Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, violka napisał:

Witajcie kochane pracusie i urlopowicze :) Życzę Wam miłej pracy a innym cudownego urlopu . :cmok: Ja pójdę chyba śladami @jolantapl. i ubiorę choinkę . Mam nadzieję , że wszyscy ruszyli na zakupowe szaleństwo i nikt nie przeszkodzi mi w ubieraniu :oklaski: 

Ja choinkę ubieram w wigilię ~ wtedy jest świąteczny najwłaściwszy klimat ~ a jeśli chodzi o zakupowe "szaleństwo" to także, trzymam się od niego z dala bo można stracić dużo pieniędzy, na niepotrzebne nikomu rzeczy i wtedy jest rozczarowanie z powodu byle jakości i przepłacenia... Wszystko, należy odpowiednio rzważyć i do wszystkiego też odpowiednio podejść i wtedy jest dobrze, a do tego Każdy radosny i oto przecież chodzi... :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Nawet nie skomentuję bo zdążę zrobić ostatni sweterek przed wyjazdem. :oklaski::oklaski::oklaski:

Zostaw ten sweterek i zabierz się za lepienie pierogów u uszek :dobrze: Dużo kobiet tak robi i do domku wraca z gotowymi :szept: Będziesz miała czas , żeby zrobić się na bóstwo :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Zależy jak się patrzy....Aktualny temat jest zawsze na samej górze i najwięcej jest odwiedzany, zatem pozostałe 5999 jest mniej ważne :haha:

No i raczej jest to niemożliwe żeby wypowiadać i udzielać się w 6000 tematów ;) nawet w takim co dziennym temacie jak ulubione dania na obiad pisze parę osób jakby cała reszta nie gotowała .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

No i raczej jest to niemożliwe żeby wypowiadać i udzielać się w 6000 tematów ;) nawet w takim co dziennym temacie jak ulubione dania na obiad pisze parę osób jakby cała reszta nie gotowała .

Ale w tematach "trudnych" i "ciężkich" pisze wielu ludzi.....Te lekkie tematy, jak gotowanie, pieczenie , moda i plotkowanie, są dla niektórych za lekkie i dlatego niewielu widać :haha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hal napisał:

Ja choinkę ubieram w wigilię ~ wtedy jest świąteczny najwłaściwszy klimat ~ a jeśli chodzi o zakupowe "szaleństwo" to także, trzymam się od niego z dala bo można stracić dużo pieniędzy, na niepotrzebne nikomu rzeczy i wtedy jest rozczarowanie z powodu byle jakości i przepłacenia... Wszystko, należy odpowiednio rzważyć i do wszystkiego też odpowiednio podejść i wtedy jest dobrze, a do tego Każdy radosny i oto przecież chodzi... :) 

Tradycja niestety w tej dziedzinie mnie przerasta :( Choinkę ubieram sama , panowie ograniczają się sie tylko do przyniesienia i ustawienia jej w pionie . W kuchni też siedzę sama :smutek: a tradycyjnie będę miała gości na Wigilię . Dla mojego spokoju ducha wolę mieć wszystko przygotowane wcześniej :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Ale w tematach "trudnych" i "ciężkich" pisze wielu ludzi.....Te lekkie tematy, jak gotowanie, pieczenie , moda i plotkowanie, są dla niektórych za lekkie i dlatego niewielu widać :haha: 

Taa trudnych i cięzkich a wiesz dlaczego bo szukają okazji żeby się na kimś wyżyć albo pokłócić bo w tych lekkich za bardzo nie ma jak chociaż niektórzy i tu próbują :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie lekkim, czyli u nas :haha:, może by tak :papieros:?  Bo ja już po obiadku i przydałoby się świeżego powietrza zażyć, a przy okazji nerwy uspokoić...Wyobraźcie sobie, że na chwilę obecną nie ma mnie kto odwieźć do Monachium :szok: Padła propozycja, żebym sobie pociągiem pojechała, albo taksówkę wzięła....:oops: A ja na to, że z tymi ciężkimi tobołami mam się pchać pociągiem? Na co usłyszałam, że słyszeli, że inne opiekunki przyjeżdżają busikami pod drzwi...>:( A ja na to, że to obowiązek rodziny jest odebrać i odstawić opiekunkę na miejsce wyjazdu, bo z Polski to nie tylko busiki jeżdżą, ale i samoloty latają i autokary rejsowe też mamy. I nawet jakbym przyjechała autobusem, to też ktoś musiałby mnie odebrać i odstawić do Monachium. Córka mówi, że w jej umowie nie ma słowa o tym. Na co ja jej powiedziałam, że tutaj to przywiózł mnie szef, zrobił grzeczność rodzinie, bo chciał poznać miejsce, a teraz odebrać mnie nie może. Mam nerwa i jak coś będzie nie tak, to wezmę taksówkę. Tylko ona nie wie, że za tę taksówkę dostanie rachunek od mojego szefa. No i czekam do jutra na decyzję rodziny..... Ale i tak..... od rana mam dobry humor :tak2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, violka napisał:

Tradycja niestety w tej dziedzinie mnie przerasta :( Choinkę ubieram sama , panowie ograniczają się sie tylko do przyniesienia i ustawienia jej w pionie . W kuchni też siedzę sama :smutek: a tradycyjnie będę miała gości na Wigilię . Dla mojego spokoju ducha wolę mieć wszystko przygotowane wcześniej :tak2:

Matka Polka i Żona Polka :smutek: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965Ja też kiedyś usłyszałam od agencji,że nie mogę wracać Sindbadem bo pan koordynator nie ma czasu mnie na niego podrzucić za to na zajmowanie się pierdołami,które nagadywała na mnie rodzina miał czas się zajmować.Musiałam jechać busem .A dla Twojego szefa :oklaski: jak im by ten rachunek wysłał bo kiedyś jedna koleżanka pisała,że pracowała u rodziny 4 miesiące i z tobołam musiała się tłuc a autobusem i chyba było to też do Monachium o ile dobrze pamiętam:(

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

@Mirelka1965Ja też kiedyś usłyszałam od agencji,że nie mogę wracać Sindbadem bo pan koordynator nie ma czasu mnie na niego podrzucić za to na zajmowanie się pierdołami,które nagadywała na mnie rodzina miał czas się zajmować.Musiałam jechać busem .A dla Twojego szefa :oklaski: jak im by ten rachunek wysłał bo kiedyś jedna koleżanka pisała,że pracowała u rodziny 4 miesiące i z tobołam musiała się tłuc a autobusem i chyba było to też do Monachium o ile dobrze pamiętam:(

Teraz rozumiem ideę wysyłania opiekunek busikami....chamstwo i lenistwo.....:ostrzegam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Teraz rozumiem ideę wysyłania opiekunek busikami....chamstwo i lenistwo.....:ostrzegam:

O braku szacunku już nie wspomnę ale to podobno wszystko dla naszej wygody :słabo: A ta córeczka Twoich dziadków to niech się tą umową przestanie zasłaniać bo jakby poczytała co my mamy w umowach to by jej :kopara: u a czego nie mamy :kopara:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jolantapl. napisał:

O braku szacunku już nie wspomnę ale to podobno wszystko dla naszej wygody :słabo: A ta córeczka Twoich dziadków to niech się tą umową przestanie zasłaniać bo jakby poczytała co my mamy w umowach to by jej :kopara: u a czego nie mamy :kopara:

Ja się niespecjalnie ekscytuję....za 48 godzin będę na lotnisku...więc mam takie credo jak ta żaba....5a3665b2dd9aa_abanawyjebaniu.jpg.4a145fe34a380af9a1ac9a0e33eec710.jpg Sorki z trywializm...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choinkę też ubierałem w niedzielę poprzedzającą Wigilię..w domu rodzinnym zawsze w Wigilię  z bratem, a mama zajmowała się wtedy  kuchnią

Mirelka1965...koleżanka jechała ostatnio z Aachen do pdp, ustalenia z rodziną...40 km i 80euro...Na powrót córka dała jej też 80, ale doradziłem jej...podjedź taxi do dworca, 2 km, potem pociąg i na dworzec Sindbada taxi..wyszło 30....50 euro w kieszeni. Ale ta taxi to wynik uzgodnień pomiędzy agencją a rodziną...dzianą w dodatku. U Ciebie trochę inna sytuacja. Głowa do góry:)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...