Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Blondi Ty to masz dobre słowo dla każdego:serce:Ja jednak mam wolne ,pogoda jest ,idę biegać tylko ulubioną kołderke dziadka wypiorę żeby miał czyściutką po powrocie.Bardzo protestował,a mnie jakoś tak się zrobiło.Córka energiczna,wstawać i to sam! Szybko nie marudzić,wolne ma być do 19.Jejku pewnie roztrzęsiony wróci i nocka wołano biegana będzie ,aż wpadnie w swój rytm od jutra.Hmm a może trzeba tak,stanowczo i zdecydowanie?Ale jak myślę co może czuć starszy człowiek w tej chwili to nie wiem,no nie wiem.No nic próbuję biegać,potem jeść,potem spacer,potem kawa i dzień zleci.Pozdrawiam wszystkich

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka to prawda ,że nie raz stanowczosć jest bardzo dobra,,bo dziadki się pieszczą i to jak bardzo,,ja widzę tutaj po swoim dziadku,,pieszczoch równy z niego,,wszystko go boli itd, kocha narzekać ,,ale pociesza mnie ,że dużo a prawie wszystko robi sam koło siebie,,ja mam babcię jeszcze ale babcia dużo sama też robi ja muszę tylko asystowac ,,aby dobrze zrobiła ,,wtedy się nagadam swoim niemieckim -gdzie często babcia mówi ,,nie rozumię co do mnie mówisz" a mówię już tak wyrażnie ,,ale jakoś się dogadujemy,, no to biegaj kruszynko ,,,może jakiegoś biegacza spotkasz na drodze,, podziwiam Ciebie za bieganie ,,mnie by nikt na bieganie nie wypędził,,wszystko inne ale nie bieganie,,rowerkowanie , spacerkowanie szybkie ,ale nie bieganie,,,:serce: 

@luttka wolę się zając kawusią i pierniczkami w czekoladzie:hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

@
@erika jedzie nach Hause ,,,dalej urlopować ,,bo w De tylko walczyła z uciekającym  internetem,zmeczyła się na maxa i wraca na polskie łacza -powodzenia w zakupach erika:):love:

@Betty to już w ogóle wypadła z obiegu ,jednak prawdą jest ,że w Polsce na nic czasu nie raz nie mamy ,,Betty będziesz wracać do swojej pańci? czy nowe miejsce ,,,wpadnij tutaj do nas,,,:love:

@Florcia też się zapadła gdzieś,,nie znalezliśmy jej nigdzie,,,słuch o niej zaginął,,,ale mamy full cierpliwości i zaczekamy na nią:hahaha::love:

@Barrakuda chyba kupila sportowe buty i jak pobiegła na biegi to jeszcze jej nie ma,,,chyba kawę wzięła w termosie bo z rana nie wypić kawusi to nie po jej myśli-hahhaa:love:

@Majka była i się zmyła i co? zabładzila chyba i nie może teraz do nas trafić ,,,rozbawiła się i może się bawi do dzisiaj ,,,oj nic nie wiadomo,,ale też poczekamy na Ciebie,,,:love:

@Łukaszku slyszałam ,że już dzisiaj zaliczyłeś 100 brzuszków -hahahha -nie żartuję :love: full kalorii poszło!!!!!!!:serce: calutkie? bijące ? :święty::hahaha::love::serce::love:

@emma a Ty gdzie się obracasz ,,,kiedy wracasz do DE,,,:love:.:(

Wszystkim buziole :love::love::love: w słoneczną niedzielę,,,,

 

 

@Blondi Jeszcze jestem, dostałam od kogutka rano stika:( ale na krótko :rozpacz:  Niech go sobie wsadzi ... No i niech siedzi  sam ze swoim kogutem:( ja mam terminy  i myślałam ze w międzyczasie na urlopie pozałatwiam przez internet ! @luttka musisz być stanowcza przy swoim pdp .. Ja na początku tez  nie miałam smialosci itd  a u mojej pdp była ! Podkreślam była agresja !   Z chwilą kiedy się lepiej poznaliśmy , nawiązała się miedzy nami gorąca przyjaźń :) a w szczególności chodziło o to ,ze nabrała do mnie zaufania. @luttka jeśli Twój pdp zaczyna o Tobie pozytywnie mowić ,to już jest początek sukcesu jaki osiagnełaś ! Teraz Twój pierwszy krok to! : wieczorem jak "położysz" go lulu:) to ładnie się nad nim nachyl , i poproś grzecznie glaskajac go po ręce ,policzku:) żeby ciebie nie budził  w Nocy , bo jesteś od niewyspania chora itd .. Chyba ze naprawdę będzie  Ciebie potrzebował :)  @luttka zawsze zwracaj się z serduszkiem do pdp :) może Twój pdp jest z tych co potrzebuje dużo miłości i bardzo mu jej brakuje, a wiec do dzieła kochana :) Mi właśnie się udało przy mojej pdp, a zmienniczce mojej nie:(  Trochę mi się złe pisze na telefonie:(  buziaczki dla wszyskich

