Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Moderator napisał:

:witam::cześć2::cześć3: Niczego się przed Wami nie ukryje. @Blondi jak zwykle :zwyciezca:. Cieszymy się, że Wam  :kopara:

Bądźcie grzeczni, bo inaczej przyjedzie :donos: i spuści wszystkim :lanie:

A teraz :dyskusja:

Część buziek otrzyma nowe nazwy, bo nie zdążyliśmy przed Wami i zapewne znikną. Opiszemy też, jak dotrzeć do wszystkich emotikonek. Dziś dojdą nowe. 

Dzięki @Mirelka1965 za pomysły. Oba dziś zrealizujemy. W przypadku ogłoszeń będziemy nieugięci :przekleństwa:

Życzy Wam i Waszym :dziadek: i :babcia: miłego dnia.

 

 

:cześć3: Guru nasze cudowne poproszę jeszcze o klękającą emotkę :cześć: Jak będę się oficjalnie oświadczać Moderatorowii naszemu, to będzie jak znalazł :11_blush::17_heart_eyes: A w temacie ogłoszeń jestem pouczona, bez bicia się obeszło, zatem jest cool! :dobrze: I ode mnie na miły dzień :róża:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dzisiaj robicie oprócz zabawy na forum?:hahaha: ja trochę poszukałam brudu w czystym,,i na tym koniec ,,pada deszcz i szkoda ,,spaceru nie będzie,,:|dziadek mi się zanudzi ,,on lubi nawet po ogrodzie pobiegac ,,poszukać brudu,lisci a tu :smutek:,, a teraz mam lenia,,tylko iśc pokopcić  trochę,,:4_joy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Katii napisał:

Witam.Mile opiekunkowo ,nie wiem czy czytaliscie na fejsie o wypadku polskiego Sindbada i smierci 9 pasazerow ,bardzo smutna wiadomość,serce sciska z zalu.

Gdzie to było,,,pisz,,ja nie FB i mnie tam nie ciągnie,,,ale piszcie o wypadku,,bo nawet nie otworzę żadnych wiadomosci,,:smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadek polskiego autobusu firmy Sindbad w Niemczech. 9 osób nie żyje.

 

Do tragicznego zderzenia doszło dziś około drugiej w nocy na niemieckiej autostradzie A4 w okolicach Drezna. Był to jeden z najpoważniejszych wypadków z udziałem polskiego autokaru. Autobus linii Sindbad uderzył w tył ukraińskiego autokaru, przebił barierki dzielące pasy ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka polskim minibusem.

 

Liczba ofiar śmiertelnych wypadku z udziałem polskich pojazdów wzrosła do dziesięciu, rannych zostało 69 osób, w tym 65 Polaków. Wśród zabitych jest siedmioro Polaków.

 

Trzech ofiar śmiertelnych dotychczas nie udało się zidentyfikować. Najnowsza ofiara śmiertelna, to Polak, który zmarł w wyniku doznanych obrażeń.

 

 Siedmiu pasażerów mikrobusu i dwóch pasażerów autokaru poniosło śmierć. Rannych przewieziono do trzech szpitali w Dreźnie oraz do szpitali w Miśni i Pirnie. Według informacji MDR 10 osób walczy o życie.

Polskie MSZ poinformowało o uruchomieniu specjalnej infolinii dla rodzin. Informacje mogą uzyskać pod numerem telefonu +48225238880.

Polski autobus należy do firmy Sindbad z Opola. Firma poinformowała, że w wypadku uczestniczył jej dwupokładowy autokar. Według listy pasażerów na pokładzie autobusu znajdowało się 65 pasażerów, dwóch kierowców i pilot. Był to autobus piętrowy typu Setra 431D. Poddano go przeglądowi technicznemu 8 lipca. Autobus kursował regularnie między Polską a Niemcami; według rozkładu jazdy między Katowicami a Leverkusen.

Jak podaje przewoźnik na stronie internetowej, wśród ofiar śmiertelnych są dwie osoby podróżujące jego autokarem.

