Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Joy napisał:

Dzień dobry :)

Dzisiaj mija dwa tygodnie mojej pierwszej pracy.Udało mi się przeżyć:oklaski: i PDP też :d.

Jak się nic nie mieni to wieczorem stawiam Wszystkim szampana.To dzięki Waszym postom udało mi się wybrać stelę prawie idealną:wino:

Czekamy na wieczór....:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, violka napisał:

Mój zjazd do domu 15. 06 stoi pod dużym znakiem zapytania :( Czekam na odpowiedz prawnej , czy może wypłacać mojej zmienniczce gotówkę do ręki , bo jeżeli nie , to ona rezygnuje z pracy tutaj . :o Nie rozumiem o co kobiecie chodzi z tym kontem w banku O.o boi się , ze bank ją okradnie , czy jaka chusteczka >:( Powinnam się cieszyć , że ona nie wróci ale bratanica babci powiedziała , że prawna ma kontakty z agencjami i jak któraś z nas zrezygnuje , to ona podpisze umowę z agencją . Ciekawe jaką ona agencje znajdzie za 2000 euro brutto w której pracują opiekunki ze znajomością języka , bo przecież przy tej kwocie to zaoferują jej najwyżej 1200 euro . Obawiam się , że sobie tu trochę poczekam :przekleństwa: 

Jak nie urok , to sraczka :mur:

Jak bedzie brala na Dzialalnosci gotowke do reki,to sobie biedy narobi i prawnej.

Nie mozna nawet 5 zeta do reki wziasc,musi wszystko przez  konto przeplynac.

Przy mojej kontroli skanowalam nawet wszystkie wynagrodzenia na konto danego miesiaca  i musialy zgadzac sie z wystawionym rachunkiem.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Aktualizuje mi się lapek...trwa...trwa i trwa...>:( A na telefonku pisać frajdy nie ma...:smutek:

A niektórzy muszą.....

Lapek na górze a za leniwa jestem by chciało mi się tam chodzić poza pauzą i spankiem. :haha:

Zresztą na dole mi lepiej i chłodniej. Dach jak się nagrzeje to nieźle daje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

A niektórzy muszą.....

Lapek na górze a za leniwa jestem by chciało mi się tam chodzić poza pauzą i spankiem. :haha:

Zresztą na dole mi lepiej i chłodniej. Dach jak się nagrzeje to nieźle daje.

Ja też na górce...:haha:I z lapusiem nie biegam...:haha: Ale z ekranikiem większym lepiej się współpracuje...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma zakupach byłam...dwie Polki, tu mieszkające od wielu lat, spotkałam...ale na kawkę się nie umówiłam...:( Mało chętne były...:| Jednak opiekunkowa brać jest chyba bardziej skłonna na pogaduchy się umówić...:love: Czy się mylę?

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ma zakupach byłam...dwie Polki, tu mieszkające od wielu lat, spotkałam...ale na kawkę się nie umówiłam...:( Mało chętne były...:| Jednak opiekunkowa brać jest chyba bardziej skłonna na pogaduchy się umówić...:love: Czy się mylę?

Nie mylisz. Nasi Rodacy bardziej niemieccy od Niemców. Ja już od dawna nie reaguję na polską mowę w sklepach. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andreaa napisał:

Jak bedzie brala na Dzialalnosci gotowke do reki,to sobie biedy narobi i prawnej.

Nie mozna nawet 5 zeta do reki wziasc,musi wszystko przez  konto przeplynac.

Przy mojej kontroli skanowalam nawet wszystkie wynagrodzenia na konto danego miesiaca  i musialy zgadzac sie z wystawionym rachunkiem.

To może zawiesiła albo zlikwidowała DG. W każdym razie coś jest na rzeczy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Aktualizuje mi się lapek...trwa...trwa i trwa...>:( A na telefonku pisać frajdy nie ma...:smutek:

Mój lapek jak ostatnio pobierał aktualizacje to myślałam, że już kopyta wyciągnie i czeka mnie nowy zakup >:(

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aniao napisał:

Nie mylisz. Nasi Rodacy bardziej niemieccy od Niemców. Ja już od dawna nie reaguję na polską mowę w sklepach. 

