Skocz do zawartości

Krzyże w szkołach


Gość Ameno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o krzyżach w szkołach? Jestem katolikiem, ale uważam, że w szkołach nie powinno ich być. Mój syn przychodzi ze szkoły i dopytuje dlaczego jego trzej koledzy nie muszą chodzić na religię? Jestem za tym, by nie było ani krzyży ani religii. Nie możemy nikomu narzucać naszej wiary, w tym trzem kolegom mojego syna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co wam te krzyże przeszkadzają? Nie wstyd wam? Całe życie wisiały i teraz nagle zaczęły przeszkadzać. Dziękuję Bogu za takiego prezydenta i nie dam w szkole mojego dziecka krzyży ściągać. Jak nie wierzą to niech się dostosują do ogółu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o krzyżach w szkołach? Jestem katolikiem, ale uważam, że w szkołach nie powinno ich być.!

Gdybyś był Katolikiem to nie wypisywałbyś takich głupot. Krzyż rzecz święta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był Katolikiem to nie wypisywałbyś takich głupot. Krzyż rzecz święta!

Właśnie dlatego że mamy takich katolików by nie pisac katoli jak ty to kościół najwięcej traci, bo nie ma niczego gorszego niż tępi jego przedstawiciele. Ludzi ciągnię do ludzi mądrych. Mnie już skrajni Katolicy męczą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzyzyknadroge
Co wam te krzyże przeszkadzają? Nie wstyd wam? Całe życie wisiały i teraz nagle zaczęły przeszkadzać. Dziękuję Bogu za takiego prezydenta i nie dam w szkole mojego dziecka krzyży ściągać. Jak nie wierzą to niech się dostosują do ogółu!

A jak ktoś pali w miejscu publicznym to Ci przeszkadza? Podobnie jest z krzyżami. Nie epatujmy własnymi wyznaniami religijnymi! A jeżeli tak to powieśmy obok siebie wszystkie znaki religijne świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś pali w miejscu publicznym to Ci przeszkadza? Podobnie jest z krzyżami. Nie epatujmy własnymi wyznaniami religijnymi! A jeżeli tak to powieśmy obok siebie wszystkie znaki religijne świata.

Argument z paleniem mnie powalił! Nic dodać, nic ująć. Albo szanujemy innych albo jesteśmy dzikusami. Jestem katolikiem, wierzę w Boga, praktykuję, ale uważam, że krzyże powinny wisieć w Kościołach i prywatnych domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem katolikiem, wierzę w Boga, praktykuję, ale uważam, że krzyże powinny wisieć w Kościołach i prywatnych domach.

Zgadzam się z tym zdecydowanie. Miejsce krzyży jest w kościołach. A jeśli dopuszczamy je do szkół, to może powinniśmy pozwolić na zawieszanie symboli innych religii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno był w programie ,Tomasza lisa, ten temat. Politycy wyzywający się od jakich tylko, wielka kłótnia która teraz się będzie ciągła w nieskończoność. Żałosne! Moje zdanie jest takie : krzyż tylko w kościele powinien być, kleru władza powinna być ograniczona, wszędzie się wpieprzają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, żadna kłótnia niczego nie rozwiązuje. Trzeba nauczyć się rozmawiać. Niestety w naszym kraju jest to raczej niemożliwe. Czego dowodem jest wypowiedź łagodnej:

Jak nie wierzą to niech się dostosują do ogółu!

Wybacz łagodna, ale nikt nie ma prawa zmuszać kogokolwiek do "dostosowania się" jak łagodnie to ujęłaś. Może kiedyś to zrozumiesz. Jak dorośniesz...

Dawnymi czasy, dzieci po szkole szły do kościoła na religię. Teraz mają to w swoich codziennych zajęciach. A tak nie powinno być. Religia w kościele, nauka w szkole. Państwo a kościół zawsze powinno być traktowane osobno + szczypta tolerancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytajus, wyrażamy swoją opinię w sprawie, o której nawet nie pomyśleliśmy wczesniej, bo krzyż na stałe gościł wszędzie. I skoro część społeczeństwa ma z nim problem to należy się do tego odnieść. Pozdrawiam wszystkich zdroworozsądkowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, żadna kłótnia niczego nie rozwiązuje. Trzeba nauczyć się rozmawiać. Niestety w naszym kraju jest to raczej niemożliwe. Czego dowodem jest wypowiedź łagodnej:
Jak nie wierzą to niech się dostosują do ogółu!

Wybacz łagodna, ale nikt nie ma prawa zmuszać kogokolwiek do "dostosowania się" jak łagodnie to ujęłaś. Może kiedyś to zrozumiesz. Jak dorośniesz...

Dawnymi czasy, dzieci po szkole szły do kościoła na religię. Teraz mają to w swoich codziennych zajęciach. A tak nie powinno być. Religia w kościele, nauka w szkole. Państwo a kościół zawsze powinno być traktowane osobno + szczypta tolerancji.

Szacunek Taniu. Jutro się zarejestruję i go przyznam. Podpisuję się obiema rękami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacy jesteście katolicy!!!!!! U sąsiadów nie widzicie dzieci głodnych, katowanych przez rodziców, macie na to znieczulice ale macie śmiałość nazywać się KATOLIKAMI! Pyski przed ołtarzem otwieracie aby brać opłatek a ksiądz powinien wlewać zajzajer, bo bliźnich nie umiecie uszanować ! Wy zakłamani katolicy ! Szkoła jest publiczna i popieram żadnych krzyży w prywatnych możecie zakładać co Wam rzewnie się podoba :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytając to forum dochodzę do wniosku, że jeszcze wiele wody musi upłynąć, żeby otworzyć nasze oczy na sprawy religijne. Jesteśmy narodem zawziętym i skrajnie zaborczym w tematach religijnych. Dyskusja nie polega na obrażaniu i naskakiwaniu na siebie nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...