Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Pierwszy wyjazd - prośba o porady dla nowicjusza :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, scarlett napisał:

raczej z DE do PL  i z powrotem do DE  :haha:.mam zawsze żelazną rezerwę w walizeczce z kosmetykami :haha:już kilka razy się ratowałam w pierwszym dniu...bo nowe miejsce albo zmienniczka nie potrzebowała...:$

Widać ja to mam szczęście bo nigdy mi akurat tego to nie brakowało. 

O przepraszam kiedyś mi zabrakło w trakcie pobytu bo podopieczny pieniędzy nie chciał mi dać >:(

Ja go nie mylam tylko pflege ale i tak kupiłam za swoje i potem rodzina mi oddała Zawsze mogą się przydać np.do sprzątania też ichb używam bo nie lubię tych z grubej gumy. 

Powinny być ale może być różnie. 

, Przezorny zawsze ubezpieczony ":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fizjopflege sama nie tak dawno jechałam ten pierwszy raz.I powiem Ci, choć zabrzmi to jak truizm_nieważne ile i jakie rzeczy zabierzesz.Najważniejsze byś nie zapomniał o spakowaniu dużej porcji pewności siebie ,po trochu optymizmu i radości a jak miejsce znajdziesz to dopakuj motywację i będzie dobrze :) .Najtrudniejszy jest ten pierwszy moment kiedy przekraczasz próg .Później już leci  a jak to w dużej mierze będzie zależało od Ciebie.Powodzenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomas1965 napisał:

W Niemczech RODO jak najbardziej istnieje. Tak, jak we wszystkich innych krajach unijnych. Im po prostu brak wyobraźni. Nie wiedzą, że jasny przepis można niejasno interpretować. U nich 2+2=4. Bez sensu. My dobrze wiemy, że to tak gdzieś pomiędzy 2,5 a 6.

I tak samo jest z "polskim RODO".

https://msp.money.pl/wiadomosci/rodo-pokomplikowalo-nam-zycie-ale-to-nie-wina-przepisow-tylko-nadgorliwych-ludzi-6439985693526145a.html

Ogólnie to takie są interpretacje jakie potrzeby w ukrywaniu się xd Chyba, my Polacy, mamy sporo do ukrycia jak tak RODO jest interpretowane i to powszechnie xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fizjopflege napisał:

No to doczekałem się, jutro wyjazd. Trzymajcie kciuki! :)

Super. Kciuki zaciśnięte jak nie wiem co! Daj znać czy wszystko okay gdy już dotrzesz na miejsce. Oczywiście jak już oswoisz nowe miejsce pracy. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sayonara 52 napisał:

Jak to kiedys mowil @LACH,,nie wiem,ale sie wypowiem,,

@fizjopflege weteranki opiekunki wspieraja cie.

Jak by co, to walnijj dwa razy w rynne;)))

a uzyskasz wsparcie,oparcie i dobra rade.

Sluchaj starszych (stazem):tak:

Walnij w rynne, to spadnie i bedzie prawdziwy powod do krzyku a nie jakies byle co.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, dopiero otrzymałem dostęp do sieci więc mogę coś napisać :)

Większość rzeczy zgadza się poza kilkoma " szczegółami ". W ogłoszeniu było napisane że pacjent choruje na Parkinsona a na miejscu pan mówi że ma SM O.o Myślałem że mu się choroby pomyliły ale córki potwierdziły to. Chociaż na SM mi to nie wygląda

Stan podopiecznego: Potrzebuje niewielkiej pomocy przy wstawaniu. Idzie przy rolatorze bardzo niepewnie . Lewa noga , można powiedzieć że ją ciągnie bardziej niż podnosi. Obrzęk lewej nogi. Na prawą nogę zakładam pończochę uciskową , lewą bandażuję. Dzisiaj była fizjo robiąca drenaż limfatyczny. Po drenazu przystąpiłem do bandażowania , ta skinęła tylko głową i powiedziała że chyba nie robię to pierwszy raz w życiu. Tylko się uśmiechnąłem i powiedziałem, że nie pierwszy tylko drugi raz ;)

Problematyczny jest cewnik ponieważ worek zakładany na dzień ma małą pojemność i trzeba pamiętać o tym żeby go opróżniać. Na noc będę zakładał (podpinał )  na szczęście z większą pojemnością i spokój. Czasami zdarza się, że w nocy prosi o pójście do toalety. No ale zobaczymy jak to będzie wyglądało.

Dzisiaj robiłem mu kąpiel pod prysznicem, kolejna w niedzielę.

Sklepy bardzo blisko . Rodzinka na tydzień zostawia 80 euro ale jak będzie potrzeba to można zaszaleć. 

To tak na szybko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fizjopflege napisał:

Jeżeli już to chyba tylko raz w nocy.

Poza tym sam podopieczny jest bardzo sympatyczny . Córki wyglądają na miłe, wyrozumiale i gotowe do współpracy.  

 

Nie tam , żebym Ci kadziła albo coś tam ,bom posunięta mocno ....w latach ... ale , gdybym była na miejscu córek i jeśli to jest Twoje zdjęcie na awatarze ....kurdee...no też bym była bardzo miła i pomocna  :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nie tam , żebym Ci kadziła albo coś tam ,bom posunięta mocno ....w latach ... ale , gdybym była na miejscu córek i jeśli to jest Twoje zdjęcie na awatarze ....kurdee...no też bym była bardzo miła i pomocna  :haha:

No....a jeszcze jak takie ciacho wypina pośladki przy naciąganiu kolanówek, to....ho...ho...ho :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...