Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam święto mija,:hahaha:,ja już spacerek odbyłam ,,lało ale przestało i ja szybko do prywatnego sklepu ,,,w niedzielę musi być też niedzielne jedzenie,,hahahha zauważyłam to już w kilku miejscach ,,niedziela to święto,,a ja kombinuje jak pranie zrobic,,ale zrobię bo nic nie będą widzieć dziadki,,,jak widzę jak bardzo uroczyscie obchodzą ten dzien to nie będe się może wychylac z robotą,,tak myślę ,że pranie może poczekac,,,:płacz::hahaha: 

A wy tu walczycie ze skrzynkami,:płacz:,,zapchac wszystko można szybko ,ale potem odgruzować to ,,to zaczyna się problem i tak jest ze wszystkim,,

Marzy mi się też takie lusterko za parę lat:hahaha:

x3q7y4wj.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Cale 10 godzin wolnego, ja nie jestem przyzwyczajona i czuję się jakoś.... dziwnie.

Deszcz pada więc z plażingu i spaceru nici. Chyba pójdę spać albo chociaż ciasto upiekę....

 

Ja też nie wiem co bym tutaj na wsi miała robic z 10 godzinami wolnego,,na laptopie trochę ,,trochę pospać,,trochę może popitrasić jak można ,,tak jak piszesz -ciacho pycha upiec,,bo na robótki to nie ta pora jeszcze,,ażurki muszą poczekac na natchnienie i naprawdę nudę,,ja zaraz się też legnę ,,dobrze mi leżing wychodzi,,potem mogę fruwać :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondasku, mam nadzieję, że na te piękne świąteczne ciuszki założyłaś fartuszek, bo nie daj Boże, jak szparag by Cię wymsknął na bluzkę, a tłuszcz prysnął na sukienkę:płacz::hahaha:

Witajcie ludkowie:love: U mnie ok, u babci bez poprawy. Miłego popołudnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukaszku a czy Ty wiesz ,że uważałam na ten sosik do szparag? a gdzie tam u mnie teraz fartuszek ,,sukieneczka błekitek i gdzie tam fartuszki,,nawet plamki sobie nie strzeliłam ,,głupa równo palę w tych strojach tutaj w kuchni,,a kiedy mam to nosić jak nie teraz ? potem będe musiala takie lustra kupowac aby na siebie spojrzeć,,potem mini już nie będzie pasowało,,a w ogóle nic już tylko fotel i kremiki i kawusia i faja,,itd itd ,,może jakieś :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz, myślałam o tej babci i poproś o receptę na Fresubin, może będzie taniej niż bez recepty.To taki koktajl odżywczy z proteinami, jeden ma 400 kalorii i albo uzupełnia dietę albo może całkowicie zastąpić jedzenie ( ale wtedy 5 szt dziennie ). W Polsce mamy Nutricia a w De jest popularny Fresubin, oba dla rakowców są za darmo  ( i w Pl i w De ) a  inni muszą płacić. Może chociaż dawać babci 1-2 dziennie na wzmocnienie ? Tego nie pije się jednym haustem bo strasznie zapycha. Ja swojej Cioci kupowałam jak już prawie nie jadła, lekarz powiedział że mają tylko na onkologii a na innych oddziałach rodzina musi kupować. Kroplówki na dłuższą metę to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz napisał:

Blondasku, mam nadzieję, że na te piękne świąteczne ciuszki założyłaś fartuszek, bo nie daj Boże, jak szparag by Cię wymsknął na bluzkę, a tłuszcz prysnął na sukienkę:płacz::hahaha:

A ja dzisiaj jadłem obiad pod tytułem "jak można spiepszyć szparagi" Gotowała żona pdp - jak zwykle.>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kris napisał:

A ja dzisiaj jadłem obiad pod tytułem "jak można spiepszyć szparagi" Gotowała żona pdp - jak zwykle.>:(

Spieprzyć można szparagi ,znam takie obiady też,,musiałam gotować jak dziadek kazał ,,więc gotowałam,,szkoda było czasu i atłasu na takie szparagi,,ale jak tlumaczyłam jak jadlam kiedyś z babcią to nie dochodzilo do tempej mózgownicy,,dzisiaj na szczęscie były gotowane i polane ich kochanym sosem,,ale smak szparaga był,,też nie po mojemu,,ale cóż,,,:płacz:

@jolantapl. lustereczka dopiero się pokażą w sklepach ,narazie tylko reklama,,:płacz: ktoś wymyślił do tej pory lustra ,,gdzie tylko powiększają nas i pokazują jakie już jesteśmy niekształtne cudaki,,a gdzie feler na felerze to już z daleka widac i nie trzeba nawet denek ubierac:płacz: czas najwyższy zrobić z tymi lustrami rewolucje,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj na spacerku z córką PDP,,ale mi super spacer zorganizowała ,,szlyśmy pod górę i pod górę,,same winnicy,,przepiękne tereny,,fotek narobiłam full,, nagadałyśmy się równo,,o!! jednak coś tam potrafię dukać po tym niemieckim:hahaha: widzialam pół De z góry,,ale pięknie,,pogoda wspaniała,,,brakowalo tylko faceta,,znowu faceta -bo miejsce takie super na całowanie:love::serce: widzicie co mi się chce:płacz: buziakowania:love: już jestem spragniona strasznie,,,:płacz::hahaha:

Oczywiście moje ciacho-typu tort wyszedl pycha ,,zajadali sie równo i już mam upiec za parę dni następny tort-hahahha ale się objem swojego ciacha tutaj,,teraz krem waniliowy albo ajerkoniakowy -tylko czy tutaj kupię taki? kto jest ciastowy ,,i wie? bo ja nie widzialam wczoraj będąc w sklepie,,musze denka ubrac następnym razem:płacz: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kremu nie widziałam ale też nie patrzyłam, robię zazwyczaj bez kremu albo na bazie budyniu bo nie lubię ciężkich kremów. Ale biszkopt wymaga jednak czegoś specjalnego więc pewnie bym jednak zrobiła jakiś tłusty krem. Tylko nie w De bo mnie ta dieta cukrzycowa wieczne ściga. :d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi ja robię krem zwłaszcza do tortów czy ciast tortowych w ten sposób,ze na parze ubijam białka z cukrem a potem jak jest juz zimne to dodaję po łyzce do masła krem jest leciutki bo nie dodaję żółtek.Jak chcesz adwokatowy to dodaj do tego adwokata albo ajerkoniaku jak zwał tak zwał ale wtedy musisz tez dac zelatynę.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jolantapl. napisał:

@Blondi ja robię krem zwłaszcza do tortów czy ciast tortowych w ten sposób,ze na parze ubijam białka z cukrem a potem jak jest juz zimne to dodaję po łyzce do masła krem jest leciutki bo nie dodaję żółtek.Jak chcesz adwokatowy to dodaj do tego adwokata albo ajerkoniaku jak zwał tak zwał ale wtedy musisz tez dac zelatynę.:)

@jolantapl. no tak !!! to ja już nawet nie zaczynam kombinowania-bo już z góry wiem ,że nie wyjdzie,,ja muszę gotowca zrobic ,,kupic cos i cos dodac i pyszniutki kremik,,a gdzie ja tutaj adwokata znajdę:hahaha: zapomnij,,a jak znajdę to łyknę sama-hahahaha  ja taka cukierniczka nie jestem,,od święta jestem ,,ale niedawno upiekłam pierwszego w życiu makowca i wyszedł palce lizac,,każdy wiek i każda pora jest dobra na cos pierwszy raz ,,nawet wiecie o czym myślę-hahaha kosmatochy mi się jakieś włączyły-:hahaha::love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Byłam dzisiaj na spacerku z córką PDP,,ale mi super spacer zorganizowała ,,szlyśmy pod górę i pod górę,,same winnicy,,przepiękne tereny,,fotek narobiłam full,, nagadałyśmy się równo,,o!! jednak coś tam potrafię dukać po tym niemieckim:hahaha: widzialam pół De z góry

Wyduś z siebie! W jakim rejonie Niemiec jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kris napisał:

Wyduś z siebie! W jakim rejonie Niemiec jesteś?

@kris piszę przecież ..granica Niemiec i Szwajcari ,,a co? jesteś gdzieś w pobliżu? jesteś gdzieś na południu? to dawaj na jakieś party:hahaha::płacz: mam dziesięc minut do francji,,a tak marzy mi się być jeden dzien paryżanką a mam tak blisko aby wdepnąc w te francuzy-hahahha

24 minut temu, jolantapl. napisał:

Stelowa @Blondi Spocznij:hahaha:

Wojsko ,,wojsko :hahaha::hahaha::hahaha:

Rozpuszczam swoich dziadków:płacz: co chcą to mają,,dziadek chce tv oglądac a ja poszlam i zgasiłam , a dziadek spac nie może ,,to mówię do dziadka ,,przyjdę do ciebie jak będę szla spac i zgaszę tv -ale dziadek mi dziękował,,no ile ja będę latać do niego,,:płacz::hahaha: no musialam mu włączyc,tak na dobrą sprawę to dla mnie może oglądac całą noc ,,ale nie potrafi ,nie ma sily wylączyc tego tv,,

już raz wychodzilam rano od dziadka i babcia mnie przyłważyła ,,ale się dopytywałaco się stało ,że ja byłam rano u dziadka , prawie dochodzenie zrobila -hahaha jeszcze pomyśli ,że wychodzilam od dziadka po nocy-hahahah no jaja równe,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Blondi napisał:

piszę przecież ..granica Niemiec i Szwajcari ,,a co? jesteś gdzieś w pobliżu? jesteś gdzieś na południu?

Taaak jestem na południu...  Około 35 km od Insbrucku.:p Acz pracowałem w Twoich okolicach (chyba)? 20 km na południe od Baden - Baden i 25 km od Strasburga. W Schwarcwaldzie. Pięknie tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...