Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Waldi napisał:

A tu taki dinks  a’propos tematyki polityczno-demokratycznej nie tak dawno poruszanej przy kawie

 

 

DB94C295-4BAB-4BCC-AE5F-D5BB46C6D477.jpeg

A posiadasz statystyki o wyksztalceniu, inteligencji i zasobnosci domowej biblioteki wsrod osob glosujacych na inne partie?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oscar napisał:

A posiadasz statystyki o wyksztalceniu, inteligencji i zasobnosci domowej biblioteki wsrod osob glosujacych na inne partie?

Nie oceniam  Cię.  Czytaj ze zrozumieniem - nie uderzam w rzadną z tendencji politycznych jakie reprezentują członkowie tej społeczności ( opiekunka radzi)  cytuje coś co należy w całości przeczytać : a nie wybrane (wyrwane z kontekstu) fragmenty. Sam zacząłem czytać, bo gowno jakim nas w mediach karmią mi się już ulało  ( choć przerwa była związana z brakiem czasu- wiec audiobooki przeważały ) 

przeczytaj cały Artykuł zanim postawisz pytanie dotyczące elektoratów …

Przemówienie dyrektora Nowego Teatru w Warszawie, 5 grudnia w Parlamencie Europejskim z okazji wręczenia Europejskiej Nagrody Literackiej (Prix du livre européen). Krzysztof Warlikowski przewodniczył jury tegorocznej 12. edycji konkursu. 
Uważam, po prostu, że powinniście to przeczytać - wszyscy

https://www.f5.pl/tu-i-teraz/przemowienie-krzysztofa-warlikowskiego-w-parlamencie-europejskim-ktore-powinniscie-przeczytac

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Waldi napisał:

Nie oceniam  Cię.  Czytaj ze zrozumieniem - nie uderzam w rzadną z tendencji politycznych jakie reprezentują członkowie tej społeczności ( opiekunka radzi)  cytuje coś co należy w całości przeczytać : a nie wybrane (wyrwane z kontekstu) fragmenty. Sam zacząłem czytać, bo gowno jakim nas w mediach karmią mi się już ulało  ( choć przerwa była związana z brakiem czasu- wiec audiobooki przeważały ) 

przeczytaj cały Artykuł zanim postawisz pytanie dotyczące elektoratów …

Przemówienie dyrektora Nowego Teatru w Warszawie, 5 grudnia w Parlamencie Europejskim z okazji wręczenia Europejskiej Nagrody Literackiej (Prix du livre européen). Krzysztof Warlikowski przewodniczył jury tegorocznej 12. edycji konkursu. 
Uważam, po prostu, że powinniście to przeczytać - wszyscy

https://www.f5.pl/tu-i-teraz/przemowienie-krzysztofa-warlikowskiego-w-parlamencie-europejskim-ktore-powinniscie-przeczytac

„Nie oceniam  Cię.  Czytaj ze zrozumieniem“

Piszesz tutaj bardzo wiele, takze spraw swiatopogladowych, zartow itp itd i to widac golym okiem, ze doskonale wiesz jakie beda reakcje i odzew. Takze w tym przypadku. Czy to kwestia sprytu czy inteligencji? Nie oceniam Cie
Uwazam, ze poruszanie tutaj kwestii politycznych co czynisz tutaj z Panem Jerzym jest mega slabe poniewaz artykul ktory wrzuciles sugeruje, ze intelektualne zacofanie sporej czesci naszego spoleczenstwa jest wynikiem glosowania na PiS co moze wiele osob np. na tym forum urazic.

Tyle

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Waldi napisał:

Nie oceniam  Cię.  Czytaj ze zrozumieniem - nie uderzam w rzadną z tendencji politycznych jakie reprezentują członkowie tej społeczności ( opiekunka radzi)  cytuje coś co należy w całości przeczytać : a nie wybrane (wyrwane z kontekstu) fragmenty. Sam zacząłem czytać, bo gowno jakim nas w mediach karmią mi się już ulało  ( choć przerwa była związana z brakiem czasu- wiec audiobooki przeważały ) 

przeczytaj cały Artykuł zanim postawisz pytanie dotyczące elektoratów …

Przemówienie dyrektora Nowego Teatru w Warszawie, 5 grudnia w Parlamencie Europejskim z okazji wręczenia Europejskiej Nagrody Literackiej (Prix du livre européen). Krzysztof Warlikowski przewodniczył jury tegorocznej 12. edycji konkursu. 
Uważam, po prostu, że powinniście to przeczytać - wszyscy

https://www.f5.pl/tu-i-teraz/przemowienie-krzysztofa-warlikowskiego-w-parlamencie-europejskim-ktore-powinniscie-przeczytac

 Co do artykulu…..

