Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Coraz bliżej wiosna, coraz bliżej wiosna :)

14 godzin temu, SYLWIAK napisał:

Na tym forum też jest, w legalne oferty pracy. Stawka powalająca: 1200eur  dla każdej opiekunki. Nawet zaczęłam się zastanawiać czy dat nie pomylili bo prima aprilis to w kwietniu

Sylwiak widziałem ogłoszenie z jednym pokojem, ale jeżeli może jechać małżeństwo/para to się nie zgodzę, bo miesięcznie dorobią 2400 do domowego budżetu a jeżeli nie mają większych zobowiązań w kraju to na jednej szteli mogą zostać nawet rok (zarabiając ok. 120 000 zł), bo są razem i odpada rozłąka, więcej zniosą i za to dużo więcej zarobią. Znam ludzi którzy tylko jeżdżą razem albo w ogóle i dla nich to dobre rozwiązanie. Osobno zarobiliby te kilka stów więcej, ale dla nich ważniejsze jest bycie razem. Taka kasa może uwolnić od długów w rok.

Jeżeli to oferta dla dwóch nieznajomych opiekunek to faktycznie katastrofa finansowa i do tego życie z obcą osobą w pokoju, ale dla niektórych to i tak raźniej. 

Wydatek dla rodziny pdp 2400 miesięcznie to i tak spore obciążenie więc tutaj chyba ciężko o lepsze stawki.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joker śledzę takie ogłoszenia, bo w najbliższym czasie też będę chciała wyjechać w dwie osoby. Szczerze? Nie spotkałam się z takimi stawkami. Zdarzają się różnice w wynagrodzeniu dla opiekunek, w zależności od znajomości języka, ale nie takie stawki

3 minuty temu, Joker napisał:

Dzień dobry. Coraz bliżej wiosna, coraz bliżej wiosna :)

Sylwiak widziałem ogłoszenie z jednym pokojem, ale jeżeli może jechać małżeństwo/para to się nie zgodzę, bo miesięcznie dorobią 2400 do domowego budżetu a jeżeli nie mają większych zobowiązań w kraju to na jednej szteli mogą zostać nawet rok (zarabiając ok. 120 000 zł), bo są razem i odpada rozłąka, więcej zniosą i za to dużo więcej zarobią. Znam ludzi którzy tylko jeżdżą razem albo w ogóle i dla nich to dobre rozwiązanie. Osobno zarobiliby te kilka stów więcej, ale dla nich ważniejsze jest bycie razem. Taka kasa może uwolnić od długów w rok.

Jeżeli to oferta dla dwóch nieznajomych opiekunek to faktycznie katastrofa finansowa i do tego życie z obcą osobą w pokoju, ale dla niektórych to i tak raźniej. 

Wydatek dla rodziny pdp 2400 miesięcznie to i tak spore obciążenie więc tutaj chyba ciężko o lepsze stawki.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joker do Twoje wypowiedzi dodam tylko tyle, że nie ma na takich zleceniach zbyt wygórowanych wymagań językowych , przeważnie wystarczy źeny jedna osoba znała język więc bez problemu można zabrać partnera do pomocy . Jeżeli chodzi.o pracę z drugą opiekunką ,której dobrze nie znamy albo nie znamy wcale to raz byłam i nigdy więcej .Zamieszkiwania z taką osobą w jednym pokoju to nawet nie komentuje bo to w moim przypadku całkiem.odpada .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Jeżeli chodzi.o pracę z drugą opiekunką ,której dobrze nie znamy albo nie znamy wcale to raz byłam i nigdy więcej

Nawet nie chcę sobie wyobrażać. Podwójny stres czy będzie dobrze z pdp i czy będzie dobrze z koleżanką/kolegą. Zero intymności i pobycia samemu. Rosyjska ruletka. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joker napisał:

Jednak racja, zwracam honorek. Znalazłem na szybko wyższe stawki

Jedna za 2800 czyli 400 euro więcej a to już sporo

ale jeszcze więcej było 3300€ 

 

Stawki są uzaleźnione również od ilości osób do opieki i na tego typu zleceniach od tego czy wymagana jest.praca nocną . Jeżeli pracy w nocy nie ma to tylko.brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joker napisał:

Dlatego upieram się, że jeżeli praca w dwie osoby w jednym pokoju to tylko dla pary/małżeństwa. 

