Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O 17.09.2021 at 09:09, Wenusia napisał:

Dzień dobry wszystkim i każdemu z osobna co tu się podziało że tak cicho wszędzie  

@Waldi urlopujesz się czy jaki "gwint" a może inna miejscówkę znalazłeś hę  

@Funny a ty ci tak milczysz niepodobne do Cię :szydera: dawaj tu ino już bo :lanie:

@Janeczka1963 odpoczywa to wiem chyba na "Bahammma"  :haha:wiec jej to wybaczone

@geronimo a Ty co znowu zasięgu nimosz " :trele:

@Jurek50 co tam w szerokim świecie słychać

Pozdrowionka dla reszty  "członków " i miłego dnia i weekendu życzę

 

na Bachama to nie, jeszcze nie :p:hura::cmok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Waldi napisał:

Hej Michal - uważam ze artykuł opisuje w ogólnikach przypadki opiekunek na podstawie jednej albo kilku wypowiedzi. Kobieta za stawkę 900-1200 pewnie bez znajomosci języka i bez czytania umowy pojechala / jak zwykle się dzieje - po ustnym przekazie agencji. Na miejscu bez języka niewiele się postawi . A pranie sprzątanie itp to przecie  normalka w opiece. My przecie „haushilfe” a nie opiekuni - na to trzeba mieć bodajże dwuletnią szkole w DE i licencje. 
A sam artykuł tendencyjny - wzięli kasę z Unii za projekt i trzeba się rozliczyć. „….przebadano 187 osób ” na około 200 tys pracujących w opiece to rzeczywiście reprezentatywna grupa ludzi 

4DF572E5-99DF-4BF2-A03A-8183FBD117EF.jpeg
 

dodam tylko ze złe sztele się zdarzają

Tak sobie pomyślałem, ze odniosę  się jeszcze do własnych spostrzeżeń.

Ze system wsparcia unijnego stworzył pewnego rodzaju patologiczny system tworzenia projektów - nie potrzebnych nikomu, poza stwórcami projektu jako beneficjentami środków, którzy dla utrzymania środków i uzasadnienia potrzeby i wagi projektu tworzą również chore statystyki i sztucznie nadmuchane problemy. Tak jak w tym artykule o opiekunkach, które za 900 €/mc  musza sprzątać i gotować.

Znam i słyszałem o wielu innych projektach, za jakie zapłacił fundusz europejski, a które były jedynie bezproduktywnym wymysłem dla potrzeb programu. 
Jest w tym pewna logika - jest kasa trzeba ją wziąć - pomysł się wymyśli. Szkoda tylko ze ja nigdy głowy do tego nie miałem… dlatego siedze na szteli 

 

Dobranoc

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Waldi napisał:

Tak sobie pomyślałem, ze odniosę  się jeszcze do własnych spostrzeżeń.

Ze system wsparcia unijnego stworzył pewnego rodzaju patologiczny system tworzenia projektów - nie potrzebnych nikomu, poza stwórcami projektu jako beneficjentami środków, którzy dla utrzymania środków i uzasadnienia potrzeby i wagi projektu tworzą również chore statystyki i sztucznie nadmuchane problemy. Tak jak w tym artykule o opiekunkach, które za 900 €/mc  musza sprzątać i gotować.

Znam i słyszałem o wielu innych projektach, za jakie zapłacił fundusz europejski, a które były jedynie bezproduktywnym wymysłem dla potrzeb programu. 
Jest w tym pewna logika - jest kasa trzeba ją wziąć - pomysł się wymyśli. Szkoda tylko ze ja nigdy głowy do tego nie miałem… dlatego siedze na szteli 

 

Dobranoc

Wiesz po części masz rację.Ale nie zgodzę się że stwierdzeniem że ktoś musi sprzątać i  gotować nie musząc tego robić. Przede wszystkim nie mamy w zakresie czynności sprzątania a jedynie utrzymanie w czystości pomieszczeń w których przebywa Pdp o my.Jesli chodzi o gotowanie to też jest , przygotowanie posiłku i wygotowywanie przeróżnych smakołyków dla rodziny..Mam znajomą która to wszystko nadgorliwie robiła mając nadzieję że jej dopłacą. Oczywiście rozczarowania nie było końca gdy otrzymała tylko bombonierkę.

System wsparcia  unijnego jest dobry.Wuele osób i skorzystało z niego, tylko nie każdy umie stworzyć swój biznes plan taki który wbił by  się w normy unijne.

