Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestesm zawsze wspomnieniami z moją mamą,,cudowna kobieta,zawsze wszyscy zazdroscili mi mojej mamy,że jest taka tolerancyjna i taka wyrozumiała ,,taka dobra-coś pozostało mi po niej,,:święty: a rozmawiać z nią to codziennie coś zagadam,,czuwa nademną cały czas,,taki przyszedł moment na wspominki,,a co do urny to też oznajmiłam ,że spalić i koło mamy położyć,,chcę być blisko wszystkich,,,też rodzinie to się nie spodobało,,ale co mają oni do tego,,mają zrobić co każę i już,,żadnych grobowców  ani pomników,,dośc,,jeden zrobiłam i wystarczy,,miejsca starczy dla wszystkich,,ale takie zielone  cmentarze są piękne,,niektóre to jak parki,,

@Maria Jolanta mi też pasuje rozsypać mnie gdzieś tam,,po świecie,,aby nikt nie miał na karku dbania o mój plac potem,,,

a tutaj jest przed kosciołem trumna murowana z jakimś gosciem z 1886 roku,, zimna ,wielka ,takie mieli zwyczaje kiedyś,,,,trumna stoi w wymurowanym pomieszczeniu ale jest na widoku,,kraty,,brrr jakoś mnie to lekko przeraziło,,ale co zobaczę to zobaczę,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Blondi napisał:

Ja jestesm zawsze wspomnieniami z moją mamą,,cudowna kobieta,zawsze wszyscy zazdroscili mi mojej mamy,że jest taka tolerancyjna i taka wyrozumiała ,,taka dobra-coś pozostało mi po niej,,:święty: a rozmawiać z nią to codziennie coś zagadam,,czuwa nademną cały czas,,taki przyszedł moment na wspominki,,a co do urny to też oznajmiłam ,że spalić i koło mamy położyć,,chcę być blisko wszystkich,,,też rodzinie to się nie spodobało,,ale co mają oni do tego,,mają zrobić co każę i już,,żadnych grobowców  ani pomników,,dośc,,jeden zrobiłam i wystarczy,,miejsca starczy dla wszystkich,,ale takie zielone  cmentarze są piękne,,niektóre to jak parki,,

@Maria Jolanta mi też pasuje rozsypać mnie gdzieś tam,,po świecie,,aby nikt nie miał na karku dbania o mój plac potem,,,

a tutaj jest przed kosciołem trumna murowana z jakimś gosciem z 1886 roku,, zimna ,wielka ,takie mieli zwyczaje kiedyś,,,,trumna stoi w wymurowanym pomieszczeniu ale jest na widoku,,kraty,,brrr jakoś mnie to lekko przeraziło,,ale co zobaczę to zobaczę,,

Mama to mama...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - wróciłam po krótkim pobycie w domu na ziemię niemiecką :( . Miałam wielkie wydarzenie w domu oraz okazję spotkać się z bliższą i dalszą rodziną i to tanecznym krokiem :) . Pozdrawiam wszystkich :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Łukasz napisał:

Blondi za 1 euro to taka,jak w Sindbadzie...jak jestem w mieście,to biorę kawę i dużą drożdżówkę...Angebot i 2,70 płacę.Ale co to dla nas, 1 euro w tę czy w tę stronę...

Nie grymasij mi tutaj,,piłam z Mc donald i mi smakowała ,,:hahaha: Ty jak panisko ,,jak nie zapchasz się ciachem ,drożdzem to nie ujedziesz daleko,,  ja nigdy nie zapycham się ,,może przez to ,że nie jestem głodna? albo już mam emocje ze spotkania,,,:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gość aga napisał:

Dzień dobry - wróciłam po krótkim pobycie w domu na ziemię niemiecką :( . Miałam wielkie wydarzenie w domu oraz okazję spotkać się z bliższą i dalszą rodziną i to tanecznym krokiem :) . Pozdrawiam wszystkich :):):)

Witaj aga,,krótko chyba byłas w domku,,albo mi tak czas leciał na urlopie ,że nie łapię,,ale ok! najważniejsze ,że coś się działo i tańce były,,a to już ogromna odskocznia od naszego codziennego życia na steli,,a czy nie mógłby nas od czasu do czasu ktos z rodziny zabrać na jakąs potancówkę ? ale mi się marzy,,ale wiecie ,że co sobie ubzduram to się spełnia,,:święty: więc teraz czekam na tańce,,chętnie pomacham nóżkami i rączkami,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łukasz napisał:

Blondasku, zapychać się a degustować się to dwie różne rzeczy:całus:nie mówię,że ta kawka w Mc jest bee:hahaha: masz:love: i spadam do kuchni

a na deser miałam lody:lody: ,,ja to dopiero w siebie mogę wpakowac kalorii,,,,ja się zapycham tutaj,,degustować się będe jak będe gruba:hahaha:  ja już mam przerwę ,,a teraz może trochę kalorii zgubić? :święty:  na kanapie? można? jasne ,że można,nie ma rzeczy niemożliwych,,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Bo my za starzy jesteśmy na Halloween. Za to dzieciaki chętnie biegają po słodycze. :hahaha:

dzieciaki być może za słodyczami brykają, my natomiast możeny za trunkami na rozgrzewkę . Na zdrowie kochani, niech wam zawsze jest cieplutko i pamiętajcie, że zawsze i wszędzie  was widzę  :)

oczy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heidi napisał:

dzieciaki być może za słodyczami brykają, my natomiast możeny za trunkami na rozgrzewkę . Na zdrowie kochani, niech wam zawsze jest cieplutko i pamiętajcie, że zawsze i wszędzie  was widzę  :)

oczy.jpg

Łyknęłam...... i żyję!!!! ;) Pycha, chociaż oryginalny smak ma ten "drink" :) Ja odgadłam co to za dodatki, a wy? :love: Mamy tydzień quizowy, proszę więc obstawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Heidi napisał:

dla wszystkich, nikomu ciepła nie żałujemy, a na deser do popitki dorzucam paluszki jako drobny poczęstunek. Przecie z nie zawse musi być tort z kremem 

paluchy.jpg

Czytałam o tych "paluszkach", ale że leniwa jestem, to cieszę się, że to ty zrobiłaś @Heidi, a ja mogę posmakować ;) Wygląda dość obrzydliwie, w sam raz na dzisiejszy dzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apetyczne te napoje ,,oczy patrzą na Ciebie i liczą ile wypijesz:płacz:,a paluchy to miodzicho,,tylko brać i zęby sobie łamać,,z protezą do nich nie podchodzcie:hahaha: bo zostanie potem pusto w portfelu:płacz:

Dracula rządzi dzisiaj,,:święty:

Ja miałam godzinkę wspomnień z 1982 roku,,zdjęcia itd,super  moja babcia to ma talenty,,wyszywała jak artystka ,,nawet leży duży dywanik jej produkcji,,byłam pewna ,że jest kupiony w Cepelii jakiejś,,ale wyszywanko to nic do zabawek drewnianych i domków,,szok,,stoliki ,krzesełka sypialnia cała z drewienka ,białe mebelki,,takie cuda robiła swoim wnuczkom,,coś pięknego,artystka jakich mało,,jestem pod ogromnym wrażeniem  jej talentu,,teraz wiem jak spędzała wieczory ,,:love:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Blondi napisał:

Apetyczne te napoje ,,oczy patrzą na Ciebie i liczą ile wypijesz:płacz:,a paluchy to miodzicho,,tylko brać i zęby sobie łamać,,z protezą do nich nie podchodzcie:hahaha: bo zostanie potem pusto w portfelu:płacz:

Dracula rządzi dzisiaj,,:święty:

Ja miałam godzinkę wspomnień z 1982 roku,,zdjęcia itd,super  moja babcia to ma talenty,,wyszywała jak artystka ,,nawet leży duży dywanik jej produkcji,,byłam pewna ,że jest kupiony w Cepelii jakiejś,,ale wyszywanko to nic do zabawek drewnianych i domków,,szok,,stoliki ,krzesełka sypialnia cała z drewienka ,białe mebelki,,takie cuda robiła swoim wnuczkom,,coś pięknego,artystka jakich mało,,jestem pod ogromnym wrażeniem  jej talentu,,teraz wiem jak spędzała wieczory ,,:love:

powiedz babci, że ją kocham  :) . Ja uwielbiam ludzi z wieloma talentami. Żałuję, że nie mogę jej poznać. Dzięki takim osobom ich domy są pełne ciepła, miłości, są indywidualne, wykreowane myślą i czynem. Nie kupione w sklepie, też nieszablonowe, nieoklepne, niezimne. Sama mam też taki schiz, że jak na coś patrzę od razu w mojej szalonej głowie powstają pomysły.  Mój mąż gdy widzi, że moje oczy oddalają się i zamieram na chwilę, od razu ściaga mnie na ziemię, bo wie, że ja już  coś kombinuję. I puszcza tekst: nie mamy pieniędzy !  Wtedy dostaję rechotawki :) .  Super jest teraz,bo oglądam domy innych i tu wyłącznie w głowie robię projekty remontów, przestawień mebli, zmianiam lampy itp. Najlepsze jest to, że nie wydam kasy na to , bo to przecież nie mój dom :d.  Nic nie kusi mnie nawet w Halloween i paluszki baba jagi mogę zajadać bez opanowania. Samczne są ,kosteczka po kosteczce:d A już najlepsze to paznokcie :) 

Edytowane przez Heidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Łyknęłam...... i żyję!!!! ;) Pycha, chociaż oryginalny smak ma ten "drink" :) Ja odgadłam co to za dodatki, a wy? :love: Mamy tydzień quizowy, proszę więc obstawiać ;)

tak, tak  proszę obstawiać. Tj program: milion w rozumie ( na kasę z wygranej proszę w dzisiejszym dniu nie liczyć). 

Edytowane przez Heidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi - zaopiekujesz się mną jak będę stara ?

Też ma schizę na robótki. Bo to nie tylko szydełko czy druty ale decoupage, biżuteria, quilling, scrapbooking, cekiny, wstążki, szycie, haftowanie, tkanie i co tylko mi do głowy wpadnie.  Kilka pomysłów mam w głowie jeszcze ale czasu mało, czasu mało.:d

A domek z mebelkami ze sklejki wnuczce też machnęłam. :d

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@Blondi - zaopiekujesz się mną jak będę stara ?

Też ma schizę na robótki. Bo to nie tylko szydełko czy druty ale decoupage, biżuteria, quilling, scrapbooking, cekiny, wstążki, szycie, haftowanie, tkanie i co tylko mi do głowy wpadnie.  Kilka pomysłów mam w głowie jeszcze ale czasu mało, czasu mało.:d

A domek z mebelkami ze sklejki wnuczce też machnęłam. :d

 

 

Szacun @Maria Jolanta i czapki z głów!!! :tak::serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Heidi napisał:

tak, tak  proszę obstawiać. Tj program: milion w rozumie ( na kasę z wygranej proszę w dzisiejszym dniu nie liczyć). 

A właśnie, że tak!!!! :p Bo jak ten milion w rozumie zostanie, to prędzej, czy później, ale na konto trafi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Kilka pomysłów mam w głowie jeszcze ale czasu mało, czasu mało.:d

Ludzie często myślą, że trzeba mieć nie wiadomo ile kasy, żeby zrobić jakieś dekoracje. Tymczasem pomysły leżą na ulicy, wszędzie dookoła, gdzie tylko spojrzymy. Wystarczy wyjść na spacer do lasu, przynieśc parę patyków i trochę poczarować.  Wyobraźnia, wyobraźnia i tylko wyobraźnia !!! Trochę czasu, zaangażowania rąk i wuoala :)  na te święta wielkanocne przyniosłam reklamówkę kory, bluszczy, traw i takie dekoracje odstawiłam, że sąsiad przybiegł z kamerą, aby to uwiecznić. Najlepszy był tekst: ja też takie chcę. A ja na to jak Żyd: kein problem, bitte 50 €, kein problem . Alles was haben Sie ich mache. Oczywiście, że chcieliby też mieć dekoracje za free, ale ja za moje talenty dukaty żądam, a jak nie to na wybieg do marketu proszę :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...