Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam na kawkę :) Robota nie zając , nie ucieknie a podopiecznych  można przywiązać do grzejnika ;) Trzeba złapać trochę oddechu i dystansu :tak2:image.png.90fa61b5fcd34c66d78b1cd95bbfa4dd.png:donos:                                                                                                                                                 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Wiecie co zrobiłam ?

Do maku na makowiec wlałam zamiast mleka maślankę. :szydera: I to w kartoniku i to.

Na szczęście niezbyt dużo. Ciekawe jaki mi wyjdzie makowiec ? :d:d:d

 

Ja ostatnio jak piekłam karkówkę , to oprószyłam ją cynamonem zamiast czerwonej papryki . :$ Pózniej tłumaczyłam , że to taki nowy przepis :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie prezenty dla gości poukładałam już pod choinką . Godzinke temu walczyłam samotnie w kuchni i rozmawiałam z moim psem :) Powiedziałam jej , że jutro  dostanie prezent , który już leży pod choinką . Teraz mam pieska pod choinką , siedzi i patrzy to na mnie , to na paczki i skomle , żeby jej dać :o Zawsze mówię , że zwierzęta są mądre ale moja bije wszystkie na łeb :d           Chyba wdała się w pańcię :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha. Mamy w domku suczkę i jak wczoraj ubrali choinkę, a zawsze stała na podłodze, to Śnieżka zaczęła zjadać bombki....Dziś kupili stolik, więc już nie będzie psocić:)

Sałatkę zrobiłem, suszone grzyby, moimi "ręcami" zbierane jeszcze latem, moczą się, dzwonka karpia się już odmrażają w lodówce. Ubogie to wigilijne menu:(:cześć3:xd..wszak robię to tylko dla siebie, na tej szteli. Aha, w pieczenie się nie bawiłem, kupiłem marcepanowego gotowca do kawy. Trochę się dziś "zmęczyłem", więc mówię :choinka1:Dobranoc, życząc Wam spokojnej nocy:love:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dokulałam do was :d Miałam dzisiaj ciasta do upieczenia: sernik, biszkopt, makowce i piernik)-odfajkowane. Sałatki zrobione, reszta zakupów zrobiona, w domku jakoś już wygląda. Mama dopieszczona, ploty z Bratem, Bratanicą i Bratankiem face to face odpękane, a teraz czekam na Męża swego jedynego :haha:Na dzisiaj fajrant. Jutro dwa torty trzeba zrobić, mus cytrynowy na sernik, polewy na piernik i makowce, kąpiułkę odpękać, poprawić swoje bóstwo i można świętować :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, violka napisał:

Ja ostatnio jak piekłam karkówkę , to oprószyłam ją cynamonem zamiast czerwonej papryki . :$ Pózniej tłumaczyłam , że to taki nowy przepis :haha:

Mnie się kiedyś zdarzyło smażyć śledzie w syropie pomarańczowym :oops: Było to w czasach, gdy olej, ocet i syropy do rozcieńczania były w jednakowych butelkach...a że syrop i olej jednakiej barwy były....:$ Nie szło jeść :haha: Tylko 5 sztuk zmarnowałam...chociaż...trzeba było wmówić wszystkim, że to skandynawski art :czytaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem”.
(K. I. Gałczyński)

Ze szczerego serca w ten piękny czas, 
gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas,
życzę miłości, bez trosk i złości,
a w Nowym 2018 Roku
marzeń spełnienia  i pomyślności
.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani...dopijam kawe szybko bo  widze juz na blacie to co wola do mnie..."zrob mnie"...w sumie jestem gotowa w 90% no ale nas przy stole zasiadzie tylko trojka wiec i przygotowan jest mniej....ale czuje atmosfere wigilii o to dla mnie jest najwazniejsze...

nawet przy suchym chlebie wodzie i nieobranej choince ...to moja wigilia z moimi bliskim i tak bedzie najpiekniejsza

 

jeszcze raz zycze wszystkim spokojnych pogodnych swiat 

do spisania ale to juz ze zlecenia...po 28smym grudnia

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani :1007_hearts: Już się :kawa: poczęstowałam, tradycyjnie siorbię i szykuję się do nadchodzącego dnia. Chciałabym złożyć oryginalne życzenia, ale żadne słowa nie oddadzą tego co chciałabym  życzyć Wam wszystkim i każdemu z osobna. Zatem proponuję, abyście zajrzeli wgłąb siebie, pomyśleli, co dla Was jest ważne, czego pragniecie, czego oczekujecie, na co liczycie, a ja właśnie tego Wam życzę z całego serca :serce: Dla tych co w pracy, dla tych co w domu, dla tych samotnych i dla tych otoczonych rodziną i znajomymi moc całusów, moc uścisków przesyłam z głębi serca :serce:...Oby te Święta były spokojne i radosne image.png.f39191e1ad397de644b773b99f21047f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...