Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Niezapominajka 67 oczywiście że ciebie miałam na myśli. Coś tutaj mi spiskiem pachnie. Jaki ogród widziałaś.... Hym dziewczyny konszachty jakieś pozaforumowe mają. Dobra to spać teraz grzecznie. Następny chyba Michał do domu leci potem weronisia i Mua.. Czyli pani elf we własnej osobie.  Poprosiłam geromino by mi skompensowal zdjęcie bo chce wstawić na profilu ale jakoś nie odzywa się bidulek. Może go wystraszylam  fotką

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kleopatra napisał:

Witam:d

Spadłam dziś że schodów, właśnie wróciłam z izby przyjęć:( Niby żyje niby cała a boli jak cholerrrrra

Dzień  dobry dobitkom.

Ja z kolei tu wpadłam z ogrodu na chwilę. Na izbę mnie  nie chcieli przyjąć, bo buty  mam od ziemi i też wszystko  boli jak chollllerrrra. Chcieli mi wyrwać szpadel z ręki,  ale nie dałam.  @Kleopatra  skoro tu jesteś,  to długo  żyć będziesz :oklaski:.

Jak tam nasze pracusie na DE  ziemi  się mają?

Pisać....pisać,  nie bumelować.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja choć  w domu  jestem, to organizuję  już  książki na następny  wyjazd m.in."Blondynka na językach - niemiecki ".

Mam silne postanowienie w tym względzie.  Wiem, że na nowej szteli będzie dużo wolnego czasu,  więc nauki czas porządnie zacząć.  Tym razem zadbam o gramatykę  . Czy Wy  cały czas się  edukujecie, czy poprzestaliście na tym co  już znacie? 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kleopatra napisał:

Witam:d

Spadłam dziś że schodów, właśnie wróciłam z izby przyjęć:( Niby żyje niby cała a boli jak cholerrrrra

Współczuję i zobacz człowiek tyle tysięcy km przejedzie w busie.  Jeździ rowerem w Niemczech prowadź te wózki z podopiecznymi. A okazuje się że wypadek czeka na nas w domu.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi  ja cały czas się edukuje gadając na okrągło z kim się da. Mój podopieczny jest  całkiem zdrowy na umyśle dlatego kazalam mu mnie poprawiać . Często staram się używać czasu przyszlego i ich zamków (Artikel) bo z tym gorzej u mnie. Ogólnie itak mam B dobry w firmie ale planuję B2 zrobić w instytucie Goethego więc ćwiczę. Ćwiczę i ćwiczę najlepiej wychodzi mi pyskowanie.  Ogólnie od dwóch dni to nic nie robię podopieczny słaby a żona na niego nafochana więc cisza w domu a ja bumeluje. Jutro wychodzi dokładnie na to samo. Jedyne co robię to gotuję. Jutro przychodzi pani do ogarnięcia terenów więc zostawiam dzisiejszy bałagan dla niej. A co niech wie za co pieniądze bierze. 

Edytowane przez elf
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, elf napisał:

Współczuję i zobacz człowiek tyle tysięcy km przejedzie w busie.  Jeździ rowerem w Niemczech prowadź te wózki z podopiecznymi. A okazuje się że wypadek czeka na nas w domu.

Na schodach zdarza się bardzo dużo wypadków  niestety. Trzeba bardzo uważać. Tam gdzie byłam to dziadek ma mieszkanie na piętrze,prowadza do niego kamienne schody O.o

Powiedziałam jego przyjaciółce, że koniecznie trzeba lift założyć bo dziadek nie pozwala, żeby mu pomagać i może spaść. Ona mi na to, że u niej są 32 schody. Więc pytam i co z tego? Mówię, że po tych dziadkowych schodach to ja się boję schodzić i wchodzić bo takie kretę są, że w głowie się kręci O.o

Lift schodowy się kłania. 

Zmienniczka zaraz jak przyjechała to o tym samym mówiła. 

@Kleopatra  dobrze, że Ci się nic groźnego nie stało :cmok:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Heidi napisał:

Ja choć  w domu  jestem, to organizuję  już  książki na następny  wyjazd m.in."Blondynka na językach - niemiecki ".

Mam silne postanowienie w tym względzie.  Wiem, że na nowej szteli będzie dużo wolnego czasu,  więc nauki czas porządnie zacząć.  Tym razem zadbam o gramatykę  . Czy Wy  cały czas się  edukujecie, czy poprzestaliście na tym co  już znacie? 

Niestety, osiadlam na laurach ":$

Na kurs językowy bym poszła, sama nie znajduje jakoś czasu żeby się dalej uczyć. Nie wiem co mi w tym przeszkadza?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

Niestety, osiadlam na laurach ":$

Na kurs językowy bym poszła, sama nie znajduje jakoś czasu żeby się dalej uczyć. Nie wiem co mi w tym przeszkadza?

Trzeba:  Zaplanować , zorganizować pomoce dydaktyczne, wyznaczyć  czas i miejsce.

Respektować swój plan !!!!

