Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

No i co z tego ? ...Pojadę do domku i od razu w sukienki i spódniczki wskakuję . Na robotach nie ryzykuję ...u Pszczółki tylko raz założyłam na siebie spódniczkę i ....wystarczyło .

Nie znam historii o Pszczolce i spodniczce.

Sukienki czy spodnice na stelli nie sa zle, szczegolnie w upaly, co kto lubi oczywiscie, ale osobiscie nie widze w nich nic zlego. Nawet pielegniarki lataja w kompletach skladajacych sie miedzy innymi ze spodnic, a prace maja bardziej skomplikowana niz my czyli dupomyjce.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 1bozka napisał:

a tak właśnie szaleje przed godziną spadłam ze schodka i leze zz spuchniętą kostką i zastanawiam sie co zrobic

Obloz lodem albo jakas mrozonka. Powinno troche ulzyc. I moze do lekarza jutro idz, na wszelki wypadek, zeby wykluczyc brzydkie rzeczy.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Obloz lodem albo jakas mrozonka. Powinno troche ulzyc. I moze do lekarza jutro idz, na wszelki wypadek, zeby wykluczyc brzydkie rzeczy.

Własie noge mam obłozoną i chyba musze pojechać na pogotowie...qurczaki dobrze ze mam ładnie pomalowane paznokcie bo jak...do lekarza

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Jak będziesz waniała czym innym, niż perfumą, to lekarz, nawet przystojny i "głodny" nie spojrzy na ciebie...:szydera:

to ide najpierw pod prysznic...a potem jade .. Na pogotowie bez perfumów:smutek:

Edytowane przez 1bozka
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, 1bozka napisał:

Własie noge mam obłozoną i chyba musze pojechać na pogotowie...qurczaki dobrze ze mam ładnie pomalowane paznokcie bo jak...do lekarza

To jedz, i napisz pozniej co i jak. Tylko przed znieczulaczem! Zebys niczego nie pomieszalaxd

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Kruszynka64 napisał:

No i dooopa,jutro zapindalam do lekarza,bo wyszedł mi wysoki cholesterol,a ja tak lubię jajka i sery :kopara:,kawę też...

tymczasem-u-lekarza.jpg

tylko nie daj sobie wcisnac statyny...bo bedziesz lykac do konca zycia a po drodze rozwalisz sobie watrobe, bedziesz miala problem z niedowladem miesni ...i moze sie cukrzyca przykulac..

lepiej diete zmenic...ja tez mam ten problem...dieta diamentralnie inna i lekow na cisnienie nie biore ...bedzie trzeci miesiac a do konowala nie pojde..

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

tylko nie daj sobie wcisnac statyny...bo bedziesz lykac do konca zycia a po drodze rozwalisz sobie watrobe, bedziesz miala problem z niedowladem miesni ...i moze sie cukrzyca przykulac..

lepiej diete zmenic...ja tez mam ten problem...dieta diamentralnie inna i lekow na cisnienie nie biore ...bedzie trzeci miesiac a do konowala nie pojde..

Wcale nie bierzesz lekow na nadcisnienie? I nie masz skokow ani nic w ten desen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Wcale nie bierzesz lekow na nadcisnienie? I nie masz skokow ani nic w ten desen?

nie...skoki owszem mialam, bo taka moja natura...cisnienie skokowe i czuje jak mnie wk...wi tzw zycie ze mi cieplo robi plus moj wiek, czyli hormony, .ale wypijam dwa litry wody z imbirem i cytryna wiec splukuje i zbijam cisnieie...taki paradoks co nie?

psychika psychika....wiesz ile potrafi zdzialac?

my naprawde potrafimy sami z siebie wiele rzeczy uporzdkowac...ale waga, dieta, ruch w miare mozliwosci...

wypijam dwie kaWy plujki...a czasmi i trzy i wypalam okolo 10fajek..

a mimo to ...nie biore lekow ale zakupilam cardiochol tytulem mojego skolatanego serducha i wysokiego cholesterolu moja rodzina to rakowcy..i masa innym zmian zywieniowych

dzisiaj...30g camemberta koziego , jedno jablko, kromka zytniego chleba - 40g i dwie lyzeczki oleu rydzowego...

