Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

W jakim kuźwa Sandomierzu ? ...Gero wyraźnie pisze , że Warszawiak .....Oj Daruś ...Daruś ...

@Baśka powtarzająca się, przez Sandomoierz, chyba Wisla plynie, no to0 nad Wisla spotkaja sie,,

gdzies w pol drogi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ivanilia40 napisał:

Wiem,że firmy kurierskie mają pelne ręce roboty,dlatego paczkę zamówiłam 19-go marca,z myślą że nie obiążę zbytnio pana kuriera,a okazuje się,że jednak go obciązyłam bo mojej paczki ważącej 0,5 kg nie zabrał z magazynu ,choć mieszkam w samym centrum miasta . Na leniuszka trafiłam i tyle.

Na drugi raz w takim przypadku dzwonisz na kontakt DHL i centrala łączy Ciebie  z kurierem z Twojego regionu. Pięknie , bez nerwów rozmawiasz z nim jak z człowiekiem :d i  ustalasz , dokąd ma dostarczyć i kiedy Twoją przesyłkę. DHL i inne firmy przewozowe mają problemy z ludźmi. Nie ma rąk do pracy. Ciągle są nowicjusze, czasem nieogarnięci, ale chociaż uszanujmy to, że pracują ( inni na zapomogach żyją). Tak jak i my :szydera:, czasem  nowicjusze i nieogarnięci jesteśmy:p

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Heidi napisał:

Mój koordynator twierdził, że bagaż będzie na mnie na  100% czekał w Warszawie. I zong oczywiście z bagażem. Dobrze, że chociaż mój mąż mnie nie zawiółł i on na mnie czekał :oklaski:. Przez 30 lat mnie nie zawiódł, :oklaski:. To ja chyba aż taki Jonasz nie jestem :oklaski:

Nie odebrałam walizki na lotnisku w Kolonii i niczego nie nadawałam, bo nie kazano mi na nią czekać. Wysłaliśmy na lotnisko do Kolonii fizycznego detektywa. Niestety ustalenia są takie, że walizka nie wjechała na taśmociąg, w ogóle nie zaczytali jej kodu z pokładu samolotu >:(

Baba na lotnisku w Gran Canarii jak moją walizkę przyjmowała, w pewnym momencie zrobiła się czerwona jak burak. Zawołała drugą do pomocy, a ta jej przez ramię podpowiadała co ma robić. Wyceniły mi walizkę o rozmiarach 55X40X20 na 90 €. Oczy mi wnet wyszły, bo nie byłam przygotowana na płacenie. Miało być wszystko gut załatwione. Logiczne jest, że jak ktoś jedzie do opieki na 3 miesiące , to walizkę z niezbędnikami ma przy sobie. Okazało się, że niestety: wykupiono mi bilet : ja  + torebka max do 7 kg. >:(>:(>:(. Piana mi szła ze złości, ale cóż.... zorganizowałam szybko pieniądze, bo przecież chciałam już do domu wrócić. Nic nie było już ważniejsze.

Widziałam ludzi obok, którzy nadawali meble, krzesła i płacili za bagaż mniej jak jak. Pytam babsztyla, dlaczego tak dużo płacę za normalną walizkę, a ta odpowiada , że to już jest opłata do Warszawy O.o. I to przyjęłam do wiadomości jako pewnik końca moich przygód.  A jednak stało się inaczej:smutek:

 

Matko kochana , Ciebie to musimy do jakiejś wróżki na odczarowanie wysłać O.o Takiego pasma nieszczęść , to już dawno u nikogo nie widziałam :( Zacznij nosić jakieś czerwone kokardki albo coś :) Ja ciągle pluję za lewe ramię i jest git :d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, Afryka napisał:

Dobranoc Rebiata...idę sobie zrobić oczyszczającą kąpieli , może pomoże na tę wszystkie "brudy świata" ...:cześć: ...a przynajmniej spróbuję zmyć z siebie to wiadro pomyj ,które wylała na mnie niemiecka heksa.

@Afryka

a to :świnia: nieskrobana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sayonara 52 napisał:

@Blondiwoli:777_revolving_hearts:sz ,,misia,,?

żadnego Misia,,żadnego,,figura ma być jaką ma słodziak,,,umięsniony i zgrabny,,mógłby być modelem -hahaha ale mi sie trafło,,,żadnego brzucha ,,ma 185 wzrostu i to mi pasuje ,,a budowa normalna,,nóżka jest ,,,rączka jest, kaloryfer ma troszkę,,chyba gdzies cwiczyl,,ale nie ze mną,,hahahha 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, violka napisał:

Oj tam , oj tam ;) Doskonała opiekunka charakteryzuje się tak wielką miłością do podopiecznych , że dla zwykłych maluczkich już zwyczajnie brakuje tych pokładów empatii . :szydera:

Tak, tak.

Oj tam, a już o wysokich zarobkach, zadowalających w 100%, w zamian za doskonałą, czy wręcz idealną postawe w pracy, to wspominać nie warto. xdxd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ale jak ...jak to ciacho ode mnie tak daleko ? ....O tym ciachu w białej koszuli i z wąsem mówię ...

Po czym poznać Polaka ? Po wąsie :d. Mój małżonek też go ma :d. Zawsze mi powtarza: nie ma Alfonsa bez wąsa :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

A myśmy wczoraj z pdp i jej córką miały interesującą rozmowę o .... kupkaniu. :haha::szydera: Wniosek był jeden. Jeśli będzie rozwolnienie w nocy to wzywa córkę bo Marija musi odpocząć. :oklaski: Jak ja lubię jak Niemcy wymawiają to imię, trochę jakby po italiańsku. :)

@Maria Jolanta branzowo ,

A dyskusja  hm,,, na poziomie, nie powiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, violka napisał:

Matko kochana , Ciebie to musimy do jakiejś wróżki na odczarowanie wysłać O.o Takiego pasma nieszczęść , to już dawno u nikogo nie widziałam :( Zacznij nosić jakieś czerwone kokardki albo coś :) Ja ciągle pluję za lewe ramię i jest git :d 

Jest jeszcze metoda odpukiwania w niemalowane drewno, tfu...w makówkę swą :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

Matko kochana , Ciebie to musimy do jakiejś wróżki na odczarowanie wysłać O.o Takiego pasma nieszczęść , to już dawno u nikogo nie widziałam :( Zacznij nosić jakieś czerwone kokardki albo coś :) Ja ciągle pluję za lewe ramię i jest git :d 

@violka ja też jak czytam  @Heidi to szkoda mi jej i jej bagażu,,bagaż ukradli jeszcze w Gran Canari,,zajumali torbę Heidi,,, nigdzie nie szukać tylko na lotnsko w Gran Canarii,,,,szkoda pamiątek ,,szkoda skarbów,,szkoda torby :smutek: ale torbę niech wezmą sobie ,,resztę niech oddadzą,,,dziadostwo jedno wielkie,,wyjdzie na to ,że wszyscy ręce umyją ,,na to wygląda,,, @Heidi na drugi raz fufer z drzewa ,,aby żaden z lotniska nie zajumał,,jeszcze z kamerą,,naklejka że ,,monitorowane" ,,inaczej nie można,,,

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mąż napisał:

Tak, tak.

Oj tam, a już o wysokich zarobkach, zadowalających w 100%, w zamian za doskonałą, czy wręcz idealną postawe w pracy, to wspominać nie warto. xdxd

Tiaaaa......o jelonkach na kolację, o prezentach i spadkach również nie warto wspominać :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sayonara 52 napisał:

@Afryka

a to :świnia: nieskrobana!

Ależ skąd ,ale,że jak...:szydera:...pełna " kultura " na niemieckim rolsturze ,ani odpowiedzi na dzień dobry, dobranoc , proszę , dziękuję też jest jej obce, choć nie wymagam po polsku:d ,a na imię mam Eee i chrząknięcie ,i oznajmująco- rozkazujący ton czego oczekuje w danym momencie...no franczeska pierwszej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lucyna.beata napisał:

marija..lepiej o gownie niz o polityce bo jak wpadnie wp czasami na lapku to mnie telepeka bierze i mocno sie zastanawiam czy aby napewno to jeszcze moj kraj  na literke P  czy zmienil nazwe na panstwo zaczynajace sie na litere K...strasznie to doluje...nie wspomne o tzw szoku cenowym po piewrszej wizyci w biedrone np...

@lucyna.beata oj tak ,zga:grzmotnąć:dzam sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

A może siły zbiera? :haha: A może się pindrzy dla ciebie? :haha: Nie trać wiary...:oklaski:

Pewnie siedzi w łazience i każdy palec u ręki i nogi myje....paznokcie obcina, włosy z nosa wyrywa, klatę depiluje......potem makijaź a to wszystko trwa.....xd

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, violka napisał:

Matko kochana , Ciebie to musimy do jakiejś wróżki na odczarowanie wysłać O.o Takiego pasma nieszczęść , to już dawno u nikogo nie widziałam :( Zacznij nosić jakieś czerwone kokardki albo coś :) Ja ciągle pluję za lewe ramię i jest git :d 

Już noszę czerwone majty, dziś kupiłam czerwony sweterek i z radości na wszystkich wytykam czerwony język. Może to za mało ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...