Skocz do zawartości

minivan


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze dziś tylko chwilke wam zabiore.Znalazłem swoje zdjecia z czasów pracy w fabryce samochodów.Tak wyglądają roboty zgrzewające karoserię.Jest to naprawdę imponujący widok jak cała karoseria samochodu obracana jesy jakieś 6 m nad ziemia i przenoszona do nastepnego robota,aby dalej była sgrzewana lub spawana 

 

roboty.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, ORIM napisał:

Jeszcze dziś tylko chwilke wam zabiore.Znalazłem swoje zdjecia z czasów pracy w fabryce samochodów.Tak wyglądają roboty zgrzewające karoserię.Jest to naprawdę imponujący widok jak cała karoseria samochodu obracana jesy jakieś 6 m nad ziemia i przenoszona do nastepnego robota,aby dalej była sgrzewana lub spawana 

 

roboty.jpg

Ha, widziałem to na własne oczy. Byłem zwiedzać Fabrykę Samochodów w Bielsku Białej. Rzeczywiście, imponujące.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co Orim tu napisał to jest to............co tygryski lubią najbardziej.

W PL jeżdżę właśnie Scenikiem z silnikiem diesla /1.9dci/z manualną skrzynią biegów i bardzo kocham tą moją "kosiarkę".

W DE natomiast poruszam się Mercedesem klasy B/beznyna/ z automatyczną skrzynią biegów. Pijus z niego straszny 10l?100km. Poza tym jakoś tak nisko w nim siedzę. A ja lubię widzieć .........więcej.

Z mojej kosiarki wysiada się i wsiada dużo wygodniej...........Jest po prostu wyższa.

Jedyny plus moim zdaniem na korzyść Mesia, to właśnie skrzynia w automacie. Super sprawa .........jak dla mnie.

Niestety mój "połówek" o automacie słyszeć nie chce:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blondi napisał:

@ORIM czemu nie zostałeś w tej fabryce? psie wynagrodzenie? 

Ale sprzęcicho,,fota super:cool:

Pracowałem tam w latach kiedy europe ogarniał kryzys sprzedarzy aut.Zaczeło więc sie pieprzyc z pracą.Kasa byla dobra.W godzine zarabiałem na dzienne wyżywienie i to w kantynie fabryki.Praca którą trzeba było zrobic przez osiem godzin ogarniało się w 5.Poza tym ja zawsze szukam czegoś nowego :szydera: 

Cała linia technologiczna to praktycznie roboty i komputery.Maszyny ciekawe,a ich praca zastepuje cały sztab ludzi.Takie linie pracuja 24 godz na dobe.Przerwa,awaria to alarm w fabryce.Co by sie nie działo plan na zmiane musi byc wykonany,a plan to 320 - 420 samochodów na zmiane musi zjechać na parking

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tak szybko,na biegu bo za oknem słońce więc juz nogami przebieram aby wyjść.

Dziś Toyota Verso.

Toyota Verso to kompaktowy minivan produkowany przez japoński koncern. Auto pojawiło się w 2009 roku, jako następca Corolli Verso. Tak naprawdę była to kolejna generacja modelu z „uproszczoną” nazwą. Stylistycznie auto było bardzo podobne do swojego poprzednika, a konstrukcyjnie bazuje na płycie podłogowej Avensisa (zastąpił w ofercie także model Avensis Verso).

Nadwozie jest typowe dla rodzinnego vana – na próżno szukać w nim sportowych akcentów czy stylowych przetłoczeń. Wnętrze za to zachęca przestronnością, a uwagę zwracały zegary umieszczone w połowie drogi między deska za kierownicą a konsolą środkową (nasuwa to na myśl duże niezdecydowanie projektantów).

f753212dc039b94fd9a1f2704feeed29.jpgf53ec9e0b35522dd81017d2f2d3aebae.jpg

Przez użytkowników Verso jest chwalona przede wszystkim za ilość miejsca w kabinie pasażerskiej, skrzynię biegów oraz komfort podróży. Krytykowane są materiały użyte do obicia wnętrza oraz stosunek jakości samochodu do jego ceny. Niektórzy nabywcy tego auta narzekają także na pojawiające się na karoserii wykwity rdzy.To co zasługuje na uwage to fakt,że ten minvan ma bezpieczna konstrukcja samochodu zagwarantowała mu maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w czołowym teście zderzeniowym wykonanym przez Euro NCAP.