to moja kolacja

dodatkowo pije codziennie szklane wody z cytryna imbirem cynamonem i kurkuma i szklane wody z sody oczyszczonej i miodu...te szklani obie na czczo

nie uzywam smietany, mleka, maki na zasmazke, tluszczow zwierzecych, ograniczam mieso...

tak w skrocie...taki rezim

I ROZOWE OKULARY

Edytowane przez lucinda
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

nie...skoki owszem mialam, bo taka moja natura...cisnienie skokowe i czuje jak mnie wk...wi tzw zycie ze mi cieplo robi plus moj wiek, czyli hormony, .ale wypijam dwa litry wody z imbirem i cytryna wiec splukuje i zbijam cisnieie...taki paradoks co nie?

psychika psychika....wiesz ile potrafi zdzialac?

my naprawde potrafimy sami z siebie wiele rzeczy uporzdkowac...ale waga, dieta, ruch w miare mozliwosci...

wypijam dwie karzy plujki...a czasmi i trzy i wypalam okolo 10fajek..

a mimo to ...nie biore lekow ale zakupilam cardiochol tytulem mojego skolatanego serducha..i masa innym zmian zywieniowych

dzisiaj...30g camemberta koziego , jedno jablko, kromka zytniego chleba - 40g i dwie lyzeczki oleu rydzowego...

to moja kolacja

nie uzywam smietany, mleka, maki na zasmazke, tluszczow zwierzecych, ograniczam mieso...

tak w skrocie...

I ROZOWE OKULARY

Brzmi rozsadnie. Jak pojde do domu to tez moze odstawie, tutaj nieee, balabym sie, ze zemdleje. Skacze mi naprawde porzadnie, potrafie osiagnac nawet 220 (skurczowe), rzadko ale umiemxd

Dieta fajna, tez nie uzywam nabialu (nie moge), chleba prawie nie jem, ale za to przepadam za miesem ;)) I nie wiem jak moglabym nie jesc udka, albo skrzydelek, albo chociaz pieczonego schabiku ze sliwka? Az mi zapachnialo na sama mysl ;)))

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fioletowa.mysz napisał:

Brzmi rozsadnie. Jak pojde do domu to tez moze odstawie, tutaj nieee, balabym sie, ze zemdleje. Skacze mi naprawde porzadnie, potrafie osiagnac nawet 220 (skurczowe), rzadko ale umiemxd

Dieta fajna, tez nie uzywam nabialu (nie moge), chleba prawie nie jem, ale za to przepadam za miesem ;)) I nie wiem jak moglabym nie jesc udka, albo skrzydelek, albo chociaz pieczonego schabiku ze sliwka? Az mi zapachnialo na sama mysl ;)))

ale mozesz stosowac zamiennik...nie piecz ale...naucz sie traktowac mieso jako doatek do kanapki...ugotuj sobie udko a nie upiecz...wez kromke chleba i poukladaj to mieso...nie smaruj niczym tylk uloz to mieso ...potem pokroj na to cukinie..i poporcjuj...wez sobie do tego...dwa plastry ananasa..smakuje swietnie

takie cisnienie mialam jak sie ojciec dzieci moich wyprowadzil by...nie jadlam ponad pol roku wrocilam do fajek po 8 latach..i cisnienie...masakra...mozg mi sie w czaszce nie miescil...ale lekow wtedy nie dostalam...sama sobie z tym poradzilam ale...to trwalo kolejne pol roku...

leki dostalam duuuuzo pozniej...poza tym nasza praca sama wosbie i ta ciagla kontrola ktorej niby nie czujemy..to czynniki ktore nas dodatkowo obiazaja takim ryzkiem 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

ale mozesz stosowac zamiennik...nie piecz ale...naucz sie traktowac mieso jako doatek do kanapki...ugotuj sobie udko a nie upiecz...wez kromke chleba i poukladaj to mieso...nie smaruj niczym tylk uloz to mieso ...potem pokroj na to cukinie..i poporcjuj...wez sobie do tego...dwa plastry ananasa..smakuje swietnie

takie cisnienie mialam jak sie ojciec dzieci moich wyprowadzil by...nie jadlam ponad pol roku wrocilam do fajek po 8 latach..i cisnienie...masakra...mozg mi sie w czaszce nie miescil...ale lekow wtedy nie dostalam...sama sobie z tym poradzilam ale...to trwalo kolejne pol roku...