Na miejsce wypadku pojechali przedstawiciele Sindbada. Przewoźnik skierował tam również dwa autokary zastępcze. Firma podała również, że zarząd spółki jest w kontakcie z policją i konsulem generalnym RP w Niemczech. Przedstawiciele firmy nie chcą się jednak wypowiadać w mediach.

Jest wielu rannych - także ciężko. Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do okolicznych szpitali.

Według policji w operacji podniesienia wywróconego autokaru uczestniczyło rano ok. 150 ludzi.

Na razie nie wiadomo, czy pod wrakiem znajdują się dalsze ofiary. Komendant drezdeńskiej Straży Pożarnej Andreas Ruempel powiedział, że jest to najcięższy wypadek w jego 36-letnim stażu pracy. Autostrada wygląda w tym miejscu jak pogorzelisko. Dookoła leżą porozrzucane walizki i torby, przedmioty osobiste i części samochodowe.

Niemiecka autostrada A4 to przedłużenie polskiej autostrady o tym samym numerze. Porusza się po niej wiele pojazdów z Polski.

- Okoliczności wypadku polskiego autokaru w Niemczech - autokar przebił barierę ochronną na drodze - wskazują na dużą prędkość pojazdu w momencie katastrofy - ocenia ekspert ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego Ilona Buttler. - Musiały działać spore siły kinetyczne.

Podkreślała jednak, że do tragedii mogło doprowadzić kilka czynników. Do wypadku doszło w nocy, kiedy widoczność na drodze jest gorsza. Poza tym kierowca na autostradzie mógł być zmęczony monotonną jazdą.

Sindbad uruchomił infolinię, która udziela informacji dot. wypadku. Informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 801 22 33 44 oraz +48 77 443 44 44.

 

fShare

 

inUdostępnij

 

 

 

 

 

Zapisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Katii napisał:

Od razu pomyslalam o nas wszystkich ,ktorzy jezdzimy na roboty i nie tylko,sorry  jesli popelnilam gafę ,milego dnia wszystkim  .U mnie nad Wielką Wodą pada,jednym słowem pogoda barowa:serce:

Ok!  @Katii wszystko w porządku,,wypadek na każdego tak działa,nie ważne czy to bylo parę lat temu czy teraz,,a przecież my właśnie jezdzimy Sindbadem,,takie myśli to normalne,,,,,dobrze ,że nie ma następnej tragedii,,to jest super!:4_joy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Katii napisał:

Od razu pomyslalam o nas wszystkich ,ktorzy jezdzimy na roboty i nie tylko,sorry  jesli popelnilam gafę ,milego dnia wszystkim  .U mnie nad Wielką Wodą pada,jednym słowem pogoda barowa:serce:

Przeleciałam wiadomości na różnych portalach i nic. @Łukasz też nic nie znalazł znaczy się fałszywy alarm :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Katii napisał:

Od razu pomyslalam o nas wszystkich ,ktorzy jezdzimy na roboty i nie tylko,sorry  jesli popelnilam gafę ,milego dnia wszystkim  .U mnie nad Wielką Wodą pada,jednym słowem pogoda barowa:serce:

Jak zawsze dla jednych dobrze , dla drugich nie . @Katii  przypomnienie nie zaszkodzi. Tu przpomniał mi się facet, który chwalił się wszem , że nie wykupuje NNW (doatkowo koszt 59 pln na rok) do polisy OC auta  , bo jak dotąd nic mu się nie przytrafiło. Co o tym argumencie myślicie  ? Ja myślę, że to głupek jest i tyle:słabo:. Jak ta chwila nadejdzie to już musztarda po obiedzie i kłopot zostawi rodzinie. Żyjemy dalej, tylko jak ?

1336832821_by_wrotadopiekiel_600.jpg

Edytowane przez Heidi
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam , że dzisiaj na świat przyszła śliczna i zdrowa dziewczynka :oklaski::serce: Mama i dziecko czują się dobrze :oklaski: Dzisiaj nikt i nic nie jest w stanie popsuć mi humoru :d Zachowam resztki profesjonalizmu i wypijemy sobie za zdrowie malutkiej wieczorem :d:zdrówko: Zapraszam wszystkich pozytywnych ludków :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...