Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, anna5826 napisał:

Rozne sa KOLEJE LOSU ...???

no wlasnie...moze "w zyciu jej nie wyszlo"?..jak powiedzialam nie pytam...nie chce mi sie bawic w psychologa i jej analizwoac...ale sa pewne gesty lub zachowania kiedy wnioski nasuwaja sie same...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 1bozka napisał:

Czyli w czwartek sklepy sa zamknięte a ja myślałam ze w srode

W czwartek ,,wolne ,,więc zakupy zrobić ,,piec i pitrasić ,,opalać się,,do koscioła isc,,pic herbatkę ,,udawać nierobotę,,,to tyle,,

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, 1bozka napisał:

.Czy ktoś wie jakie święto będzie w środę tu w DE? Bo chyba wszystko będzie pozamykane

Bardzo przydatne:

KALENDARZ DNI WOLNYCH W DE W 2018 ROKU

Dni wolne od pracy w Niemczech w 2018 roku dla wszystkich landów:

Nowy Rok (1 stycznia)

Wielki Piątek (30 marca)

Poniedziałek Wielkanocny (2 kwietnia)

Święto Pracy (1 maja)

Wniebowstąpienie Pańskie (10 maja)

Poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego (21 maja)

Dzień Zjednoczenia Niemiec (3 października)

I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia)

 

Dnia wolne od pracy w Niemczech w 2018 roku w wybranych landach:

Święto Trzech Króli – Baden-Württemberg, Bayern, Sachsen-Anhalt (6 stycznia)

Boże Ciało – Baden-Württemberg, Bayern, Hessen, Nordrhein-Westfalen, Rheinland-Pfalz, Saarland (31 maja)

Święto Pokoju – Aigsburg, Bawaria (8 sierpnia)

Wniebowzięcie NMP – Saarland (15 sierpnia)

Święto Reformacji – Brandenburg, Mecklenburg-Vorpommern, Sachsen, Sachsen-Anhalt, Thüringen (31 października)

Wszystkich Świętych – Baden-Württemberg, Bayern, Nordrhein-Westfalen, Rheinland-Pfalz, Saarland (1 listopada)

Dzień Pokuty i Modlitwy – Sachsen, część Bayern (21 listopada).

Należy pamiętać, że w Niemczech dniem wolnym od pracy jest także każda niedziela, dlatego też w tym dniu nie znajdziecie otwartych sklepów. Dni wolne od pracy dla Niemców są czasem odpoczynku i świętowania w gronie rodziny i przyjaciół.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, scarlett napisał:

Bardzo przydatne:

KALENDARZ DNI WOLNYCH W DE W 2018 ROKU

Dni wolne od pracy w Niemczech w 2018 roku dla wszystkich landów:

Nowy Rok (1 stycznia)

Wielki Piątek (30 marca)

Poniedziałek Wielkanocny (2 kwietnia)

Święto Pracy (1 maja)

Wniebowstąpienie Pańskie (10 maja)

Poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego (21 maja)

Dzień Zjednoczenia Niemiec (3 października)

I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia)

 

Dnia wolne od pracy w Niemczech w 2018 roku w wybranych landach:

Święto Trzech Króli – Baden-Württemberg, Bayern, Sachsen-Anhalt (6 stycznia)

Boże Ciało – Baden-Württemberg, Bayern, Hessen, Nordrhein-Westfalen, Rheinland-Pfalz, Saarland (31 maja)

Święto Pokoju – Aigsburg, Bawaria (8 sierpnia)

Wniebowzięcie NMP – Saarland (15 sierpnia)

Święto Reformacji – Brandenburg, Mecklenburg-Vorpommern, Sachsen, Sachsen-Anhalt, Thüringen (31 października)

Wszystkich Świętych – Baden-Württemberg, Bayern, Nordrhein-Westfalen, Rheinland-Pfalz, Saarland (1 listopada)

Dzień Pokuty i Modlitwy – Sachsen, część Bayern (21 listopada).

Należy pamiętać, że w Niemczech dniem wolnym od pracy jest także każda niedziela, dlatego też w tym dniu nie znajdziecie otwartych sklepów. Dni wolne od pracy dla Niemców są czasem odpoczynku i świętowania w gronie rodziny i przyjaciół.

ten ostatni akapit..przperaszam za sformulowanie i to nic osobistego.az mnie zemdlilo...patrzac na ostatnie poczynania w kraju ..tylko przeslanie wolnych niedziel powinno inaczej brzmiec...nie dodam jak bp kazdy z nas wie..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, anna5826 napisał:

O PIERNIK ..a juz myslalam ze Mlode dziewcze .... Mazanie niech wrzuci do kata i za robote ma sie BRAC ....

napisalam SAMA dziewczynie rozklad dnia punkt po punkcie....punkt po punkcie..nawet napisalam po co jest przycisk STAR/STOP i OFF /ON na pompie...kazalam czytac czytac czytac...ma miec kartke zawsze przy...d...pie...i powiedzialam ze ide spac ma napisanie tak ze juz prosciej nie potrafie....i rece mi opadly szczeka zreszta tez..:kopara:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lucyna.beata napisał:

napisalam SAMA dziewczynie rozklad dnia punkt po punkcie....punkt po punkcie..nawet napisalam po co jest przycisk STAR/STOP i OFF /ON na pompie...kazalam czytac czytac czytac...ma miec kartke zawsze przy...d...pie...i powiedzialam ze ide spac ma napisanie tak ze juz prosciej nie potrafie....i rece mi opadly szczeka zreszta tez..:kopara:

Więcej wiary w innych....twoja stela jest naprawdę trudna...:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

