Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, dorobota napisał:

Dzień dobry - piekłam ciasto, a , że mam dwie lewe ręce do tego to i mi zeszło . Za to makijaż robię szybko .

Ja odwrotnie.

Częściej piekę ciasto niż robię makijaż. :haha:Lubię jeść i zawsze mówię że zjem wszystko co na drzewo nie ucieka. :szydera:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hawana napisał:

BIM, BAM, BOM:serce: :serce: :serce:

Witam sie z Wami slicznie, sexy-ideo-logicznie:d

i zapraszam na specjalne wydanie wiadomosci Radia OPR.

Wczoraj. a w zasadzie dzisiejszej nocy do budynku wielorodzinnego w Norymberdze, w ktorym pracuje poniekad znana opiekunka z Polski o wdziecznym kubanskim imieniu,  wkroczyla policja.

Wyrwana niespodziewanie natretnym dzwonkiem  z cieplego lozeczka w/w opiekunka ukazala sie w obciachowej pidzamce z napisem"Los Andes Peru" i malunkiem szczytow na ...tych szczytach;)

Chyba zrobila wrazenie, bo...(pominmy szczegoly) giwery jej nie przystawiono, a raczej sympatycznie sie usmiechnieto.

Opiekunka zauroczona przepieknym mundurem zapomniala jezyka w gebie, ale szybko zadzialaly ciasteczka z sekretnej szuflady(pozostawione przez niezawodna zmienniczke) i zdolala zrozumiec w czym rzecz.

W tej chwili nadciagnely posilki policyjne (szt. 1) i w ten sposob szybko utworzona brygada szybkiego reagowania udala sie wraz z opiekunka do mieszkania seniorki. W ostatniej doslownie sekundzie opiekunka wyprzedzila policjantow, bo przypomniala sobie , ze w mieszkaniu jest pies, ktory zle reaguje na inne psy:szydera: 

Nic zlego sie jednak nie stalo(nie liczac odrobiny szczekania), bo seniorka zamknela swojego pupila w sypialni i po komisyjnym otwarciu drzwi czekala w przedpokoju trzymajac w dloni wlasne klucze do mieszkania z ogromnym futrzastym pomponem. Tu musze skomentowac, ze breloczki"ogonki ", tak jak wszystkie ogonki sa skuteczniejsze:szydera:

To wydarzenie, slowa "juz znalazlam" i bezcenna mina seniorki spowodowaly, ze opiekunka h. przyznala swojej podopiecznej w myslach zaszczytny tylul "Doktora Humoris Causa":szydera:

Glejtu jej nie wreczy, ale swietowac beda, ciasto na podwieczorek juz zostalo zakupione:oklaski:

I tym smacznym akcentem koncze, zyczac Wszystkim wesolego dnia:d

Czy ja dobrze zrozumiałam? Babka zadzwoniła na Policję bo klucze zgubiła? :haha:A oni tobie pobudeczkę bladym świtem zaserwowali? :haha: A może chcieli obejrzeć dziewoję cud urody zza wschodniej granicy i pretekstu szukali? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

No to niezła z niej aparatka. :haha:

Nie wiem co bym zrobiła jakby policja przyszła. Pewnie zwiałabym przez okno. :szydera::szydera::szydera: Aaaaa, zapomniałam. Pracuję legalnie. :haha:

Myślę, że rzuciłabyś się na jakiegoś, tfu...w ramiona jakiegoś przystojnego policmajstra, a nie przez okno zwiewała...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, awe59 napisał:

@Baśka powtarzająca się  zagniotlam ciasto  :oklaski: z kajecika literka po literce. .....punkt po punkcie.....żeby o czymś nie zapomnieć lub nie przeoczyć.....włożyłam do lodówki a jutro wielki dzień.....pieczenie.

A czy do tych białek nie dajesz mąki kartoflanej ? I od razu na ubitą pianę scierasz ciasto....nie trzeba tej piany podpiec ?