Ogólnie dobre autko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dorobota napisał:

Jest temat  dla mnie .Szukam auta  niedrogiego . Chociaż wolałabym nowe .

Jeśli myślisz o minivanie za drobne :d to może ta oferta Cię zainteresuje.878554362_28_1080x720_mam-3-piekne-scenihttps://www.otomoto.pl/oferta/renault-scenic-mam-3-piekne-scenic-benzyn-i1-disle-jedna-renault-megane-ID6zGVBM.html#30e9ef5ffa878554362_20_1080x720_mam-3-piekne-sceni

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, geronimo napisał:

Ja jednak preferuję SUV 4X4, miałem już mini vana francuza i nigdy więcej.

Był to Espace 2,2l jedna katastrofa

O ile dobrze myślę to miałeś to :280px-Renault_Espace_front_20080215.jpg Ta konstrukcja to faktycznie porażka.Silnik,zawieszenie,elektryka wszystko mało przemyślane i wykonane bez szczególnej troski o jakość.Trudno nazwać Espace pierwszym minivanem na świecie, ale na pewno jego pierwsza generacja mocno przyczyniła się do spopularyzowania samochodów tego typu na europejskim rynku.
Obecnie zmienia sie pogląd na "francuzy" Może nie wszyscy wiedzą ale silniki Renault montowane są w Mercedesie A i B klasse,Nisanie oraz w Fordzi 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ORIM napisał:

O ile dobrze myślę to miałeś to :280px-Renault_Espace_front_20080215.jpg Ta konstrukcja to faktycznie porażka.Silnik,zawieszenie,elektryka wszystko mało przemyślane i wykonane bez szczególnej troski o jakość.Trudno nazwać Espace pierwszym minivanem na świecie, ale na pewno jego pierwsza generacja mocno przyczyniła się do spopularyzowania samochodów tego typu na europejskim rynku.
Obecnie zmienia sie pogląd na "francuzy" Może nie wszyscy wiedzą ale silniki Renault montowane są w Mercedesie A i B klasse,Nisanie oraz w Fordzi 

Zgadza się, jedyna zaleta to karoseria z komponentów, żadna rdza się nie czepi, podwozie ocynk i to gruby natomiast reszta katastrofa, począwszy od silnika po zawieszenie.Napchane elektroniki full bardzo awaryjnej.

Nigdy więcej francuza, bynajmniej ja nie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, geronimo napisał:

Zgadza się, jedyna zaleta to karoseria z komponentów, żadna rdza się nie czepi, podwozie ocynk i to gruby natomiast reszta katastrofa, począwszy od silnika po zawieszenie.Napchane elektroniki full bardzo awaryjnej.

Nigdy więcej francuza, bynajmniej ja nie kupie.

Jeżdziłem Scenikiem 2 1,5 dci z 2008 przez ponad 3 lata.Przejechałem ok 200 000 km i auto zawsze dobrze się sprawowało.Trzeba oczywiście o nie dbać a już przestępstwem jest nie wymienianie olejów i filtrów na czas.Renault Scenic 2 to auto przestronne i wygodne z całą masą schowków i praktycznych rozwiazań dla minivana.Osobiście cieszy mnie zła opinia w narodzie o "francuzach" Można sobie kupić fajne autko za małe pieniądze :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ORIM napisał:

Jeżdziłem Scenikiem 2 1,5 dci z 2008 przez ponad 3 lata.Przejechałem ok 200 000 km i auto zawsze dobrze się sprawowało.Trzeba oczywiście o nie dbać a już przestępstwem jest nie wymienianie olejów i filtrów na czas.Renault Scenic 2 to auto przestronne i wygodne z całą masą schowków i praktycznych rozwiazań dla minivana.Osobiście cieszy mnie zła opinia w narodzie o "francuzach" Można sobie kupić fajne autko za małe pieniądze :d

Wiesz to działa na zasadzie" jeden lubi ser szwajcarski, drugi jak mu nogi śmierdzą":zdrówko:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Land Rover to tak jak w nazwie :d krajowy rower na wycieczki :szydera:

Tak poważnie.Auto od czasów Discovery zmieniło się diametralnie.Nie wszystko jednak na plus. Komfort jazdy,zawieszenie i silnik pozostawiaja nadal dużo do życzenia.Po wykupieniu firmy przez BMW poprawił sie silnik.Przeguby i naped 4X4 to raczej tez nie rewelka na tle konkurencji.Nie wspomne już o wymianie sprzęgła wiskotycznego bo ten element podlega wymianie co 80-100 tys.km 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, geronimo napisał:

Tyż masz LR. moje nastepne to Avalon

l538_16con_ext_loc30v2_accs_632x365.jpg

Mniodzio :hura:

 

1 minutę temu, ORIM napisał:

Land Rover to tak jak w nazwie :d krajowy rower na wycieczki :szydera:

Tak poważnie.Auto od czasów Discovery zmieniło się diametralnie.Nie wszystko jednak na plus. Komfort jazdy,zawieszenie i silnik pozostawiaja nadal dużo do życzenia.Po wykupieniu firmy przez BMW poprawił sie silnik.Przeguby i naped 4X4 to raczej tez nie rewelka na tle konkurencji.Nie wspomne już o wymianie sprzęgła wiskotycznego bo ten element podlega wymianie co 80-100 tys.km 

 

I nie słuchaj zazdrośników :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, geronimo napisał:

Tyż masz LR. moje nastepne to Avalon

l538_16con_ext_loc30v2_accs_632x365.jpg

No to sie ciesze, ze bedziesz mial mi czym te plotna podrzucic. Oraz czesc mowie Ci przy okazji, bo wczoraj to dzien jakis krotki byl, i nie zdazylam ;)))

Edytowane przez fioletowa.mysz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ORIM napisał:

Land Rover to tak jak w nazwie :d krajowy rower na wycieczki :szydera:

Tak poważnie.Auto od czasów Discovery zmieniło się diametralnie.Nie wszystko jednak na plus. Komfort jazdy,zawieszenie i silnik pozostawiaja nadal dużo do życzenia.Po wykupieniu firmy przez BMW poprawił sie silnik.Przeguby i naped 4X4 to raczej tez nie rewelka na tle konkurencji.Nie wspomne już o wymianie sprzęgła wiskotycznego bo ten element podlega wymianie co 80-100 tys.km 

 

Mirek to co piszesz są wiadamości zasłyszane, trzeba usiąść za kółkiem LR, trochę pojeździć.

BMW wstawilo tam silnik na ropę nic więcej nie zmieniło, fakt dobry silnik.Co do komfortu to tak jak w każdym aucie średniej klasy, oczywiście nie jest to limuzyna.Zawieszenie i przeguby nie do zdarcia, buda nie rdzewieje.Jeśli chodzi o sprzęgło wisko, to nie jest tak tragicznie, kwestia tylko umiejętności jazdy z takim sprzęgłem.Jeśli nawet pójdzie to nie problem ,ściągasz dajesz do regeneracji. W tym czasie jeździsz dalej na przednim napędzie, a koszt regeneracji to 600-800zł. Jedyne co musisz robić to dbać o wymianę płynów, we wszystkim na czas wymieniać olej.

Każde auto mozna zakatować bez względu na markę.:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...