Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry:).U mnie w domu też epidemia mam nadzieję,że to nie grypa ale na pewno jakieś cholerstwo grypopodobne i nie żle daje popalić.@Blondi dla mnie klapeczki to też przeważnie płaściutkie ale już sandałki wolę na obcasiku.A ta moda dla puszystych fajna ale ja tu nikogo puszystego na tych zdjęciach nie widzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Beata Giz napisał:

Witam! 3 godziny snu, ale miałam noc niefajną :-/

Coś z podopieczną/cznym ? napisz , może cos zaradzimy . Mam też takie noce w pamięci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odwrotnie chyba dzisiaj rekord pobije ta temperatura:( jeszcze mi termometr rozpierdzieli bo skali braknie a przy takich upałach to normalne ,że różne wirusy się rozprzestrzeniają.Ja już jestem w fazie robienia gołąbków i bigosów i z utęsknieniem czekam na urlop w de przynajmniej nikt  oprócz babci nie będzie mi zawracał głowy:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

O pierogach nie zapomnij bo dostaniesz alarmującą wiadomość że w domu tragedia. :d:d:d

Pierogi to niestety nie moja specjalność nie wiem czemu ale ciasto mi zawsze za twarde wychodzi i zlecę chyba tą robotę córce najwyżej farsz jej przygotuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealne ciasto na pierogi - mąkę do miski i zalać gorącą wodą. Wymieszać mniej więcej łyżką i jak trochę przestygnie dodać jajo i troszkę oleju. Bardzo łatwo się wałkuje i jest bardzo plastyczne, można rozwałkować cieniusieńko ale nie polecam bo ciasto będzie dosłownie jak mgiełka po ugotowaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łukasz napisał:

Nie widzę tych bananów i tych ananasów:płacz::hahaha:

Dziewczyny nie przypominac mi o pierogach ,,ciasto robię perfekcyjnie teraz, ale wcześniej? :rozpacz: nikt by mnie do tego nie namówił,,,wprawa ,trening czyni mistrza:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro muszę PSA zrobić ,a w piątek do Arzta. Ileż można wstawać w nocy siusiać:hahaha: a teraz czas dla rodziny...żeberka w kapuście kiszonej, mniam. .Nawet w PL układam menu,a żona gotuję:hahaha: To do miłego...aha,jolantapl.,gołąbeczka zamawiam...z Hannoveru podjadę:hahaha: pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Ty się dobrze obudziłeś? od rana Ci seksisko w głowie,,:święty: pamiętaj,że na noc nie można dużo pić,,a Ty jak beczkę wypijasz to się nie ma co dziwić ,że potem latasz jak nasi PDP non stop -clop,,,daję Ci spokój,,już ,już odpoczywaj na tych żeberkach,,:płacz: narobiłeś mi znowu smaka na te żarcie:płacz: zębów nie mam, ale żeberka zjem z chęcią:hahaha:

Ja czekam też na lekarza,,dziadek czeka ,,wszyscy czekamy ,,jakis dzisiaj dzień lekarzowy mamy,,:płacz: w Pl jakaś grypa ,tutaj jakas epidemia,,ale nie u mnie ,,za daleko jestem od tych wirusów,,na takie zadupie nawet choroba nie trafi,, navigator ma też problem:płacz:

@Maria Jolanta ostatnio nawet nie dodaję jajka ,,sama mąka i gorąca woda i jest ciasto na pierogi idealne,,,już je czuje pod rękoma,jakie elastyczne,,narobiłam się pierogów w życiu,,:hahaha:dlatego teraz odpoczywam ,,do czasu,,bo jak piszesz ,,tragedię już mam też w domu,,,:płacz:jakieś z nas maszynki ręczno pierogowe,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem dlaczego @jolantapl. ma twarde ciasto ! Za dużo mąki. Jak do miski wlejesz gorącą wodę i zamiąchasz łychą to ma być taka gęsta breja, taki glut. :d Dopiero potem przy zagniataniu dodajesz mąki i ma być plastyczne takie że jak weźmiesz kawał w rękę to się ciągnie zanim się urwie. Takie plastyczne ciasto wałkując trzeba co chwila podsypywać mąką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Już wiem dlaczego @jolantapl. ma twarde ciasto ! Za dużo mąki. Jak do miski wlejesz gorącą wodę i zamiąchasz łychą to ma być taka gęsta breja, taki glut. :d Dopiero potem przy zagniataniu dodajesz mąki i ma być plastyczne takie że jak weźmiesz kawał w rękę to się ciągnie zanim się urwie. Takie plastyczne ciasto wałkując trzeba co chwila podsypywać mąką.

 

Ja tak robię i takie mam plastyczne ale może ta gorąca woda coś zmienia no i daje przeważnie krupczatkę bo podobno tortowa jest nie za bardzo odpowiednia:)

Gdzie Was wszystkich wywiały te przeciągi?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz po kapieli i wgryzam sie w laptopa . Podopieczny poszedł truchcikiem do pokoju, bo dzisiaj mecz. Mógłby być codziennie ,nie miałabym nic na przeciw. Dzień upłynął z przerywniekim ,  wybrałam się po truskawki . Po południu padał ciepły deszcz jak za dawnych czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałam gosci:hahaha: jeden za drugim,,wszyscy byli tylko lekarza nie:płacz: a dziadki czekają od 12 godziny,,dziwne trochę dla mnie to,że nikt nie dzwoni od lekarza do domu aby poinformowac o swoim przybyciu,,tylko synek wpadł parę dni temu i przekazał,że będzie lekarz,,jakoś to nie po mojemu,,bałagan i tyle,,wiedzą jak dziadki pilnują terminów ,,oni chodzą jak szwajcary  a tu taka klapa,,:płacz: 

1 minutę temu, Betty napisał:

pisze do Was z autobudu Jordan z Rzeszowa do Wiednia a potem S-BAHN do Tulln... na rano powinnam dotrzec... spokojnego wieczorku i do jutra juz ze Stelli. jade zmieniac naszego Adamosa z forum... 

@Betty a Ty sama jedziesz? jakimś Jordanem,,nie autem?

To i tak długo nie jedziesz ,,noc cała  jak masz być rano już,,,spokojnej jazdy,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Betty napisał:

nie sama. z męźem. nie autem.... tak taniej. i noc mozna przespac....

Też prawda,,mniejsze i to o ile, zmęczenie,,,:płacz: zawsze oko można potrenować jak ktoś może spać ,,bo ja nie wiem czemu,ale za nic w świecie nie mogę spac ani w busach ani w autobusach,,ale za to lubię jezdzić w ciągu dnia,,to mi pasuje wszystko,,spać nie trzeba, to jest ten plus,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...