Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ORIM napisał:

Pamięć, myślenie, osąd, orientacja, rozumienie, przetwarzanie danych to dzis u mnie wystąpiło.Jak inaczej wytłumaczyć,że wracając dziś do domu zapomniałem .................................samochodu :d 

 

No cóż Orim, starość nie radość :p

To choć dobrze, że nie zapomniałeś, gdzie zaparkowałeś. :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ORIM napisał:

Stwierdzam że przy takiej pogodzie wystepuje u mnie wyraźny,oczywisty,głęboki brak .........alkoholu we krwi oraz co równie ważne brak grilowanego mięsa :d Czynniki owe a raczej ich brak wpływa widac na mój mózg,czyniąc w nim poważne braki.:d Człowiek nie wielbłąd - napić się musi :d dlatego moj madry,kochany i zaradny organizm odrzucił mnie od auta:d Piłeś nie jedź.Nie piłeś to się napij :d

 

:haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

male zamieszanie tu bylo....dziewczyna z pflegedients zemdlala:kopara:...stoi przy lozku trzyma babke zeby sie nie fajtnela i zahaczyla ja zegarkiem ...skaleczenie krew..i sie obsunela...i ja mialam do wyboru albo babka ktora lezala na boku czekajac co dalej albo dziewczynie wody podac...dziadka nie bylo bo mial sie polozyc....

dziewczyna zielona twarzy jak szczypiorek , lezy na podlodze ....poty ja oblaly ...powoli babke na wznak przewrocilam bo inaczej nie da sie...poszlam dziadka z wyra wyciagnelam zeby mi pomogl ogarnac te obie panie...najpiej nogi w gore potem oklad na glowe potem zmierzylam jej cisnienie i cukier zapytalam kiedy jadla kiedy pila...szklanke wody powoli saczyla przez slomke i pomalutku pomalutku jakos doszla do siebie...a babunia w wyrku lezala...potem zabralismy sie babcie...

nauczka dla dziewczyny ze niestety ale zegarek z ostrymi krawedziami musi sciagac przed myciem babki...reka jej sie osunela bezwladnie i ups...

koniec koncow dobrze sie skonczylo..:hura:

babka na boku,pflegedients zemdlala,dziadek się połozył.Cała sztela leży :d Tylko opiekunka z RP na stanowisku:d

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ewal8 napisał:

Dzień dobry się z Wami z lekka popołudniową porą.

Co tam u Was dobrzy ludziska?

Wszyscy zdrowi , czego i Tobie życzę z całego serca :cmok:....A w pracy : dziadeczek z głową położoną na stole drzemie ... Zaraz mnie chyba coś sieknie . Do prawnej nie dociera jak jej mówię , że 6 godzin na rollsturze to dla tego człowieka za długo ... Groch o ścianę .... Siedzi bidulek ...podsypia a mi serce się kraje . Na siłę chce zrobić z niego fitowca a to już nierealne . Dzisiaj zahaczyłam ją ( przy Niemce dyżurującej na mojej pauzie ) o Lift ... Dłużej tak się nie da , żeby koło południa ( dwie baby ) sadzać do na rollstuhl i wieczorkiem po kolacji z powrotem do łóżka . On już nie ustoi na nogach ...my się uszarpiemy ( ja + diakonka ) , że hej ... No nie dociera ..za cholerę nie dociera ....Torby z zakupami wypakowane do granic mozliwości ...rożności potrzebne i zbędne , ale w drugą stronę beton ... Szybkie cześć i pojechała , żeby nie wysłuchiwać ... Noo..wygadałam się , bo w srodku mną telepało ... Jeszcze tylko do przyszłego piątku ...Kurde ..taka fajna , spokojna sztela ...Praca zaczyna się w sumie od 9-tej ... dziadeczek po prochach fajnie śpi ...po obiedzie 2 godziny pauzy , jest do kogo pyska otworzyć ( 4 x na tydzień Polka - Gosia ..raz Niemka ...2 x prawna ) ...dziadeczek po kolacji po 18-tej w łóżeczku oprawiony przez diakonki ...i wolne do rana ... Tylko to męczenie jego męczy i mnie . Szkoda mi go strasznie ...fajny jest ...i go bardzo polubiłam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ORIM napisał:

babka na boku,pflegedients zemdlala,dziadek się połozył.Cała sztela leży :d Tylko opiekunka z RP na stanowisku:d

teraz to moge sie smiac ale jak zobaczylam ta dziewczyne zielona to pierwszy odruch ..tylko mi tu nie zafajdal podlogi a ona jak...strzepek materialu plumps na glebe...

my polacy sila jestesmy...zawsze i wszedzie..jak pod grunwaldem:haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Oj ...ady o tym , że te krzaczki takie pokurcze jakieś a Orim chłop na schwał ...chyba . Siku mu się chciało , ale wolał nie ryzykować ...za pokurczami tymi .... Jak można być tak niedomyślną ...Daneczko?

