Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Łukasz napisał:

jolantapl. w której ławce w kościele siedziałaś ? ha ha. Aha, chyba już wtedy był górny i dolny kościół?

Początkowo to przeważnie z koleżankami na zewnątrz stałam :$ a potem to oczywiście jak najbliżej ołtarza się pchałam w górnym kościele bo wydawało mi się ,że jestem w ten sposób bliżej pana boga O.o ale tego co mówił ksiądz Czernecki zawsze chętnie słuchałam i tak mi zostało do dziś :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Łukasz napisał:

zwłaszcza w grudniową niedzielę 1981roku, w pierwszy dzień stanu wojennego i Jego płomienne kazanie, później następne itd. Też znam go od kilkudziesięciu lat. Ale ok, jolanto z pl, była parafianko z mojej byłej parafii:love:

Zawsze będę powtarzała ,że w każdej profesji są wyjątkowe osoby ,wyjątkowo nadające się do tego czym się zajmują :):serce:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę już gosci,:płacz:,babcia dom do góry nogami przestawia,,jakby mieli jacyś bogowie nas odwiedzić:święty: ruch na całej lini,,a najgorsze jest to,że nie powie co chce ,,tylko leci i sama robi,,szybko to i tamto,,gdzie chętnie ja to zrobię,,wiecie jak to jest,,wezmę się za szmatę to usłyszę , nie tego nie rob,,jest czysto,,nie wiem w ogóle ,,co ja tutaj robię,,chyba jestem aby być,,jestem aby pilnowac domu,,jestem chyba aby nie czuli się sami w domu,bezpieczniejsi są,,nie wiem,,naprawdę nie wiem,,z tym się zle czuję,,:płacz: bo jak jestem i muszę być pomocna to ok! wiem po co jestem a tak jak teraz mam? dziwnie i tyle,,:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz blondasku...i tak bywa:love: też nie narzekam, nic nie robię, kasę mi płacą...chociaż gdzieś w głębi mam coś takiego...czy fair jest brać kaskę za takie pieniądze, nic nie robiąc:) równie dobrze mógłbym zjechać do domu, krótki urlopik w PL i następna sztela...

Edytowane przez Łukasz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blondi napisał:

Prawie jak ,,mieć powołanie" :hahaha: są ludzie którzy nie lubią osób starszych ,,mówią o tym otwarcie,,i tacy to już w ogóle nie powinni się brac do tej pracy,,bo mimo wszystko oprócz lubienia ,,trzeba jeszcze mieć dużo cierpliwosci i zrozumienia tych ludzi,,,it itd,

babcia mnie dzisiaj uprzedza ,,że jej kuzyni co dzisiaj nas odwiedzą mają demencję,,żebym się nie zdziwiła jak kuzynka 82 lata będzie się powtarzać itd, a dla mnie to normalka,,:hahaha: a mąz kuzynki 87 lat i przyjedzie sam autem ,,dobre co? cały się trzęsie ale jedzie,,niektórzy nie chcą się poddac,,

 

 

Dobrze @Blondi, że napisałaś o tym . Az starch sie bać :) co taki kozak może wywinąc. To skrajny brak odpowiedzialności  rodziny oczywiście , że pozwalaja jeżdzic osobie chorej na tą szczególna chorobę. To szczyt , szczytów . W Niemczech sie tego nie przeskoczy . Sama probowałam walczyć z takim przypadkiem, aż zaangażowałam lekarza myśląc o jakiejś pomocy z jego strony . I co  się  okazało  ?. lekarz powiedział do mnie " daj spokoj niech jeżdzi, przecież to tylko do Aldika . Ręce opadają . A ilu takich jeżdzi po niemieckich drogach ? aż sie boje rowerem wyjechać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łukasz napisał:

ale jakiś głos mi szepcze....siedź na d...., jak Ci dobrze:hahaha:

A wiesz ,że piszac post ,,też pomyślałam o Tobie?:hahaha: że Ty przecież też siedzisz i nie masz nikogo ,,i siedzisz w domu sam,,,,czyli tak musi być i niech tak zostanie,,:$:hahaha: może mam się tylko kręcić aby kręcić,,aby robić tłok:święty: będę siedzieć na dupie ,,a jak,,a jak urośnie od tego siedzenia:płacz: jeszcze się nabawię odgniotów jak  @Mirelka1965 :płacz: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aga1 obadam tego kuzynka,,może 87 na karku ,,a ogólnie fit?:hahaha: w każdym bądz razie są sami w domu ,bez żadnej pomocy,,syn gdzieś jest blisko,,a może potrzebują opiekunki? ja to od razu musze wypytać wszystko,,a nuż fajni ,,ale dla mnie i tak za daleko aby wrócić w te strony,,tutaj może kiedyś wrócę,,ale nie teraz,,teraz mam głowę innymi planami zarezerwowaną:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze na chwilkę skoczę na fb....kurcze, tam są niektóre takie aparatki, gorzej....porąbane opiekunki. Dlatego rzadko czytam komentarze i rzadko tam bywam...Ostatnio opiekunki się przekomarzały,która ma większe doświadczenie...żeby było ciekawiej, każda z nich jeździ na tę samą, jedną sztelę od kilku lat i twierdzą , że mają duuuuże doświadczenie:hahaha: o Boże....

