Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9980łńL Zwloki podnioslam, glowy nie scirlam ale umylam. Pora caczac kolejny dzien.

A corki owszem kochaja mame az wczoraj dowiedzialam sie ze zle czesze, zle zeby myje, oczy wycieram i to chyba wszystko. W tej sytucji nawet pochwala brzmialai jakbym byla fzieckiem albo idiotka. Nic to. Wytrzymalam. Ale jak wejdzie to w zwyczaj to coś mnie trafi !

Właśnie odkryłam Jak włączyć polskie litery. A na dodatek wcale nie muszę pisać wystarczy że będę mówiła.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maria Jolanta napisał:

9980łńL Zwloki podnioslam, glowy nie scirlam ale umylam. Pora caczac kolejny dzien.

A corki owszem kochaja mame az wczoraj dowiedzialam sie ze zle czesze, zle zeby myje, oczy wycieram i to chyba wszystko. W tej sytucji nawet pochwala brzmialai jakbym byla fzieckiem albo idiotka. Nic to. Wytrzymalam. Ale jak wejdzie to w zwyczaj to coś mnie trafi !

Właśnie odkryłam Jak włączyć polskie litery. A na dodatek wcale nie muszę pisać wystarczy że będę mówiła.

Zdolniacha :zwyciezca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, Maria Jolanta napisał:

9980łńL Zwloki podnioslam, glowy nie scirlam ale umylam. Pora caczac kolejny dzien.

A corki owszem kochaja mame az wczoraj dowiedzialam sie ze zle czesze, zle zeby myje, oczy wycieram i to chyba wszystko. W tej sytucji nawet pochwala brzmialai jakbym byla fzieckiem albo idiotka. Nic to. Wytrzymalam. Ale jak wejdzie to w zwyczaj to coś mnie trafi !

Właśnie odkryłam Jak włączyć polskie litery. A na dodatek wcale nie muszę pisać wystarczy że będę mówiła.

Czesać nie potrafisz????O.o zęby żle myjesz????O.omoże jakieś malutkie szkolenie w tym zakresie by się przydało ???:haha:Nie przejmuj się rodzinki tak mają oni zawsze wszystko potrafią i wiedzą lepiej  a ja czasami nawet nie próbuje ich wyprowadzać z błędu wychodząc z założenia" po co babcię denerwować niech się babcia cieszy ".;)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Rodacy...jestem w pracy :cześć: Zaraz putzfrauka przyjdzie, kuratorka za jakąś godzinę, znajomy pastor o swojsko brzmiącym nazwisku Chrzanowski koło 11-tej przybędzie....na nudę nie będę narzekać :haha:Moja babka sama ząbki myje, ma elektryczną szczoteczkę...to zalecenie ze szpitala po wylewie...taka terapia... @Maria Jolanta może zaproponujesz swojej pdp taką Reha? I jeszcze ma sama włosy czesać, też jako formę terapii...ja poprawiam, a babka ma fun, że sama robi :zwyciezca: Rano, w łóżeczku dostaje lapkę i buźkę sama myje, kark i rączki, potem lapką bez mydełka, potem jeszcze osuszyć się musi....ile radości jej to sprawia....w szpitalach i heimach robiły to pielęgniarki, a przy polskiej dyktatorce musi sama mięśnie wzmacniać :haha: Po ablucjach dezodorantujemy pachy, ubieramy się, idziemy do kuchni i tam śniadanko jemy...babka twierdzi, że nigdy nie miała takiego apetytu :szok: Zaczynam się martwić, czy aby sobie krzywdy nie robię :szydera: Dobrze, że ma 140 cm wzrostu i niecałe 40 kg :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Moja podopieczna nie jest sprawna i nie może się sama umyć. Jest bardzo słabiutka. Dzisiaj z kolei za dużo kremu dałam bo krem jest za drogi. Jeszcze tydzień i coś mnie trafi.

Reaguj Kochana natychmiast jak zaczynają dyrygować , bo wejdzie im to w nawyk >:( Grzecznym , ale stanowczym tonem wytłumacz , że to Ty jesteś opiekunką i masz bogate doświadczenie . :cool: Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać , powiedz im , że mają zatrudnić Pflegedienst do mycia babci . Miejmy nadzieję że za kilka dni przekonają się do Ciebie i przestaną się wtrącać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie co rzadza sa najgorsze, ale wiem z doswiadczenia wiem, ze opiekunki tez potrafia. Moja babcia miala i dalej ma taka opiekunke, ktora zawsze mnie wyzywala od leniwych. Gdy jej wygarnelam, ze jest w moim domu i nie powinna sie tak do mnie zwracac to mnie jeszcze uwyzywala od gowniar, kazala sie zamknac i isc do swojego pokoju. Do tej pory mnie nie przeprosila. Inna, ktora tymczasowo zajmowala sie babcia duzo pila, wogole sie babcia nie zajmowala, glownie spala po libacji. Czasem do tej pory wydzwania. Znam ten caly interes z zewnatrz i wewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, makaroni napisał:

