Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ......

Wczoraj z moich dolin wpadłam jeszcze głębiej ....złapał mnie cholerny dół ...nie dawałam sobie z nim rady ...W nocy budziłam się kilkakrotnie . Wstając dzisiaj czułam się jakby walec po mnie przejechał ...Już jest dobrze ...kawa postawiła mnie na nogi ....albo ...horror jaki przeżyłam ...Brak internetu i to tylko w moim lapku ...Elka przed pójściem do pracy posprawdzała wszystkie możliwe urządzenia ...było ok....Mój telefon też był ok......Uffff...ale już jestem ...mam ...pokombinowałam coś ( nie pytajcie co , bo nie wiem ) i internet na lapku popitala ......Dzień zapowiada się ładny ...ma nie być zbyt upalnie ...wczorajsza burza trochę powietrze  wystudziła ..Dziś pani Turecka przychodzi tylko do sprzątania , nie zastępuje mnie i z tego powodu moja pauza zacznie się już o 11.30 ....dla mnie to ciutkę za wcześnie , bo nie zdążę się niczym zmęczyć i ....już wolne . Za to później mi się trochę wlecze ....czas . Ale niech ta ...ważne , że pauza jest ....Może w końcu dzisiaj wyjdę z chałupy ...skoro ma być kilka stopni ciepła mniej niż przez ostatnie dni ......

Miłego dnia MRÓWECZKI :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, hawana napisał:

Ja tam cierpliwa jestem. Poczekam. I tak nie wytrzymasz:szydera:

@hawana

@Maria Jolanta nie wie co pisze.

Siostra kolezanki znalazla sobie Kubanczyka.

Tak sie zakochala,,ze sie rozwiodla, finansuje pol wsi na Kubie, stara sie o wize (mieszka w Kanadzie) dla nowego meza, ktory jest spoooro mlodszy od niej.

Nawiasem mowiac, jest brzydki jak noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Wreszcie jest czym oddychać.....deszczyk sobie pada równo.....raz padnie na kwiatek.....raz padnie na goowno :d dziś w planie mam wypad do miasteczka. To jest tylko plan, gorzej z realizacją bo mam totalnego lenia, nic mi sie nie chce.

Miłego dnia. :d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jak tam kochane ludzie... wyspani??? mam nadzieje,ze mieliscie piekne sny.

Ja dzisiaj zaspalam,ale zdazylam zrobic sniadanie przed przyjazdem pdp-nej.

Wczoraj zadzwonila wnuczka pdp-nej . Miala urodziny. Opowiadala jak bylo fajnie nad jeziorem i ,ze czeka na mnie  w niedziele.

Cos czuje,ze sie nie wykrece z tych niedzielnych urodzin. Jak tu takiemu fajnemu dzieciakowi odmowic.

Nieeeeeeee!!!!!! Musze isc :-) 

Dzisiaj jedziemy na zakupy,to cos tam fajnego upatrze,a jak nie to  w koperte z zyczeniami wloze zaskurniaka i tez bedzie fajnie.

Pogoda superasna,akurat na pranie ,bo slonce swieci i wieje wiatr,to wszystko  wyschnie.

 

Nie przemeczajcie sie kochani ,,opiekunkowie". Dajcie na luz,bo robota nie zajac,nie ucieknie.

Fajnego dnia zycze :-))))

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sayonara 52 napisał:

@Maria Jolanta moze zamykaj drzwi na klucz?

Bo jak bedzie sie PDP szwedacz wlaczal czesciej?

Moja dawna PDP z AL, mowila do mnie w liczbie mnogiej;))) a o mnie ,,fajne dziewczyny,,:szydera:

Chyba wolę żeby weszła niż ma szarpać za klamkę i próbować otworzyć. Na szyi ma pęk kluczy więc trochę by to trwało. :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Wczoraj wymigalam sie od zakupow i dobrze bo okazalo sie ze auto corki nie ma klimatyzacji((, oboje z dziadkiem przyjechali wypompowani , ale zakupu dokonali.Dziadek zaszalal i kupil sobie sandaly za 135 ojro- przezywal w domu ze drogie.Mowie mu , ze wystarcza ci na nastepne 20 lat.

