Skocz do zawartości

Wiara.


Gość gabula57
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gabula57

Czym jest dla was wiara ? Nasz kraj jest podobno w 90% krajem katolickim a co z innymi ? Co sądzicie np. o protestantach ? Czy ich wiara jest prawdziwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czym jest dla was wiara ? Nasz kraj jest podobno w 90% krajem katolickim a co z innymi ? Co sądzicie np. o protestantach ? Czy ich wiara jest prawdziwa ?

A po czym poznajesz, która wiara jest prawdziwa? Czy jak jestem buddystką, muzułmanką to moja wiara jest fałszywa?

O protestantach mam takie samo zdanie jak o innych religiach. Oceniam człowieka, nie to w co wierzy i jakiego jest wyznania. Protestanci są takimi samymi ludźmi jak katolicy. Są wśród nich dobrzy wierzący jak i ci źli.

"Wiara jest miłością do tego, co niewidoczne;

ufnością w to, co niemożliwe

i nieprawdopodobne."

Johann Wolfgang von Goethe

Tym jest właśnie wiara dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gabula57

Wiesz dlaczego zadałam to pytanie/ Bo na innym forum dowiedziałam sie że protestant to nie człowiek, że jego wiara jest fałszywa,że tylko katolik i nikt więcej. Jak ci się to podoba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale mi się to nie podoba. Ktoś, kto napisał coś takiego ma chyba problemy z myśleniem.

Nie rozumiem jak można coś takiego pisać i wierzyć w to. Przecież to niedorzeczne. Katolik ma być lepszy od protestanta? Z okazji czego? W końcu i tak obie religie wywodzą się z jednego pionu, tylko rozdzieliły się po drodze. Więc może o to chodzi? Że ktoś w pewnym momencie poszedł swoją drogą?

Gdy ktoś mi mówi, że katolik jest lepszy od człowieka innego wyznania, śmieję mu się w twarz. Bo człowiek może być lepszy od drugiego poprzez swoje uczynki, nie wiarę. I niby dlaczego katolicyzm ma być lepszy od np. buddyzmu, który jest o wiele starszy.

Wiesz, szkoda mi ludzi z takim nastawieniem. Gdy słyszę, że protestant to nie człowiek to mam wrażenie jakbym słychała bełkotu jakiegoś fanatyka z sekty. Zero sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wierzący

Rozumiem, że Islamistów równiez rozumiecie. Lejącą się krew, setki tysięcy zabitych ludzi i ciągłe konflikty. Dlaczego my nie potrafimy publicznie mówić co dobre i złe. Ludzie, którzy szanują wszystkich i wszystko są nijacy, bezpłciowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się czyta i nie rozumie.

Muzułmanie to też ludzie i nie możesz oceniać ich wiary na podstawie tego co zrobiło kilku z nich. Nie każdy muzułmanin jest zły, nie każdy podkłada bomby i morduje ludzi. Wśród nich są też tacy, którzy są bardziej tolerancyjni względem innych religii niż ty. Tak samo jak nie każdy katolik jest dobry, wśród nich też zdarzają się mordercy. I jeśli tacy są to od razu mam zakładać, że ta wiara jest niedobra? Zastanów się.

I po raz ostatni mówię: szanuje się człowieka za to kim jest, a nie w co wierzy. I jeśli twoim zdaniem oznacza to, że jestem nijaka i bezpłciowa, to proszę bardzo, mogę taka być. Przynajmniej nie jestem tak ograniczona jak ty w swoim mysleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oceniam człowieka, nie to w co wierzy i jakiego jest wyznania. Protestanci są takimi samymi ludźmi jak katolicy. Są wśród nich dobrzy wierzący jak i ci źli.

