Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Nie mnie dysputować w tym temacie...ja mogę o budownictwie....:szydera: Ale znajdzie się może ktoś, kto tezę racjonalnie i naukowo obali...:szydera:

 strop teriwa tynkować czy płyta karton gips na sztelażu?

Edytowane przez geronimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, geronimo napisał:

cena położenia tynku tradycyjnego maszyną jest niższa o wiele od knaufa czy innego gipsowego.

Problem jest tu z grubością na Teriwie

 

To jakie masz odchylenia na poziomach? Ja mam gipsowy przy dość dużych odchyleniach, ale różnica w cenie, sprzed paru lat, nie była taka duża. Może zaproś dwie, trzy firmy na casting i zobacz jakie kosztorysy przygotują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

To jakie masz odchylenia na poziomach? Ja mam gipsowy przy dość dużych odchyleniach, ale różnica w cenie, sprzed paru lat, nie była taka duża. Może zaproś dwie, trzy firmy na casting i zobacz jakie kosztorysy przygotują.

Poziom jest zerowy, strop jest na starych murach, jednak jest fragmentami szczelina.Stare ściany mają tynk, potrzebuję to wyrównać.Na ściany pójdzie cieńka warstwa gipsu, wzmocni to dotychczasowy tyn wapienny.

i teraz znowu powstaje pytanie, czy wystarczy tylko zagruntować istniejący tynk malowany farbami pseudo emulsyjnymi.

Docelowo na nową warstwę tynków pójdzie farba ceramiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, geronimo napisał:

Poziom jest zerowy, strop jest na starych murach, jednak jest fragmentami szczelina.Stare ściany mają tynk, potrzebuję to wyrównać.Na ściany pójdzie cieńka warstwa gipsu, wzmocni to dotychczasowy tyn wapienny.

i teraz znowu powstaje pytanie, czy wystarczy tylko zagruntować istniejący tynk malowany farbami pseudo emulsyjnymi.

Docelowo na nową warstwę tynków pójdzie farba ceramiczna

To grubsza sprawa. Nie wiadomo, czy pod starym tynkiem nie występują bąble powietrzne...Jeżeli położysz nowy, a stary jest miejscami "odparzony", to może za czas jakiś pojawić się problem z odpadającymi pęcherzami. Generalnie, jeśli stary tynk zagruntujesz, to nowy będzie się trzymał...Pytanie brzmi, ile jest warstw farb, czy były gruntowania między nimi...a pewnie nie ma. I znowu powraca jak bumerang pytanie o odparzenia....Najlepiej byloby skuć starocie i dać świeżynkę. Ale to dodatkowy koszt. Musisz sam sobie odpowiedzieć, czy teraz poniesiesz ten koszt, czy później, jak coś zacznie się dziać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

To grubsza sprawa. Nie wiadomo, czy pod starym tynkiem nie występują bąble powietrzne...Jeżeli położysz nowy, a stary jest miejscami "odparzony", to może za czas jakiś pojawić się problem z odpadającymi pęcherzami. Generalnie, jeśli stary tynk zagruntujesz, to nowy będzie się trzymał...Pytanie brzmi, ile jest warstw farb, czy były gruntowania między nimi...a pewnie nie ma. I znowu powraca jak bumerang pytanie o odparzenia....Najlepiej byloby skuć starocie i dać świeżynkę. Ale to dodatkowy koszt. Musisz sam sobie odpowiedzieć, czy teraz poniesiesz ten koszt, czy później, jak coś zacznie się dziać. 

Moi budowlańcy opukali wszystko i twierdzą że nigdzie nie ma powietrza i jest ok, wcześniej był malowany farbami klejowymi jakieś 2 warstwy i 1 warstwa pseudo emulsji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, geronimo napisał:

Nie oszukuj siebie i nie odmawiaj ciasteczka

Pal szesć ten kostium kąpielowy, pójdź na plazę nudystówxdxd

o,o to jest myśl:oklaski:u siebie kawałek plaży ogrodzę palikami i zrobimy opiekunkową plażę dla naturystów:haha:jestem za, a nawet i przeciw:dobrze::d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, geronimo napisał:

Moi budowlańcy opukali wszystko i twierdzą że nigdzie nie ma powietrza i jest ok, wcześniej był malowany farbami klejowymi jakieś 2 warstwy i 1 warstwa pseudo emulsji,

Daj gruntu porządnego, nie takiego za 5 zł. Są takie z drobinkami piasku, dla lepszej przyczepności i głębiej penetrującego. Zrób Recherche w DE, może warto przywlec ze sobą. Niemiaszki mają fejne materiały do renowacji starych budynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Radek50 napisał:

o,o to jest myśl:oklaski:u siebie kawałek plaży ogrodzę palikami i zrobimy opiekunkową plażę dla naturystów:haha:jestem za, a nawet i przeciw:dobrze::d

"U siebie" ?:szok: O ja pierdziu....mamy jakiegoś potentata na forum...:oklaski: To ja pierwsza będę się pchała...:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, Afryka napisał:

Ja to mam cichą nadzieję,że Gero o ondulacji nie pisał ,w temacie tych ,noo.... wałeczków.:d

Coś Tyy...on o fartuszkach -wałeczkach pisał . Takie co to przykryją co nieco ..wiesz ..niby naga a jednak nie naga ... Rubens jednak miał łeb na karku ...wiedział co piękne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Daj gruntu porządnego, nie takiego za 5 zł. Są takie z drobinkami piasku, dla lepszej przyczepności i głębiej penetrującego. Zrób Recherche w DE, może warto przywlec ze sobą. Niemiaszki mają fejne materiały do renowacji starych budynków.

Zaraz Ci coś pokaze tylko zdjęć muszę poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Coś Tyy...on o fartuszkach -wałeczkach pisał . Takie co to przykryją co nieco ..wiesz ..niby naga a jednak nie naga ... Rubens jednak miał łeb na karku ...wiedział co piękne ...

Koneser był...wiedział, że kochanego ciała nigdy za wiele...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Daj gruntu porządnego, nie takiego za 5 zł. Są takie z drobinkami piasku, dla lepszej przyczepności i głębiej penetrującego. Zrób Recherche w DE, może warto przywlec ze sobą. Niemiaszki mają fejne materiały do renowacji starych budynków.

no to tera Ci pokaże jak było jak jest no i te nieszczęsne stropy ze ścianami

_GRA3198.JPG

GRA_8588 (2).jpg

GRA_8595 (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...