Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Widzę że wczoraj wywiązał się temat kontaktów realnych i wirtualnych.

W obydwu przypadkach widzę plusy i minusy. Podstawowym plusem kontaktów wirtualnych jest wygoda i możliwość poznania osób których w inny sposób nie mogłabym poznać. Wygoda bo piszę i czytam kiedy mi to odpowiada albo mam czas i ochotę. Mogę na to poświęcić trzy minuty albo godzinę. Możliwość poznania innych osób tu chyba nie muszę wiele wyjaśniać. Każde forum, jakie by nie było skupia ludzi o podobnych zainteresowaniach albo problemach. realnie szanse na spotkanie tylu osób są bliskie zera.

I realnie i wirtualnie jestem ostrożna. Jeśli coś czytam albo słyszę to nie zakładam z góry że to nieprawda ale też nie przyjmuję tego jako pewnik. W końcu każdy może się mylić albo po prostu ubarwiać rzeczywistość. Nie obawiam się zmienić świata wirtualnego na realny bo tak jakoś się składa że w sumie jest mi to obojętne. Jestem jaka jestem i innych ludzi biorę też takimi jakimi są a nie jakimi ja chciałabym ich widzieć. Ale spotkanie realne w naszym przypadku jest niezwykle mało prawdopodobne. :)

 

@Maria Jolanta

och tam..kazdy z nas na swoj zastanawia sie czy aby to realia czy bajka...mysle tez zdecydowana wiekszosc z nas nie przyjmuje na slepo tego co tu czyta ale...to temat poboczny...i zgadzam sie @aga1 to bardzo....specyficzna grupa ale co tam...grunt ze mozemy kawe wypic i dac upust swoim odczuciom bez obawy ze narazi nas to na ostracyzm.... a nawet jezeli ...to mozna z tym zyc:d

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim:):cześć:kawkę w biegu wypije z wami, bo już lecimy do fryzjera. 

Również pozdrawiam Serenity z Wielkopolski:cześć3::dracja miałaś, kolacja była tlusta,a PDP cukrzyk to wogole nie powinna. To co ona wyprawia to zdrowego by powaliło a jej nicO.o

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ile mnie atrakcji czeka w nie długim czasie całą Polskę przemierzę wzdłuż i wszerz ale będę miała darmowe wczasy :oklaski: A co do znajomości i przenoszenia ich z wirtualnego świata do realu to jestem zawsze na takie coś otwarta ale z @Betty nie udało nam się spotkać chociaż byłyśmy blisko z @violka też nie uda nam się spotkać nawet w podróży :( chociaż bardzo chciałam :$ .A podawanie tu miejscowości gdzie jesteśmy nie ma sensu bo i tak nikt nie spamięta a jak ktoś chce nawiązać realny kontakt z opiekunami ,którzy pracują w pobliżu to myślę,że wystarczy zapytać na forum i jak ktoś też jest zainteresowany takim spotkaniem to się odezwie :).Ja mam opiekunkę po sąsiedzku i praktycznie 0 kontaktów ale czasami i nie ma się na to ochoty a czasami ma się taką cięzką stelę,że człowiek marzy ,żeby wreszcie znależć się w swoim pokoju i usłyszeć własne myśli.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jolantapl. napisał:

Dziewczyny ile mnie atrakcji czeka w nie długim czasie całą Polskę przemierzę wzdłuż i wszerz ale będę miała darmowe wczasy :oklaski: A co do znajomości i przenoszenia ich z wirtualnego świata do realu to jestem zawsze na takie coś otwarta ale z @Betty nie udało nam się spotkać chociaż byłyśmy blisko z @violka też nie uda nam się spotkać nawet w podróży :( chociaż bardzo chciałam :$ .A podawanie tu miejscowości gdzie jesteśmy nie ma sensu bo i tak nikt nie spamięta a jak ktoś chce nawiązać realny kontakt z opiekunami ,którzy pracują w pobliżu to myślę,że wystarczy zapytać na forum i jak ktoś też jest zainteresowany takim spotkaniem to się odezwie :).Ja mam opiekunkę po sąsiedzku i praktycznie 0 kontaktów ale czasami i nie ma się na to ochoty a czasami ma się taką cięzką stelę,że człowiek marzy ,żeby wreszcie znależć się w swoim pokoju i usłyszeć własne myśli.