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika mało tego,że walczysz z internetem to jeszcze z kogutkiem i jego stickem,,,oj masz się ,,coś nic Ci ostatnio nie wychodzi ale co ja gadam ,wychodzi super to co powinno wyjsc a te inne pierdoły są nie takie ważne,,,zdążysz w czasie ,,:hahaha::love::serce: kokoszka zaspokojona może wracać do domku dalej porządki robić:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:)Machnęłam niechcący dyszkę,w końcu! Pierwszy raz od trzech tyg.A niechcący bo trochę pobłądziłam.Dla mnie to super,dla moich kolan nie bardzo.A koniec jest najlepszy,Bo ja tu na takiej górze i myślę że już nie podbiegnę ,nie dam rady.Ale,dam,dam radę zawsze:dw sumie na koniec już nie ma myśli i wszystko idzie w kąt,i z

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Łukasz napisał:

ciekawe, ile kosztuje strzyżenie włosów w Bonn  :całus:   hmm

Blondi, luttka, erika z kogutkiem    smacznego :love:

pobrane.jpg

 

Dziękuje. @Łukasz ku ,a ja wczoraj w restauracji tak się obzarlam , ze aż grzech !taka porcje duża:) Twój bigosik schowalam do lodówki i zabieram do Polski

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz lece na rodzinny zlot :kawa:,, oj będą sie wymądrzac i synki i synowe ,,,dobrze ,że dziadek wie swoje i nikogo tak na prawdę nie słucha,,,a niech sobie poklepią co chcą,,,:hahaha: ja się zajmę pierniczkami czekoladowymi ale tylko jedna sztuka ,,,nic więcej ,bo wczoraj za dużo poszło,,,a gosciom dam też w czekoladzie ale mam i takie bez czekolady -chrupiące ale po dobrym terminie ,czyli terminatory -ale kto będzie wiedział ? tylko ja,,,smaczne są dalej,,nakupią i schowają i tylko lecą terminy ,,,:płacz: papappapa jak podjem to tutaj wrócę,,,przyczłapię się ,,hahhaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stanowczości @erika,  @Blondi,może kiedyś tak.Z tego co słyszałam ,zaznaczam że słyszałam od pielęgniarki Polki,pierwsza opiekunka,zostawiała go samego,on się sam z tej góry naszej puszczał,potem właził,nie wiem czy w nocy wstawała czy nie prawdopodobnie moczył pampersa.Teraz nigdy nie ma mokrego,myślę że to wielkie upokorzenie dla osoby zachowującej myślenie i świadomość nie móc korzystać z toalety.Ja nie mam doświadczenia i postępuję jak mi podpowiada serce.Zawsze przyjdę jak mnie zawoła,bo jestem tu dla niego.Myślę że nie wykorzystuje tego,a jesli to robi to nieświadomie.Założę mu tę cholerna ulubiona bluzę,chociaż to głupkowate i włoże do każdej kieszonki chusteczkę i za bluze też i pod poduszkę.Jak mu zimno w te stopy to je zamotam kocykiem albo nałożę skarpetki,Jak chce leżec to leży i tylko zajrzę od czasu do czasu. Tak wieczorem zawszę mówię,że próbujemy dzis spać całą noc,ale jak trzeba to przyjdę. I dziękuję mu za cierpliwość.I może powoli,powoli.Jest i tak o niebo lepiej jak na początu kiedy nie znałam jego przyzwyczajeń i nie umiałam go zrozumieć.A czy to nie jest stres dla takiego człowieka?Przyjeżdża ciągle jakaś nowa opiekunka i ciągle jest inaczej,nowe przyzwyczajenia,nowe wymagania,On nie nadużywa mojej cierpliwości(no może niekiedy).:dA co on ma robić cały dzień ,jest samotny ,sam.Jakas kobieta obca,nie rozumiejąca i nie mówiąca jego językiem,chodzi po mieszkaniu,robi co tam musi ,a on tabletki,toaleta, jedzenie,tabletki kąpiel,niekiedy krótki spacer bo góra wielka więc jakąs rundę dookoła tarasu.A w między czasie? Muli pewnie po tabletkach,opiekunka mało rozmawia bo nie bardzo umie,Telewizor męczy,muzyka dręczy ,to co ma robić? Pustka i samotność.

