Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Alicja09 napisał:

image.png.1cd12fc6083c42a4ef4e3798b12a8efc.png                                                                                                                        Przepraszam, zaspałam :d

 

No....żeby mi to było przedostatni raz...:szydera: To, że dziecko ma dzisiaj wolne od szkoły, nie zwalnia cię w żaden sposób od "obowiązków" :ostrzegam::szydera: Za parę dni @lucyna.beata przejmie to ciężkie brzemię od ciebie i będziesz mogła poleniuchować....:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

No....żeby mi to było przedostatni raz...:szydera: To, że dziecko ma dzisiaj wolne od szkoły, nie zwalnia cię w żaden sposób od "obowiązków" :ostrzegam::szydera: Za parę dni @lucyna.beata przejmie to ciężkie brzemię od ciebie i będziesz mogła poleniuchować....:haha:

no już dobra,dobra :d Pisałam wczoraj,że mam chory żołądek i pije siemię. Jakby tego było mało,mała ze szkoły przyniosła wirusa grypy. Na szczęście poniedziałek i wtorek wolne od lekcji,może dojdziemy do siebie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alicja09 napisał:

no już dobra,dobra :d Pisałam wczoraj,że mam chory żołądek i pije siemię. Jakby tego było mało,mała ze szkoły przyniosła wirusa grypy. Na szczęście poniedziałek i wtorek wolne od lekcji,może dojdziemy do siebie.

Usprawiedliwienie przyjęto :haha: A tak na serio....kuruj się :donos:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam nadzieje, ze wszyscy trzymaja sie cieplo. Chcialam, zanim zaczne narzekac, podziekowac wam za wsparcie i tolerancje moich ciaglych narzekan.

Tutaj sniegu napadalo po pas, nie ma jak sie ruszyc jestem skazana na babcie. Juz dzis w nocy przeszla sama siebie. Noce sa zimne, zwlaszcza u mnie w pokoju bo wiatr hula przez nieszczelne okna. Chcialam zostawic ogrzewanie na noc, ale oczywiscie pdp weszla do mojego pokoju o polnocy i trula dopoki go nie wylacze. Corce mowilam, ze zimno ale corka tylko koce mi podrzuca a mi chodzi o to zeby w pokoju bylo cieplo. To koniec, nie moge tak zyc. Przed koncem roku znieniam zlecenie.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, makaroni napisał:

Witam serdecznie. Mam nadzieje, ze wszyscy trzymaja sie cieplo. Chcialam, zanim zaczne narzekac, podziekowac wam za wsparcie i tolerancje moich ciaglych narzekan.

Tutaj sniegu napadalo po pas, nie ma jak sie ruszyc jestem skazana na babcie. Juz dzis w nocy przeszla sama siebie. Noce sa zimne, zwlaszcza u mnie w pokoju bo wiatr hula przez nieszczelne okna. Chcialam zostawic ogrzewanie na noc, ale oczywiscie pdp weszla do mojego pokoju o polnocy i trula dopoki go nie wylacze. Corce mowilam, ze zimno ale corka tylko koce mi podrzuca a mi chodzi o to zeby w pokoju bylo cieplo. To koniec, nie moge tak zyc. Przed koncem roku znieniam zlecenie.

@makaroni musisz szybko działać,bo się rozchorujesz .Jest  w Twoim pokoju termometr?   zrób zdjęcie wyślij firmie wraz z wypowiedzeniem umowy! Zrób tez fotkę Twojego łóżka wraz z kocami i szpary w oknach też cyknij itd uff . Musisz się zabezpieczyć w razie czego .@makaroni czy nie możesz stanowczo  do córki się postawić:smutek:? oczywiście jeśli  prośby nie pomagają.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alicja09 napisał:

Pisałam wczoraj,że mam chory żołądek i pije siemię. Jakby tego było mało,mała ze szkoły przyniosła wirusa grypy. Na szczęście poniedziałek i wtorek wolne od lekcji,może dojdziemy do siebie.

Nie doczytałam  wczoraj o twoim żołądku  ,ale czy masz Helicobacter pylori ? to g....no ja mam i często mi nawraca choroba. Ale teraz znalazłam sposób i kupiłam w Internecie . Naprawdę polecam ,bo to nie  tylko na żołądek  pomaga. Ale wiecie co jakie to mocne!  daje 2 kropelki na szklankę wody i małymi łykami popijam przez cały dzień .

olejek z oregano 100%.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moja pdp..chce wychodzic nagle po ciasto lub co innego, na ulicę chce wchodzić kiedy jada samochody i tak idziemy nie wiadomo gdzie..nie znam miasta a i ona nie ma bliżej sprecyzowane lokalizacji..jest uparta..wczoraj 40 razy otwierała drzwi i zamykala,  do ogrodu wieczorem chciała iść bo musi światła poświęcać itd..nic nie dociera do niej bo ona ma swoją wizję..nie jest dobrze. .jest pobudzają bardzo..żadnych leków i 93 lata..chyba rodzina trochę nie pomyślała ze coś by się przydalo. .w nocy chodzi je ciasto itd...co wy na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, makaroni napisał:

Witam serdecznie. Mam nadzieje, ze wszyscy trzymaja sie cieplo. Chcialam, zanim zaczne narzekac, podziekowac wam za wsparcie i tolerancje moich ciaglych narzekan.