Ale mamy mapę opiekunów i zawsze można wpisać swój adres na zleceniu :cześć: Ja na razie skaczę, a jak zakotwiczę na dłużej, to podam gdzie jestem. Chciałabym trafić gdzieś bliżej polskiej granicy, gdzieś gdzie nie trzeba się tłuc wiele godzin busem. Wszystko przede mną :d A jak już trafię gdzie chcę, to będę trąbić gdzie jestem :d I może ktoś z pobliskiej okolicy odtrąbi ;) Ale nic na siłę :cześć: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jolantapl. napisał:

Dziewczyny ile mnie atrakcji czeka w nie długim czasie całą Polskę przemierzę wzdłuż i wszerz ale będę miała darmowe wczasy :oklaski: A co do znajomości i przenoszenia ich z wirtualnego świata do realu to jestem zawsze na takie coś otwarta ale z @Betty nie udało nam się spotkać chociaż byłyśmy blisko z @violka też nie uda nam się spotkać nawet w podróży :( chociaż bardzo chciałam :$ .A podawanie tu miejscowości gdzie jesteśmy nie ma sensu bo i tak nikt nie spamięta a jak ktoś chce nawiązać realny kontakt z opiekunami ,którzy pracują w pobliżu to myślę,że wystarczy zapytać na forum i jak ktoś też jest zainteresowany takim spotkaniem to się odezwie :).Ja mam opiekunkę po sąsiedzku i praktycznie 0 kontaktów ale czasami i nie ma się na to ochoty a czasami ma się taką cięzką stelę,że człowiek marzy ,żeby wreszcie znależć się w swoim pokoju i usłyszeć własne myśli.

Warto pisać gdzie jesteśmy, przeciez działamy tu i teraz. Za m-c, dwa juz nie ma co pamietać, bo zmieniamy adres.Z chęcia mogę spotkać się z opiekunką z oklicy nawet . Wiem na 100 % , że córka pdp podwiezie mnie a nawet przywiezie poznaną osobę do nas tu, do domu .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dzieńdoberek dziewczyny i chłopaki :całus:  ja też pozdrawiam dziewczyny z mojej Wielkopolski :d  i całą resztę z innych rejonów naszego cudownego Kraju :całus:   Osobiście jestem za anonimowością na forum . To miejsce zrzesza ludzi o podobnej profesji , zainteresowaniach i problemach , ale nie możemy zapominać , że jest to portal internetowy , który czytają masy ludzi . Ja osobiście nie mam nic do ukrycia , niczego nie ubarwiam i niczego nie dodaję  , bo to nie jest portal randkowy . Nie reklamuję się tutaj a wręcz przeciwnie . Nie chciałabym , żeby wszystkie agencje znały nas z imienia i nazwiska , bo  wielu z nas mogłoby mieć problem ze znalezieniem zlecenia O.o Jeżeli mamy ochotę zacieśnić z kimś kontakty , to od tego służy priv :cmok: Każdy woli napić się kawki przy jednym stole , ale  niestety nie mamy takiej możliwości . Obok mnie była @Heidi z którą chętnie poznałabym się w realu , ale niestety też nam się nie udało , bo byla w czasie kiedy ja chodziłam z babcią na masaże gimnastyki i moje przerwy skracały się do 1 godz . Nawet przy normalnej pauzie dojazd do koleżanki kosztowałby prawie 6 euro , ponieważ ona była już po za miastem . Więc sami widzicie , że to nie jest takie proste . A jeżeli chodzi o nazwę miejscowości , w której pracuję , to większość z tego forum ją zna :d  Buziole dla wszystkich anonimowych i tych mniej anonimowych :cmok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aga1 napisał:

Warto pisać gdzie jesteśmy, przeciez działamy tu i teraz. Za m-c, dwa juz nie ma co pamietać, bo zmieniamy adres.Z chęcia mogę spotkać się z opiekunką z oklicy nawet . Wiem na 100 % , że córka pdp podwiezie mnie a nawet przywiezie poznaną osobę do nas tu, do domu .