Ale wysmażyłam artykuł:dno sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:święty:@luttka wszystko się zgadza ,,uczuciowa i kochana jesteś , wyrozumiała i bym mogła jeszcze wypisywać i wypisywac .Ok!! wszystko jest ok! :love::hahaha: ale przy tym sercu jakie masz dla innych :serce:popatrz na swoje serce :serce: też,nie zapomninaj o swoim zdrowiu ,,,o kolankach:płacz: My tutaj wszyscy w trosce o Twoje zdrowie tak piszemy ,:|:o:love:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Mam takie pytanko...wiem, że na terenie Niemiec jest całkowity zakaz pobierania z internetu ale czy np na kinomanie można oglądać filmy czy to też jest traktowane jako pobieranie? Bo nie mogę znaleźć informacji co do oglądania w internecie filmów na stronach takich jak kinoman. Pozdrawiam i miłego wieczorku wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blondi napisał:

:święty:@luttka wszystko się zgadza ,,uczuciowa i kochana jesteś , wyrozumiała i bym mogła jeszcze wypisywać i wypisywac .Ok!! wszystko jest ok! :love::hahaha: ale przy tym sercu jakie masz dla innych :serce:popatrz na swoje serce :serce: też,nie zapomninaj o swoim zdrowiu ,,,o kolankach:płacz: My tutaj wszyscy w trosce o Twoje zdrowie tak piszemy ,:|:o:love:

Dzięki wszystkim:serce: wiem tu od poczatku znalazłam życzliwość  i super atmosferkę:całus: a kolana bolą jak diabli,oj zapłacę  ja wysoką cenę ,tylko nie wiem czy za to bieganie,czy za to dźwiganie

1 godzinę temu, erika napisał:

 

Tak czytam.. i wiesz @Blondi przypomnało mi się :( tak właśnie mówil lekarz prowadzący mojego członka rodziny .. ja i tak robiłam po swojemu.. teraz skutki ...

@erika a co chodzi?Coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, AnnaAgata napisał:

Witam Wszystkich. Mam takie pytanko...wiem, że na terenie Niemiec jest całkowity zakaz pobierania z internetu ale czy np na kinomanie można oglądać filmy czy to też jest traktowane jako pobieranie? Bo nie mogę znaleźć informacji co do oglądania w internecie filmów na stronach takich jak kinoman. Pozdrawiam i miłego wieczorku wszystkim.

Witaj AnnAgata na kinomanie nigdy nic nie oglądałam ,,,ostatnio ,,to z rok temu , dużo oglądałam na 

AllTube.tv  -filmów ,,ale nie wiem jak jest teraz ,,,teraz nawet nie mam odpowiedniego internetu do oglądania ,,ale jak zaczniesz dobrze szukać i przeglądać na 100% coś znajdziesz ,gdzie będziesz mogła oglądać filmy ,,,a co się teraz przejmujesz czy można pobierać czy nie ,,ja nigdy nawet o takim czymś nie myslałam i oglądalam wszystko i na You Tube też coś znajdziesz ,,,:o

@luttka a wiem ,że z kolanami nie ma żartów ,,na prawdę,,,i jak potem będziesz tańcowac   Co??? nic nie myślisz:płacz: ,,,już powinnas mieć na kolankach takie specjalne elstyczne opaski,,coś co usztywni trochę,,,nawet bandaże elastyczne ,,wiem,że w kolanie jest płyn i jak go zabraknie to też mała katastrofa ,,,bo rzepka nie ma jak się ślizgac ,,nie ma po czym,,,

