Skocz do zawartości

Pracujesz na czarno to uważaj co i komu mówisz!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem Tola. Pracuję w de od prawie 7 lat od 2 prywatnie. Własnie tak pracujące osoby chciałam ostrzec na swoim przykładzie. Pracuję prv oczywiście z konieczności i wiele bym dała, żeby móc znowu pracować legalnie, ale mam duże zobowiązanie i komornik wziąłby mi sporą sumę. Kilka dni temu temu dostałam wezwanie do urzędu skarbowego w sprawie donosu na moją osobę. Ktoś poinformował urząd, że pracuję na czarno w niemczech. Byłam nieprzygotowania i zaskoczona bo w wezwaniu nie było mowy o powodach wezwania i zaprzeczyłam mówiąc, że siedzę na bezrobociu i zajmuję się domem abo wyjeżdżam pomagać mojej siostrze mieszkającej w innej części polski. Pani poinformowała mnie, że urząd może wszcząć postępowanie i skończy się sprawdzeniem przelewów, stanu majątku,przesłuchania członków rodziny i sąsiadów. Oczywiście zagroziła, że domiar za nielegalną pracę to 75 proc. za udowodniony czas pracy. Ogólna masakra, ale się nie przyznałam. Nie wiem co to będzie, bo przecież każdy sąsiad może powiedzieć, że znikam na kilka miesięcy a sąsiedzi siostry powiedzą, że mnie tam nie ma. Mam nadzieję, że tak daleko to nie zajdzie, ale mam pietra, bo to będzie kwota z 2 lat. Obecnie szukam pracy po śmierci pdp i nie wiem co robić dalej, bo teraz to strach jechać więc poczekam na zakończenie sprawy. 

Dziewczyny pracujące prv nigdy nie wysyłajcie sobie z de pieniędzy na konto swoje i rodziny. trudno trzeba wozić lub wysyłać na konto koleżanek. Nie chwalcie się pod prawdziwym nazwiskiem w necie, że szukacie pracy na czarno. Ja tak zrobiłam na fb i być może ktoś ze znajomych lub obcych doniósł. Tak właśnie tu trafiłam. Zapewniajcie sobie alibi np.dogadując się z babcią że poznałyście się z nią lub np. jej córką kilka lat temu gdzieś tam i teraz jej pomagacie za dach nad głową i możliwość nauki języka i zwiedzania niemiec, bo zamierzacie tam wyjechać do pracy i potrzebujecie doświadczenie opiekuńcze i obycie. Sąsiadom mówcie , że opiekujecie się kimś z rodziny w drugiej części Polski. 

Uważajcie bo jak się okazuje można być przyłapanym nie tylko w de.

Jeżeli macie inne sposoby rozmowy z urzędem to dajcie znać, bo się może przydać na przyszłość. 

Pozdrawiam wszystkich.Będę dawała znać co i jak. tola

 

Chcesz być na bieżąco z nowymi agencyjnymi i prywatnymi ofertami pracy, poradnikami i postami? Polub forum opiekunkaradzi.pl na Facebooku:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola.... brakuje mi slow.... jasna cholera... sami nic nie robią... ktos jezdzi, nazapierdala sie czesto gesto ciezko i jeszcze ktos cos smie donosic... a kto mu broni... zazdosci, niech jedzie.... cisnienie mi az skoczylo... trzymaj soe kochana i nie daj sie cholernikom....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Gość ASIA napisał:

A jakby pani podiela prace na niemieckiej umowie,legalnie,tam zalozyla konto to mysle komornik by nie zabral dochodu.Prohuman firma ma np niemieckie umowy ale sa tez inne agencje.

 

wlasnie... niemieckie konto i Polska nie ma w to wglądu.... no i liczylby Ci sie staz do emerytury i ubezpieczenie bys miala... a w Polsce jak nie zarabiasz nic, to sie nie musisz rozliczac, tylko rozliczasz sie w kraju, w ktorym pracujesz... ja od 3 lat tylko w Austrii sie rozliczam...

9 minut temu, Gość nieznajoma.. napisał:

A może jesteś samotną kobietą...

a co ma do tego, czy ktos jest samotny czy nie... bo nie łapię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Betty napisał:

wlasnie... niemieckie konto i Polska nie ma w to wglądu.... no i liczylby Ci sie staz do emerytury i ubezpieczenie bys miala... a w Polsce jak nie zarabiasz nic, to sie nie musisz rozliczac, tylko rozliczasz sie w kraju, w ktorym pracujesz... ja od 3 lat tylko w Austrii sie rozliczam...

a co ma do tego, czy ktos jest samotny czy nie... bo nie łapię...

Samotna kobieta nie musi pracować..Może mieć przyjaciela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Gość napisał:

komornik znajdzie bo maja europejskie umowy z krajami to nic nie da musisz po prostu spłacac długi bo przeciez przez całe ,życie nie bedziesz życ w strachu pozdrawiam powodzenia

powiedzcie... czy ktos kiedys z Was zglaszal upadlosc konsumencka? bo moze to jest jakies wyjscie z sytuacji? bo jak ma sie kredyt we frankach to konczy sie na tym, ze spalaca sie ponad 3 razy tyle ile sie wzielo i kwota przekracza 3-krotnie wartosc mieszkania... to jest chore wszystko... wiecie cos o tym? bo moze to jest rozmwiazanie.... sama spalcam kredyt we frankach CHF i sie nad tym zastanawiam. bo place i place i nic nie ubywa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Betty napisał:

powiedzcie... czy ktos kiedys z Was zglaszal upadlosc konsumencka? bo moze to jest jakies wyjscie z sytuacji? bo jak ma sie kredyt we frankach to konczy sie na tym, ze spalaca sie ponad 3 razy tyle ile sie wzielo i kwota przekracza 3-krotnie wartosc mieszkania... to jest chore wszystko... wiecie cos o tym? bo moze to jest rozmwiazanie.... sama spalcam kredyt we frankach CHF i sie nad tym zastanawiam. bo place i place i nic nie ubywa...

 

ja płaciłem i spłaciłem ha ha -teraz się śmieje ale wojne miałem kilka razy -dwa razy pisałem aż na nich do Warszawy ZBP,nie powiem bo ingerowali.Jak bedziesz w Polsce zajdz do federacji ,może coś poradzą,ale takich sytuacji jak Ty masz jest setki ,ktoś zrobił na tym kase a kto? nie dowiesz się ha ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, adamos1 napisał:

masz prawo mieć nawet tuzin kochanków ale z dochodów które są ewidencjowane musisz się rozliczyć ,takie jest prawo.Prawo w Polsce jest tak skonstruowane ,że obroni i wsadzi to paradoks całego naszego prawa.

A nie może powiedziec ze to od kochanka ma te pieniądze ,ja mam tak załatwione ze jak by co to on nawet pojedzie do Polski ze mna jestem sama i mam prawo z kimkolwiek życ .A to ze mi wysyla pieniądze to gowno to kogos obchodzi.Tylko ze ja zawsze  biore pieniądze z sobą nigdy nie na konto 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Betty napisał:

powiedzcie... czy ktos kiedys z Was zglaszal upadlosc konsumencka? bo moze to jest jakies wyjscie z sytuacji? bo jak ma sie kredyt we frankach to konczy sie na tym, ze spalaca sie ponad 3 razy tyle ile sie wzielo i kwota przekracza 3-krotnie wartosc mieszkania... to jest chore wszystko... wiecie cos o tym? bo moze to jest rozmwiazanie.... sama spalcam kredyt we frankach CHF i sie nad tym zastanawiam. bo place i place i nic nie ubywa...

 

http://kulisy24.com/prawo-i-bezprawie/bankructwa-firm-i-problemy-frankowiczow-wiemy-kto-w-polsce-przyzwalal-na-bezkarne-dzialania-bankow----zajrzyj tutaj-Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Gość Beata napisał:

Ja pracuje na czarno i jestem przygotowana na wszystko w razie W jak by mnie sąsiedzi czy ktokolwiek mnie wydał .to mam wytlumaczenie ...mam kochanaka

Właśnie o to chodzi.U niego się przebywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, adamos1 napisał:

to my tak sobie możemy pisać ale to jest taka instytucja co potrafi zniszczyć ,bo ma ku temu mechanizmy a szczególnie teraz.

Panie Adamos ..najpierw muszą wiedziec  gdzie pracowala priv ,,a to tylko ona wie ,a ze przychodzily jej pieniądze z zagrancy zawsze moze powiedziec ze pracowala na du...e bo nie miala z czego życ ,a z kim n żyla z dziadkiem i już .Zależy co powiedziala  w Urzędzie skarbowym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...