446032802_dziedobrykamstwo.jpg.62706a66e3772d31adfcbeaf7bcdbacc.jpg...Znowu łasice buszowały na strychu...>:( Przeprowadzka pod koniec tygodnia na parter, to może będzie spokój...:haha: Siorbię, siorbię i nie nadążam z czytaniem...:szydera: Nie można was spuścić na na noc z oczu...:szydera: Poobcinam paluchy, bez dwóch zdań...:szydera: Witajcie kochani...:cmok:

i to pisze ta co sama naproduje tyle ze ja zamiast spac to odrabiam czytanie :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Więcej wiary w innych....twoja stela jest naprawdę trudna...:tak2:

alez ja wierze...wierze ze dobrze napisalam przejzyscie klarownie krotko i kazdy krok szczegolowo...nawet co nalezy lub mozna robic w czasie kiedy babka dostaje sniadanie...nawet  jak ma wygladac stol do posilku...noz widelec lyzeczka serwetka...

wierze naprawde wierze...ale uwierzyc nie moge..sama bys czula sie przygnieciona ogromnym glazem stresu bo jedziesz a tu zero ZERO widokow ze jakos to bedzie ..

nawet twoja anielska cierpliwosc by sie chyba skonczyla...mniej wiecej po godzinie...

mialabys dylemat moralny nie tyle czy na urlop jechac bo to nie podlega jakiejkolwiek dyskusji ...w czwartek nie mnie tu..ale dylemat gatunku co powedziec mezowi pdp kiedy dzwoni i...pyta jak dziewczyna daje sobie rade...

ja mowie ze jest ok

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

alez ja wierze...wierze ze dobrze napisalam przejzyscie klarownie krotko i kazdy krok szczegolowo...nawet co nalezy lub mozna robic w czasie kiedy babka dostaje sniadanie...nawet  jak ma wygladac stol do posilku...noz widelec lyzeczka serwetka...

wierze naprawde wierze...ale uwierzyc nie moge..sama bys czula sie przygnieciona ogromnym glazem stresu bo jedziesz a tu zero ZERO widokow ze jakos to bedzie ..

nawet twoja anielska cierpliwosc by sie chyba skonczyla...mniej wiecej po godzinie...

mialabys dylemat moralny nie tyle czy na urlop jechac bo to nie podlega jakiejkolwiek dyskusji ...w czwartek nie mnie tu..ale dylemat gatunku co powedziec mezowi pdp kiedy dzwoni i...pyta jak dziewczyna daje sobie rade...

ja mowie ze jest ok

 

Do czwartku ogarnie, więc będzie ok. Ty uwolnij głowę i jedź na urlop...Nie myśl co Duńczyk będzie miał podczas twojej nieobecności. Nie twoja małpa i nie twój cyrk. Niech gada z agencją. Wyluzuj i nie żyj ich zyciem. Urlop....to słowo powinno być dla ciebie najważniejsze...:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cześć2:Dzień dobry :kawa2::)

Ech, ta praca tak wciąga, że nawet ciekawe sny miewam. Dziś śniło mi się, że byłem na szteli, opiekowałem się ..... nie babcią czy dziadkiem,tylko jakąś leżącą opiekunką :$ jakiś ciekawy nick, którego tu nie widzę.Wszystko było fajnie, dopóki nie przystępowałem do mycia "podopiecznej". Wtedy się obudziłem :( jak pech, to pech :haha::haha:

Spokojnego dnia forumowicze :)

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Więcej wiary w innych....twoja stela jest naprawdę trudna...:tak2:

mirelka mi raczej chodzi....o samodzielne zaangazowanie tzn bardziej chciec ogarnac to..bardziej samej wpasc na to zeby np samemu spisac co i jak..po polsku skoro po niemiecku czytac nie umie...samemu podpytywac a nie ja oczy wszedzie i patrze czy aby woda jest wlaczona albo wylaczona albo..czy aby babka pod pachami umyta...to sa elementarne zasady w naszej pracy i to nie takim zleceniu jak tu ale wszedzie..mycie ciala zmywarka pralka posilki pilnowanie czasu zeby swoja przerwe miec...powiedz jak mozna 8 lat pracowac i..no wlasnie....szacun za twoj jezyk ....szacun dla naszej kolezanki ktora nawet gut nnie umiala powiedziec..SZACUN

ale wierze...baaaaaardzo mocno wierze...ze da sobie rade

poki co....baaaaaardzo ciemnosc widze

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Do czwartku ogarnie, więc będzie ok. Ty uwolnij głowę i jedź na urlop...Nie myśl co Duńczyk będzie miał podczas twojej nieobecności. Nie twoja małpa i nie twój cyrk. Niech gada z agencją. Wyluzuj i nie żyj ich zyciem. Urlop....to słowo powinno być dla ciebie najważniejsze...:oklaski:

dziewczyno..kazda komorka pragne tego wyjazdu..kazdym nerwem...uzbroilam sie po zeby w cierpliwosc i wyj..ne mam ..

ze swojej strony zroilam wszystko...lacznie z pomoca naukowa

a teraz pflegedienst i dziadek maja sie ogarniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniamy temat..

wypad wczoraj do dm zrobilam zakupilam resztki zamowien...dzisiaj skocze jeszcze raz bo nowe  jeszcze zamowienie mam... szampon tanszy o cale 2euro niz np w edece,,.zapowiada sie sliczna pogoda ...moj rower w pl juz na mnie czeka...wiec zrobie moja runde brzegiem plazy

pewnie skocze na jakis dluuuugasny spacer albo po lesie albo od gdyni do brzena piechotka plaza...

skocze jak juz pisalam na pierogi do torunia

i do kina z chlopakami 

i sac bede i tyle TYYYYLE rzeczy bede robic..ze az tchu mi brakne

Edytowane przez lucinda
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...