A u mnie były małe cyrki-dziadek postawil mnie i babcię na nogi bo rodzinka zjedzie ,,a tu mija godzina i nie ma nikogo,,więc ja za kawę i pierniki,, częśc rodzinki zjechała po 2 godz, -dziadek mało nie wyszedł z siebie ,,hahhaha,,ostatni raz zrobił taką musztrę ze mną -hahahha :hahaha: potem zostali na kolację i pozbyłam się trochę jedzenia i jutro nowe zakupki-fajnie,,,oczywiście full ziół mamy kupić ,,rodzinka myśli ,że dziadek będzie się ziółkował ,,hahahha wszystko dziadek kupi na pokaz i na tym się skończy-już go na tyle poznałam,,,,a potem pójdzie wszystko do śmieci i dziadek powie ,,nigdy już tego nie kupie"" już tak było kiedyś,zapomniał,,,:hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YT na razie oglądam filmy po niemiecku żeby się osłuchać :). Na kinomanie mam wykupiony abonament dlatego pytam ale to działa jak YT bo ogląda się na stronie nie ściągając na kompa więc chyba nie powinno być problemu... Jak widać próbuje przygotować się w każdej dziedzinie do wyjazdu, taka już jesten, niektórzy uważają że za bardzo poukładana ale mi z tym dobrze i to najważniejsze hihi....na razie stresuję się rozmową po niemiecku bo lada moment mnie czeka brrrrr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja  dziś dzielnie ,na kolację nie objadam się?Tylko surówka,pycha ,lubię(tylko ilość jak dla kilku osób).Ciasta wieczorem nie ruszyłam,chociaz tu mi razem z dziadkiem przywieźli trzy rodzaje jeszcze.Kto tu pilnuje zdrowego odżywiania się?Wracam powoli do wcześniejszego stylu odżywiania sie.Ciasta to nigdy sobie nie żałowałam ,ale teraz ograniczę ,bo wrócę okrągła jak pączek.:zielone_jabłko:tylko  zjem.Troche kiepsko że tu w pobliżu sklepów nie ma.Tylko taki mały osiedlowy,ale tam tylko chleb,bułki mięso,takie tam podstawowe.Nie ma nawet płatków owsianych.No i czekam aż raz na jakiś czas przywiozą mi te zakupy..A co podoba mi się ,to to ze uliczki takie połączone są i ciężko się zgubić.Bo zawsze możesz kierując się w jedną stronę wyjść gdzie zaczynałeś.Dziś jakąś drogą do miasta się wybrałam,tak na logikę że powinnam wyjść tu i tu.I faktycznie wyszłam tam gdzie sądziłam że wyjdę.Jejku chyba wskakuję do łóżeczka bo kolana dają znać. @Blondi tańczyć to ja mogę tak jak biegać,gorzej po.Najgorzej zgiąć toto.No przysiadów na bank nie dam rady,oj.Wiem że opaska stabilizująca powinna być.Na drugi raz mus zabrać,ale teraz jakoś doprowadzić do porządku to co zepsułam.Dobranoc wszystkim,bo chyba już śpicie.Dziś też był dobry dzień.:serce:pozdrowionka

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Blondi napisał:

@luttka no jak Ciebie kruszynko nie lubić -no jak!!!:hahaha::love: jak Ty jesteś taka dobra dziewczynka ,,,:lody:masz jeszcze lodziki na popołudnie,,ja mam :jabłko:

@erika jedzie nach Hause ,,,dalej urlopować ,,bo w De tylko walczyła z uciekającym  internetem,zmeczyła się na maxa i wraca na polskie łacza -powodzenia w zakupach erika:):love:

@Betty to już w ogóle wypadła z obiegu ,jednak prawdą jest ,że w Polsce na nic czasu nie raz nie mamy ,,Betty będziesz wracać do swojej pańci? czy nowe miejsce ,,,wpadnij tutaj do nas,,,:love:

@Florcia też się zapadła gdzieś,,nie znalezliśmy jej nigdzie,,,słuch o niej zaginął,,,ale mamy full cierpliwości i zaczekamy na nią:hahaha::love:

@Barrakuda chyba kupila sportowe buty i jak pobiegła na biegi to jeszcze jej nie ma,,,chyba kawę wzięła w termosie bo z rana nie wypić kawusi to nie po jej myśli-hahhaa:love:

@Majka była i się zmyła i co? zabładzila chyba i nie może teraz do nas trafić ,,,rozbawiła się i może się bawi do dzisiaj ,,,oj nic nie wiadomo,,ale też poczekamy na Ciebie,,,:love:

@Łukaszku slyszałam ,że już dzisiaj zaliczyłeś 100 brzuszków -hahahha -nie żartuję :love: full kalorii poszło!!!!!!!:serce: calutkie? bijące ? :święty::hahaha::love::serce::love:

@emma a Ty gdzie się obracasz ,,,kiedy wracasz do DE,,,:love:

Wszystkim buziole :love::love::love: w słoneczną niedzielę,,,,

 

 

Majka się nie zmyła :) tylko utkwiła na dobre w necie przeglądając oferty pracy, tyle tego, że nie wiadomo, która firma uczciwa :d. Mam mętlik w głowie. Na pewno już słodko spicie, kolorowych snów Kochani.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...