Tutaj sniegu napadalo po pas, nie ma jak sie ruszyc jestem skazana na babcie. Juz dzis w nocy przeszla sama siebie. Noce sa zimne, zwlaszcza u mnie w pokoju bo wiatr hula przez nieszczelne okna. Chcialam zostawic ogrzewanie na noc, ale oczywiscie pdp weszla do mojego pokoju o polnocy i trula dopoki go nie wylacze. Corce mowilam, ze zimno ale corka tylko koce mi podrzuca a mi chodzi o to zeby w pokoju bylo cieplo. To koniec, nie moge tak zyc. Przed koncem roku znieniam zlecenie.

Dlaczego dopiero przed końcem roku ? Od siebie dodam żebyś cyknęła zdjęcie termometru dla udokumentowania warunków.

Zresztą już naprawdę czas zmienić miejsce. Przyjedzie nowa i albo coś wywalczy albo się dostosuje.

Ja teraz też mam nielekko ale przynajmniej mam ciepło w domu. 

Dzisiaj usłyszałam że córka poszuka tutaj kursu niemieckiego dla obcokrajowców. Mówiłam że będzie problem z czasem ale podobno to nie mój problem. Pożyjemy, zobaczymy. Ja mam wiecznie niedosyt niemieckiego bo nie zawsze umiem wyrazić swoje myśli a proste zwroty już mnie nie satysfakcjonują. 

Jeszcze niedawno mówiłam że jestem pomocą domową a nie opiekunką. Przypomnijcie mi dlaczego mi to przeszkadzało ? :)0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic kolo siebie nie pozwoli za bardzo robić bo jej się wydaje ze sama potrafi..czasami nawet nie wie jak się lodówkę otwiera..jestem zmęczona ..przecież ja nie będę latać z nią po mieście czy do kościoła bo ona nawet spowrotem nie chce wracać. .chce iść ale gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ewcia1 napisał:

Mam problem z moja pdp..chce wychodzic nagle po ciasto lub co innego, na ulicę chce wchodzić kiedy jada samochody i tak idziemy nie wiadomo gdzie..nie znam miasta a i ona nie ma bliżej sprecyzowane lokalizacji..jest uparta..wczoraj 40 razy otwierała drzwi i zamykala,  do ogrodu wieczorem chciała iść bo musi światła poświęcać itd..nic nie dociera do niej bo ona ma swoją wizję..nie jest dobrze. .jest pobudzają bardzo..żadnych leków i 93 lata..chyba rodzina trochę nie pomyślała ze coś by się przydalo. .w nocy chodzi je ciasto itd...co wy na to?

 

Koniecznie rozmawiaj z rodziną jesli nie poskutkuje to zgłaszaj Agencji ,acha nie zapomnij porobić fotki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirelka1965 , tylko problem w tym, że niedziele spędzam z kolegą, takim słodziakiem, opiekunem z innej agencji. Pijemy kawę, coś zjemy na Lister Meile ( to ten najsłynniejszy deptak), a potem idziemy do mnie, bo mam osobne wejście. Póki co dziękuję za zaproszenie:)

A zadekowałam w Oldstadt, 10 minut spacerkiem od dworców. W pobliżu między innymi Penny, dwie Edeki, aldik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ewcia1 napisał:

Nic kolo siebie nie pozwoli za bardzo robić bo jej się wydaje ze sama potrafi..czasami nawet nie wie jak się lodówkę otwiera..jestem zmęczona ..przecież ja nie będę latać z nią po mieście czy do kościoła bo ona nawet spowrotem nie chce wracać. .chce iść ale gdzie?

Dziewczyno , strasznie Ci współczuję :( Miałam podobny przypadek , ale nie tak skrajny . Spróbuj porozmawiać z rodziną i agencją ale nie sądzę , że to pomorze . Wszystkie drzwi wyjściowe powinny być zamknięte na klucz , jej sypialnia w nocy również . Powinna przyjmować leki a na noc nasenne , tylko nie wiadomo kiedy one zadziałają , czasami jest to dwa tygodnie a czasami trzeba dobrać inne leki :( Ja uważam , że ta pani nie nadaje się do opieki domowej . Pisz wypowiedzenie , masz do tego prawo , bo Twoje godziny pracy przekraczają te które masz zapisane w umowie . doraznie ....odracaj jej uwagę kiedy chce wyjść z domu  Tłumacz , że już byłyście , mów jej , że musicie chwilę poczekać w domu , bo przyjdzie córka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwracać uwagę ale ona uparta i wtedy jest zła i na siłę i weź bij się z babka..ostatnio gotowała zupę to zaczęła mi odsuwac garnek bo ona będzie w plastyku podgrzewać masło na gazie..kabaret normalnie..zawołała mnie a złość taka ze szok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...