Jak nie,  to dobrdowolne biczowanie na środku miejskuego  rynku. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, elf napisał:

@Heidi  ja cały czas się edukuje gadając na okrągło z kim się da. Mój podopieczny jest  całkiem zdrowy na umyśle dlatego kazalam mu mnie poprawiać . Często staram się używać czasu przyszlego i ich zamków (Artikel) bo z tym gorzej u mnie. Ogólnie itak mam B dobry w firmie ale planuję B2 zrobić w instytucie Goethego więc ćwiczę. Ćwiczę i ćwiczę najlepiej wychodzi mi pyskowanie.  Ogólnie od dwóch dni to nic nie robię podopieczny słaby a żona na niego nafochana więc cisza w domu a ja bumeluje. Jutro wychodzi dokładnie na to samo. Jedyne co robię to gotuję. Jutro przychodzi pani do ogarnięcia terenów więc zostawiam dzisiejszy bałagan dla niej. A co niech wie za co pieniądze bierze. 

Czasy, ach te czasy...  Właśnie w ten dzwon  muszę uderzyć mocniej :papieros:

Z pyskowaniem mi właśnie  nie idzie . Za delikatna jestem w wypowiedziach,  a nie jeden raz już by się przydało chlapnąć .Wolę się wycofać  i nie pogłębiać zarzewia gniewu stron.  

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kleopatra napisał:

Witam:d

Spadłam dziś że schodów, właśnie wróciłam z izby przyjęć:( Niby żyje niby cała a boli jak cholerrrrra

Czym hamowałaś że tak boli?:opoczekaj do jutra, wiem coś na ten temat ,pocieszycielka ze mnie żadna wiem, ale chcę Cię przygotować ,najgorzej wstać rano .Biedna Kleo:(

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

Niestety, osiadlam na laurach ":$

Na kurs językowy bym poszła, sama nie znajduje jakoś czasu żeby się dalej uczyć. Nie wiem co mi w tym przeszkadza?

Co to znaczy bym poszła? Idź i już! lepsza motywacja w grupie i stare czasy się przypomną jak się prace domowe odrabialo,jak się trzeba było przygotować .:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Heidi napisał:

Czasy, ach te czasy...  Właśnie w ten dzwon  muszę uderzyć mocniej :papieros:

Z pyskowaniem mi właśnie  nie idzie . Za delikatna jestem w wypowiedziach,  a nie jeden raz już by się przydało chlapnąć .Wolę się wycofać  i nie pogłębiać zarzewia gniewu stron.  

 

Mam koleżankę co taki wzrok ma że pyskować nie musi :szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, elf napisał:

@Niezapominajka 67 oczywiście że ciebie miałam na myśli. Coś tutaj mi spiskiem pachnie. Jaki ogród widziałaś.... Hym dziewczyny konszachty jakieś pozaforumowe mają. Dobra to spać teraz grzecznie. Następny chyba Michał do domu leci potem weronisia i Mua.. Czyli pani elf we własnej osobie.  Poprosiłam geromino by mi skompensowal zdjęcie bo chce wstawić na profilu ale jakoś nie odzywa się bidulek. Może go wystraszylam  fotką

Może nie potrafi oczu oderwać a bez oczu to jak skompensować zdjęcie :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Witam urlopowo :oklaski:

U mnie wiatr chmury pogonił i niebo zrobiło się błękitne, słoneczko się przebija więc dzisiaj będę zbierała owoce na ogrodzie. Nie ma to jak na urlopie O.o

Miłego, słonecznego dnia Wam życzę :cmok:

@Funny  mało osób teraz się udziela. Forum dopiero się odbudowuje ale mam nadzieję, że inni do nas dołącza. Naczelną gaduła właśnie zaczęła urlop:$ to trochę mniej czasu na pisanie. Później napisze o moim wrażeniach z podróży oraz o przemyśleniach jakie mnie naszły, dotyczące mojego systemu pracy. 

Teraz :kawa: sobie pije w towarzystwie córki, która z powodu koronawirusa pracuje od pewnego czasu w domu, mam towarzystwo do picia porannej kawy :oklaski:

Zapraszam Wszystkich na 

Coffee Espresso GIF by Cukiernia SOWA

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Funny napisał:

Czym hamowałaś że tak boli?:opoczekaj do jutra, wiem coś na ten temat ,pocieszycielka ze mnie żadna wiem, ale chcę Cię przygotować ,najgorzej wstać rano .Biedna Kleo:(

A wezz siła bezwładności mnie dopadła , sekunda i fruu. Nogi w górze ,głowa na schodach i weź tu poskladaj wszystko w całość:szydera:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kleopatra napisał:

A wezz siła bezwładności mnie dopadła , sekunda i fruu. Nogi w górze ,głowa na schodach i weź tu poskladaj wszystko w całość:szydera:

Dobrze, że dupcia na swoim miejscu :oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

@Kleopatra zdrowie jest najważniejsze. Uważaj na siebie :cmok:

Zlecenie nie te to inne, może jeszcze lepsze na Ciebie czeka w ciut późniejszym terminie. 

Tak wiem ale już akceptacja była ,nie lubię tak odmawiać .Ale nie mam wyjścia

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kleopatra napisał:

Tak wiem ale już akceptacja była ,nie lubię tak odmawiać .Ale nie mam wyjścia

To jest siła wyższa. Masz potwierdzenie, że byłaś na izbie przyjęć? Jakby co możesz im przesłać. Zdjęć siniaków pewnie by nie wymagali. Jest jeszcze dużo czasu to na pewno kogoś znajdą. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...