisz początki trudne a na koniec zlecenia nie będzie się mógł bez Ciebie obejść kochana:cmok:, jeszcze zatęskni zobaczysz:p. Podobno w sobotę przyjeżdża zmienniczka i będziemy razem parę godzin, ja mam wyjechać w niedzielę, chociaż w przy tym upale wołałabym jechać w nocy O.o. No nic, dziś zadzwoni agentura to się wszystkiego dowiem;), ale odliczam już godziny do zjazdu, długo siedzę w DE i trochę tęskno mi za moimi czterema ścianami:love:. Jak to mówią, ciasne ale własne:haha:

Miłego dnia życzę :cmok:

pobrane.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, ja muszę chyba ograniczyć kawę, bo serducho zaczyna hałasować, ale chętnie potowarzyszę Wam ze szklanką chłodnej wody. Szlifuję niemiecki, bo dużo zapomniałam i tak godzina każdego dnia powinna przywrócić pamięć, podobno wszystko w głowie zostaje, tylko trzeba zajrzeć do odpowiedniej szuflady, dobrego dnia wszystkim.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Iza74 napisał:

Dzień dobry, ja muszę chyba ograniczyć kawę, bo serducho zaczyna hałasować, ale chętnie potowarzyszę Wam ze szklanką chłodnej wody. Szlifuję niemiecki, bo dużo zapomniałam i tak godzina każdego dnia powinna przywrócić pamięć, podobno wszystko w głowie zostaje, tylko trzeba zajrzeć do odpowiedniej szuflady, dobrego dnia wszystkim.

e tam, wodą się będziesz delektować, lepiej coś innego jak nie kawa:kawa: to może pifffko:piwo:bezalkoholowe oczywiście, przecież w pracy jesteśmy:święty:

wina :wino:bezalkoholowego chyba jeszcze nie wymyślili:szydera:

 

Edytowane przez Janeczka1963
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...