O to chodzi,że dwie strony muszą tego chcieć nic z tego nie będzie ja ta opiekunka nie wyrazi zainteresowania spotkaniem to nawet jakbyś helikopter załatwiła to nie przyjedzie a raczej nie przyleci do Ciebie różni są ludzie :) To dawaj tu nazwę miejscowości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:
  • Dzieńdoberek dziewczyny i chłopaki :całus:  ja też pozdrawiam dziewczyny z mojej Wielkopolski :d  i całą resztę z innych rejonów naszego cudownego Kraju :całus:   Osobiście jestem za anonimowością na forum . To miejsce zrzesza ludzi o podobnej profesji , zainteresowaniach i problemach , ale nie możemy zapominać , że jest to portal internetowy , który czytają masy ludzi . Ja osobiście nie mam nic do ukrycia , niczego nie ubarwiam i niczego nie dodaję  , bo to nie jest portal randkowy . Nie reklamuję się tutaj a wręcz przeciwnie . Nie chciałabym , żeby wszystkie agencje znały nas z imienia i nazwiska , bo  wielu z nas mogłoby mieć problem ze znalezieniem zlecenia O.o Jeżeli mamy ochotę zacieśnić z kimś kontakty , to od tego służy priv :cmok: Każdy woli napić się kawki przy jednym stole , ale  niestety nie mamy takiej możliwości . Obok mnie była @Heidi z którą chętnie poznałabym się w realu , ale niestety też nam się nie udało , bo byla w czasie kiedy ja chodziłam z babcią na masaże gimnastyki i moje przerwy skracały się do 1 godz . Nawet przy normalnej pauzie dojazd do koleżanki kosztowałby prawie 6 euro , ponieważ ona była już po za miastem . Więc sami widzicie , że to nie jest takie proste . A jeżeli chodzi o nazwę miejscowości , w której pracuję , to większość z tego forum ją zna :d  Buziole dla wszystkich anonimowych i tych mniej anonimowych :cmok:

@violka tu nie chodzi o podawanie personaliów, chociaż jedna z nas podobno już to zrobiła ;) Oczywiście priv jest tym wyjściem do kontaktów stricte personalnych. Tu piszemy anonimowo i niech tak zostanie :d Podróż za 6 ojto co tydzień, czy dwa to niebagatelny wydatek dla każdej z nas. Ale fajnie jest jednak napić się kawki realnie, gdy tylko jest to możliwe :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jolantapl. napisał:

O to chodzi,że dwie strony muszą tego chcieć nic z tego nie będzie ja ta opiekunka nie wyrazi zainteresowania spotkaniem to nawet jakbyś helikopter załatwiła to nie przyjedzie a raczej nie przyleci do Ciebie różni są ludzie :) To dawaj tu nazwę miejscowości ;)

Jedziemy do Braunschweig @jolantapl. :oklaski: Tylko pytanie, kiedy :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jolantapl. napisał:

Dziewczyny ile mnie atrakcji czeka w nie długim czasie całą Polskę przemierzę wzdłuż i wszerz ale będę miała darmowe wczasy :oklaski: A co do znajomości i przenoszenia ich z wirtualnego świata do realu to jestem zawsze na takie coś otwarta ale z @Betty nie udało nam się spotkać chociaż byłyśmy blisko z @violka też nie uda nam się spotkać nawet w podróży :( chociaż bardzo chciałam :$ .A podawanie tu miejscowości gdzie jesteśmy nie ma sensu bo i tak nikt nie spamięta a jak ktoś chce nawiązać realny kontakt z opiekunami ,którzy pracują w pobliżu to myślę,że wystarczy zapytać na forum i jak ktoś też jest zainteresowany takim spotkaniem to się odezwie :).Ja mam opiekunkę po sąsiedzku i praktycznie 0 kontaktów ale czasami i nie ma się na to ochoty a czasami ma się taką cięzką stelę,że człowiek marzy ,żeby wreszcie znależć się w swoim pokoju i usłyszeć własne myśli.

