Skocz do zawartości

Codzienne trudy pracy opiekunki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

         Witam  !!! praca opiekunki wymaga dużego zaangażowania ,dokładności i wytrwałości.Często choroba podopiecznego utrudnia starania opiekunki .praca nie zawsze daje efekty samozadowolenia . Czasami dochodzą bariery językowe czy zwyczajowe.Należy nieźle się gimnastykować aby podopieczny docenił naszą inwencję.mariaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariaj aktorstwo mam wrodzone:szydera: trudy idzie łatwo pokonac,trzeba tylko chciec, a od czego mamy uśmiech ? a żarty? złosc weg -pogonic , obrocić w śmiech ,dużo osob jak ma problemy językowe to pokona tą barierę w inny sposob, radzą sobie znakomicie, Każdy ma jakąś swoją technikę, Nie ma co narzekać,:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam założyć nowy wątek,ale coś na podób znalazłam.

Jestem tu drugi raz.Pdp z początkiem demencji i problemami z chodzeniem.Póki co demencja jeszcze nie jest problemem ,za to problem jest z mobilnością Pdp.Chodzi przy rolatorku lub z laseczką.Bardzo drobi kroczki,wręcz szura nogami.W października była  w szpitalu ,żeby badania kompleksowe zrobić..Nic nowego nie dali,leki które były zostały( na nadciśnienie i tarczycę).Rehabilitacja raz w miesiącu. PDP Anita ćwiczy z teraputką.Sama nie chce.Coraz gorzej chodzi,ma problemy ,żeby z kanapy ,krzesła wstać.W sumie to nie chce ode mnie pomocy.Kąpać się nie chce ,włosy u fryzjera ma myte.Do łazienki nie wchodzę ,bo nie pozwala.Oczywiście korzysta z pampersów.Bet często mokry po nocy.Chyba zapomina przed spaniem zmienić.No i śpi do 12,13 godziny ,bo siedzi( podsypia)do 3-4 w nocy.Czasami i do łóżka  nie dotrze.

Opiekować się trudno taką osobą ,gdy mieszkanie moje jest na drugim piętrze,Anity na parterze.Przeorganizowałam sobie rytm dnia,ale już noc odpada całkowicie.Zastanawiam się w jakim kieruku wszystko tu pójdzie,bo część spraw można usprawnić.Tylko czy Anita będ,ie chciała współpracować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys bym uciekla demencja parkinson pdp zagubiona w czasie i przestrzeni bez tabletek syn pojawia sie raz na mc zeby kase dac na jedzenie  dobrze i zle telefon zolty czerwowny przycisk hmm zywego ducha .....sklep typu market 3 km autobusem ktory jezdzi co 2 godz wies zabita dechami no prawie piekarz rzeznik i 2 pizzerie  minelo 5 tyg jeszcze 3 wytrzymam :gra:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...