Dla tych co na stałe mieszkają za granicą jesteśmy po prostu obcy. Mają swoje życie, rodziny i znajomych. Nie dziwię się że nie nęci ich kontakt z nami. 

To my jesteśmy poza domem, bez znajomych i rodziny i dla nas ten kontakt jest pożądany a i tak nie każdy ma ochotę poświęcić swój czas na spotkanie.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ma zakupach byłam...dwie Polki, tu mieszkające od wielu lat, spotkałam...ale na kawkę się nie umówiłam...:( Mało chętne były...:| Jednak opiekunkowa brać jest chyba bardziej skłonna na pogaduchy się umówić...:love: Czy się mylę?

Pociesze cie,ze czasami nie ma czego zalowac.

Ja mialam w tamtym miejscu znajoma ,ktora odwiedzajac mnie,lub dziewczyny,ktore za mna pracowaly,byla strasznie wscipska. Chodzila po ich prywatnych pokojach,wszedzie zagladala,musiala wszystko  w reke wziasc. 

 Zawsze tez bez fajek przychodzila i je opalala. Foczka jak mnie pamiec nie myli  tez ja za te fajki pogonila.

Pozytywna taka dziewczyna,ale strasznie upierdliwa ;)))))))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Dzien dobry sie z wami:hura:Lekkie ochlodzenie nastapilo, z naciskiem na lekkie. W kazdym razie powietrze bardziej przyjazne jest, ufff, uff ;)

Hejka zgubo ..........   Dzis musimy pogadac o starych Polakach. Zaniedbalysmy sie ostatnio strasznie. Tak nie moze byc ;)))))

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andreaa napisał:

Jak bedzie brala na Dzialalnosci gotowke do reki,to sobie biedy narobi i prawnej.

Nie mozna nawet 5 zeta do reki wziasc,musi wszystko przez  konto przeplynac.

Przy mojej kontroli skanowalam nawet wszystkie wynagrodzenia na konto danego miesiaca  i musialy zgadzac sie z wystawionym rachunkiem.

Zadzwoniłam do prawnej , ponownie przedstawiłam sytuację i powiedziała mi , że pytała się wczoraj w sądzie , czy wypłata gotówką jest możliwa . Powiedzieli jej , że może te pieniądze przelewać na osobne konto Pdp a babcia będzie jej wypłacać do ręki . Tak więc zmienniczka wraca . Znowu posłużyła się moją gębą a ja przy okazji wyszłam  na idiotkę >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, violka napisał:

Ja pierdziu , znowu duchota jak diabli . Byłyśmy z Anielicą w banku i ledwie doczłapałyśmy się do domu . Wyszłam teraz na fajkę a na liściach po nocnym deszczu , do teraz leżą krople deszczu :o Masakra jakaś O.o

A u mnie od wczoraj deszcz leje jak z cebra ....Już o 11.15 przyjechała córka PDP-go i mam już pauzę do 13.30 ....Co z tego jak z domu nie ma co wychodzić ?...Nooo...zawsze jakieś wytłumaczenie mieć trzeba ....a to za gorąco ...a to leje ...deszcz ....Też wyjdę na fajkę , ale bez parasolki nie da rady ...Taras niezadaszony :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sayonara 52 napisał:

@hawana

@Maria Jolanta nie wie co pisze.

Siostra kolezanki znalazla sobie Kubanczyka.

Tak sie zakochala,,ze sie rozwiodla, finansuje pol wsi na Kubie, stara sie o wize (mieszka w Kanadzie) dla nowego meza, ktory jest spoooro mlodszy od niej.

Nawiasem mowiac, jest brzydki jak noc.

Dla mnie nie musi byc Kubanczykem, moze byc Kubusiem:haha:

Dzien dobry Wszystkim:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...