Zaczekaj na mnie tych pare godzinek , to pojedziemy razem :szept:ja jeszcze nic nie rezerwowałam :oklaski: Mogłybyśmy tyle czasu odgadywać @Mirelka1965:zdrówko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

@violka tu nie chodzi o podawanie personaliów, chociaż jedna z nas podobno już to zrobiła ;) Oczywiście priv jest tym wyjściem do kontaktów stricte personalnych. Tu piszemy anonimowo i niech tak zostanie :d Podróż za 6 ojto co tydzień, czy dwa to niebagatelny wydatek dla każdej z nas. Ale fajnie jest jednak napić się kawki realnie, gdy tylko jest to możliwe :oklaski:

6 ojro to jest paczka fajek , bez której nie mogę się obyć :smutek:a jeżeli będę trąbić o mojej miejscowości , to każda agencja będzie wiedzieć , że ja to jestem ta wiariatka , która odmawia zleceń , jeżeli nie znajdują się w D . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jolantapl. napisał:

O to chodzi,że dwie strony muszą tego chcieć nic z tego nie będzie ja ta opiekunka nie wyrazi zainteresowania spotkaniem to nawet jakbyś helikopter załatwiła to nie przyjedzie a raczej nie przyleci do Ciebie różni są ludzie :) To dawaj tu nazwę miejscowości ;)

Nie uogólniam :) ale przeciez piszemy, że tak bratniej duszy słowiańskiej szukamy . Do pogadania. Przed spotkaniem trudno okreslić czy z dana osobą nawiążemy kontakt na dłużej . Ale tak jak pisałam jestesmy tu i teraz i nie chęć poznania, ale tak po ludzku ,żeby odskoczyć na krótki czas i pogadać to chyba nie jest jakimś wielkim poświęceniem. Miejscowość podałam juz kilka dni temu , w tym temacie. Nie mam czego sie bac, ani wstydzić. Miasto stare zabytkowe , dużo zieleni . Podoba mi sie tu . Polacy tez tu są nawet po sąsiedzku . Mówimy sobie dzień dobry :) nikt sie nie wstydzi, że jest z Polski .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mirelka1965 napisał:

:trele: i co się chwalisz? :smutek:Tylko w depresję nas wpędzaj, to obciążymy cię kosztami psychotropów za nasze leczenie :przekleństwa: Ciekawe, czy twoj polisa to udźwignie?  :trele:

Możesz sobie psychotropy wyhodować w doniczce . Będziesz miała naturalne i darmowe :trele:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aga1 napisał:

Nie uogólniam :) ale przeciez piszemy, że tak bratniej duszy słowiańskiej szukamy . Do pogadania. Przed spotkaniem trudno okreslić czy z dana osobą nawiążemy kontakt na dłużej . Ale tak jak pisałam jestesmy tu i teraz i nie chęć poznania, ale tak po ludzku ,żeby odskoczyć na krótki czas i pogadać to chyba nie jest jakimś wielkim poświęceniem. Miejscowość podałam juz kilka dni temu , w tym temacie. Nie mam czego sie bac, ani wstydzić. Miasto stare zabytkowe , dużo zieleni . Podoba mi sie tu . Polacy tez tu są nawet po sąsiedzku . Mówimy sobie dzień dobry :) nikt sie nie wstydzi, że jest z Polski .

@aga1

no to dzien dobry..po naszemu @aga1..:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, violka napisał:

6 ojro to jest paczka fajek , bez której nie mogę się obyć :smutek:a jeżeli będę trąbić o mojej miejscowości , to każda agencja będzie wiedzieć , że ja to jestem ta wiariatka , która odmawia zleceń , jeżeli nie znajdują się w D . 

Nie ty jedna wariatka co do D. się pcha....luuuuzik :trele:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...