Skocz do zawartości

Rekomendowane posty

Na tym, na którym jesteś teraz....otwórz stronę główną i poszukaj:)

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Małgorzata Psuj napisał:

Witam....:) w pracy jestem:) 

Pozdrawiam

Napisz coś o sobie . Gdzie chciałabys pracować ? Jakie doswiadczenie masz. To ważne . Nie można komus pomoć tylko dlatego, że pracy szuka. 

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak. Mam ponad 15 letnie doświadczenie w pracy jako opiekunka osób starszych i dzieci we Włoszech.

Pracowałam zawsze w Spoleto, piękne miasteczko położone w regionie Umbria, około 15km od Asyży.

Znam bardzo dobrze język włoski, chciałabym zmienić coś w moim życiu i postanowiłam szukać pracy w Szwajcarii

w okolicy Lugano, Ticino w regionie włoskojęzycznym.

Jestem sympatyczna :) Obecnie jestem w Spoleto, w związku z tym, że babcie oddają do domu opieki w sobotę

wyjeżdżam do domu. 

Pozdrawiam

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 minut temu, Małgorzata Psuj napisał:

No tak. Mam ponad 15 letnie doświadczenie w pracy jako opiekunka osób starszych i dzieci we Włoszech.

Pracowałam zawsze w Spoleto, piękne miasteczko położone w regionie Umbria, około 15km od Asyży.

Znam bardzo dobrze język włoski, chciałabym zmienić coś w moim życiu i postanowiłam szukać pracy w Szwajcarii

Jestem sympatyczna :) Obecnie jestem w Spoleto, w związku z tym, że babcie oddają do domu opieki w sobotę

wyjeżdżam do domu. 

Pozdrawiam

Wrzuć w internet zapytanie o agencje zatrudniające do Szwajcarii. Są polskie, są szwajcarskie... U nas na portalu są ogłoszenia o pracę, ale bez weryfikacji marne szanse na otrzymanie. Nikt na tacy zlecenia nie poda. Trzeba trochę powęszyć i poszukać w necie. Powodzenia.

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Wrzuć w internet zapytanie o agencje zatrudniające do Szwajcarii. Są polskie, są szwajcarskie... U nas na portalu są ogłoszenia o pracę, ale bez weryfikacji marne szanse na otrzymanie. Nikt na tacy zlecenia nie poda. Trzeba trochę powęszyć i poszukać w necie. Powodzenia.

Święte słowa . Autoprezentację w CV i do dzieła- jak CV napisać chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć :kawa2:

• Lubię to 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, Carmen1 napisał:

jak CV napisać chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć 

Trzeba, trzeba, wielu osobom trzeba :sos:... germańskie inaczej wygląda niż słowiańskie :czytaj:...i tu też trzeba powęszyć ;) Nic łatwo nie przychodzi :donos:  Nikt nie powie :szept:, nie udzieli informacji :telefon: ot, tak sobie....Rescherche to ciężka praca :smutek: A tylu jest wygodnickich i leniwych, co chcieliby na tacy podane dostać wszytko...:mur: Nie ma łatwo, oj nie... :szok:Ja szukałam, drążyłam i to co osiągnęłam to nie była łatwizna, na którą wielu liczy... ale na końcu drogi zawsze jest :zwyciezca: Mnie jeszcze brakuje ciut, ciut do tego pucharku :haha:

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szuka....szukam...CV, zarejestrowana w firmie szwajcarskiej i co????

nic! czekam! We Włoszech jest powiedzenie: ile dobra dasz tyle samo otrzymasz :)

Dałam, pomagałam, a tera czekam...........Pozdrawiam

• Lubię to 2
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
28 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Trzeba, trzeba, wielu osobom trzeba :sos:... germańskie inaczej wygląda niż słowiańskie :czytaj:...i tu też trzeba powęszyć ;) Nic łatwo nie przychodzi :donos:  Nikt nie powie :szept:, nie udzieli informacji :telefon: ot, tak sobie....Rescherche to ciężka praca :smutek: A tylu jest wygodnickich i leniwych, co chcieliby na tacy podane dostać wszytko...:mur: Nie ma łatwo, oj nie... :szok:Ja szukałam, drążyłam i to co osiągnęłam to nie była łatwizna, na którą wielu liczy... ale na końcu drogi zawsze jest :zwyciezca: Mnie jeszcze brakuje ciut, ciut do tego pucharku :haha:

Samodzielność zawsze przynosi pozytywne efekty a i jak życie uczy trzeba wiedzieć komu pomagać nawet w napisaniu CV. Bo po pierwsze- gdy kogoś wyręczamy, to nie ma on szans na zdobycie doświadczeń i nauczenie się czegoś.

