Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, geronimo napisał:

no to tera Ci pokaże jak było jak jest no i te nieszczęsne stropy ze ścianami

_GRA3198.JPG

GRA_8588 (2).jpg

GRA_8595 (2).jpg

Piękny domek budujesz :dobrze: Ja bym te szczeliny wypełniła pianką niskorozprężną ( taką jak przy klejeniu stopnic schodowych), nadmiar obcięła i poleciała z tynkiem po całości. I niech cię ręka boska broni przed wypełnianiem progu klejem albo betonem. Nie widzę ocieplenia w posadzce...to będzie mostek termiczny. Ościeża wykończ styropurem na węgarek, siatka klej i tynk, to trochę zniweluje mostek na trzech stronach. Jak masz miejsce na dole, zrób to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Piękny domek budujesz :dobrze: Ja bym te szczeliny wypełniła pianką niskorozprężną ( taką jak przy klejeniu stopnic schodowych), nadmiar obcięła i poleciała z tynkiem po całości. I niech cię ręka boska broni przed wypełnianiem progu klejem albo betonem. Nie widzę ocieplenia w posadzce...to będzie mostek termiczny. Ościeża wykończ styropurem na węgarek, siatka klej i tynk, to trochę zniweluje mostek na trzech stronach. Jak masz miejsce na dole, zrób to samo...

Na dole jest wylewka na styropiane 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Zamek, zamek....mój ma 240 całkowitej...>:( Ty Księciunio, a ja Kólewna ( to nie błąd językowy) na włościach....:oklaski:

Włości kurde mnie uwierają, działka zbyt duża bo 2800metrów, kicha długa, no i te garaże z boku,

fakt ze będą wykozystane na moją pracownie, lepiej by były za budynkiem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, megy napisał:

cud na cudem tez mam taka chalupke bez podlog ale mury stoja i szkoda rozebrac 

Nic tylko robić remoncik, chociaż mówią że lepiej nowe budować niż remontowac.

Koszty są, ale duże plusy też, mnie zajeło to 3 wakacyjne urlopyxd

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, geronimo napisał:

Włości kurde mnie uwierają, działka zbyt duża bo 2800metrów, kicha długa, no i te garaże z boku,

fakt ze będą wykozystane na moją pracownie, lepiej by były za budynkiem

Nie narzekaj...teraz garaże zaadoptujesz, a jak się dorobisz, to wypizgasz je za dom...i tyle...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Nie narzekaj...teraz garaże zaadoptujesz, a jak się dorobisz, to wypizgasz je za dom...i tyle...;)

Szkoda by było rozwalac, w jednym z nich jest umieszczona kotłownia na paliwo stałe, no i wszystko jest ogrzewane:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

To będziesz musiał się przyzwyczaić o niezwyczajnego widoku od frontu...:szydera:

Na pewno będzie elewacja taka sama jak na budynku, zwiększa to oczywiście koszty ale musi to być element w tym samym stylu i kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Pochwal się projektem, a przynajmniej jego zarysem....;)  Na wszelki wypadek załączam swoje zdjątko z profesjonalnego portfolio...może się nada...image.png.a011ada57d71474a3bb28cb35561f325.png....:haha: 

@Mirelka1965 zaloz protezke,

jezyk ci wypada;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilam z przerwy , dzis bylam w odwiedzinach dziadka Teresy , ona jutro wyjezdza .Dziadek jej bardzo przezywa , choc jej nie bedzie tylko 4 tygodnie.Wspolczuje nowej pani , gdyz od samego poczatku dziadek skazal na niepowodzenie wszystkiego.Ma juz doswiadczenie z poprzednia zmienniczka , zreszta bardzo niemile , no boi sie chlopina.Obiecalam ze bede go odwiedzac z dwa razy w tygodniu)).Bardzo mily pan , ustalilismy ze po powrocie Teresy w maju , pojedziemy wszyscy do Koln na caly dzien))

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Magdzie napisał:

Wrocilam z przerwy , dzis bylam w odwiedzinach dziadka Teresy , ona jutro wyjezdza .Dziadek jej bardzo przezywa , choc jej nie bedzie tylko 4 tygodnie.Wspolczuje nowej pani , gdyz od samego poczatku dziadek skazal na niepowodzenie wszystkiego.Ma juz doswiadczenie z poprzednia zmienniczka , zreszta bardzo niemile , no boi sie chlopina.Obiecalam ze bede go odwiedzac z dwa razy w tygodniu)).Bardzo mily pan , ustalilismy ze po powrocie Teresy w maju , pojedziemy wszyscy do Koln na caly dzien))

nie ma sie co bac nowej zmienniczki moze bedzie rownie dobra i mila...:d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadeczek wrócił ze szpitala . Dwóch młodych , silnych chłopaków nie dawało radę wtachać go po schodach ...ufffff...w końcu udało się jakoś . Sami zaproponowali mi , że położą go prosto do łóżka , bo jest bardzo słaby i będą kłopoty jeśli posadzą go przy stole ... Oczywiście ja na to jak na lato . Chłopaki zaciągnęli barierki w łóżku . Nieśmiało powiedziałam , że może być afera z " prawną " , ktora twierdzi , że w De to jest zabronione . Wcale nie wspomniałam , że wieczorem sama je do góry zaciągam .... Chłopaki roześmiali się tylko i powiedzieli , że "prawna " nie ma racji , bo to jest człowiek totalnie demencyjny i bez barierek w łóżku zrobi sobie krzywdę a nam kłopot . W szpitalu pozapinany był nawet pasami , bo cewnik sobie wyrywał i " prawna " miała guzik do powiedzenia a oprócz tego leżał cały czas z podniesionymi barierkami ..... Noo...chłopaki odjechali , życzyli miłego dnia i ....za pół godziny przyjechała prawna ...Natychmiast barierki w dół i zakazane mam je zaciągać do góry ( niech uważa jak jej posłucham ) i dziadeczek z łóżka ...na rollstuhl...i do stoła . Szybko napisałam , ale akcja z usadzeniem go trwała z pół godziny ... Teraz tylko przed 18-tą  podam kolację i Diakonie przyjadą ( w liczbie osób 1 ) położyć go do łóżka .... I będzie się działo .... Obadam , czy pani prawna zmięknie trochę ...ustąpi , bo jeśli będą takie żądania z usadzaniem dziadeczka ...cudowaniem ..to dzwonię do firmy o wcześniejszy zjazd . Maszyną nie jestem .

 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Maszyną nie jestem .

Tak jest .Oni wpadną ,zarządzą , wypadną ,a ty kobito jedną z drugą użeraj się i męcz.Ja tu siedzę jak na śpilkach ,pobyt skracam bo być nie muszę ,a Pdp jest opryskliwy ,niedobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie pomyliłam, to jeździłaś co dzień do szpitala? Widziałaś go w pasach i w łóżku z podniesionymi barierkami?

"Chłopaki roześmiali się tylko i powiedzieli , że "prawna " nie ma racji , bo to jest człowiek totalnie demencyjny i bez barierek w łóżku zrobi sobie krzywdę a nam kłopot . W szpitalu pozapinany był nawet pasami , bo cewnik sobie wyrywał i " prawna " miała guzik do powiedzenia a oprócz tego leżał cały czas z podniesionymi barierkami ."

Edytowane przez salazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...