Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I dziury i  błoto, woda i poślizgi. Z boku instruktor. I tak: uważaj dziura, redukuj,uciekaj w prawo bo wpadł w poślizg i cię walnie itd, itp. Blondi byłaś kiedyś na takich kursach doskonalenia jazdy. To jest dopiero jazda. Adrenalina na maksa. Podzielność uwagi niesamowita. 

Blondi nie tylko dziurki. Oj się działo.  To była jazda nie taka jak zwykle. Poślizgi, błoto no i dziury jeszcze omijaj bo bo autko sobie uszkodzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, LENA_57 napisał:

I dziury i  błoto, woda i poślizgi. Z boku instruktor. I tak: uważaj dziura, redukuj,uciekaj w prawo bo wpadł w poślizg i cię walnie itd, itp. Blondi byłaś kiedyś na takich kursach doskonalenia jazdy. To jest dopiero jazda. Adrenalina na maksa. Podzielność uwagi niesamowita. 

taką jazdę podobną przechodziłam w De i dziękuję bardzo,,,poradziłam sobie ,,zresztą w moich okolicach to same slizgawice są zimą,,gołoledz jest mi znana,,nie nawidzę takimi drogami jezdzic,,i wtedy nie jezdzę,,,po co ten stres,,po grzyba,,tutaj nie ma lodów w De ,,drogi są czyste,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobranoc

Na rozbawienie: http://innpoland.pl/133141,u-naszego-sasiada-obywatele-zaplacili-wlasnie-podatek-od-nierobstwa-po-800-zlotych-od-kazdego-lenia

9 godzin temu, Blondi napisał:

,chyba ,że architekt przyjdzie,,,ale wysoki facecik,,,ale chyba jakiś nie tego,,,:płacz: sam ? chyba dziwak jakiś,,,

może nie hetero ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, emma napisał:

babcia mi trochę opowiadała o nim ,dlatego nazwałam go dziwakiem,,,

Dobranoc @emma śpij spokojnie  -hetera:hahaha: jak ja dawno nią nie byłam,,,

Ludziki czas też na mnie -Dobranoc i pchły na noc:hahaha::spioch: 

@Łukaszku zakochaleś się w moim profilu?  buzka:love: Dobranoc jutro rano :kawa: stawiasz za wiadomosci z mojego profilu-ok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często słyszę opinie o tym, żeby pracować tak, by osoba zmieniająca
miała labę, albo się nie przemęczała. Słowem, od początku pobytu powinienem myśleć o tym, żeby nie przekroczyć tej cienkiej granicy włazidupstwa. Coś tu jest nie tak.
Jak przyjeżdżam, biorę wszelkie sugestie od zmiennika. Jeżeli jednak coś mi się nie podoba, to trochę zmieniam, czy w porządku dnia czy itp. Co mnie obchodzi mój zmiennik? Jeśli coś mu nie będzie pasować w kontaktach z pdp czy rodziną, to ma coś takiego, jak język. Chyba wiadomo, do czego on słuźy. A czy to, że ktoś ma ochotę siedzieć do północy z pdp, to jest wyłącznie jego sprawa. Też kiedyś grałem w karty do 23 z dziadkiem i co .... miałem może nie grać, bo miałem myśleć o zmienniku, co mu może powie dziadek? Dlaczego nie chcesz grać, skoro Łukasz czasami grał, a Ty nie chcesz? Wystarczy wówczas odpowiedzieć sensownie "dlaczego" i koniec. Tak samo teraz, jak zmieniałem dziewczynę, słabo władającą niemieckm.Ty Łukasz tak nie rozmawiaj często po niemiecku z rodziną, bo przyjedzie zmiennik ze słabym niemieckim i rodzina będzie rozczarowana i dogryzać, że poprzednik rozmawiał bez problemu. W tym przypadku, w trosce o zmiennika, chyba musiałbym ograniczyć rozmowy do minimum. Sorry, ale takie refleksje mnie naszły. Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrej Nocki życzę, a zarazem pogodnego ranka. Rano nie dam rady się przywitać, kawkę wypić, bo ze mnie "śpioch okrutny, ale za to nocny  Marek" . Relacja o zakupach, miała mieć wydźwięk humorystyczny, a stało się inaczej. Dla mnie uwagi oznaczały trzymać rękę na pulsie!!,  cyt," ...bywają różne  sztelle.." i ja mam taką " inną stelle" gdzie córki dbają, wręcz śmiem napisać "huhają i dmuchają" i miłość widać 24 godziny na dobę. Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale jestem super zadowolona, z traktowania mnie jako "tylko opiekunki". Oby każda z opiekunek, była tak traktowana jak ja do tej pory. Jeszcze raz dzięki za Wasze wpisy, w tej trudnej pracy z drugim człowiekiem każde zdanie czy opinia ma sens. Tylko trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski. Dzięki Wam!!!!!! jechałam na pierwszą stellę przygotowana na wiele różnych ewentualności i losowych niespodzianek. Nie przeżyłam żadnego tzw. szoku, bo pilnie Was czytałam. Dziękuję. Aha jeszcze jedno dziś 13 dzień pobytu, 13 wyjeżdzałam na 1 stellę i  do tej pory 13 była dla mnie pechowa, a  los się odmienił. Jestem taką troszkę zabobonną kobitką, a wy też bywacie zabobonni.? Pa śnijcie i śpijcie spokojnie. Do jutra. :serce:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dobra :kawa::kawa::kawa: i fajnego dnia,,,:hahaha:

@Łukasz w tym co piszesz masz dużo racji,,pisalam też wcześniej ,że każdy ustawia sobie dzien jak mu pasuje ,,,bo każdy z naszych PDP jest inny,,,też jest racją ,że to co my wypracujemy to nie zawsze zmiennik z tego korzysta i zmiennik robi po swojemu i tak jest i będzie ,,:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz po przeczytaniu Twojego postu mnie również naszły refleksje.Pozwolisz,że odniosę się do tego co napisałeś.Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie natknęłam się na wpisy ,w których było napisane,żeby tak pracować,żeby osoba,która po nas przyjedzie miała labę albo się nie przemęczała.Granica między zdrowym rozsadkiem a włazidupstwem wcale nie jest taka cienka.Na pytanie co Cię obchodzi Twój zmiennik nie potrafię odpowiedzieć bo nie wiem czy Cię w ogóle obchodzi ale z Twojej wypowiedzi wynika ,ze wyznajesz zasadę po mnie to tylko potop.Do czego słuzy język kazdy wie.Mozesz grac sobie w karty z podopiecznym do której chcesz nawet do rana a szczególnie na tym   zleceniu bo pracę zaczynasz dopiero od 10 to zdazysz się wyspaća i córeczka podopiecznej od czasu do czasu obiadek ugotuje więc masz czas na drzemke nawet w ciągu dnia..Dziewczyna,którą zmieniałeś nie powinna mieć zadnych obaw z powodu Twojej dobrej znajomosci języka,bo jak rodzina decyduje się na kogoś ze słabsza znajomoscią z tego powodu ,że zapłaci agencji o 50 euro mniej to nie ma prawa mieć do takiej osoby zastrzezeń a już na pewno jej dogryzać i się wysmiewać.Bo to bardzo zle świadczy o rodzinie i ja bym tam nie chciała pracować.A na koniec przytoczę przeczytaną gdzieś w internecie wypowiedż:Polacy to najwredniejszy naród bo wszystkie inne narody wspierają się szczególnie jak są po za granicami swojego kraju a MY NIE.I nikogo nie zamierzam przepraszac za to co napisałam dobrze,że chociaz@tosi nasunęły się inne refleksje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na pobliskim stawie pojawiła się parka łabędzi co roku na wiosnę przylatują potem wysiadują jajeczka a w maju wypływają już z gromadką łabedziątek i tak do jesieni.Jesienią nagle znikają by po zimie powrócić w to samo miejsce ale już tylko we dwoje.Ich pojawienie to znak ,że wiosna się zbliża pełną parą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Blondi napisał:

A pozostaje nam tylko ,,cieszyć się z tego co mamy,,," a mamy przecież dobrze:hahaha: tańczymy ,śpiewamy, ćwiczymy,czytamy, słuchamy itd,itd,:o ,,wykrakałam,,cały dom ludzi,,gości,,więc kawkę wypiłam i nie miałam już zamiaru ciasta jesć,ale przynieśli świeżutkie pączki i się skusiłam,,,a teraz ich zostawiłam i dyla stamtąd,,niech sobie swoją gwarą pogadają,,, 

tak dzisiaj rządziłam rano ,że korki powysadzałam,,,w częsci mieszkania brak prądu,,już myślałam ,że sprzęt do sprzątania zepsułam,,,,bo nieraz w moich rączkach wszystko wysiada jak na zlośc,,:płacz:

Ha ha Blondi bo ty masz taka energie,ze korki wysadza i iskrzy na slupach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrożenie zablokowane-non stop mi to się włącza gdy wchodzę na ,,Rozmowy przy kawie" czyżbym za często tutaj bywała?  ,wyszło mi ,ze nie mam żadnego wirusa ,,,czyli program mój chce kasy ode mnie za lepszą wersję szpiegoską:hahaha: a ja taka rozrzutna nie jestem,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

Zagrożenie zablokowane-non stop mi to się włącza gdy wchodzę na ,,Rozmowy przy kawie" czyżbym za często tutaj bywała?  ,wyszło mi ,ze nie mam żadnego wirusa ,,,czyli program mój chce kasy ode mnie za lepszą wersję szpiegoską:hahaha: a ja taka rozrzutna nie jestem,,

wiesz... za duzo kawy moze? co ? :) tez mi laptop plata rozne psikusy czasem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...