Oj Baśka... :d Ja jestem całkiem mało domyślna... xd Ale to już się choć nie martwię... ORIM-a z demencją bym nie przeżyła... :cmok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

teraz to moge sie smiac ale jak zobaczylam ta dziewczyne zielona to pierwszy odruch ..tylko mi tu nie zafajdal podlogi a ona jak...strzepek materialu plumps na glebe...

my polacy sila jestesmy...zawsze i wszedzie..jak pod grunwaldem:haha:

no nie do konca pod Grunwaldem.Tam to powinnas dobić Niemca :d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Wszyscy zdrowi , czego i Tobie życzę z całego serca :cmok:....A w pracy : dziadeczek z głową położoną na stole drzemie ... Zaraz mnie chyba coś sieknie . Do prawnej nie dociera jak jej mówię , że 6 godzin na rollsturze to dla tego człowieka za długo ... Groch o ścianę .... Siedzi bidulek ...podsypia a mi serce się kraje . Na siłę chce zrobić z niego fitowca a to już nierealne . Dzisiaj zahaczyłam ją ( przy Niemce dyżurującej na mojej pauzie ) o Lift ... Dłużej tak się nie da , żeby koło południa ( dwie baby ) sadzać do na rollstuhl i wieczorkiem po kolacji z powrotem do łóżka . On już nie ustoi na nogach ...my się uszarpiemy ( ja + diakonka ) , że hej ... No nie dociera ..za cholerę nie dociera ....Torby z zakupami wypakowane do granic mozliwości ...rożności potrzebne i zbędne , ale w drugą stronę beton ... Szybkie cześć i pojechała , żeby nie wysłuchiwać ... Noo..wygadałam się , bo w srodku mną telepało ... Jeszcze tylko do przyszłego piątku ...Kurde ..taka fajna , spokojna sztela ...Praca zaczyna się w sumie od 9-tej ... dziadeczek po prochach fajnie śpi ...po obiedzie 2 godziny pauzy , jest do kogo pyska otworzyć ( 4 x na tydzień Polka - Gosia ..raz Niemka ...2 x prawna ) ...dziadeczek po kolacji po 18-tej w łóżeczku oprawiony przez diakonki ...i wolne do rana ... Tylko to męczenie jego męczy i mnie . Szkoda mi go strasznie ...fajny jest ...i go bardzo polubiłam ...

wez jej nastukaj jak slowo nie dociera:grzmotnąć: albo kopare wydrzyj

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NNNdanuta napisał:

Oj Baśka... :d Ja jestem całkiem mało domyślna... xd Ale to już się choć nie martwię... ORIM-a z demencją bym nie przeżyła... :cmok:

jednak mało domyslna :d Patrz pozytywnie.chlop ma demencje,to zapomni że juz dzis było bara bara i znów sie trafi :d

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

sami sie dobija..

mi raczej o nasza narodowa zalete chodzilo...zawsze w pogotowiu "pomozecie? pomozemy"..

300% normy...i tak dalej:cześć3:

Zwolnij !!! Pstrowski umarł w biedzie. Zacznij stawiać na naszą inna zalete narodowa : Kombinowanie :d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ORIM napisał:

Zwolnij !!! Pstrowski umarł w biedzie. Zacznij stawiać na naszą inna zalete narodowa : Kombinowanie :d

no wiesz??? my??? alez nie!!! fakt ze gdzie sie nie da to polaka poslij isie da..ale zeby tak zaraz kombinowanie???

to sie nazywa...kreatywnosc 

mi nie o pstrowskiego a o edzia chodzilo

edzio.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ORIM napisał:

jednak mało domyslna :d Patrz pozytywnie.chlop ma demencje,to zapomni że juz dzis było bara bara i znów sie trafi :d

Chłop jak zapomni bara bara to już mu się nie przypomni bo zapomni, że to przyjemność też była... xd Później to będzie już tylko jadł... xd

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

no wiesz??? my??? alez nie!!! fakt ze gdzie sie nie da to polaka poslij isie da..ale zeby tak zaraz kombinowanie???

to sie nazywa...kreatywnosc 

mi nie o pstrowskiego a o edzia chodzilo

edzio.jpg

300 % normy to Pstrowski a Edzio tez sie popisał :

"rodacy,staliśmy nad przepaścią.Teraz jednak zrobiliśmy wielki krok naprzód" :d

9 minut temu, lucyna.beata napisał:

a do kiedy jestes na zleceniu?

jakis urlop widze po glowie widze cghodzi

Kończę właśnie zlecenie a urlop juz zaplanowany 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ORIM napisał:

300 % normy to Pstrowski a Edzio tez sie popisał :

"rodacy,staliśmy nad przepaścią.Teraz jednak zrobiliśmy wielki krok naprzód" :d

Kończę właśnie zlecenie a urlop juz zaplanowany 

 

no to pieknie sie zapowiada...

taaa...wielki krok..pytanie w ktora strone ale...zostawmy te dewagacje bo polityka to temat bardzo drazliwy jak mniemam...

ja urlop w domu ale dopiero od 10go maja ...na wyjazd jeszcze musze poczekac..moze wrzesien?? oczatek...wtedy w gorach tez jest ladnie...nad wode?? raczej nie, bo wode widze  w domu z balkonu a tu tez jestem praktycznie nad sama woda wiec...wilgoci dosc...wrzesniowe stoki ...to jest to co mi glowie chodzi ...poki co

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lucyna.beata napisał:

no to pieknie sie zapowiada...

taaa...wielki krok..pytanie w ktora strone ale...zostawmy te dewagacje bo polityka to temat bardzo drazliwy jak mniemam...

ja urlop w domu ale dopiero od 10go maja ...na wyjazd jeszcze musze poczekac..moze wrzesien?? oczatek...wtedy w gorach tez jest ladnie...nad wode?? raczej nie, bo wode widze  w domu z balkonu a tu tez jestem praktycznie nad sama woda wiec...wilgoci dosc...wrzesniowe stoki ...to jest to co mi glowie chodzi ...poki co

zapraszam w Sudety 

1af3a072f09a1aee42b20b698a39f262.jpgz12638741IH,Karkonosze-Sniezka---droga-n0Sto%25C5%2582owe.jpgjesien.jpgfotowarsztaty-sudety-jesien-2013.jpg?fit

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ORIM napisał:

Demencja, zwana także otępieniem, jest przewlekłą postępującą chorobą mózgu. Charakteryzuje się spadkiem wszystkich wyższych funkcji poznawczych, takich jak pamięć, myślenie, osąd, orientacja, rozumienie, przetwarzanie danych, zdolność do uczenia się i wyrażania siebie.

Pamięć, myślenie, osąd, orientacja, rozumienie, przetwarzanie danych to dzis u mnie wystąpiło.Jak inaczej wytłumaczyć,że wracając dziś do domu zapomniałem .................................samochodu :d 

Tak właśnie.Małe to to nie jest,aby w oczy się nie rzuciła a jednak został pod sklepem na parkingu a ja z buta dotarłem pod dom :d.Idę sie leczyć :d

Ty zapomniałeś samochodu......a ja zgubiłam kluczyki do mojego autka:grzmotnąć: przeszukałam wszystko...wszędzie...  Torebka ..w łózku....pod łózkiem....przecież przyjechałam do domu....i nie ma...mój piesior  sierściuch..główny podejrzany...NIE MA:sos: kluczyków .Demencja mówisz.....qurczaki....nie wiem:smutek::sos:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 1bozka napisał:

Ty zapomniałeś samochodu......a ja zgubiłam kluczyki do mojego autka:grzmotnąć: przeszukałam wszystko...wszędzie...  Torebka ..w łózku....pod łózkiem....przecież przyjechałam do domu....i nie ma...mój piesior  sierściuch..główny podejrzany...NIE MA:sos: kluczyków .Demencja mówisz.....qurczaki....nie wiem:smutek::sos:

 

Przy tym aucie mam pilota.Nie mam kluczyków jednak trzeba go nacisnąć aby otworzyc auto.W poprzednim było lepiej bo karta i hendes free system.Tak więc karta zawsze byla w plecaku i bylo po problemie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...