Po drugie-wobec roszczeniowych postaw i prób ciągnięcia za język należy zachować ostrożność :donos: :)

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, Carmen1 napisał:

Samodzielność zawsze przynosi pozytywne efekty a i jak życie uczy trzeba wiedzieć komu pomagać nawet w napisaniu CV. Bo po pierwsze- gdy kogoś wyręczamy, to nie ma on szans na zdobycie doświadczeń i nauczenie się czegoś.

Po drugie-wobec roszczeniowych postaw i prób ciągnięcia za język należy zachować ostrożność :donos: :)

:cześć3:

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, Małgorzata Psuj napisał:

nic! czekam! We Włoszech jest powiedzenie: ile dobra dasz tyle samo otrzymasz :)

5a50e1ed448cd_cierpliwo.jpg.2119db6396e61c4db8db81bc5cbb3a55.jpg I tyle w tym temacie ;)

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Małgorzata Psuj napisał:

wyjeżdżam do domu. 

Pozdrawiam

Dziwne da mnie . We Włoszech oddają babcie do domu opieki ? A gdzie miłość do rodzica . Słyną przecież z tego, że mamma :)  to najważniejsza osoba w rodzinie. Napisz coś na nt. opieki we Włoszech a my Ci napiszemy coś o opiece w krajach niemiecko języcznych . Mam dużo znajomych pracujących jako opiekunki we Włoszech . Trochę się nasłuchałam .

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Małgorzata Psuj napisał:

Nie czekaj tylko szukaj sama . My wszystkie dajemy dużo z siebie na nieraz za dużo . I nie czekamy na manne z nieba , Zobacz , poczytaj forum . Każda z nas trafia różnie, ale szukamy dalej, aż do skutku .

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem co mówią inni i co się nasłuchałaś.Tak jak wszędzie są negatywy i pozytywy takiej pracy.

Ja miałam to szczęście, że trafiałam do prac z których byłam zadowolona. We Włoszech zawód badante-opikun

jest tak jak każdy inny, uregulowany, jest, contractto nazionale per badante, który nie jest przestrzegany przez Włochów.

Opiekunki aby zdobyć pracę, godzą się na gorsze warunki,  a co za tym idzie mniej zarabiają i mniejsze otrzymują 

składki  do INPS/ nasz ZUS/ 

Italia jest piękna, włosi sympatyczni, kuchnia wspaniała, co mogę dodać....

zarobki niskie:(  

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Małgorzata Psuj napisał:

Nie wiem co mówią inni i co się nasłuchałaś.Tak jak wszędzie są negatywy i pozytywy takiej pracy.

Ja miałam to szczęście, że trafiałam do prac z których byłam zadowolona. We Włoszech zawód badante-opikun

jest tak jak każdy inny, uregulowany, jest, contractto nazionale per badante, który nie jest przestrzegany przez Włochów.

Opiekunki aby zdobyć pracę, godzą się na gorsze warunki,  a co za tym idzie mniej zarabiają i mniejsze otrzymują 

składki  do INPS/ nasz ZUS/ 

Italia jest piękna, włosi sympatyczni, kuchnia wspaniała, co mogę dodać....

zarobki niskie:(  

Nasłuchałam sie włąśnie, że jest szacunek dla starszych osób . Ze matka ma ostatnie słowo  w rodzinie. Bardzo wiele opiekunek pracuje, bez żadnych umów tylko na słowo. I na temat zarobków, że są niskie i nie zwrotu kosztów podróży .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, aga1 napisał:

Nasłuchałam sie włąśnie, że jest szacunek dla starszych osób . Ze matka ma ostatnie słowo  w rodzinie. Bardzo wiele opiekunek pracuje, bez żadnych umów tylko na słowo. I na temat zarobków, że są niskie i nie zwrotu kosztów podróży .

Nie ma zwrotu kosztów podróży . Wiem to kilku kobiet na 100 % .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Małgorzata Psuj napisał:

Witaj . Bez języka niemieckiego będzie  bardzo trudno znalezć pracę w Szwajcarii . Jeżeli zależy Ci na pracy i kasie , to radziłabym aplikować do pracy w De a pózniej starać się o Szwajcarię . Być może będziesz miała szczęście i ktoś upomni się o Ciebie wcześniej , ze względu na jęz. włoski . Powodzenia :)

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 21.03.2016 at 22:50, jolka jolanta napisał:

a jak jadą dziewczyny do niemiec bez języka?

Probowac trzeba z jezykiem czy bez .Sa rozni ludzie i rozne ich oczekiwania. Nie pisac i nie czytac opinii ktore odbieraja checi.Pozdrawiam

• Lubię to 2
  • Nie zgadzam się 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, Jankowicz napisał:

Probowac trzeba z jezykiem czy bez .Sa rozni ludzie i rozne ich oczekiwania. Nie pisac i nie czytac opinii ktore odbieraja checi.Pozdrawiam

Najlepiej nie wchodzić na forum :):):)  .

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz