Skocz do zawartości

Czy wierzycie w anioły?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

John Doe, ja Cię rozumiem. Dokładnie mozna się czuć samotnym w swoim srodowisku mając 17 lat. Wystarczy,ze masz inne wartosci, poglady, charakter niż ludzie w Twoim otoczeniu i już człowiek czuje się osamotniony. Ja też tak miałam, bo nie piłam, nie paliłam i nie robiłam innych rzeczy,które robiły moje koleżanki. Za to miałam o wiele poważniejsze problemy do których moi znajomi jeszcze nie dojrzeli. Dodatkowo przyjazniłam się z dziecmi z domu dziecka, a to w miom miescie było czymś nie do zaakceptowania. Dziwią mnie Wasze komentarze,że jeśli się czuje ktoś osamotniony to znaczy,ze na pewno się wywyższa. Wcale nie musi tak być.

Co do wiary, to zauważyłam,ze mimo iż wszyscy jestesmy katolikami to kazdy z nas wierzy w kogo chce. Kiedyś w poczekalni u stomatologa słyszałam rozmowę starszych ludzi, którzy spierali się nad istnieniem ciała i duszy. Tzn. jeden pan twierdził,że duszy nie ma,czyli po smierci nie ma nic, natomiast drugi pan uważał,że dusza istnieje, ponieważ nasza religia mówi wyraznie,ze ważniejsze jest zycie w niebie a nie to na ziemi. A jak udać się do nieba,skoro po smierci nie ma nic? Tak więc kazdy z nich miał swoja opinię i kazdy z nich chodzi do kościoła i słucha tego samego kazania. O religii lepiej nie dyskutować,bo można się pokłocić i tak kazdy wierzy w to co chce.

Ja wierzę w anioły. Moim aniołkiem jest mój przyjaciel,który nie zyje już od 7 lat.Gdy było mi zle chodziłam na cmentarz i do niego mówiłam. Zawsze po takiej rozmowie było mi lzej, mimo,że tylko ja mówiłam. Wiem,że mnie słyszy. Wiem, czuję to i długo mogłabym opisywać.

Natomiast w dobrego Boga nie wierzę i proszę mnie nie atakować. Kazdy ma prawo do swoich wypowiedzi. Przeżyłam i byłam swiadkiem tylu nieszczęść,ze mam prawo watpić w dobrego Boga. Wierzę,ze Bóg istnieje,ale nie jest on taki kochajacy i sprawiedliwy jak mówi kościół. Powiedziałabym raczej,ze dla jednych jest miłosierny a dla drugich okrutny. Są osoby,które w tak cięzkich chwilach właśnie tymbardziej wierzą w dobroc Boga. Nie potepiam ich. Każdy ma prawo wierzyć w kogo chce, ważne by to pomagało nam w zyciu i nie krzywdziło innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości zgadzam sie z tobą Radomianko, ale nie we wszystkim . Wiadomo każdy ma jakieś inne podejście do Boga, do religii czy tez samej wiary. Mogę uwierzyć w to że ty i część z naszych forumowiczów miało lub ma jeszcze ciężkie życie i trudne chwile za sobą.sama od dzieciństwa miałam straszne przeżycia.. Mogę zgodzić sie z tobą że wiara

u ludzi wygląda rożnie. Ale nigdy nie pozwolę abyś nazywała Boga okrutnym !!!!

To właśnie tak jest jak ktoś nie zastanowi sie nad wiarą w Boga, nad Jego istotą, nie rozumie Go. Tylko taki człowiek może powiedzieć coś tak okrutnego względem Boga.

Nie przymierzając to tak jakbym ja nagle zaczęła dyskutować na temat komputerów na których zupełnie się nie znam. Masz rację mówiąc że każdy może wierzyć w co i jak chce.

Nie neguję tego, ale nie możesz obarczać Boga naszymi cierpieniami i krzywdami. Ani tym bardziej Go obrażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę w Anioly... Sa , istnieją.. krążą wciąż nademną... w dodatku to kobieta i mężczyzna są w pobliżu- czuwają przy mnie.. ja czuje ich bliskość - duchowo i namacalnie. Rozmawiam z nimi. Sfiksowałam?

Czy anioly maja pleć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był Archanioł Gabriel, Michał itd. Czy maja płeć ? Nie wiem . Ale sądząc po ich imionach .............Nie, nie sfiksowałaś. Ja np. często rozmawiam z Duchem Świętym .

Tylko niech mi nikt nie mówi że to ja sfiksowałam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...