Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Jolantapl tu S-Bahnem się lepiej jedzie jak autem. A ze stacji na ZOB mam parę metrów. Tam są wszędzie windy, więc po schodach kufra nie muszę dźwigać. Monachium znam akurat dość dobrze.  Kiedyś to miasto kilka razy na rowerze objechałam.  Na poprzedniej stelli też sama S-Bahnem jeździłam, więc nie sprawia mi to trudności. 

Agencja mi nawet proponowała samolot, ale na lotnisko po pierwsze jest jeszcze dalej, po drugie do mojego miasta tego dnia nie ma lotu.  No i samolotem to z maleńkim bagażem. Ja tych ciuchów mam sporo, bo przyjechałam zimą a wyjeżdżam latem. 

Pani z agencji  ten samolot jakby pod publiczkę proponowala, chciała zabłysnąć. Tak jakbym to ja samolotem nie latała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łukasz napisał:

300 na czarno plus 150 za podróż. Maria Jolanta, no, niestety, jeszcze się chwalą...

Gdzie ty wdepłeś w takie wyborowe towarzycho-hahahah  tylko 300 ? a nie mogłeś wyskoczyć i powiedzieć ,że masz 500 euro ? chyba brzydkie były i stare i siedzialeś cicho:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łukasz napisał:

Lena...nie rozumiem...masz dzianą rodzinę, jeszcze musisz do Monachium wracać pociągiem? tak Ci podziękowali za wszystko?

@Łukasz nawet tu nie dostałam ani razu Trinkgeld.  Na jedzenie nie skąpią, ale aby coś dać o to już nie. Nawet za mycie okien i szorowanie tych krat nic nie dali. 

Podwiozą mnie tylko do stacji. To mi akurat nie przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondasku...nie obrażam kobiet, ale domyśl się...Takie jeżdżą na czarno, nie wszyskie, a te teksty ...moja stara, mój stary...żadna babcia,żaden dziadek, żaden pdp...tylko tak traktują sswoich chlebodawców

Lena ...może dostałaś właściwą nauczkę...nie mówię złośliwie, bo Cię lubię...Widzisz, ja dostałem taschengeldu 200, mimo że byłem tylko niecałe 4 tygodnie, do śmierci babci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz dobrze ,że ciebie jeszcze nie zapakowaly do tych toreb ,,ciesz się ,że jesteś na wolności,,,bo do końca życia byś musiał u tych babek tylko prać i prać , a one by tylko proszki zwoziły-hahhaha no dobra ,,już kończę,,ale mimo wszystko zazdroszczę Ci takich atrakcji,,,:hahaha:

odpoczywaj i się nie stresuj malutki,,:love:dam Ci buziaka,,bo już dawno się nie całowałam:hahaha:jakaś się też robię opózniona w rozwoju:love::płacz::hahaha:

Tyle kasy dostałeś? uuuuuuu dobrzy ludzie:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, LENA_57 napisał:

@Łukasz nawet tu nie dostałam ani razu Trinkgeld.  Na jedzenie nie skąpią, ale aby coś dać o to już nie. Nawet za mycie okien i szorowanie tych krat nic nie dali. 

Podwiozą mnie tylko do stacji. To mi akurat nie przeszkadza. 

Rozumiem Cię ja też bym chciała byle najszybciej i byle najdalej od takich ludzi:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrej nocy  życze wszystkim . Żarty sobie stroiłam dzisiaj. Dzień miałam wyjątkowo udany , spokojny i zkończony akcentem finasowym . Nie gniewajcie sie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry , siedzę w zgiełku ale przyjemnym. Ptaki dzisiaj radośnie witają dzień , trele słychać nawet w domu.Dopijam kawę na tarasie i trzeba za prasówke się zabrać. Co tam w naszym kraju sie dzieje ? zaraz będę wiedziała.

Zostało mi jeszcze 18 dni w pracy i wyjazd. Urlop tzn, część urlopu spędzę nad naszym morzem . Nie dla mnie Egipty czy inne Majorki . Nasłucham sie polskiej mowy , nagadam , najem śweżych ryb . I wystarczy tych przyjemności .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,,a u mnie pochmurnie-wreszcie,,ptaszki piją ze mną :kawa: też na tarasie ,,,chłodno nawet:płacz::hahaha: wczoraj ukrop a ranki zimne,,w nocy popadało,,fajnie jest:hahaha:

gosc aga a nasze morze takie zimne :płacz: ale ryby gorące ,,:hahaha: urlopowac się dziewczyny i chłopaki ,,nie ważne gdzie  ,,,ważne aby było tak jak chcecie,,:serce::love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się będę urlopować w centrum Polski. Córcia ma sanatorium dla wnusia w sierpniu więc zabieram najstarszą wnuczkę i jedziemy sobie pourlopować. :d W zeszłym roku byli w sanatorium w Zakopanem to było fajnie bo niezależnie od pogody było co robić. Zresztą nieważne gdzie, ważne że z wnusiami. :d:d:d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą słyszałam w tv informację o letniej epidemii grypy w DE. Mój niemiecki jest za słaby bym podała szczegóły ale musimy uważać na naszych podopiecznych. Ostrzegali by nie lekceważyć grypy bo może trwać nawet 10 dni a u dzieci i starszych jest niebezpieczna.

Słyszał ktoś coś o tym ? Jeszcze w USA jest i podobno stamtąd przyszła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...