Zupełnie sie z tym zgadzam . moim zdaniem każdy człowiek ma zasady , według nich żyje itp. ja mam zasady średniowiecznego rycerza , tzn nie wszystkie zasady przestrzegam ale mam takie wyjątkowe : wierność , Bóg i honor . przyjaźń nawet jest dla mnie ważniejsza do miłośni . naprawdę ja jestem gotów poświęcić wszystko dla kumpla . liczy sie to jakim jesteś na zewnątrz i wewnątrz ,a na pewno nie to że wyznajesz inną wiarę i jesteś gorszy to bźdura :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wielu ludziom zdarzają sie takie momenty w życiu że zastanawiają sie nad sobą : kim są co robią na tym szarym zapomnianym świecie. Możliwe że dochodzą do swego początku bytu na ziemi – misji jaką muszą spełnić , kiedy dochodzi do tego że jest tym wybranym targają nim wielkie wewnętrzne przeżycia . Czy to Bóg mnie wybrał do tego , może sam sobie w mawiam tą śmieszną historyjkę ? Zadaje sobie pytania (bardzo dużo pytań) lecz nie znajduje odpowiedzi na wszystko , coś w środku mówi mu że musi iść na przód , ciągnąć ten ciężar dalej którym obarczył go sam Bóg . Ciężko takiej osobie jest żyć z tym wszystkim – jak tu pogodzić problemy codzienne z tym wszystkim naraz , nie widać końca kłopotów , cały czas coś jak nie choroby (np.) to coś innego , codzienność : ludzie, obowiązki . Czy taki człowiek może znaleźć czas na tą misję , chyba że zostawi wszystko , rzuci i da się ponieść temu w środku , sile która każe mu dążyć do wykonania planu Bożego . Same pytania , najlepsze teraz : nawet gdy czujesz tą obecność tuż obok ciebie samego Boga , nie masz siły dalej iść ścieżką wyznaczoną przez Niego . Co dalej czekasz ? Te problemy i wszystko naraz przygniata biednego człowieka do ziemi , nie dając mu siły chociaż do spojrzenia w górę . Możliwe że problemy z czasem same ustąpią i wtedy jest szansa do działania.

:?: :?:

:?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem karolu co ci odpowiedzieć. Mnie przygniotły ostatnio moje problemy, nie wiedziałam co mam robić, jak sobie z tym wszystkim poradzić.Wołałam do Boga

przez całą noc, na przemian płakałam i przepraszałam że płaczę, i tak całą noc.

Rano zadzwoniłam do mojego pastora,poprosiłam o rozmowę i on uprzytomnił mi

że przecież jestem dzieckiem Bożym, że jako Jego dziecko powinnam Mu zaufać,

oddać wszystkie problemy a nie użalać się nad sobą.Ja to wszystko wiem ale czasem

mam takie chwile załamania i wtedy szatan szaleje, cieszy się.Powiedziałam --dość :!:

Nie dam mu się. :!: Przemodliłam a właściwie wymonologowałam z Panem Bogiem

i ulżyło mi. Pan dał mi spokój w sercu,i choć szatan cały czas próbuje to ja szybko

uciekam w modlitwę, bo zdaję sobie sprawę z tego że jak mu się teraz poddam to

ciężko będzie mi sie podnieść. A ja chcę być i żyć z Jezusem, i to właśnie On daje

mi siły do życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Mam gorącą prośbę do wszystkich wierzących.

Wczoraj o północy dostałam wiadomość że w Indiach pozamykano zbory chrześcijańskie

i aresztowano około 200 ludzi , torturowano ------pastorów i wiernych. { tylko za to że są chrześcijanami }. Nadeszła gorąca prośba o modlitwę za nich -----o to by Jezus Chrystus dal im siłę przetrwania, umocnił ich w wierze oraz ulżył ich cierpieniom. Mam prośbę abyście sie modlili za tych ludzi którzy umiłowali Boga i oddali

Mu swoje życie. Tak dzieje się również w Chinach.

My nie zdajemy sobie sprawy z tego w jakim kraju żyjemy. Sama nieraz psioczyłam

ale jedno wiem -----w naszym kraju jest wolność wyznania, i nikt nie jest prześladowany

za swoją wiarę . To jest także dobry moment na zastanowienie się nad swoją wiarą.

W imieniu prześladowanych gorąco dziękuję :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żal mi wszystkich tych prześladowanych z powodu swojej wiary, chociaż z tą wolnością wyznania w Polsce nie do końca się zgadzam. Teoretycznie ona faktycznie jest ale czy w umysłach społeczeństwa również? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ona faktycznie jest ale czy w umysłach społeczeństwa również? :?:

Masz zupełna racje . Sama doświadczam może nie prześladowań, ale niechęci , wrogości na pewno. A podobno przed Bogiem jesteśmy wszyscy równi :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 1 rok później...
2 godziny temu, Gość goja napisał:

to ściema. ten serwis pozwala na tworzenie artykułów w formie żartów. http://dziennikbulwarowy.pl/

nie rozumię ? to żle  ,jeśli to nie uwłacza czyjejś godności ?  zresztą  problem delikatny ,dzisiaj wszystko trzeba brać pół żartem pół serio-taki zwariowany świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...