Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, foczka63 napisał:

Jeść coś, co nie smakuje z powyższych powodów?Czemu po prostu nie powiesz,że Ci nie smakuje i nie będziesz jadła?Przeciez dr Ci za to uszu chyba nie oberwie:)Jak czegoś nie lubię to nie jem,nie mam obowiązku lubić tego samego jedzenia co PDP.Dziwne podejście masz.

Mnie kiedyś demencyjna pdp nauczyła jeść na śniadanie quark z dżemem. Po prostu robiła śniadanie dla nas obu nie przyjmując do wiadomości że można zjeść coś innego. :szydera:

Ale do zjedzenia musu jabłkowego NIKT mnie nie zmusi. :haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

nie przyjmując do wiadomości że można zjeść coś innego

Czyli jednak uległaś,hi hi hi. Jem to co lubię,czego nie lubię nie jem i nikt mnie nie zmusi:)Dlaczego mam zmieniac swoje nawyki żywieniowe pod PDP?Nie widzę żadnego powodu:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, foczka63 napisał:

Jeść coś, co nie smakuje z powyższych powodów?Czemu po prostu nie powiesz,że Ci nie smakuje i nie będziesz jadła?Przeciez dr Ci za to uszu chyba nie oberwie:)Jak czegoś nie lubię to nie jem,nie mam obowiązku lubić tego samego jedzenia co PDP.Dziwne podejście masz.

Dlaczego dziwne ? ....Nie napisałam , że nie smakuje , tylko , że nie mogę doszukać się smaku ...coś w tym stylu . Chodzi mi , że nie mają porównania do naszych polskich .... Zresztą Kasiu ...każdy z nas jest inny i tego się trzymajmy ...i gitarra ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, foczka63 napisał:

Czyli jednak uległaś,hi hi hi. Jem to co lubię,czego nie lubię nie jem i nikt mnie nie zmusi:)Dlaczego mam zmieniac swoje nawyki żywieniowe pod PDP?Nie widzę żadnego powodu:)

Uległam bo mi smakuje. :haha:

Tu gdzie teraz jestem ( w poprzednim miejscu również ) tylko ja jem na śniadanie quark i dżem. :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, foczka63 napisał:

Czyli jednak uległaś,hi hi hi. Jem to co lubię,czego nie lubię nie jem i nikt mnie nie zmusi:)Dlaczego mam zmieniac swoje nawyki żywieniowe pod PDP?Nie widzę żadnego powodu:)

Zgadzam się całkowicie :d Skoro ja nie podaję podopiecznym rzeczy , których nie lubią , to dlaczego ja mam coś jeść wbrew sobie . Nie jadam marketowych pomidorów , moja Pdp codziennie przy kolacji częstuje mnie nimi , bo sa taaakie zdrowe , więc jej odpowiadam , ze ma się poczęstować moja rybką , bo jest jeszcze zdrowsza ( ona nie jada żadnych ryb ) . :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

Zgadzam się całkowicie :d Skoro ja nie podaję podopiecznym rzeczy , których nie lubią , to dlaczego ja mam coś jeść wbrew sobie . Nie jadam marketowych pomidorów , moja Pdp codziennie przy kolacji częstuje mnie nimi , bo sa taaakie zdrowe , więc jej odpowiadam , ze ma się poczęstować moja rybką , bo jest jeszcze zdrowsza ( ona nie jada żadnych ryb ) . :d

Viola ...te pomidory , które kupuje córka PDP-go są prosto z bazarku ...na gałązkach , tyle , że nie pachną jak nasze i miąższ też taki mało pomidorowy . Na ostatnim , ,moim urlopie w Pl kupiłam pomidory nasze , krajowe .....w kuchni pachniało nimi z daleka . Córka ( moja ) też stwierdziła , że " prawdziwe " pomidory to tylko u nas ....A ...może my takie patriotki pomidorowo-truskawkowe są ...kto wie , czy nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Baśka powtarzająca się napisał:

Viola ...te pomidory , które kupuje córka PDP-go są prosto z bazarku ...na gałązkach , tyle , że nie pachną jak nasze i miąższ też taki mało pomidorowy . Na ostatnim , ,moim urlopie w Pl kupiłam pomidory nasze , krajowe .....w kuchni pachniało nimi z daleka . Córka ( moja ) też stwierdziła , że " prawdziwe " pomidory to tylko u nas ....A ...może my takie patriotki pomidorowo-truskawkowe są ...kto wie , czy nie .

