Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@agnes76/76 dziękuję bardzo ♥️

Mam nadzieję , że masz fajne ,spokojne miejsce .Na takim to i Święta można jakoś przetrzymać . Paradoksalnie ja jak pracowałam w Święta to najbardziej odczułam to dopiero po powrocie do domu .Co poradzić, teraz mam inną sytuację bo dzieci znalazły swoje drugie połówki i nie mieszkają już z nami więc może i one nie odczują tak boleśnie  braku mojej obecności  jak kilka lat temu.

Mąż ma naszego to też nie będzie sam w Święta  .Gorzej z Sylwestrem bo nasz pies zdecydowanie nie lubi tańczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ Wiesz jest spokojnie , Święta u jednego syna PdP , ma ich  siedmioro dzieci więc będzie wesoło Czas pokaże jak minie ten czas , bo u mnie w domu też okres bojkotu w małżeństwie, mąż ma okres buntu po 40-tce....więc nie wiem co mnie czeka gdy wrócę

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, agnes76/76 napisał:

@INEZ Wiesz jest spokojnie , Święta u jednego syna PdP , ma ich  siedmioro dzieci więc będzie wesoło Czas pokaże jak minie ten czas , bo u mnie w domu też okres bojkotu w małżeństwie, mąż ma okres buntu po 40-tce....więc nie wiem co mnie czeka gdy wrócę

Ze, zbuntowanym "mężem po 40 to chyba podobnie jak ze zbuntowanym 15 latkiem ?

Mój mąż ma po 50 tce i jeszcze się nie zbuntował , może z nim coś nie tak jest

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, agnes76/76 napisał:

mąż ma okres buntu po 40-tce....więc nie wiem co mnie czeka gdy wrócę

Oj współczuje - wsluchaj się w jego potrzeby ( jak nie mówi - to spytaj ) najlepszym lekarstwem jest w tym czasie rozmawiać …  

powiedz i swoich

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam / bo nie udalo się edytować 

- tzw półmetek w życiu ( przysłowiowy) wyzwala rachunek sumienia u obupłciowe . Ale  szczególnie u mężczyzn „czy aby na pewno jestem jeszcze (…) wstawcie sobie cokolwiek, atrakcyjny, wazny, wartościowy, potrzebny… zauwazalny 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, agnes76/76 napisał:

@Waldi On nie chce rozmawiać , gdy pytam to mnie zbywa

To nie dobrze - niczego dobrego nie wróży - może się już rozgląda … gdzies.

Pytac tez trzeba w określony sposób, nie będzie tu dźwięku, ale myśle ze jasny przekaz ( oczywiście nie nowie i Tobie ale  ogólnie jak to kobiety potrafią …)np

- no czego Ty w końcu chcesz !!!; albo

- czego Ty na prawdę teraz pragniesz

Rozmowa tez musi być spokojna, nie po fali wzajemnych oskarżeń … i takie tam różne

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldi wiem ja nie naskakuje , mówię grzecznie( Misiek o co chodzi ) itp.... ale jak grochem o ścianę

Jego wyobrażenia o nim samym są większe niż Statukła Wolności....jest typowym egoistą niestety , ja poświęciłam się już kilka razy , ale w drugą stronę to nie działa i są zgrzyty,gdy o coś proszę

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, agnes76/76 napisał:

@Waldi wiem ja nie naskakuje , mówię grzecznie( Misiek o co chodzi ) itp.... ale jak grochem o ścianę

Jego wyobrażenia o nim samym są większe niż Statukła Wolności....jest typowym egoistą niestety , ja poświęciłam się już kilka razy , ale w drugą stronę to nie działa i są zgrzyty,gdy o coś proszę

Zrób sobie nowy kolor włosów, idz na babskie spotkanie z koleżankami ( mogą być zmyślone ), powiedz ze rozumiesz, ze potrzebuje on czasu na swoją prywatność wiec…. Poczekasz aż się znajdzie : to dość  ryzykowne, ale tez działa. Skoro (tak zwykle jest ) szuka siebie i własnej wartości,  niech się rozejrzy i zobaczy ze Ty jesteś tez wiele warta, niekoniecznie tylko dla niego ( jak pewnie było do tej pory) 

Nie jestem psychologiem. Są to moje własne przemyślenia ( przerabiałem tez na swój sposób co nieco)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, adamos6 napisał:

@Waldi właśnie już byłem i sprawa jest u adwokata,czy przegram raczej nie,rana zostanie i jest stały uszczerbek na zdrowiu a ona jest dumna ta jak piszesz.Adwokatowi to też mówiłem .Dzięki żeś to napisał.Pozdrawiam Ciebie i tych co obserwują tą sprawę.