Ta tendencja jest juz nie odwrocenia, wiekszosc mlodego spoleczenstwa jest przebodzcowana internetem, social mediami itd. Juz kilka lat temu powstaly badania, ze dzisiejsza mlodziez nie jest sie w stanle skoncentrowac dluzej niz 12 minut na jednej czynnosci, czytelnictwo, sieganie po wiedze zrodlowa, inspiracja sztuka, muzyka klasyczna bedzie przemijac, a wszystko to zaczyna sie w rodzinnych domach zabieganych za pieniedzmi, praca rodzicow ktorzy czesto po kilku latach nie poznaja wlasnych dzieci bo de facto wychowaly je zlobki, przedszkola, opiekunki, ulica, koledzy.

Dom, rodzice, wychowanie tu sie wszystko zaczyna.

Ja w mlodosci czytalem bardzo duzo, prenumerowalem juz w podstawowce gazety w kiosku, zostalo mi to czytanie itp do dzisiaj ale wiem tez ze byla to forma ucieczki od tego co dzialo sie w rodzinie.

Czy wychowujac sie w dobie dzisiejszych mediow, bodczcow itp ucieklbym w ksiazki, sport, muzyke? Na 100% nie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Oscar napisał:

„Nie oceniam  Cię.  Czytaj ze zrozumieniem“

Piszesz tutaj bardzo wiele, takze spraw swiatopogladowych, zartow itp itd i to widac golym okiem, ze doskonale wiesz jakie beda reakcje i odzew. Takze w tym przypadku. Czy to kwestia sprytu czy inteligencji? Nie oceniam Cie
Uwazam, ze poruszanie tutaj kwestii politycznych co czynisz tutaj z Panem Jerzym jest mega slabe poniewaz artykul ktory wrzuciles sugeruje, ze intelektualne zacofanie sporej czesci naszego spoleczenstwa jest wynikiem glosowania na PiS co moze wiele osob np. na tym forum urazic.

Tyle

Nie znam Cię. Niewiele sie udzielasz na forum bym mógł cokolwiek o Tobie, czy o  czesci społeczności, o której wspominasz mógł cokolwiek powiedzieć. 
 

Czytam wiele , i w wielu tematach … politycznie staram się tez być zorientowany,  wychodze  z założenia, ze demokracja to świadomy wybór .
Głosuje zawsze. Za każdym razem wg własnego uznania a nie politycznego namaszczenia. Nie reprezentuje zadnej „partii” o ile można to nazwać tak.

mialem swoich faworytów w wielu ugrupowaniach - większość z nich już nie jest w polityce - chcieli coś zmienić, zmienić system utrzymania nieustannie absolutnej władzy, dominacji, siedzenia przy stole za wszelka cenę 

Na forum pisze dużo I w wielu tematach. 
To jest swego rodzaju dzielenia się doświadczeniem a jednocześnie  uczę się … nadal, nieustannie. 
Czy moja wrzuta nt „inteligencji” Cię poruszył ? Dobrze - bo może więcej powiesz … musimy, m In. w takich zwykłych rozmowach przy kawie poruszać ważne sprawy … może ktoś błądzi … a ktoś inny go na ścieżkę prawdy sprowadzi

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Waldi napisał:

Nie znam Cię. Niewiele sie udzielasz na forum bym mógł cokolwiek o Tobie, czy o  czesci społeczności, o której wspominasz mógł cokolwiek powiedzieć. 
 

Czytam wiele , i w wielu tematach … politycznie staram się tez być zorientowany,  wychodze  z założenia, ze demokracja to świadomy wybór .
Głosuje zawsze. Za każdym razem wg własnego uznania a nie politycznego namaszczenia. Nie reprezentuje zadnej „partii” o ile można to nazwać tak.

mialem swoich faworytów w wielu ugrupowaniach - większość z nich już nie jest w polityce - chcieli coś zmienić, zmienić system utrzymania nieustannie absolutnej władzy, dominacji, siedzenia przy stole za wszelka cenę 

Na forum pisze dużo I w wielu tematach. 
To jest swego rodzaju dzielenia się doświadczeniem a jednocześnie  uczę się … nadal, nieustannie. 
Czy moja wrzuta nt „inteligencji” Cię poruszył ? Dobrze - bo może więcej powiesz … musimy, m In. w takich zwykłych rozmowach przy kawie poruszać ważne sprawy … może ktoś błądzi … a ktoś inny go na ścieżkę prawdy sprowadzi

Proby naprowadzania kogokolwiek w waznych, ale naprawde waznych kwestiach to najczescie werbalna przemoc czy dotyczy to religii, polityki czy pica kawy.

