Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Eugeniusz Sijka napisał:

Witam Serdecznie! Życzę sobie i Wam udanej współpracy.Pozdrawiam Eugeniusz Sijka.

:witam: @Eugeniusz Sijka baw się dobrze, pij... dobrą kawę i zaglądaj częściej  

Może coś o sobie napiszesz  

A teraz już nynki idziemy Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wenusia

22 godzin temu, Patrycja781 napisał:

@Wenusia Spokój.Co prawda wczoraj,po szantarzu pana z mojej agentury,byłam jeszcze bardziej pewna że chcę zakończyć współpracę z firmą.Wczoraj wieczoren nikt już nie przyszedł mi pomóc w wieczornym ogarnięciu dziadków,rano też już się nikt nie pojawił.

Wczoraj wysłałam pismo że czekam na zmiennika/czkę do niedzieli,bo wtedy mam transport.Ogłoszenie wisi,podane jest w nim że do opieki pan po wylewie który lubi przesiadywać w ogrodzie.Szkoda tylko że zapomnieli o żonie i o tym że tu nie ma ogrodu...

Haha...przerabiałem to już.Ale to można z konfrontować.Agentura +rodzina,oczywiście i Ty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze że boję się jak cholera ,że moja JESZCZE aktualna firma,będzie chciała zrobić mi psikusa i nikogo nie przyślą do niedzieli ba wymianę twierdząc że nie znaleźli.Pisałam w wypowiedzeniu że czekam najpóźniej do niedzieli,bo na te  dzień mam transport do domu,ale mimo wszystko się boję...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym zgadła...Może zostanę wróżką?

Firma poinformowała rodzinę że nowy opiekun przyjedzie...14 października.Zero zapytania czy zgodzę się na te kolejne kilka dni.Na meila dostałam tylko dokument do podpisania że moje zlecenie jest skrócone do 14 października,mimo że informowałam ich w wypowiedzeniu że czekam na zmiennika najdalej do 10(niedziela).Mam podpisać i odesłać...

Boję się że jak wyjadę w niedzielę(tak mam transport)to dowalą mi karę za porzucenie miejsca pracy...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Patrycja781 napisał:

Jak bym zgadła...Może zostanę wróżką?

Firma poinformowała rodzinę że nowy opiekun przyjedzie...14 października.Zero zapytania czy zgodzę się na te kolejne kilka dni.Na meila dostałam tylko dokument do podpisania że moje zlecenie jest skrócone do 14 października,mimo że informowałam ich w wypowiedzeniu że czekam na zmiennika najdalej do 10(niedziela).Mam podpisać i odesłać...

Boję się że jak wyjadę w niedzielę(tak mam transport)to dowalą mi karę za porzucenie miejsca pracy...

Raczej Twoje obawy są uzasadnione,dla świętego spokoju wytrzymaj do 14 października. To moja rada,adwokatem nie jestem,ale...... Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Patrycjo 781.Jak to?Panie to nadzwyczajne kwiaty Tej ziemi.Dlaczego Panowie z Agencji,rzucają im do stóp kłody.Tzn.że w interesach nie ma sentymentów.Twarda szkoła życia .Ostra jazda.Zawsze gdy Agencje mówią że potrzebują tylko Panie.Myślałem że im oferują pracę różami usłaną.Myślałem również że dla Pań - jest praca w opiece miła łatwa i przyjemna.Schodząc na ziemię-wiem że to niewdzięczny zawód - Opieka.Proszę pamiętać że zawsze może opiekunka ,opiekun rozwiązać umowę ,niestety- zachowując wypowiedzenie 14 dni.Gdy zajedzie na miejsce opiekun lub opiekunka  a informacje mijają się z prawdą i już w pierwszym dniu zastaliśmy chlew-w domu mieszkalnym podopiecznego, należy poinformować Agenturę i zrobić w tył zwrot.Chociaż by dlatego warto jechać własnym środkiem transportu. A gdy zaczniesz babranie się w gnoju-jak wspomniałem, niestety-musisz zachować wypowiedzenie 14 dni chyba że Agentura zwolni Cię wcześniej z tego obowiązku.Eugeniusz Sijka-Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Patrycja781 napisał:

Jak bym zgadła...Może zostanę wróżką?