Właśnie okazało się że nie dostaniemy wsparcia unijnego na odbudowę systemu po Covid.I dlaczego? A to dlatego że nasi główno rządzący stwierdzili że nikt nam nie będzie narzucał niczego co dotyczy praworządności, stwierdzając nawet że przeżyliśmy okupację.Wiec co? Unia jest okupacją.

Strach pomyśleć jaka będzie przyszłość naszych dzieci i wnuków.

Staram się nie poruszać tematów politycznych z osobami których nie znam.Ale teraz już mną zatrzęsło.

 

 

Edytowane przez Kleopatra ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 18.09.2021 at 11:05, Waldi napisał:

Cześć Jurek - próbowałem to ogarnąć : tą całą rezolucje. I treści jakie tam padają są uzasadnione, ale tak sobie myśle ze prawda jest zupełnie inna. Unijny system rządzenia daleki jest od demokracji - bo czy tu w Niemczech czy Belgii Francji itp jest demokracja nieoparta na przekupstwie?  Obecny rząd P.I.S. tez przekupił tą cześć społeczeństwa, co chodzi i głosuje obietnicami by ich wybrać . Inni - pozostałe kluby adoracji - niewystarczająco przekupili swój elektorat i nie rządzą. 
Unia tez rządzi - pieniędzmi ( czyli tez przekupstwo) 

Nawet jak łamie się praworządność - 

zaczęli od Sądów , źle, ale dla władzy dobrze, później media - źle, ale dla władzy dobrze. 
Demokracja to niezawisły Sąd, a nie poszczególni sędziowie. Demokracja to równe Prawa dla wszystkich, a osobiscie uważam ze polskie społeczeństwo nadal nie dorosło do demokracji i daje się przekupić. Żyjemy, nawiasem mówiąc, tknięci choroba pokomunistycznych układów „załatwi sie”

I tak to nadal mocno zakorzenione w społeczeństwie, ze sie załatwi … i załatwiają, becikowe,500 plus, trzynastki dla emerytów itd 

A skad to biorą ? z naszych podatków oraz tworząc dług publiczny ? 
 

Abyno demokracji mówić wypadałoby wziąć sprawy w swoje ręce - iść do wyborów jak za wolnej Polski -1919 rok gdzie frekwencja była 75% a w drugiej turze 85 % … tego rekordu do dzisiaj nie pobito) najwyższa frekwencja była w 1995 roku gdy rzekomo wzięliśmy się do prawdziwego rządzenia podupadły komuny -  68%
Teraz i jak od wielu lat w tzw demokracji uczestniczy lekko ponad połowa Polaków ( wykluczyłbym tzw Polonie, które moim zdaniem głosują za czymś czego  nie doświadczają, żyjąc przez cały czas za granicą, opierając się wyłącznie na przekazie medialnym. A przekaz ten jest nieprawdziwy. Czy to przez zależne media publiczne ( zależne od polityków) czy to przez media tzw niezależne ( finansowane przez biznes i  korporacje) 

Kazdy robi na tym interes. 
 

Kończąc - nie ma co liczyć na zewnętrzny audyt. Unia Europejska tez robi na nas interesy. Powinnismy wziąć odpowiedzialność za swój kraj i wyciągać wnioski z demokratycznych wpadek od początku lat 90-tych. Rozliczyć obietnice polityków i wywieść ich na taczkach jak to robiono w zakładach pracy PRL czy stoczni. Na przestrzeni wielu lat było kilka twarzy na scenie politycznej, którym wierzyłem, nie ważne z jakiej partii pochodzili. Calybten system podziału mandatów przy wyborach jest tkniety korupcją ( polityczną korupcją) a jak już przy stole to jest z czego do kieszeni przytulić. 
Tasmy prawdy z restauracji u Sowy pokazały ze jest to jeden wielki układ - czy z prawej czy z lewej strony.

Moj pomysł : królestwo i jeden król.

Prezydent i kilkunastu senatorów. Brak immunitetu. Niezawisły Sąd, Wprowadzenie precedensu w Sądach.

i tyle wystarczy :cześć2:

I jeszcze krzesło elektryczne i gotowe:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kleopatra napisał:

A to dlatego że nasi główno rządzący stwierdzili że nikt nam nie będzie narzucał niczego co dotyczy praworządności, stwierdzając nawet że przeżyliśmy okupację.Wiec co? Unia jest okupacją.

