Skocz do zawartości

Religia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chodzę do szkoły ponadgimnazjalnej jestem wierzącym chodzę do kościoła obchodzę święta uważam się za praktykującego. W gimnazjum w podstawówce uczestniczyłem w lekcjach religi ale teraz się zaczeły się schody, a mianowicie mamy takiego nauczyciela że wszystko co wiemy z niższych szkół od księdza mówi że on się nie zna i w ogóle jest niezbyt przyjemny ma specyficzne podejście do religi i do jej przekazywania. I jest możliwość się nieuczestniczenia w lekcjach religi ponieważ jest nieobowiązkowa. Moje pytanie brzmi czy jeżeli bym nie chodził na religie to będzie się to z czymś wiązało a mianowicie z problemami dostania kolejnych sakramentów kościelnych? I czy można mówić w tedy że jestem wierzący gdy nie uczestniczę w lekcjach? Jakie jest wasze zdanie ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to religia faktycznie nie jest obowiązkowa, ale w momencie chęci zawarcia np. związku małżeńskiego na pewno będzie wymagane świadectwo uczęszczania na religię.

Jednego nie rozumiem---dlaczego nauki prowadzi jakiś nauczyciel a nie np. ksiądz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu brałam slub koscielny i żaden ksiądz nie wymagał ode mnie ani od męża dokumentów stwierdzajacych,ze chodziliśmy na lekcje religii. Potrzebne były tylko swiadectwa chrztu, komunii św. i pytał,gdzie było bierzmowanie. Trzeba było podać adres parafii, do której sie należało.

Nie wiem jakie konsekwencje będą, gdy nie bedziesz uczestniczył w lekcjach religii. I czy w ogóle jakieś będą, jesli jestes wierzący, ochrzczony, bierzmowany i do tego chodzisz do kościoła. Za moich czasów religia była obowiazkowa i traktowana jak poważny przedmiot,gdzie chodziło sie do odpowiedzi i pisało sie sprawdziany.

Jak uważacie? Lepiej,ze teraz religia jest nieobowiązkowa? I czemu to służy? Słyszałam,ze chodzi o szanowanie innych wierzeń w Polsce, dlatego jest nieobowiazkowa, by potem dzieci w szkole nie miały problemów,ze ten jest katolikiem,a tamten nie wierzacy. Ale ile w tym prawdy nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest Radomianko------ja jestem protestantką i moja wnuczka nie uczestniczy w szkole

na lekcjach religii. Nikt nie robi z tego żadnego problemu. Zamiast religii ma tzw. nauki

o etyce. Jeszcze nie zaczęli ale lada moment. Zresztą takich jak moja wnuczka jest więcej w szkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do innych wiar (jak i niewierzących ) jestem tolerancyjny mimo że jestem wierzącym chrześcijaninem. A że jest taki problem z lekcjami religi u mnie w szkole no cóż zdarza się. W mojej klasie jest 2 niewierzących i oni po prostu nie chodzą i mają okienko między lekcjami i nie ma żadnego przedmiotu typy "etyka". Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Paź 11, 2008 19:37 ]

Niestety nie mogę użyć opcji "edytuj"

Mam taki problem jak to jest na 100% co jest mi potrzebne do sakramentu małżeństwa bierzmowanie czy uczestnictwo w lekcjach religi ? A może to i to? Bo katecheta mówi że lekcje religi a ksiądz w gimnazjum mówił że do sakramentu małżeństwa jest potrzebne bierzmowanie. Jak to jest? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...