Tu chodzi poglady, wartosci, poczucie czy smak co w wielu przypadkach stanowi i determinuje integralne czesci tozsamosci danej osoby. 
I nie bedac autorytetem w tychze waznych kwestiach lepiej nie probowac zawracac kijem Wisly

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Oscar napisał:

Czy wychowujac sie w dobie dzisiejszych mediow, bodczcow itp ucieklbym w ksiazki, sport, muzyke? Na 100% nie

Mamy tu recepty - technologiczne

Audiobook np

Czytam teraz (słucham) Wiedźmina - owszem obejrzałem  film, ale … książka to książka … scenariusz jest mocno zmieniony i bardzo przekłamany.

Z wielu książek płynie wiedza, która można by nawet dziś wykorzystać. 
To forum - ten topik służy luźnym rozmowom - czemu nie o polityce? 

Mozna z mediów korzystać ale „z głową”

Uważam, ze nie  można wyłączać myslenia. A TV czy rzetelne dziennikarstwo pozwala na wypracowanie własnej opinii - na każdy temat

Byl taki czas gdy internet był źródłem wiedzy … to już nie wróci. Jeżeli chce się znaleść rzetelną wiedzę na jakikolwiek temat,  to albo skacze się na stronę +8, albo zmienia wyszukiwarkę na inna niż popularna

Tak wszystko się zmieniło i wychowanie tez. Nie mniej jednak dzieci nie są naszą własnością. Mamy jako rodzice pewna misje - przygotować człowieka do życia, do radzenia sobie w życiu. Nadopiekuńczość uważam za przesadę ( moja żona nie zgadzała się z tym ) 

mimo to - dziecko stając się dorosłym człowiekiem, jest autonomiczną jednostką o czym zapomina większość rodziców. Próbując projekcji własnych porażek na dzieciach. W ekstremalnym porównaniu - zrzucić to na prywatne przedszkole czy szkołe… 

Zlobek przedszkole, socjalmedia, szkoła … nic nie poradzę, taki jest ten świat. 

Beata Tyszkiewicz kiedyś powiedziała w jednym z wywiadów - ze nie wtrąca się w wybory córki … jest z boku, obserwuje, j gdy ta chce się przewrócić / tylko ją podpiera by mocno się nie poobijała. 
Nie wiem czy wiernie odtworzyłem tekst/ ale przekaz jaki mi został trafił mi do serca
 
Kończąc - kiedyś moj nauczyciel ( to był dobry nauczycie)  powiedział, ze nie nauczy nas wszystkiego i jest przeciwnikiem braku pomocy naukowych w czasie egzaminu czy matury. 
Czlowiek nie może  wiedzieć wszystkiego - powienien nauczyć się tego szukać i wiedzieć gdzie tego szukać.

Odpowiedzi są wszędzie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Oscar napisał:

najczescie werbalna przemoc czy dotyczy to religii, polityki czy pica kawy

Oj nie… nie istnieje  absolut. Nie ma wszechwiedzy. Człowiek stojący w jednym czasie w jednym punkcie widzi tylko fragment większej rzeczywistości… o której często nie ma świadomości. W tym świadomym ale znacznie ograniczonym przekonaniu może się po prostu mylić.

inny punkt widzenia - z innej perspektywy ( inny czas, inne miejsce, inna wrażliwość ) może go zmienić . Najważniejsze jest pytanie czy jest gotów na zmiany.

Czy niestety  jest już zamknięty ( skończony=nieomylny) i świat jest po prostu zły . Mieliśmy w historii świata kilku takich nieomylnych. 
Swoim dzieciom zawsze powtarzałem - najważniejsze są argumenty na poparcie własnego przekonania, w małych i wielkich rzeczach. 
Wracając do polityki - nigdy sie za nią nie brałem / uważam ze spaliłbym sie jak wielu, o których  wspominałem wcześniej …  jestem mimo wszystko idealistą, wierze w demokracje i wolny wybór ( nie narzucanie wyboru) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Waldi napisał:

@Oskar miło ze włączyłeś się w topikową - teraz polityczną-  dyskusje / cenie to :cześć2:Fajnie wymienić czasem dojrzałe przemyślenia 

