Skocz do zawartości

Pierwszy wyjazd - prośba o porady dla nowicjusza :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@fizjopflege cewnika się nie obawiaj. Ja też mam podopiecznego z cewnikiem przy nodze :haha::oops:. Worki o pojemności 750 ml. Oprozniam 3 razy dziennie. Mam taki komfort, że podopieczny 1 raz w nocy a raczej rano 6-7 opóźnia sobie ten worek sam. 

Nawet nie przypuszczałam, że ten cewnik to wygoda i dla mnie. Nie śmierdzi moczem. Nie ma nigdy mokrej pościeli ani podkładów. Jak oprozniam worek od cewnika to nie śmierdzi ten mocz bo pojemność worka mała to i mocz długo w nim nie zalega. Super sprawa i wygoda dla podopiecznego. Ja zmiany worków bym się nie podjęła zresztą nie muszę bo worek jest wymieniany co tydzień przez odpowiednie do tego służby. 

Skarpet/rajstop uciskowych nie ubieram.bandazowanie też odpada pozostawiam to innym. Czy wolno nam to robić czy nie wolno nie wnikam i nie dyskutuje. 

Spokojnej pracy :)

PS 

80 euro to trochę za mało dla 2 mężczyzn ale to jest moje zdanie. Będziesz robił zakupy to zobaczysz czy wystarczy. 100 euro  jak dla mnie na 2 osoby powinno być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

O matuchno ....jeszcze do tego potrafisz się rumienić ....normalnie  krew i mleko :dobrze:

Tobie to tylko jedno w głowie:haha:. Ale, ale...... pewnie masz rację z tymi córciami... Patrząc na "urodę" ich panów to : oezu:szok::haha:. No i może się okazać, że nasz krajan będzie miał jak "pączek w maśle".

 A tak na serio:@fizjopflege dlaczego bandażujesz nogę? Jesteś tylko pomocą domową!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BabaJagusia

3 godziny temu, BabaJagusia napisał:

Tobie to tylko jedno w głowie:haha:. Ale, ale...... pewnie masz rację z tymi córciami... Patrząc na "urodę" ich panów to : oezu:szok::haha:. No i może się okazać, że nasz krajan będzie miał jak "pączek w maśle".

 A tak na serio:@fizjopflege dlaczego bandażujesz nogę? Jesteś tylko pomocą domową!!! 

Opiekunki przede mną bandazowaly ,więc nie chciałem się buntować. Poza tym wiem jak to zrobić i nie sprawia mi to problemu. Pewnie gdybym nie znał się na tym to zaprotestowalbym. 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, fizjopflege napisał:

@BabaJagusia

Opiekunki przede mną bandazowaly ,więc nie chciałem się buntować. Poza tym wiem jak to zrobić i nie sprawia mi to problemu. Pewnie gdybym nie znał się na tym to zaprotestowalbym. 0

Argument, że inne wcześniej to robiły-ma się nijak do Twoich kompetencji. Nie mówię tego żeby się wymądrzać tylko :czy słyszałeś o tym, że są czynności zastrzeżone tylko dla personelu medycznego? Masz podobno dużo ludzi w rodzinie, którzy pracują w tej branży i naprawdę nikt Ci nie powiedział, co należy do obowiązków pomocy domowej?  Czy znasz słowo "dupochron"? Oczywiście zrobisz jak uważasz ale w razie "W" zostajesz sam na arenie! Życzę Ci powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 2 tygodniach stwierdzam, że pierwszy wyjazd powinien być udany( nie zapeszając oczywiście) :).

Rodzina sympatyczna i pomocna. Nie narzucają niczego w żadnej sferze. Dogadujemy się .

Pdp jak na swój wiek 86 lat to umysłowo bardzo "sprawny", inteligentny i z fajnym poczuciem humoru.

Wydaje mi się że jak na pierwszy raz to bardzo dobrze trafiłem.

Dzięki waszej pomocy adaptacja na tym miejscu była  łatwiejsza.

Jeszcze raz dzięki !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fizjopflege napisał:

Po ponad 2 tygodniach stwierdzam, że pierwszy wyjazd powinien być udany( nie zapeszając oczywiście) :).

Rodzina sympatyczna i pomocna. Nie narzucają niczego w żadnej sferze. Dogadujemy się .

Pdp jak na swój wiek 86 lat to umysłowo bardzo "sprawny", inteligentny i z fajnym poczuciem humoru.

Wydaje mi się że jak na pierwszy raz to bardzo dobrze trafiłem.

Dzięki waszej pomocy adaptacja na tym miejscu była  łatwiejsza.

Jeszcze raz dzięki !!! :)

I tak a nawet lepiej do dnia zjazdu. 

Już teraz poproś o referencje. Jeśli to jest możliwe, to odręczne.

Trzymaj się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fizjopflege napisał:

O referencjach pamiętam tylko jeszcze 6 tygodni mnie tu czeka to nie wiem czy nie za wcześnie jeszcze ;)

Może pomyślą, że będę chciał uciec  hehe

Niech myślą, co chcą a Ty rób swoje i nie czekaj na ostatnią chwilę, bo się nie doczekasz. Ja przypominam średnio co dwa tygodnie, co mają mi napisać:szydera:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fizjopflege napisał:

Po ponad 2 tygodniach stwierdzam, że pierwszy wyjazd powinien być udany( nie zapeszając oczywiście) :).

Rodzina sympatyczna i pomocna. Nie narzucają niczego w żadnej sferze. Dogadujemy się .

Pdp jak na swój wiek 86 lat to umysłowo bardzo "sprawny", inteligentny i z fajnym poczuciem humoru.

Wydaje mi się że jak na pierwszy raz to bardzo dobrze trafiłem.

Dzięki waszej pomocy adaptacja na tym miejscu była  łatwiejsza.

Jeszcze raz dzięki !!! :)

Super! Bardzo się cieszę, że dobrze trafiłeś. Jeszcze gdybyś częściej do nas zaglądał to byłoby całkiem super:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fizjopflege napisał:

Zaglądam zaglądam tylko cichutko siedzę Ale obiecuję poprawę;)

Bardzo słusznie, że obiecujesz. Tylko, żebyś obietnicy dotrzymał. Bo...może i mysz ze mnie, ale w nerwach bardzo silna:szydera:

A w ogóle to w wątek kawusiowy do nas zaglądaj. Bo tam można sobie pokonwersować obszerniej niż tu:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fizjopflege świetnie, że pierwsze miejsce nie okazało się wtopą. Ciekawi mnie co czujesz-w sensie-czy jest to praca dla Ciebie? Pytam bo spotkałam się z opiniami, że "nigdy i za żadne pieniądze". Innymi słowy-jest to ciężki kawałek chleba. Czy też tak myślisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BabaJagusia  Mniej więcej wiedziałem o co chodzi w tej pracy i jak to wygląda więc nie byłem jakoś czymkolwiek zszokowany. Jestem zdecydowanie pozytywnie zaskoczony i ta praca nie stwarza mi problemu. Może właśnie jest też tak dlatego że trafiłem na fajnych ludzi. Wykonywanie czynności opiekuńczych np mycie podopiecznego czy pomoc w toalecie absolutnie mi nie przeszkadza, miałem z tym styczność jeszcze na praktykach na studiach więc to pikuś. Oczywiście są minusy jak wszędzie, chociażby rozłąka z rodziną czy wstawanie w nocy ale przez jakiś czas nie ma innego wyjścia. Trzeba uzbierać na mieszkanie a z pensji w Polsce to jest niewykonalne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...