Skocz do zawartości

Co jest dla Nas najważniejsze??????


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze moim zdaniem jest to żeby powstrzymywać właśnie takich "ludzi" jak mordercy gwałciciele itp. To skaza na ludzkości i wszyscy temu przeciwni powinni walczyć o dobro innych. Mam nadzieję że kiedyś uda mi się kogoś porządnie "wynagrodzić" za złe rzeczy które robi...

Zbrodniarze czasem działają wtedy kiedy masa energii kumuluje się w nich i musza gdzieś ją rozładować. Ale przy zabójstwach często bywa tak, że ktoś "chce zobaczyć jak to jest" zabić człowieka. To popularne tłumaczenie popełnienia zbrodni bez konkretnego powodu. Pozostają jeszcze choroby psychiczne które powodują ogólne otępienie, brak możliwości trzeźwej oceny sytuacji oraz konsekwencji działań. Tutaj nie można wyszczególnić konkretngo powodu ani sprawdzić tego co dziej się w głowie chorego. Zazwyczaj sa nieprzewidywalni co czyni ich jeszcze niebezpieczniejszymi... to chyba tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gabula57

Myślę że na tak postawione pytania nie można dać jednoznacznej odpowiedzi. Poza tym poruszyłaś dwa tematy --co jest dla nas najważniejsze i odrębny temat -mordercy.

Dla każdego z nas jest coś inne najważniejsze. Bóg, rodzina {matka, ojciec, dziecko } -w całości lub z osobna, praca, kariera, dom, zdrowie itp. itd.

A mordercą można stać sie w każdej chwili, niestety. Czasem jest to zbrodnia w afekcie, czasem z premedytacją. I nie zawsze jest to wynik choroby psychicznej . Sama o mało nie stałabym sie zabójczynią człowieka który strasznie mnie skrzywdził. Stało sie tak że stałam z siekierą nad nim, {w momencie jak usnął } i dużo nie brakowało jak bym go trzepła. W ostatniej chwili przyszło opamiętanie. Potem jeszcze dwa razy miałam możliwość go udusić poduszką ale znów sie spamiętałam. A powiedz mi ilu ludzi sie nie opamięta w danej chwili. I nagle staja sie mordercami, zabójcami. Trzeba umieć też rozróżnić -kto, kiedy i dlaczego. To nie jest proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globula57 myślę że mało kto ma siłe sie opamiętać w momencie kiedy stoi przed czlowiekiem który wyżadził mu wielką krzywde, i mając możliwość go zabic, ponieważ w takich chwilach zazwyczaj moim zdaniem wygrywa ból i cierpienie jakie nosi w tym momencie w sobie taka osoba,a nie racjonalne myślenie,ale jesteś doskonalym przykladem na to że można i życze szczęścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd właśnie tak zadane pytanie co jest dla nas najważniejsze i czym kierują się mordercy. Jakbyś chciała coś powiedzieć ale się boisz lub nie wiesz jak. A skąd pomysł że oni w ogóle się czymś kierują ale jeśli już muszą to mamy do wyboru kilku opcji:

- zbrodnie w afekcie

-pod wpływem używek

-chęć zysku

-chęć poczucia adrenaliny

-chęć spełnienia chorych fantazji

-ideologia

itd

co do gwałcicieli to chyba nie trzeba za dużo tłumaczyć. Zależy od tego jaki efekt końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zadać sobie pytanie : Jak można mieszać w jednym temacie co najmniej dwóch nie mających ze sobą nic wspólnego przykładów .Co jest najważniejsze dla człowieka , czym kierują się seryjni mordercy , gwałciciele ? Naprawdę nie rozumiem autora tematu .

Najważniejsze : Bóg , zdrowie , cel w życiu , praca, przyjaźń , miłość , rodzina ...

Człowiek może dążyć do wielu rzeczy , moimi takimi dążeniami przede wszystkim są : być szczęśliwym , zadowolonym z siebie , zdrowym(!!!). Morderców dzielimy na typy i podgrupy, tak ogólnie najczęstszymi motywami są: emocje(tu najwięcej tzw. morderstw w afekcie), seksualne, patologiczne (lub urojeniowe — akt jako wynik rozwiniętej psychozy , zemsta. Warunki ekstremalnych sytuacji , przyjemność z zabijania , potrzeba zabicia ponownie , niektórzy w morderstwach widzą rozwiązanie wszelkich swoich problemów.

Tylko psychopaci nie czują wyrzutów sumienia po dokonaniu morderstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmm co do pierwszego pytania, dla mnie najważniejsze jest, aby poznać nasz świat najlepiej jak to możliwe, oraz zostawić jakiś ślad po sobie przed odejściem. Szczerze powiem, że nie chce mi się rozpisywać dokładniej o co mi chodzi. A co do drugiego, to bardzo często przyczyną jest pytanie typu "Jak to jest zabić człowieka?", ale oczywiście jest wiele przyczyn popełnienia morderstwa/gwałtu (czyt. post Michella )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...