Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, lucyna.beata napisał:

@Mirelka1965

a co z tzw centrami bytowymi? czy umowa zleceni to praca za granica czy na terenie Niemiec? jak to rozliczyc z niemieckim fiskusem? albo z naszym? u nas to w sumie proste bo dieta to koszt i nie mamy przychodu brutto a jak oni na to patrza?

 

Uciekac z takimi tematami na inną stronę,,,sio:)  @lucyna.beata nie masz czym sobie głowy zawracać? już się robisz jak mąż PDP,,,:hahaha: idziemy :papieros:,,  nigdzie nie ma lepiej ,,tutaj w De jest najlepiej,,,tutaj pilnuj :hura:  roboty:tak2:  wszyscy zalatani ,zapomnieli o :kawa: :ciacho:,,,:love:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Ja też dzisiaj trochę pojeździłam. Do sklepu i do apteki. I muszę napisać że demencja demencją ale orientację w terenie to moja podopieczna ma bez zarzutu. A ja w torebce na wszelki wypadek i komóreczkę i nawet tablet miałam. Bo na każdym inny programik do nawigacji. :549_motorway:

No to sie wykazałaś-brawo:oklaski:,,teraz będziesz rozchwytywana do przejażdzek,,super,,cos się dzieje u Ciebie,,tak też lubię,,pojezdzić,,pogotować i czas leci szybko i cossię robi,,a nie takie beżpłciowe siedzenie jak ja mam teraz,,to nie dla mnie ,,ja musze żyć,,,:dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jolantapl. napisał:

A ja z moim podopiecznym już po obiadku teraz tylko połażę po domu i tak do 15 a potem przerwa 2 godzinki a po przerwie kolacja i właściwie to moja praca się na tym kończy bo potem dziadek ogląda telewizję a ja zajmuję się sobą czyli klepaniem na forum albo przez telefon ale do południa to mam czas zajęty prawie co do minuty :)

Ciebie też nie widac,,pracusiu,,koniec wczasów i urlopów,,tyranko ,,:sos:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złaziłam się dzisiaj okrutnie :d w końcu dotarłam na Weihnachtsmarkt , obleciałam wszystkie budy jak na Polkę przystało :4_joy: Jakoś w tym roku nic specjalnego nie rzuciło mi się w oczy . Było bardzo mało rękodzieła po za jednym budką z drewnianymi zabawkami , były naprawdę śliczne :11_blush:  Ale żeby tradycji stało się zadość , więc musiałam sobie coś kupić :$ Wybrałam sobie hmmm.... taką aluminiową gwiazdę ( w jednej gwiezdzie są powycinane na szer 1 mm gwiazdy i rozkłada się je przestrzennie ) w środku umieszczony jest cięty kryształ . Wiesza się cudeńko w oknie na żyłce i cały czas się pięknie samo obraca i kryształ w środku odbija promyki słoneczne :love: Za zachciankę zapłaciłam 23 euro :$ no cóż ... w końcu moja radość jest bezcenna :oklaski::hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

@violka super,,już widze to cacko błyszczące ,,,:4_joy: masz rację ,,też tak bym zrobiła ,,:4_joy: radośc to jest radośc,,,:oklaski:

Ty będziesz miała radość jak zakończysz zlecenie z nienaruszonym stanem konta :hura: W mieście ciężko jest odmówić sobie przyjemności , nawet głupi tramwaj kosztuje 4.10 O.o No ale po to się zarabia , żeby wydawać :papieros:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Ty będziesz miała radość jak zakończysz zlecenie z nienaruszonym stanem konta :hura: W mieście ciężko jest odmówić sobie przyjemności , nawet głupi tramwaj kosztuje 4.10 O.o No ale po to się zarabia , żeby wydawać :papieros:

Nie ma tak,,aby nie naruszyc,,,u mnie? :hahaha: ja nie muszę widzieć sklepów ,,a kasa leci,,ale przyznam ,że gotówki trochę mam przy sobie i ciągle mam,,co muszę kupić to kupię,,ale ciągle jest,,a teraz po zleceniu to nawet 1 euro nie wydam,,bo w życiu mój słodziak, na to nie pozwoli:hahaha:,,już nieraz mnie sprzed lady popędził ,,hahahha a ja jestem rozrzutnica,,ale może teraz trochę spokojniejsza ,,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się przykulałam po pracowitym dzionku :cool: Ale na spacerku też byłam :185_footprints:Piękna pogoda, słoneczko, po rannym mrozie śladu nie postało :małpa: Włączyłam Endomondo, przeszłam 9 km, w tempie 8km na godzinę, spaliłam 846 kalorii, ale jakoś nie czuję tego co zgubiłam :nie_słyszę: Za dobrze tu jest? :35_thinking: Babci loczki nakręciłam, utarłam warzyw na dwie zupy :51_scream:, upiekłam ciasto marchewkowe, piskładałam pranie i finito na dzisiaj z robotą :oklaski:Teraz dama siedzi w foteliku,  telefonik w łapce ma i będzie plotować jak co dzień :szept::dyskusja: A tak w ogóle to ktoś dzisiaj :kawa: stawiał? Jakoś umknęło to mojej uwadze...:nie_widzę:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Łukasz napisał:

a jutro jest Black Friday...mogę poszaleć...:d dostałem dziś z firmy 50 ojrasków za ...polecenie innej osoby:dobrze:

A co to jest ten czarny piątek? 

7 minut temu, jolantapl. napisał:

Jutro sklepy są moje ;)

Co to znaczy? Czyżby tylko @Blondi i ja jak te sieroty na zadupiach,  nie mogły skorzystać z dobrodziejstw cywilizacji? :39_angry::szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, violka napisał:

Złaziłam się dzisiaj okrutnie :d w końcu dotarłam na Weihnachtsmarkt , obleciałam wszystkie budy jak na Polkę przystało :4_joy: Jakoś w tym roku nic specjalnego nie rzuciło mi się w oczy . Było bardzo mało rękodzieła po za jednym budką z drewnianymi zabawkami , były naprawdę śliczne :11_blush:  Ale żeby tradycji stało się zadość , więc musiałam sobie coś kupić :$ Wybrałam sobie hmmm.... taką aluminiową gwiazdę ( w jednej gwiezdzie są powycinane na szer 1 mm gwiazdy i rozkłada się je przestrzennie ) w środku umieszczony jest cięty kryształ . Wiesza się cudeńko w oknie na żyłce i cały czas się pięknie samo obraca i kryształ w środku odbija promyki słoneczne :love: Za zachciankę zapłaciłam 23 euro :$ no cóż ... w końcu moja radość jest bezcenna :oklaski::hura:

Jutro na zadupiu rozpoczyna się jarmark świąteczny :mur: Ale nie taki wypaśny jak w D. :szydera: Co najwyżej mogę sobie kiełbaski zafundować albo winko grzane...:słabo: A co tam....za 26 dni o tej porze to będę w domku :hura::haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A co to jest ten czarny piątek? 

Co to znaczy? Czyżby tylko @Blondi i ja jak te sieroty na zadupiach,  nie mogły skorzystać z dobrodziejstw cywilizacji? :39_angry::szydera:

Nie i jeszcze raz nie,,,za bardzo pyszczyłyśmy i teraz nam tylko zadupie przyszło obskakiwać,,,:rozpacz:ale już nigdy zadupia,,jak nie będę widziała miejscowosci na mapie to nigdzie dupy nie ruszę,,,nigdy ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

Nie i jeszcze raz nie,,,za bardzo pyszczyłyśmy i teraz nam tylko zadupie przyszło obskakiwać,,,:rozpacz:ale już nigdy zadupia,,jak nie będę widziała miejscowosci na mapie to nigdzie dupy nie ruszę,,,nigdy ,,

Jak dadzą odpowiednią kasę to i na zadupie pojadę :nie_słyszę: Posiadłości milionerów przeważnie są na zadupiach :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Jak dadzą odpowiednią kasę to i na zadupie pojadę :nie_słyszę: Posiadłości milionerów przeważnie są na zadupiach :haha:

Tak bo oni lubią ciszę i spokój hm tylko nie wiem czy oni lubią innych  ludzi :słabo:

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A co to jest ten czarny piątek? 

Co to znaczy? Czyżby tylko @Blondi i ja jak te sieroty na zadupiach,  nie mogły skorzystać z dobrodziejstw cywilizacji? :39_angry::szydera:

Nie płakaj :cmok: W De mało kto wie co to jest czarny piątek . A u nas w Pl ludzie mają go co miesiąc , zaraz po wypłacie , a pozniej omijamy sklepy szerokim łukiem :smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Jak dadzą odpowiednią kasę to i na zadupie pojadę :nie_słyszę: Posiadłości milionerów przeważnie są na zadupiach :haha:

Może masz rację bo moi też są bogaci:hahaha: ale za to sknerusy,,babcia dzisiaj ze stołu przed kolacją szybko metkę zabrała i do lodówki,,bo powinnam jesc paskudny pasztet za ),99 cent :rozpacz: dosć ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...