Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

He he Blondi, zaliczylam klopa w Sindbadzie.

Musialam,Tym razem nie staranowalam glowa drzwi, bylo jasno.

Woda byla, papier tez.I to juz niedaleko Kolonii na trasie.

 

Spalam jak  niemowle,Wszystko nowe na stelli, swietny materac, 

poprzednio mialam taki z wgniecionym srodkiem, tak ze staczalam sie w ten dolek.

A koldra byla z pierza,miala 30 lat , ,,nie do zdarcia,, jeszcze po mamusi nieboszczce mojej PDP

 

Jak koldre strzepywalam, to dziurami walilo pierze, tak ze w pokoju bylo jak w kurniku ha ha 

 

A tu ladne lozko, nowa posciel, nowe mebelki.

PDP kobieta na poziomie, nie jakas fajansiara bawarska z przerostem formy nad trescia.

Na razie jest milo.

No ale to pierwsza doba...

Staram sie, ale bez przesady.

Mam nadzieje ze zapanuje obustronne zrozumienie 

Teraz trzeba bedzie zrobic rozpoznanie gdzie sa sklepy i jak trafic do domu z powrotem.

Wezme jakis klebek welny albo kamyki bede rzucac na droge coby trafic ,,nazad,,

 

No i bomba dla mnie!!!

PDP zabiera mnie na urlop do Wloch!

Nie tych pod Warszawaxd

Oj trzeba sie bedzie golic i depilowac tu i tam ha

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz napisał:

Spóźnisz troszkę, i nikogo niet :hahaha:

A byłem na spacerku nad rzeką, na ławce posiedziliśmy, ech...cudownie :) A po obiadku ucięliśmy sobie drzemkę, też fajnie

A za rączkę się trzymaliscie z dziadziem na tym spacerku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kinga napisał:

Lubie pomagac takim wiekowym ludziom:love:

Myślę, że jesteśmy tutaj z powodu chęci niesienia pomocy, czy też bycia pomocnym, bo dla samych pieniędzy trzeci raz to na pewno bym nie próbowała

Wybaczcie, ale muszę to napisać, gdybym miała to robić tylko dla pieniędzy, to za mało płacą...

Edytowane przez agryppina44
dodatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz napisał:

ale już jest smutny, zawsze zerka w kalendarz i się pyta. ...Warum :) bo wie, że za tydzień wyjeżdżam

Mi łezka się w oku zakreciła nie raz az bałam sie tego ostatniego dnia i pozegnania szczególnie ostatnio ale dałam radę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mam jeste mieka,tam gdzie byla dlugo to tyle razy ile jechalam do domu byo mi smutno dziadzius z babunia w oknie stali i lapkami machali aale ostatniego pozegnania to nie zapomne dziadek zlapal mnie mocno za reke i zapytal sie czy 6 tygodni to dlugo i czy napewno wrocimy a jezdzilam razem z moim Jackiem powiedzialam ze czas szybko minie i wypijemy razem kawe ale cos mial w tych patrzalkach innego takiego ze ciarki przechodzily nie chcial mnie puscic noi co sie okazalo przed powrotem do nich dziadunio odszedl do sw.Piotra szkoda byl kochany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, agryppina44 napisał:

Myślę, że jesteśmy tutaj z powodu chęci niesienia pomocy, czy też bycia pomocnym, bo dla samych pieniędzy trzeci raz to na pewno bym nie próbowała

Wybaczcie, ale muszę to napisać, gdybym miała to robić tylko dla pieniędzy, to za mało płacą...

:serce::całus:

1 minutę temu, kinga napisał:

Tez tak mam jeste mieka,tam gdzie byla dlugo to tyle razy ile jechalam do domu byo mi smutno dziadzius z babunia w oknie stali i lapkami machali aale ostatniego pozegnania to nie zapomne dziadek zlapal mnie mocno za reke i zapytal sie czy 6 tygodni to dlugo i czy napewno wrocimy a jezdzilam razem z moim Jackiem powiedzialam ze czas szybko minie i wypijemy razem kawe ale cos mial w tych patrzalkach innego takiego ze ciarki przechodzily nie chcial mnie puscic noi co sie okazalo przed powrotem do nich dziadunio odszedl do sw.Piotra szkoda byl kochany:)

Tak oni dobrze o tym wiedzą,ze mozemy się więcej nie zobaczyć nie tylko dlatego,ze nie będziemy chcieli do nich wrócić:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam Was i jak fajnie się czyta,,dziadziunio i babunia,,tak ciepło i serdecznie:serce:  przebywamy z naszymi PDP nieraz miesiąc a nieraz 2 i zżywamy się z nimi,,zawsze w jakimś stopniu ich lubimy i rozstania są zawsze smutne,,o ile się bardzo polubimy,,ale ja też już nie patrzę na polubienie w tej chwili,tylko na  zmianę miejsca i zmianę nudy na inną nudę:płacz: 

@sayonara 52 to Ci się trafiło!!!! wygralaś Włochy-brawo,,jasne że depilacja tu i tam,,od razu poczujesz jaka jesteś elegancka włoszka,,no super! a widzisz ,,jak fajnie trafiłaś za drugim razem..:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha fajnie to ujelas kochana z nudy na inna nude :hahaha: tutaj tez mama nudyyy ale zmiany mi juz potrzeba,doswiadczenia i jakby to powiedziec przygody o ile mozna tak to ujac:hahaha: ok jeszcze do Jacusia na dobranoc przedzwonie i spac jutro nowy dzien i nudyyy haha spokojnej nocy:love::spioch:buziolki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

Tak czytam Was i jak fajnie się czyta,,dziadziunio i babunia,,tak ciepło i serdecznie:serce:  przebywamy z naszymi PDP nieraz miesiąc a nieraz 2 i zżywamy się z nimi,,zawsze w jakimś stopniu ich lubimy i rozstania są zawsze smutne,,o ile się bardzo polubimy,,ale ja też już nie patrzę na polubienie w tej chwili,tylko na  zmianę miejsca i zmianę nudy na inną nudę:płacz: 

 

Ostatnio trafiły mi się osobliwe artykuły... przyjrzałam się miejscu w którym jestem... pewnej monotonii z jaką upływa czas... Dla wielu naszych PDP jest to nawet wskazane, choć bym się przy tym nie upierała, bo przecież w człowieku, dopóki witalność, dopóty pęd do życia, a on jest możliwy, gdy nie powiewa nudą. Najgorsze jest to, że gdy tak już zanudza to człowiek staje się nie tyle sługą, co niewolnikiem deprechy... jak na ironię, dla pieniędzy, które miały umożliwić godziwe życie...

Dlatego sama postanowiłam, że nie będę się przyzwyczajać do miejsc i ludzi... a zmiana miejsca i zmiana nudy na inną nudę to też zmiana @Blondi i myślę, że bardzo cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...