Firma poinformowała rodzinę że nowy opiekun przyjedzie...14 października.Zero zapytania czy zgodzę się na te kolejne kilka dni.Na meila dostałam tylko dokument do podpisania że moje zlecenie jest skrócone do 14 października,mimo że informowałam ich w wypowiedzeniu że czekam na zmiennika najdalej do 10(niedziela).Mam podpisać i odesłać...

Boję się że jak wyjadę w niedzielę(tak mam transport)to dowalą mi karę za porzucenie miejsca pracy...

Hejka Pati, nie wiem co to za firma, ale tak oni działają niestety, warto wcześniej dokładnie przeczytać umowę. 

Czasem warto poprosić o przeniesienie na inną stellę, ale jak już sama wspomniałaś chcesz z nimi rozwiązać umowę... 

Wytrzymaj te 14 dni, trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry w czwarteczek

Życzę miłego i spokojnego dnia wszystkim i każdemu z osobna :hura:

Kawusia już podana, bierzcie i pijcie :dyskusja: :kawa2:

Ps. Ostatnio czytałam że w UK brakuje kierowców, towaru nie ma w sklepach, a ludzie robią zapasy, czy do nas (PL) też to dojdzie? Jak myślicie? 

@Jurek50 się gdzie podziałeś? Ty zawsze masz świeże wiadomości  

IMG-20211006-WA0006.thumb.jpg.12cbdc0f76b2dcea73f48996e06c12fc.jpgIMG-20211006-WA0009.thumb.jpg.c91486fa4d5f27fef49dd6037e85000d.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Eugeniusz Sijka napisał:

Pani Patrycjo 781.Jak to?Panie to nadzwyczajne kwiaty Tej ziemi.Dlaczego Panowie z Agencji,rzucają im do stóp kłody.Tzn.że w interesach nie ma sentymentów.Twarda szkoła życia .Ostra jazda.Zawsze gdy Agencje mówią że potrzebują tylko Panie.Myślałem że im oferują pracę różami usłaną.Myślałem również że dla Pań - jest praca w opiece miła łatwa i przyjemna.Schodząc na ziemię-wiem że to niewdzięczny zawód - Opieka.Proszę pamiętać że zawsze może opiekunka ,opiekun rozwiązać umowę ,niestety- zachowując wypowiedzenie 14 dni.Gdy zajedzie na miejsce opiekun lub opiekunka  a informacje mijają się z prawdą i już w pierwszym dniu zastaliśmy chlew-w domu mieszkalnym podopiecznego, należy poinformować Agenturę i zrobić w tył zwrot.Chociaż by dlatego warto jechać własnym środkiem transportu. A gdy zaczniesz babranie się w gnoju-jak wspomniałem, niestety-musisz zachować wypowiedzenie 14 dni chyba że Agentura zwolni Cię wcześniej z tego obowiązku.Eugeniusz Sijka-Pozdrawiam.

Prawda!!! Jest to głęboki problem.Wina jest po dwóch stronach.Agentury i rodziny niemieckiej.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, adamos6 napisał:

@Wenusia ciekawe,obecny Rząd wszystko robi ,by tak nie było,zaopatrzenie i wystrój sklepów jest chyba lepszy jak w Niemczech.Do czego to zmierza? Te liście kapusty są fajne itd.Pozdrawiam i miłego dnia.

Miejmy nadzieję, że u nas niczego nie zabraknie Niestety to co dzieje się teraz w UK to skutki Brexitu. 

... a Kapustka jest dobra na wszystko  

Dziękuję i również pozdrawiam :cześć:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...