Takie co rzadza sa najgorsze, ale wiem z doswiadczenia wiem, ze opiekunki tez potrafia. Moja babcia miala i dalej ma taka opiekunke, ktora zawsze mnie wyzywala od leniwych. Gdy jej wygarnelam, ze jest w moim domu i nie powinna sie tak do mnie zwracac to mnie jeszcze uwyzywala od gowniar, kazala sie zamknac i isc do swojego pokoju. Do tej pory mnie nie przeprosila. Inna, ktora tymczasowo zajmowala sie babcia duzo pila, wogole sie babcia nie zajmowala, glownie spala po libacji. Czasem do tej pory wydzwania. Znam ten caly interes z zewnatrz i wewnatrz.

Mądralińskie i wszechwiedzące trafiają się po każdej stronie ale zawsze łatwiej poradzić sobie z wredną opiekunką niż z rodziną :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Nie znoszę pisać z telefonu i nie znoszę robić błędów . Przepraszam.

:zwyciezca: za wszystkie byki ,,,:zwyciezca: liczy się chęc,,a byki ominiemy,,,pisząc każdemu cuda nieraz wychodzą ,,a ja ze swojego szybkiego klepania też narobię byków,,nicht zu tragisch:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Moja podopieczna nie jest sprawna i nie może się sama umyć. Jest bardzo słabiutka. Dzisiaj z kolei za dużo kremu dałam bo krem jest za drogi. Jeszcze tydzień i coś mnie trafi.

@Maria Jolanta jesteś tam pierwszą opiekunką,,trzymaj się i niech nic Ciebie nie trafia,,ja już współczuję Ci mieszkania z córką,,bo chyba bym wolała z PDP niż z córką,,a teraz jak czytam jaki rezim zaczęła córunia wprowadzać to nic innego jak uzbroic się w stalowe nerwy i i i  :trele:  musisz wysłuchac co Twoja córunia powie,,ale olać to,,wpadaj tu do nas i się relaksuj,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Potrzebuję czasu bo podopieczna jest leżąca i często ją coś boli więc muszę bardzo powoli i bardzo ostrożnie wszystko robić.

Tutaj już powinna być opieka pięlęgniarzy  do mycia i ubierania ,,mialam sparaliżowaną babcię ,lifty,mycie ,ubieranie -wsxystko,,wiem na czym ta praca polega ,,karmienie i co 15 min, coś podac itd, bylam miesiąc i wystarczy,,rodzinie wygarnęłam ,że powinni zatrudnić pielęgniarzy  itd, wojnę domową zrobiłam,, co się okazalo na koniec,,,przemiła i cudowna rodzina,,,fałsz gonił fałsz,,dobrze ,,ze mieszkalam z babcią tylko i ,że babcia była cudowna dla mnie,,to mi tam pomogło zostać i wytrzymac i babcia mi bardzo dużo pomagała,,miło wspominam ,,mimo cięzkiej pracy,,jesteśmy silne ,,większośc z nas daje rade,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Tutaj ranne mycie kremowanie i tak dalej trwa półtorej godziny.

Npaisz czy ta córunia może jeszcze przebywa z Toba od rana do wieczora i patrzy na Twoje ręce???  @violka dobrze pisze,,,masz język to szczekaj do tej córuni tak jak ona szczeka do Ciebie,,nie daj się ,,pokaż ,że masz rację,,a po drugie do mamusi potrzebny jest inny oddział pomocy,,,brak slów,,co do rodziny,,dlatego zawsze pisze jak najdalej od cudownych i przemiłych rodzinek,,ja dziękuję,,,za ich wskazówki,,które dotyczyć powinni ich samych,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w nocy tutaj wiało,,całym wohnmobilem kołysało,,myślalam,że mnie porwie i na tym łóżku  śmigiem polecę na Pl,,,,:święty: ale wszystko zostało nie ruszone,,nic nie wyrwało,,pierwszy raz takie podmuchy przeżyłam,,nie jestem bojąca ,,co ma być to będzie,,,pamiętam jak leciałam samolotem -11 godz, lot,,leciałam nad samymi oceanami,,raptem coś zaczęło szwankowac,bujac ,stukac,,turbulencje się włączyły,,tak myślę,,zaraz w te rekiny wylądujemy i będzie po nas,,spokojnie patrzyłam co dalej nastąpi,,nic przecież się nie zrobi,,,potem patrzę,,jak samolot musial zmienic trasę,,bo były takie burze,grozne zjawiska atmosferyczne ,,,itd, dlatego tak nas szturchało,,a samolot bardzo dobrych  lini lotniczych ,,było chyba ponad 300 pasażerów,,,ale dolecialam na miejsce cała,,,:oklaski:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...