Gut  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Waldi napisał:

Zrób sobie nowy kolor włosów, idz na babskie spotkanie z koleżankami ( mogą być zmyślone ), powiedz ze rozumiesz, ze potrzebuje on czasu na swoją prywatność wiec…. Poczekasz aż się znajdzie : to dość  ryzykowne, ale tez działa. Skoro (tak zwykle jest ) szuka siebie i własnej wartości,  niech się rozejrzy i zobaczy ze Ty jesteś tez wiele warta, niekoniecznie tylko dla niego ( jak pewnie było do tej pory) 

Nie jestem psychologiem. Są to moje własne przemyślenia ( przerabiałem tez na swój sposób co nieco)

Tutaj Żebyś mnie nie zrozumiała źle- zmień kolor włosów nie znaczy ze masz „niefajny” nie znam Cię, chodzi o zmianę

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry witam wszystkich serdecznie

Widzę , że wszystko wróciło na właściwe tory

Nawet :kawa: już zrobiona i podana do stołu

Trochę szkoda, że nie do łóżka

Miłego dnia życzę.W Polsce bez śniegu ale zimno .Na Śląsku tradycyjna Barbórka ale to już nie te obchody co kiedyś .

Przy okazji mogę polecić obejrzenie filmu pod tytułem , Barbórka ".

Wszystkim Barbarom ,Basiom ,Basieńkom życzę wszystkiego najlepszego z okazji imienin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Waldi napisał:

Dodam / bo nie udalo się edytować 

- tzw półmetek w życiu ( przysłowiowy) wyzwala rachunek sumienia u obupłciowe . Ale  szczególnie u mężczyzn „czy aby na pewno jestem jeszcze (…) wstawcie sobie cokolwiek, atrakcyjny, wazny, wartościowy, potrzebny… zauwazalny 

Bardzo ciekawe spostrzeżenie

Sama się teraz zastanawiam czy jest to typowe dla określonego wieku czy raczej jest tak , że przez całe życie człowiek katuje się tego typu wątpliwościami ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@agnes76/76 @Waldi dziękuję za ciekawą wymianę zdań w tym bardzo ważnym temacie ♥️

Ja od siebie mogę dodać tylko tyle , że długotrwałą rozłąka to nic dobrego dla związku .

No i ,Do tanga trzeba dwojga ...."oczywiście jak komuś zależy .i partner mu po ,palcach nie depta'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, INEZ napisał:

@agnes76/76 @Waldi dziękuję za ciekawą wymianę zdań w tym bardzo ważnym temacie ♥️

Ja od siebie mogę dodać tylko tyle , że długotrwałą rozłąka to nic dobrego dla związku .

No i ,Do tanga trzeba dwojga ...."oczywiście jak komuś zależy .i partner mu po ,palcach nie depta'

Wybraliśmy bardzo niebezpieczny zawód Inez, każde z nas wpisuje się w model „Ty tu On tam… sami”  @agnes76/76 przed Tobą tez trudne wybory - ale jak pisze Inez rozłąka nie pomaga. Chociaż ja zawsze staram się znaleść w zrządzeniach  losu ( tak nazwę konieczność pracy za granica) jakiś pozytyw. Odpoczynek —- zmiana klimatu w domu—- zmiana w relacjach na pozytyw —- bo i kasa lepsza i tęsknota wzrasta—- wady wcześniej dostrzegane : bledną i stają się nieistotne

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, INEZ napisał:

Bardzo ciekawe spostrzeżenie

Sama się teraz zastanawiam czy jest to typowe dla określonego wieku czy raczej jest tak , że przez całe życie człowiek katuje się tego typu wątpliwościami ????

W pewnym momencie przestaje - trzeba się zaakceptować, polubić siebie. Kiedyś pisałem już o tym na forum. Stanąć przed lustrem i powiedzieć   sobie coś miłego. Jest taka trenerka - przypomnę dla wszystkich na YT Ewelina Stepnicka 

polecam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...