Edytowane przez Łukasz
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz napisał:

jeszcze na chwilkę skoczę na fb....kurcze, tam są niektóre takie aparatki, gorzej....porąbane opiekunki. Dlatego rzadko czytam komentarze i rzadko tam bywam...Ostatnio opiekunki się przekomarzały,która ma większe doświadczenie...żeby było ciekawiej, każda z nich jeździ na tę samą, jedną sztelę od kilku lat i twierdzą , że mają duuuuże doświadczenie:hahaha: o Boże....

Ratunku:rozpacz: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ide rower sobie wyczyszczę przed wyjazdem . Korci mnie, zeby juz pojechać ...... ale jeszcze wspołny obiad mam przed sobą. 

Miłego dnia .

Opiekunka to nie "OMNIBUS" , że musi sie na wszystkim znać i być perfekcyjna. Ja po zrobieniu specjalizacji w zakresie demencji :):):) teraz robie  specjalizacje jak pogonić czas , żeby szybciej mijał :):):):):)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolantapl. napisał:

Dziękuję :serce: hm to ja miałam dostać Pulitzera za mój dzisiejszy wpis ale myślę ,że to Tobie on się należy za te życzenia dla mnie :całus:

Hopla, moja pani :love: Pulitzer jest mój, ja mogę tylko wypożyczyć go tobie na ten jeden specjalny dzień :serce::całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Blondi napisał:

A wiesz ,że piszac post ,,też pomyślałam o Tobie?:hahaha: że Ty przecież też siedzisz i nie masz nikogo ,,i siedzisz w domu sam,,,,czyli tak musi być i niech tak zostanie,,:$:hahaha: może mam się tylko kręcić aby kręcić,,aby robić tłok:święty: będę siedzieć na dupie ,,a jak,,a jak urośnie od tego siedzenia:płacz: jeszcze się nabawię odgniotów jak  @Mirelka1965 :płacz: 

Co was dzisiaj napadło? Kasę dostajecie za siedzenie na odwłokach, dźwigać nie musicie, gotować nie musicie, sprzątać nie koniecznie trzeba. To o co chodzi? O.oOdgnioty same zejdą, macie czas na pleciuchowanie i jeszcze za to nieźle płacą :love: Uspokoić się natychmiast >:( Takie narodowe malkontenctwo wyłazi :( :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

@Mirelka1965 dawaj do mnie:hahaha: spytam babci ,czy nie potrzebuje 2 opiekunek:hahaha: będzie większy tłok:święty: będzie musiała gotować dla 4 osób,,napewno sie ucieszy,,:hahaha: wtedy to o odgniotach zapomnimy:love:

@Blondi przykulam się jak net będzie ;) Wcześniej mowy nie ma! :cool: :d Chociaż korci mnie ta propozycja, jak cholera ;):d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci goście to już pojechali? Wywiad zrobiłaś? Jak tam widoki na nową stellę? ;) Ja też tu nie próżnuję i wici rozpuszczam :cool: Robię dywersję na końcu świata :d;) Babka i córka wychwalają pod niebiosa moje umiejętności do kogo się da :$:d A dookoła starsi ludzie....więc V kolumna działa prężnie :cool::d Te co przyjadą po mnie będę miały fajnie.....;):d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Ci goście to już pojechali? Wywiad zrobiłaś? Jak tam widoki na nową stellę? ;) Ja też tu nie próżnuję i wici rozpuszczam :cool: Robię dywersję na końcu świata :d;) Babka i córka wychwalają pod niebiosa moje umiejętności do kogo się da :$:d A dookoła starsi ludzie....więc V kolumna działa prężnie :cool::d Te co przyjadą po mnie będę miały fajnie.....;):d

Ja na swoich bożyszczy czekam,,czekam,,dopiero czeka mnie atrakcja,,:hahaha: ja się zajmę autem pana 87 letniego,,może sprzeda mi? jak będzie godne zakupu? hahaha chcę już go pozbyć auta,,aby czuł się bezpieczniej:święty: tak szukam tego auta tutaj,,że już mi pada na:święty: ło matko,,co będzie dalej,,

a ja tutaj w ogóle nie mogę się wykazac,,tylko jestem dobrą logopedką,,nauczycielką,,i nic więcej,,no może dziadek mnie wychwali,bo mu troche pomagałam ,,dziadek jest dobry,,lubi mnie,codziennie wręcz czeka na lekcje,,grzeczny i zadowolony,,hahaha co mi przyszlo robić w opiece,,uczyć się i uczyć innych,,nauka daleko nie uciekła ode mnie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...