leki dostalam duuuuzo pozniej...poza tym nasza praca sama wosbie i ta ciagla kontrola ktorej niby nie czujemy..to czynniki ktore nas dodatkowo obiazaja takim ryzkiem 

Czym by tu chleb zastapic? Bo nie jadam kanapek. Wcinam salaty z czym sie da. A mieso z surowkami. Gotowane tez lubie, ale pieczone pachnie lepiej:d

Juz jestem powazna. Z tym cisnieniem to nie wiem co sie dzieje, nie wiadomo jaka jest przyczyna. Czasami nerwy robia swoje, ale czasami nie ma powodu a i tak skacze. Mam leki starej generacji, atenolol, i tak na razie zostanie. Na inne mialam alergie albo nie reagowal organizm jak nalezy. Cisne teraz jeszcze na przeciwzakrzepowych i troche sie boje, ze szlag mnie trafi, ku uciesze niektorych ludkow, ktorzy czesto sie o to modla ;)))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fioletowa.mysz napisał:

Czym by tu chleb zastapic? Bo nie jadam kanapek. Wcinam salaty z czym sie da. A mieso z surowkami. Gotowane tez lubie, ale pieczone pachnie lepiej:d

Juz jestem powazna. Z tym cisnieniem to nie wiem co sie dzieje, nie wiadomo jaka jest przyczyna. Czasami nerwy robia swoje, ale czasami nie ma powodu a i tak skacze. Mam leki starej generacji, atenolol, i tak na razie zostanie. Na inne mialam alergie albo nie reagowal organizm jak nalezy. Cisne teraz jeszcze na przeciwzakrzepowych i troche sie boje, ze szlag mnie trafi, ku uciesze niektorych ludkow, ktorzy czesto sie o to modla ;)))

Mam pytanko...badałaś nerki? Czasami wysokie ciśnienie jest spowodowane gromadzącą się  wodą lub nieprawidłową pracą nerek. Pijesz wodę, a jeśli tak, to ile? Bo kawa i herbata nie liczą się do ogólnego bilansu płynów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Czym by tu chleb zastapic? Bo nie jadam kanapek. Wcinam salaty z czym sie da. A mieso z surowkami. Gotowane tez lubie, ale pieczone pachnie lepiej:d

Juz jestem powazna. Z tym cisnieniem to nie wiem co sie dzieje, nie wiadomo jaka jest przyczyna. Czasami nerwy robia swoje, ale czasami nie ma powodu a i tak skacze. Mam leki starej generacji, atenolol, i tak na razie zostanie. Na inne mialam alergie albo nie reagowal organizm jak nalezy. Cisne teraz jeszcze na przeciwzakrzepowych i troche sie boje, ze szlag mnie trafi, ku uciesze niektorych ludkow, ktorzy czesto sie o to modla ;)))

 

zamiast chleba..moze byc surowa cukinia

no i nereczki jak mirelka pisze.trza obejrzec..

to na poczatek pierwsze kroki do czajnika nastaw wode zagotu a w dzbanku najlepiej przygotuj sobie kawalek krojonego swizego imbiru i sok z jednej cytryny zalej zostaw niech stygnie...a tym czasem zrob sobie szklane cieplej wody moze byc kranowa lyzeczke miodu i lyzeczke sody oczyszczonej wybeltaj i wypij duszkiem smakuje okropnie ale mozna dac rade a odgrzybisz organizm ...a jak woda z imbirem wystygnie do szklani wymieszaj z lyzeczka miodu pol lyzeczki kurkumy i pol lyzeczki cynamonu

reszte powolutku

a lek faktycznie baaaaaardzo stara gneracja

Edytowane przez lucinda
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...