Jak @Jurek50 wrzucił newsa o tej praworządności to coś tam podobnego zauważyłem, ze będą terror przez fundusze stosować ( ale są u władzy - jak tam napisałem t demokracja u nas raczkuje) mamy co mamy. 
I zgadzam się fundusze Unijne bardzo nam Polskę odmieniły, to był ogromny skok. Ale obecnie nam panujący złamali strasznie dużo praw … trudno, ale jak historia pokazuje nie poniosą żadnej odpowiedzialności … My Polacy ucierpimy  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kleopatra napisał:

Mam znajomą która to wszystko nadgorliwie robiła mając nadzieję że jej dopłacą. Oczywiście rozczarowania nie było końca gdy otrzymała tylko bombonierkę.

W większości są wyrachowani - ale nie zawsze … . To były moje początki w opiece - jak wielu popełniałem te same błędy : starałem się bardziej …  Jak wprost powiedziałem ze należy się kasa za dodatkowe prace ponad wskazany zakres z umowy  to dostałem informacje ze zabroniono mu płacić jakiekolwiek pieniądze. Cóż … na innej szteli było podobnie : za pomoc przy żywopłocie dostałem czekoladki. Ale trafia się tez znacznie lepiej  

Z drugiej strony jak będą za mnie gotować, sprzątać, pomagać w toalecie ( do leżących nie jeżdżę) to z nudów i pdp na plecach zdechne 

A tak jest trochę wolnosci - bo to w kuchni , bo to przy Żelazku, bo to trzeba pranie albo wstawić albo złożyć albo albo … nie lubie siedzieć na dooopie

Edytowane przez Waldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Waldi napisał:

W większości są wyrachowani - ale nie zawsze … . To były moje początki w opiece - jak wielu popełniałem te same błędy : starałem się bardziej …  Jak wprost powiedziałem ze należy się kasa za dodatkowe prace ponad wskazany zakres z umowy  to dostałem informacje ze zabroniono mu płacić jakiekolwiek pieniądze. Cóż … na innej szteli było podobnie : za pomoc przy żywopłocie dostałem czekoladki. Ale trafia się tez znacznie lepiej  

Z drugiej strony jak będą za mnie gotować, sprzątać, pomagać w toalecie ( do leżących nie jeżdżę) to z nudów i pdp na plecach zdechne 

A tak jest trochę wolnosci - bo to w kuchni , bo to przy Żelazku, bo to trzeba pranie albo wstawić albo złożyć albo albo … nie lubie siedzieć na dooopie

Ale kto komu zabrania płacić za dodatkową robotę tego nie rozumiem .Rodzina ? Firma ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziś pdp.powiedziala nic w niedzielę nie robimy co można zrobić w poniedziałek ,żadnego prasowania nawet ,tylko ugotować, jeść ,pić i odpoczywać bo co się w niedzielę robi to się w poniedziałek spie....i( oczywiście mniej więcej tak bo rymowanka krajowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Waldi napisał:

Jak @Jurek50 wrzucił newsa o tej praworządności to coś tam podobnego zauważyłem, ze będą terror przez fundusze stosować ( ale są u władzy - jak tam napisałem t demokracja u nas raczkuje) mamy co mamy. 
I zgadzam się fundusze Unijne bardzo nam Polskę odmieniły, to był ogromny skok. Ale obecnie nam panujący złamali strasznie dużo praw … trudno, ale jak historia pokazuje nie poniosą żadnej odpowiedzialności … My Polacy ucierpimy  

Masz rację,nikt nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności,Wałęsa też dużo krzyczał i co?  Szkoda słów !

Edytowane przez adamos6
Źle napisane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adamos6 napisał:

Masz rację,nikt nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności,Wałęsa też dużo krzyczał i co?  Szkoda słów !

Wałęsy nie bronię ale winić go nie mam zamiaru. Na polityce się nie znam bardziej niż przeciętny Polak… Ale on był zwykłym robotnikiem, po zawodówce, a wszyscy po nim, a także obecni mają tytuły profesorskie i do czego doprowadzili ? Nie ma już czego spieniężyć i zagarnąć.

Echh - ja to tylko cały czas proszę by do mojej kieszeni ciagle nie zaglądali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Waldi napisał:

Dzień dobry opiekunkowo - Coffee Expresso GIF by ninamanilaaa

ktora z Pan ma czerwone paznokcie ?

Co by mi kawe tak ładnie podała

Nie mam @Waldi czerwonych mam baby boomer pudrowy róż perłowe końcówki tak w wielkim skrócie dla orientacji  a i szminki czerwonej też nie mam jakby co .mam czerwone papcie takie domowe cichobiegi cześć

Edytowane przez Fun??ny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...