Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, foczka63 napisał:

Ojoj:( Wiesz co mu dolega?Dasz radę sam uzdrowić pacjenta?

Wiem padło zabezpieczenie zasilania , kurcze dysk zewnętrzny zrobił zawarcie>:(

Piszę z kurcze tableta siedem cali, najgorsze jest to że nie mogę dalej pisać a jestem w połowie , chciałem do końca roku kalendarzowego skończyć swoje wypociny. P

A tu nagle d...........!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heidi napisał:

A... było powiedzieć: niech będzie pochwalony !!!! Było gadać i się nie bać. W niebie nie pogryzą:szydera: 

Ja o co poproszę , to mam :szydera:. Jest jeden wyjątek:  Ten mój obrączkowy nie chce słuchać przykazań boskich i szanować żonę swoją, kochać ją bezgranicznie. Kolana ma już wytarte od kościelnych granitów. Może jakąś świcę w specjalnej wersji trzeba odpalić w tejże intencji . Spróbuję wieczorem. Na głodnego nie warto podchodzić, bo czasem mnie zeżre :$ bestiaguggy.gif

Dobra, to stawiam te świczki............niech Ci będzie.

Właśnie mój Połówek mi doniósł, ze u nich piekne słońce swieci i cieplutko jest:ostrzegam:

Zajumał mi słońce jak nic..............ale bić go nie będę.....jednego go mam:cmok:

image.png.6a7140d040712f70958afb267b4ebe47.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Heidi napisał:

a... co z białkami ?  Wyrzucasz , czy ubijasz pianę i miwszasz na koniec delikatnie ? Cosik m się wydaje, że zapomniałaś o białkach, bo będzie klucha na moje :haha:. I tu straciłaby głowę nasza @awe59guggy.gif

Kiedys bialka dodalam do ciasta i wyszlo twarde jak kamien ..zazwyczaj daje same zoltka ... nigdy klucha nie wychodzi ... do sernika daje polowe tej porcji a druga polowe do makowca z serem ... ZAWSZE sie udaje ..a przepis mam w glowie ...i date waznosci proszku sprawdzic ...

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, anna5826 napisał:

Moze go wylacz ..mnie kiedys pomoglo wyjecie baterii ...syn mnie naprowadzal przez tel bo nawet nie wiedzialam gdzie szukac baterii n... :haha:

Przeszkolona przez swojego synka ,od razu wyjęłam baterię i cały czas mam na kablu.Działą idealnie,a w poprzednim i jeszcze wcześniejszym właśnie sama zarżnęłam baterie.I też oczywiście nie wpadłabym na to ,gdzie baterii szukać ,he he 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heidi napisał:

@awe59 :love: kup gotowy:

podkład biszkoptowy, wkładasz do metalowej formy tortowej (chwasz to do lodówki celem schłodzenia), i... jedziesz... bez trzymanki:

1 kg jogurtu np. truskawkowego miksujesz z 

Prawie zastygniętą galaretką,  wlewasz ciurkiem do masy jogurtowej

2 galaretki (np .Gotter Speis,ona jest bez cukru !!) rozpuszczona w 1 szklance wody.

Do środka wrzucasz milion np. kuleczek czerwonej porzeczki, tu masę mieszasz już  łyżką. 

Wylewasz szybciorem na schłodzony w lodówce biszkopt. 

Na wierzch możesz położyć  te same owoce , bądź inne do dekoracji .  

Tego przepisu nie można spieprzyć:d

Tu nie trzeba znać możliwości bratników, wszystko na zimno. W upalny dzień i każdy inny w sam raz 

Teraz cegła pod pedał gazu i jazda kochana,  fitowa jazda ......, pokaż im co potrafisz :oklaski:

 

Sciagam ja ten przepis ....  Dzieki ... Wykorzystam ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Heidi napisał:

Niech będzie pochwalony  :dyskusja: ten  piękny słoneczny  niedzielny poranek . Pozdrawiam kochane empatyczne Ludziki . @Barbara48 masz u mnie dożywotnio na wyłączność   zarezerwowany jeden pokój:cmok:.   Nie dość,  że  pieknie podajesz do stołu,  pieczesz, jesteś oddaną,  to jeszcze masz wielkie:serce:.  Takich ludzi na świecie więcej  i świat  byłby lepszy. 

Heidi, nie wiem co powiedzieć, zabrakło mi słów. 

Dziękuję :serce:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Heidi napisał:

a... co z białkami ?  Wyrzucasz , czy ubijasz pianę i miwszasz na koniec delikatnie ? Cosik m się wydaje, że zapomniałaś o białkach, bo będzie klucha na moje :haha:. I tu straciłaby głowę nasza @awe59guggy.gif

cudaczek , pieszczoszek,  najsłodszy od kluchów i białek :hura: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ewa14 napisał:

Dobra, to stawiam te świczki............niech Ci będzie.

Właśnie mój Połówek mi doniósł, ze u nich piekne słońce swieci i cieplutko jest:ostrzegam:

Zajumał mi słońce jak nic..............ale bić go nie będę.....jednego go mam:cmok:

image.png.6a7140d040712f70958afb267b4ebe47.png

Widać On też wie, że trzeba prosić, a będzie dane :haha:. Teraz samo palenie świeczek słońca nie przywróci. Wieczór  idzie :szydera:. Trzymaj Twojego Połówka jak się da z banicji , całym swoim telefonicznym wdziękiem i urokiem  :dobrze:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, awe59 napisał:

Baśka !!! Jesteś aniołem !!! Już przepisuję na papier ten przepis Twój.....:cmok:żeby nie szukać bo już mi sie ręce trzęsą a dopiero za tydzień te urodziny.....ale dasz gwarancję, ze sie uda i czegoś nie spieprzę....??? Daj....błagam.....:szydera:

Niczego nie spieprzysz . Uda Ci się na 100% ....Tylko tak jak później dopisałam ( by wyszło mi z głowy ) , że wyłożone ciasto na blachę najlepiej z 10 minut podpiec . Czasem nie podpiekałam , ale podpieczone jest bardziej kruche aż się w ustach rozpływa .....A...ciasto przed podpieczeniem nakłuwam widelcem ....jak mam pod ręką albo sobie zawczasu przypomnę to sypnę kaszy manny , ale nie zawsze pamiętam ....manna wciąga trochę wypływający sok ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...