Teraz pada sobie deszczyk i dobrze , jest czym oddychac, czyli calym biustem)).

Milego dnia.

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Następnym razem jedź do demencji. Będziesz miała wesolutko. Jak czasem córce opowiadam to przeprasza ale aż kwiczy ze śmiechu do telefonu. :haha:

A dziekuje, wole się ponudzić:szydera:wystarczy jak poczytam. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zjazd do domu 15. 06 stoi pod dużym znakiem zapytania :( Czekam na odpowiedz prawnej , czy może wypłacać mojej zmienniczce gotówkę do ręki , bo jeżeli nie , to ona rezygnuje z pracy tutaj . :o Nie rozumiem o co kobiecie chodzi z tym kontem w banku O.o boi się , ze bank ją okradnie , czy jaka chusteczka >:( Powinnam się cieszyć , że ona nie wróci ale bratanica babci powiedziała , że prawna ma kontakty z agencjami i jak któraś z nas zrezygnuje , to ona podpisze umowę z agencją . Ciekawe jaką ona agencje znajdzie za 2000 euro brutto w której pracują opiekunki ze znajomością języka , bo przecież przy tej kwocie to zaoferują jej najwyżej 1200 euro . Obawiam się , że sobie tu trochę poczekam :przekleństwa: 

Jak nie urok , to sraczka :mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, violka napisał:

Mój zjazd do domu 15. 06 stoi pod dużym znakiem zapytania :( Czekam na odpowiedz prawnej , czy może wypłacać mojej zmienniczce gotówkę do ręki , bo jeżeli nie , to ona rezygnuje z pracy tutaj . :o Nie rozumiem o co kobiecie chodzi z tym kontem w banku O.o boi się , ze bank ją okradnie , czy jaka chusteczka >:( Powinnam się cieszyć , że ona nie wróci ale bratanica babci powiedziała , że prawna ma kontakty z agencjami i jak któraś z nas zrezygnuje , to ona podpisze umowę z agencją . Ciekawe jaką ona agencje znajdzie za 2000 euro brutto w której pracują opiekunki ze znajomością języka , bo przecież przy tej kwocie to zaoferują jej najwyżej 1200 euro . Obawiam się , że sobie tu trochę poczekam :przekleństwa: 

Jak nie urok , to sraczka :mur:

Bank ją nie okradnie. Pewnie ma komornika na karku?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Myślałam o tym samym ale jak ktoś ma komornika , to nie zakłada DG tylko pracuje na czarno . Nic z tego nie rozumiem O.o

Jeżeli ma płacone do ręki to jej komornik tego nie wydrze.

Może składki ZUS przestała opłacać albo coś w tym stylu?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Joy napisał:

Dzień dobry :)

Dzisiaj mija dwa tygodnie mojej pierwszej pracy.Udało mi się przeżyć:oklaski: i PDP też :d.

Jak się nic nie mieni to wieczorem stawiam Wszystkim szampana.To dzięki Waszym postom udało mi się wybrać stelę prawie idealną:wino:

To dzięki Twojemu zdrowemu rozsądkowi. :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MeryKy napisał:

Jeżeli ma płacone do ręki to jej komornik tego nie wydrze.

Może składki ZUS przestała opłacać albo coś w tym stylu?

Skladki Zus przy dzialalnosci to priorytet. Nie ma ,ze boli,do 10 kazdego miesiaca trzeba   zaniesc,a potem do 20 kazdego miesiaca  podatek,jesli taki wyjdzie oczywiscie,bo czestawo jest na 0.

Nawet Pit-u nie mozna zlozyc,jak sie zalega ze skladkami,bo najpierw wyslali mnie na gore w US,zeby kobitka sprawdzila  ,czy zadluzenia nie mam. Walnela pieczatke,ze ok i dopiero moglam na dole przy okienku zlozyc dokumenty.

Nie ma zartow,trzeba tego pilnowac :)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...