Myślę że dwie nieznajome osoby by na takie zlecenie nie pojechały (wspólnym pokój )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Myślę że dwie nieznajome osoby by na takie zlecenie nie pojechały (wspólnym pokój )

Na pewno widziałem ogłoszenie, że agentura szukała drugiej pani dla opiekunki pracującej na miejscu. Jeżeli są dwa pokoje dla opiekunek to ok, ale jeżeli jeden to klops. Tego akurat nie pamiętam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Joker napisał:

ta za 3300 jest ze wstawaniem, ale stawka w potrzebie kusi. Po roku wyjeżdżają mając w kieszeni 170 000. Nie mówcie, że to nie kuszące.

No niby kuszące ale wiem jak wygląda praca w nocy na takich zleceniach

Wolę jednak pracować sama i przy jednej osobie ,a w nocy się wysypiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, INEZ napisał:

No niby kuszące ale wiem jak wygląda praca w nocy na takich zleceniach

Wolę jednak pracować sama i przy jednej osobie ,a w nocy się wysypiać

Zakładam, że korzystają takich ofert osoby potrzebujące szybko się odkuć. Patrz przykład Ilony z długiem 88 tysięcy. Spłaciłaby go z partnerem w rok i jeszcze by sporo zostało. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joker napisał:

Na pewno widziałem ogłoszenie, że agentura szukała drugiej pani dla opiekunki pracującej na miejscu. Jeżeli są dwa pokoje dla opiekunek to ok, ale jeżeli jeden to klops. Tego akurat nie pamiętam.

Tylko ktoś znajomy i zaufany ,w innym przypadku to tylko męczarnia i na dłuższą metę nic z tego nie wychodzi (znam wirtualnie dwie siostrzyczki , które.razem pracują i serdecznie je pozdrawiam ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Joker napisał:

Zakładam, że korzystają takich ofert osoby potrzebujące szybko się odkuć. Patrz przykład Ilony z długiem 88 tysięcy. Spłaciłaby go z partnerem w rok i jeszcze by sporo zostało. 

Nie znam Ilony

Ja bym spłaciła sama w rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, INEZ napisał:

 (znam wirtualnie dwie siostrzyczki , które.razem pracują

Czyli chętnych nie brakuje. 

26 minut temu, SYLWIAK napisał:

w najbliższym czasie też będę chciała wyjechać w dwie osoby

A Sylwiak u Ciebie skąd taka dycyzja? Jeździłaś dotąd sama? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joker takie zlecenia są na wagę złota , zawsze chętni się znajdą choćby do jednego pokoju

Teraz taki wątek trochę humorystyczny .Na FB jedna pani poprosiła o radę co zrobić ma z partnerem ,którego zabrała ,,wyjechała z nim na wspólne zlecenie.,a on teraz pracować nie chce

Ciekawe komentarze się pojawiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ewa Anna napisał:

Dzień dobry wszystkim z tej strony Ewa Anna jestem opiekunko z 3 letnim stażem obym była zainteresowana praca w Niemczech po 20 marca ale w lutym już bym mym musiała wiedzieć 693395959 pozdrawiam

Zajrzyj do klubów albo do działu gdzie są oferty pracy .Tu na forum dyskusyjnym sami opiekunowie o raczej ofert nie mają tylko sami szukają .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Ewa Anna napisał:

Dzień dobry wszystkim z tej strony Ewa Anna jestem opiekunko z 3 letnim stażem obym była zainteresowana praca w Niemczech po 20 marca ale w lutym już bym mym musiała wiedzieć 693395959 pozdrawiam

Dzień dobry. Zajrzyj na oferty https://opiekunkaradzi.pl/forums/forum/118-oferty-pracy-w-niemczech-dla-opiekunek/

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Joker napisał:

Czyli chętnych nie brakuje. 

A Sylwiak u Ciebie skąd taka dycyzja? Jeździłaś dotąd sama? 

Chcę wyjechać z córką, jest studentką i chce sobie dorobić na wakacje. Zna kilka języków, ale  niemiecki tylko podstawy. Dlatego pomyślałyśmy o takim wyjeździe. Wypad jednorazowy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SYLWIAK napisał:

Chcę wyjechać z córką, jest studentką i chce sobie dorobić na wakacje. Zna kilka języków, ale  niemiecki tylko podstawy. Dlatego pomyślałyśmy o takim wyjeździe. Wypad jednorazowy.

Fajna z Ciebie matka. Trzymam kciuki! I mamy kolejny przykład na potrzebę tym podobnych ofert. Powodzenia!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...