Ja sie w polityke nie bawie i nie interesuje w ogole, na wybory od lat nie chodze. 
W mojej skromnej opinii swiat polityki i politykow obrazuje brytyjska Izba Gmin. 
Forma dojrzalego teatru a co do swiadomosci spolecznej doskonale ilustruja reakcje i afera z urodzinami Mazurka. 
kabaret

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Oscar napisał:

Ja sie w polityke nie bawie i nie interesuje w ogole, na wybory od lat nie chodze

Robisz co chcesz - w PL zawsze rzetelnie odbierano mi podatki na  ( wiadomo) moja małżonka od kilkunastu kat rzetelnie płaci podatki Zusy, Vaty ( wiadomo na co - bo nie na przyszłość) … mając w obietnicy  minimum socjalne. Ale  kiedyś usłyszałem fajny tekst „ jeśli  ie interesujesz się polityka to zważ na to ze ona interesuje się Tobą”

Mimo ze w Danii jest podatek  sięgający bodajże 40 procent od dochodów, to dochody conajmniej jednego członka rodziny wystarcza na utrzymanie tej rodziny w dość godny sposób. Przy czym i opieka medyczna czy szkolna jest zupełnie za darmo. Informacje z przekazu osób tam mieszkających. Demokracja 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Waldi napisał:

Robisz co chcesz - w PL zawsze rzetelnie odbierano mi podatki na  ( wiadomo) moja małżonka od kilkunastu kat rzetelnie płaci podatki Zusy, Vaty ( wiadomo na co - bo nie na przyszłość) … mając w obietnicy  minimum socjalne. Ale  kiedyś usłyszałem fajny tekst „ jeśli  ie interesujesz się polityka to zważ na to ze ona interesuje się Tobą”

Mimo ze w Danii jest podatek  sięgający bodajże 40 procent od dochodów, to dochody conajmniej jednego członka rodziny wystarcza na utrzymanie tej rodziny w dość godny sposób. Przy czym i opieka medyczna czy szkolna jest zupełnie za darmo. Informacje z przekazu osób tam mieszkających. Demokracja 

Uciekasz w skrajnosci, choc znasz powody i co determinuje dlaczego cytujac slowa piosenki „bo tutaj jest jak jest, po prostu“.

Pracowalem i mieszkalem chwile we Frederikshavn, znam dunskie klimaty. Jest wiecej takich przykladow w Europie ale to idylla dla nas

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Politycznie się tutaj przy kawie zrobiło ale poczytałam trochę i

dla was opiekunowie za fajne ,spokojne i kulturalne wymienianie  poglądów .(politycznych też ,a może szczególnie )

W temacie polityki to mogę tylko dodać ,że od 1 października podwyżka cen gazu i to spora bo aż 7,4 %

To na tyle ,dobrych "wiadomości .

Dzień już dawno rozpoczęty :oklaski:

Dzisiaj dzień pod znakiem wyjazdów i załatwiania spraw osobistych

Słoneczko nieśmiało wygląda z za chmurek .Pogodnego i spokojnego dnia wszystkim życzę

Dzien Dobry Sticker

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, INEZ napisał:

Dzień dobry

Politycznie się tutaj przy kawie zrobiło ale poczytałam trochę i

dla was opiekunowie za fajne ,spokojne i kulturalne wymienianie  poglądów .(politycznych też ,a może szczególnie )

W temacie polityki to mogę tylko dodać ,że od 1 października podwyżka cen gazu i to spora bo aż 7,4 %

To na tyle ,dobrych "wiadomości .

Dzień już dawno rozpoczęty :oklaski:

Dzisiaj dzień pod znakiem wyjazdów i załatwiania spraw osobistych

Słoneczko nieśmiało wygląda z za chmurek .Pogodnego i spokojnego dnia wszystkim życzę

Dzien Dobry Sticker

W nawiązaniu do " Dobrych wiadomosci" To Energa chce podnieść ceny energii o 40% i jest to tylko uzaleznione od akceptacji URE. Jeśli to klepną dla Energi, to wszyscy inni dostawcy podniosą tak samo. Więc czeka nas dobrobyt krainy mlekiem i miodem płynącej. Pozdro i miłego dnia dla wszystkich. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jurek50 napisał:

U mnie tez cieplo,ale zaczyna wiac

U mnie i ciepło było i troszkę powiało ... To prawda. Cichutko tu w czwartkowe popołudnie. I dobrze. Każdemu potrzeba chwila zadumy.

Ja też podumam sobie, bo słonce już zaszło, a to czas do dobrej zadumy:)

 

Edytowane przez Waldi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...