A jadaj sobie pomidorki :d Ja nie jadam bo zwyczajnie nie mam potrzeby jeść tylko dla dekoracji .  Ale zjadłabym sobie teraz  taką pajdę chleba z prawdziwym  pomidorkiem i cebulką :smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

każdy z nas jest inny i tego się trzymajmy

Nooo,jeszcze tego brakowało,żeby wszyscy tacy sami byli,ha ha ha Ale zgadzam sie z Tobą co do zapachu-w D nawet te u Turka kupione nie pachną jak pomidory:(

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomidory w marketach to są specjalne odmiany z genem twardości ale kosztem smaku. W marketach kupujcie koktajlówki bo one najbardziej przypominają pomidory.

To samo z truskawkami. Specjalne odmiany o dużych i twardych owocach ale kosztem smaku.

Tylko takie pomidory i truskawki zniosą długie podróże i poleżą markecie.

Jeśli wrócę tutaj w marcu to sobie zrobię rozsadę prawdziwych pomidorków i ogórków. :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, violka napisał:

A jadaj sobie pomidorki :d Ja nie jadam bo zwyczajnie nie mam potrzeby jeść tylko dla dekoracji .  Ale zjadłabym sobie teraz  taką pajdę chleba z prawdziwym  pomidorkiem i cebulką :smutek:

Kupuję dwa gatunki: "Marzano" i "Bycze serca"...mięsiste, pachnące...i o dziwo smakujące jak pomidory...:szydera: Spróbuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Pomidory w marketach to są specjalne odmiany z genem twardości ale kosztem smaku. W marketach kupujcie koktajlówki bo one najbardziej przypominają pomidory.

To samo z truskawkami. Specjalne odmiany o dużych i twardych owocach ale kosztem smaku.

Tylko takie pomidory i truskawki zniosą długie podróże i poleżą markecie.

Jeśli wrócę tutaj w marcu to sobie zrobię rozsadę prawdziwych pomidorków i ogórków. :haha:

I po raz kolejny zepsujesz stellę...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Zimno...ogrzewanie włączyłam...i spać mi się chce...:( A po obiadku jadę z pdp na kontrolę po wypadku...i trzy godziny w pi....u....:smutek: Przesiedzę w kawiarni, kawki popiję, ciasteczko kupię...ale czy net będzie? :o Z nudów kota dostanę jak nie będzie...>:(

Też mi zimno O.o ale ja zaraz po obiadku , wskakuję pod kocyk i będę sobie kimać :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, violka napisał:

A jadaj sobie pomidorki :d Ja nie jadam bo zwyczajnie nie mam potrzeby jeść tylko dla dekoracji .  Ale zjadłabym sobie teraz  taką pajdę chleba z prawdziwym  pomidorkiem i cebulką :smutek:

Pyszne, pachnące, słodziutkie z ruskiego sklepu. 

Gratis masz kiełbasę krakowską suchą z Polski  :szydera:

received_1832321076814368.jpeg

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, foczka63 napisał:

Nooo,jeszcze tego brakowało,żeby wszyscy tacy sami byli,ha ha ha Ale zgadzam sie z Tobą co do zapachu-w D nawet te u Turka kupione nie pachną jak pomidory:(

A wracając do dr.a ....On nie zmusza mnie , tylko troszczy się o mnie . Pyta , kiedy podaję mu jabłka przygotowane z mikrofali ( miękkie muszą być ....o zęby biega ) , czy ja też zjadłam , czy jem inne owoce , bo on tylko jabłka ..i ...że mam jeść , bo owoce zdrowe są ...takie tam pierdoły . Na śniadania , czy kolacje jadamy różniście ...jemu to co on chętnie jada ...dla mnie też . Ani razu nie powiedział mi , że mam jeść to co on , bo to lepsze . Jest naprawdę w porządku ...chociaż ma swoje za uszami , ale to wiem od córki ...Na razie jest bardzo , bardzo ok ...i niech tak zostanie , bo sztela bardzo fajna .Córka ...super dziewczyna , bardzo pomocna , nie ma jakichś zapędów dyktatorskich ...Noo ...jest dobrze i już ....chyba , że coś nie halo będzie ...e ...wtedy będę pyskować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, foczka63 napisał:

Nooo,jeszcze tego brakowało,żeby wszyscy tacy sami byli,ha ha ha Ale zgadzam sie z Tobą co do zapachu-w D nawet te u Turka kupione nie pachną jak pomidory:(

Ja jestem ciekawa czy Wy tak wszystko wachacie ??:$, nie no macie racje , nie ma zapachu , chyba ze....:love::haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...