Ewuś ...myślałam dzisiaj o Tobie i tym cieście :-)....Zapomniałam Ci napisać , że do białek dodaję budyń ( wanilia /śmietanka ) szt. 1 .....Wtedy wyjdzie taka fajna beza ....Sorki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Szkoda kasy ale mowi sie trudno, pracuje sie dalej. Milego wypoczynku w domciu:cmok:

Nie miałam jeszcze w umowie zapisu o płatnych dniach po zgonie pdp. Faktem jest, że jeszcze żaden mi nie zszedł. Ale teraz będę wybierała agencje z takim zapisem...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ewuś ...myślałam dzisiaj o Tobie i tym cieście :-)....Zapomniałam Ci napisać , że do białek dodaję budyń ( wanilia /śmietanka ) szt. 1 .....Wtedy wyjdzie taka fajna beza ....Sorki ;)

No widzisz...! I juz bym spierniczyła. Kiedy ten budyn sypiesz do tych białek ? Ja jestem enteligentna inaczej jesli chodzi o ciasta.....mów mi wszystko jak na świętej spowiedzi bo od tego zależy moja renoma tutaj....:szydera:

A ciasto jest na urodziny dla kogoś kogo bardzo lubię.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Czy ja dobrze zrozumiałam? Babka zadzwoniła na Policję bo klucze zgubiła? :haha:A oni tobie pobudeczkę bladym świtem zaserwowali? :haha: A może chcieli obejrzeć dziewoję cud urody zza wschodniej granicy i pretekstu szukali? :szydera:

Tak. Probowala chyba nawet przez okno szukac ratunku, bo bylo niezle "wykopyrtniete"(rozwarte i uchylone).

Ale mam szczescie, bo baby fona jeszcze mi nie zainstalowali:szydera: i nocnych ekscesow nie slysze. Spodziewam sie w najblizszym czasie czerwonych mundurkow od magicznego guzika:szydera:

 Babunia zrekompensowala mi strate czasu, bo rano byla umyta i ubrana. Slady ablucji znalazlam w lazience. Teraz odsypia, zapowiedziala, ze na spacer nie pojdzie, ale jak sie wyspi, to moze zmienic zdanie:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Nie miałam jeszcze w umowie zapisu o płatnych dniach po zgonie pdp. Faktem jest, że jeszcze żaden mi nie zszedł. Ale teraz będę wybierała agencje z takim zapisem...:haha:

To jest zapisane ale w umowach z niemieckimi rodzinami, wiec niestety nie zawsze dla nas dostepne.

Zdarzylo mi sie tylko raz, a zaplacono mi dlatego, ze rodzina powiedziala mi o tym i kazala zostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, awe59 napisał:

No widzisz...! I juz bym spierniczyła. Kiedy ten budyn sypiesz do tych białek ? Ja jestem enteligentna inaczej jesli chodzi o ciasta.....mów mi wszystko jak na świętej spowiedzi bo od tego zależy moja renoma tutaj....:szydera:

A ciasto jest na urodziny dla kogoś kogo bardzo lubię.

Skarbeńku ....widzisz ...pisałam z głowy i pewnie nie dopisałam , że do białek też dodać cukier ( według uznania , ale nie za dużo ) ...i ...ubijam pianę ...jak zaczyna sztywnieć lekko pomału dorzucam cukier ( ja nie więcej niż 2 łyżki stołowe ) i też pomału łączę z sypkim (!) budyniem .....Ewcia ...uda Ci się ....musiiii! ....

Dawniej robiłam typowego " pleśniaka " , czyli przed ubitą pianę ...na owoce ...dawałam ciemną kruszonkę ( z kakao ) , ale później wyrosłam ...rozleniwiłam się i lecę na łatwiznę :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hawana napisał:

To jest zapisane ale w umowach z niemieckimi rodzinami, wiec niestety nie zawsze dla nas dostepne.

Zdarzylo mi sie tylko raz, a zaplacono mi dlatego, ze rodzina powiedziala mi o tym i kazala zostac.

Mnie wczoraj rodzina nie wyganiała. To Agencja się tak szybko postarała. Akurat było miejsce w busie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzionek wolnościowy mija powolutku,lenię się należycie:)Zrobiłam wprawdzie parę pożytecznych rzeczy,ale bez przesadyzmu,jak wolne ,to wolne:)

Pogoda mieszana,raz słonko raz deszczyk.W PL tak samo.To Kulkowe przedszkole mogłoby być nie 2 a ze 4x w tygodniu,hi hi hi Ale i tak jest ok,bo zupełnie inaczej się pracuje ,mając w perspektywie dni  niemal zupełnie wolne  a inaczej, kiedy sie jest z PDP cały tydzien na okragło. 

Pora na kawusię i może jakie lody...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...