Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...Witam Was Wszystkich Kochani w naszym wspaniałym Opiekunkowie :serce:

Tym co jadą do domu ~ życzę pomyślnej i miłej oraz spokojnej podróży... :)

Zaś tym Wszystkim :serce: Którzy pracują ~ również miłego i spokojnego dziś dnia... 

Kochani :serce: Chciałabym zapytać się, czy na prywatnym zleceniu o pracę ~ oczywiście w naszym kraju, mogę się domagać formalnego potwierdzenia? tj (umowy, od córki) jako opiekunka przy podopiecznej, by nie mieć żadnych kłopotów z tego tytułu że tam jestem i wykonuje swoją opiekuńczą pracę. Po raz pierwszy będę pracować w kraju i nie bardzo wiem, jak to jest? Dziękuje bardzo za każdą odpowiedź, która jest dla mnie bardzo istotna i ważna.

Moc serdeczności dla Was Wszystkich Najmilsi :serce: Na cały dzisiejszy niedzielny dzień... :)

Również, życzę Wam Kochani :serce: Smacznego śniadanka i porannej kawusi... :całus:

00032291.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale narobiłaś apetytu Hal...na te rogaliki...chyba się ubiorę i podskoczę do piekarza, mam tylko dziesięć minut...Pozdrawiam Cię milutko:love:

Witam Was i pozdrawiam, zwłaszcza dziewczyny, dla których jest to ostatnia niedziela..przyjmijcie po :róża::tulipan: Wszystkim życzę miłej niedzieli i ....dzięki za kawkę:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Łukasz napisał:

Ale narobiłaś apetytu Hal...na te rogaliki...chyba się ubiorę i podskoczę do piekarza, mam tylko dziesięć minut...Pozdrawiam Cię milutko:love:

Witam Was i pozdrawiam, zwłaszcza dziewczyny, dla których jest to ostatnia niedziela..przyjmijcie po :róża::tulipan: Wszystkim życzę miłej niedzieli i ....dzięki za kawkę:)

Dziękuje z Wzajemnością Łukaszku :) Rogaliki to moje ulubione danie na śniadanie, a także lubię je podjadać w ciągu dnia a więc, życzę Tobie i Wszystkim w Opiekunkowie :serce: Smacznego... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@Hal z tego co wiem to chyba podobnie jak z nianią. Umowa zlecenie, rodzina opłaca składki ZUS ale Ty sama musisz opłacić podatek. Najlepiej poproś o umowę zleceni, przecież musisz ją podpisać bo bez tego jest nieważna.

 

Dziękuje bardzo za odpowiedź, tyle tylko że jestem na emeryturze a chciałabym chociażby odrobinę do niej dorobić, bo jest zbyt mała (niższa od najniższej) :( Ot, tak dba się o dzisiejszych emerytów i żeby przetrwać, to trzeba sobie gdzieś coś niecoś dorobic dopóki starcza sił i zdrowia. Chodzi mi tylko o to, czy jest potrzebny jakiś dokument (od rodziny podopiecznej) który potwierdza fakt, że jestem tam opiekunką za zgodą jej rodziny. Ażeby, nie mieć jakichkolwiek z tego tytułu problemów na wypadek, gdyby coś działo się z podopieczną (leżąca) i trzeba by ten stan zgłosić do pogotowia w celu ratowania jej życia. No i też, chodzi o to czy w tym dokumencie powinna być ujęta kwota za jaką pracuje i też moje obowiązki jakie spełniam przy podopiecznej, oraz to że na czas mojej tam opieki zamieszkuję razem z podopieczną (jakiś meldunek) czy coś w tym rodzaju. Dlatego też pytam, bo nie chciałabym mieć z tego tytułu jakiś kłopotów a lubię, jak jest wszystko w porządku bo tak jest najlepiej dla każdego a co najważniejsze bezpiecznie dla wszystkich, i też właśnie mi o to chodzi... A więc, czy na prywatnym zleceniu jest konieczny dokument ze szczegółami, które wymieniłam? Serdecznosci dla Was Wszystkich Kochani :serce: Dziękuje, za odpowiedź i rady Mariolko Joleńko :całus: 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry kochani :love: Jeszcze starczyło kawy do mojego pół litrowego kubeczka :cmok:@Hal kiedyś było tak,że jak rodzina zatrudniała opiekunkę albo nianię to jeżeli było to legalnie nawet chyba nie na umowę zlecenie tylko na umowę o pracę to było to bardzo korzystne dla obydwu stron bo  rodzina mogła korzystać z ulgi podatkowej a opiekunka miała normalnie wszystkie prawa jak pracownik czyli urlop ,płatne chorobowe itd .Więc warto popytać jak to funkcjonuje 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hal, nawet jak jesteś na emeryturze to jak będziesz miała składki ZUS płacone to co rok możesz prosić o przeliczenie emerytury i co prawda o jakieś grosze ale wzrośnie emerytura. Nawet jak co roku wzrośnie o 1-2 złote to mieć a nie mieć jest różnica. Nieważne że jesteś na emeryturze, składki ZUS i tac Ci się opłacają a na dodatek masz wtedy pewność że jesteś zatrudniona legalnie.

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

@Hal, nawet jak jesteś na emeryturze to jak będziesz miała składki ZUS płacone to co rok możesz prosić o przeliczenie emerytury i co prawda o jakieś grosze ale wzrośnie emerytura. Nawet jak co roku wzrośnie o 1-2 złote to mieć a nie mieć jest różnica. Nieważne że jesteś na emeryturze, składki ZUS i tac Ci się opłacają a na dodatek masz wtedy pewność że jesteś zatrudniona legalnie.

 

Dokładnie .Co 3 miesiące można sobie złożyć wniosek do zusu i przeliczają .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Im wyższe składki tym więcej wzrośnie emerytura. I im będziesz starsza tym przy tych samych składkach emerytura wzrośnie więcej.

Zatem - warto.

A w ogóle to jeśli masz dzieci to idź do ZUS i zapytaj bo jeśli masz dzieci to należy Ci się przeliczenie emerytury na Twoją korzyść.

 

Edytowane przez Maria Jolanta
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą formę zatrudnienia o ile się nie mylę reguluje tzw .ustawa żłobkowa ale nie pamiętam z którego roku i chyba wtedy składki zus od najniższego wynagrodzenia czyli teraz ok 2000 bierze na siebie państwo .Coś mi świta bo nawet zastanawiałam się z rodzicami ,żeby oni mnie tak zatrudnili do opieki nad tatą ale zaraz potem zmarła moja mama i ja brałam do śmierci taty zasiłek opiekuńczy i to mi się lepiej opłacało .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jolantapl. napisał:

Dzień dobry kochani :love: Jeszcze starczyło kawy do mojego pół litrowego kubeczka :cmok:@Hal kiedyś było tak,że jak rodzina zatrudniała opiekunkę albo nianię to jeżeli było to legalnie nawet chyba nie na umowę zlecenie tylko na umowę o pracę to było to bardzo korzystne dla obydwu stron bo  rodzina mogła korzystać z ulgi podatkowej a opiekunka miała normalnie wszystkie prawa jak pracownik czyli urlop ,płatne chorobowe itd .Więc warto popytać jak to funkcjonuje 

Dziękuje ślicznie Joleńko :serce: Moc serdeczności dla Ciebie Serce :serce:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam lenia choinkę wczoraj wygrzebałam z garderoby ale o ubraniu jej nie było mowy bo wsiąkłam wczoraj w temat modowy i przeszukiwałam swoje szafy w poszukiwaniu nowych inspiracji :haha:Zostały mi jeszcze 3 dni :(:).do wyjazdu i na szczęście ,że jak @Maria Jolanta z PP będą wracali do Polski to nie grozi nam spotkanie w podróży bo ja będę już wtedy w bezpiecznie oddalonym od nich miejscu w de :haha: :grzmotnąć: z dwóch stron mogłabym nie przeżyć :smutek:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@Hal, nawet jak jesteś na emeryturze to jak będziesz miała składki ZUS płacone to co rok możesz prosić o przeliczenie emerytury i co prawda o jakieś grosze ale wzrośnie emerytura. Nawet jak co roku wzrośnie o 1-2 złote to mieć a nie mieć jest różnica. Nieważne że jesteś na emeryturze, składki ZUS i tac Ci się opłacają a na dodatek masz wtedy pewność że jesteś zatrudniona legalnie.

 

Masz rację Marysieńko :serce: Dziękuje bardzo, postaram się do tej rady dostosować... :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jolantapl. napisał:

Dokładnie .Co 3 miesiące można sobie złożyć wniosek do zusu i przeliczają .

Tak też właśnie zrobię, dziękuje pięknie Kochane Dziewczęta :serce: Joleńko i Marysieńko :całus:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Maria Jolanta napisał:

I jeszcze jedno. Im wyższe składki tym więcej wzrośnie emerytura. I im będziesz starsza tym przy tych samych składkach emerytura wzrośnie więcej.

Zatem - warto.

A w ogóle to jeśli masz dzieci to idź do ZUS i zapytaj bo jeśli masz dzieci to należy Ci się przeliczenie emerytury na Twoją korzyść.

 

Mam i to piatkę :) A zatem, uczynie tak jak radzisz... Serdecznie dziękuje Marysieńko :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hal napisał:

Mam i to piatkę :) A zatem, uczynie tak jak radzisz... Serdecznie dziękuje Marysieńko :serce:

Ale idź sama bo przez telefon mają zakaz doradzania emerytom. Ważne są daty urodzenie, a gównie Twoja i chyba data przejścia na emeryturę, nie wiem dokładnie bo się tym specjalnie nie interesowałam. Zakodowałam w głowie. I zakodowałam też że moja sporo ode mnie starsza koleżanka nie załapie się bo jest... za stara i za długo na emeryturze. :d

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, jolantapl. napisał:

Tą formę zatrudnienia o ile się nie mylę reguluje tzw .ustawa żłobkowa ale nie pamiętam z którego roku i chyba wtedy składki zus od najniższego wynagrodzenia czyli teraz ok 2000 bierze na siebie państwo .Coś mi świta bo nawet zastanawiałam się z rodzicami ,żeby oni mnie tak zatrudnili do opieki nad tatą ale zaraz potem zmarła moja mama i ja brałam do śmierci taty zasiłek opiekuńczy i to mi się lepiej opłacało .

A gdzie mogę się dowiedzieć nieco więcej szczegułów w tej sprawie, czy ZUS odpowie na to zagadnienie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Ale idź sama bo przez telefon mają zakaz doradzania emerytom. Ważne są daty urodzenie, a gównie Twoja i chyba data przejścia na emeryturę, nie wiem dokładnie bo się tym specjalnie nie interesowałam. Zakodowałam w głowie. I zakodowałam też że moja sporo ode mnie starsza koleżanka nie załapie się bo jest... za stara i za długo na emeryturze. :d

 

Dobrze, rak zrobie i chyba mam szansę :) Dziękuje Kochana :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hal napisał:

A gdzie mogę się dowiedzieć nieco więcej szczegułów w tej sprawie, czy ZUS odpowie na to zagadnienie? 

Tak, tu mają obowiązek powiedzieć jakie składki, kto w od jakiej kwoty ma odprowadzać.Wystarczy zadzwonić.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Ale idź sama bo przez telefon mają zakaz doradzania emerytom. Ważne są daty urodzenie, a gównie Twoja i chyba data przejścia na emeryturę, nie wiem dokładnie bo się tym specjalnie nie interesowałam. Zakodowałam w głowie. I zakodowałam też że moja sporo ode mnie starsza koleżanka nie załapie się bo jest... za stara i za długo na emeryturze. :d

 

Jedni za młodzi jedni za starzy tak jak w tej piosence Dozwolone od lat 18 :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Hal napisał:

A gdzie mogę się dowiedzieć nieco więcej szczegułów w tej sprawie, czy ZUS odpowie na to zagadnienie? 

Ja bym poszła do darmowego prawnika albo do MOPSU  ale w zusie na infolinii też spotkałam się z bardzo kompetentnymi i życzliwymi osobami .Niestety w oddziale zus ciemnota jakich mało :(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...