Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, violka napisał:

Przyznam bez bicia , że nie czytałam rano ze zrozumieniem :oops:ale już zaskoczyłam

a ja dalej głupią jestem. Tych świąt jest juz tyle, ze po tortach bokami mi sie wylewa. Jednak ten jeden raz mogę założyć zyczenia najlepszego i zeżreć kawał świeczki ku zadowoleniu solenizantki. O co tu biega:smutek:?. Widac z Enigma gadać nie mogę

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. niech będą kury. Przynajmniej wiadomo o ci chodzi:). Tylko komu kraść ? Tej @  @Mirelka1965 przydałoby się coś ukraść, za te zadane  rebusy. Od samego rana robię o tak: :mur: i już głowę jak piłkę plażową mam, szkoda ze sino-zielona. Po co to komu? Na spacerze widzialam drugą taką delikwentkę, lecz ta miala flaminga różowego na głowie. Ta musiala dawać po ścianie:haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Aaaa to Taka rocznica.

Gratuluję wszystkim że wytrzymaliśmy cały rok z Mirelką. :oklaski:

 

Już jakaś ciąża przydałaby się. Tylko słonie chodzą z brzuchem 12 miesiecy. Co ona taka chytra na te swoje wdzięki?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, violka napisał:

Przyznam bez bicia , że nie czytałam rano ze zrozumieniem :oops:ale już zaskoczyłam :d

Kochana Mirelko :cmok:

Gratuluję rocznicy , dziękuję za miło spędzony czas i życzę aby tych rocznic było wiele i były równie wielkim powodem do radości :cmok:image.thumb.png.1071fcd2b5d3a6974e3a8005dd0cfb62.png:oklaski:

 

:cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj prawie dostałam po głowie.Dostało mi się jak kozie za obierki,że pracuję przez firme i jeszcze jestem zadowolona.Moje znajome tu opiekunki ,pracujące prywatnie(na czarno)nabyły  wiedzy na jakimś forum jak to firmy oszukują,nie płacą,że max 1100 euro ,albo i mniej do wypłaty,że Zus tez nie płacony.Nie podjęłam tematu za mocno,tylko powiedziałam ,że na ile się umówiłam z firmą tyle mam.Zus też mam zapłacony.A co inne firmy robią,to nie wiem.Jeszcze popłyneły opowieści busowe ,które zamknęły w całość jakie to firmy be.No chyba muszę się zastanowic,czy aby nie daje się w bambuko robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tłumaczą to dlaczego pracują na czarno. Dla mnie agencje mają plus za to że jak miejsce mi nie pasuje to jadę w inne. Zwróć uwagę jak brzydko te pracujące na czarno wypowiadają się o swoich podopiecznych. Nie wszystkie ale większość. Pewnie dlatego że są uwiązane do jednego miejsca nie zawsze dobrego.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Teresadd napisał:

Dzisiaj prawie dostałam po głowie.Dostało mi się jak kozie za obierki,że pracuję przez firme i jeszcze jestem zadowolona.Moje znajome tu opiekunki ,pracujące prywatnie(na czarno)nabyły  wiedzy na jakimś forum jak to firmy oszukują,nie płacą,że max 1100 euro ,albo i mniej do wypłaty,że Zus tez nie płacony.Nie podjęłam tematu za mocno,tylko powiedziałam ,że na ile się umówiłam z firmą tyle mam.Zus też mam zapłacony.A co inne firmy robią,to nie wiem.Jeszcze popłyneły opowieści busowe ,które zamknęły w całość jakie to firmy be.No chyba muszę się zastanowic,czy aby nie daje się w bambuko robić?

Robisz się w bambuko....a jakże...:haha: Feeeee, że masz składki opłacane....feeeee, że masz umowę.....feeee, że masz zagwarantowane pewne prawa....feeeee, że za dużo zarabiasz....:szydera:  A najbardziej, to skandaliczne jest twoje zadowolenie....:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak...tak...już wiele razy poruszałyśmy temat pracy "na czarno" i wynagrodzeń.

Jestem bardzo na bieżąco, bo dzwonią do mnie też prywatnie z ofertami pracy. powiem krótko- śmiech na sali. Najwyższa stawka, jaką usłyszałam, to 350€/tydzień, z tym że roboty tam w c***

****************************************************************************

A teraz z innej beczki.

Pisałam, jaka tu rodzina podopiecznego jest . Tak normalni ludzie, że aż szok.

Jutro przyjeżdża zmienniczka, która już tu raz była.

Zagadnęła mnie najstarsza córka pdp, żebym porozmawiała z nią na temat wychodnego- nie mam tu normalnej codziennej pauzy, tylko jeden dzień w tygodniu+rekompensata.

Chodzi o to, że być może zmienniczce taki układ nie odpowiada, może woli częściej a krócej, oni postarają się jakoś to zorganizować, by była zadowolona, bo zauważyli, że ona nie wychodzi, albo na krótko i mimo, że oni są przy ojcu, to ona też. Próbowali z nią porozmawiać, ale chyba nie do końca zrozumiała.Czy mogę to z nią obgadać, bo obawiają się, że może jej to nie pasuje.....

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Jakoś tłumaczą to dlaczego pracują na czarno. Dla mnie agencje mają plus za to że jak miejsce mi nie pasuje to jadę w inne. Zwróć uwagę jak brzydko te pracujące na czarno wypowiadają się o swoich podopiecznych. Nie wszystkie ale większość. Pewnie dlatego że są uwiązane do jednego miejsca nie zawsze dobrego.

Może generalizuję, ale znakomita większość osób na "prywatnych" umowach daje sobą pomiatać...robi rzeczy, których nie powinna.....i wydziwiając na agencje same sobie tak siebie tłumaczą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Basiaim napisał:

Tak...tak...już wiele razy poruszałyśmy temat pracy "na czarno" i wynagrodzeń.

Jestem bardzo na bieżąco, bo dzwonią do mnie też prywatnie z ofertami pracy. powiem krótko- śmiech na sali. Najwyższa stawka, jaką usłyszałam, to 350€/tydzień, z tym że roboty tam w c***

****************************************************************************

A teraz z innej beczki.

Pisałam, jaka tu rodzina podopiecznego jest . Tak normalni ludzie, że aż szok.

Jutro przyjeżdża zmienniczka, która już tu raz była.

Zagadnęła mnie najstarsza córka pdp, żebym porozmawiała z nią na temat wychodnego- nie mam tu normalnej codziennej pauzy, tylko jeden dzień w tygodniu+rekompensata.

Chodzi o to, że być może zmienniczce taki układ nie odpowiada, może woli częściej a krócej, oni postarają się jakoś to zorganizować, by była zadowolona, bo zauważyli, że ona nie wychodzi, albo na krótko i mimo, że oni są przy ojcu, to ona też. Próbowali z nią porozmawiać, ale chyba nie do końca zrozumiała.Czy mogę to z nią obgadać, bo obawiają się, że może jej to nie pasuje.....

 

Zmienniczka słabo zna niemiecki? A może nie jest świadoma, że przysługuje jej wolne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Teresadd napisał:

Dzisiaj prawie dostałam po głowie.Dostało mi się jak kozie za obierki,że pracuję przez firme i jeszcze jestem zadowolona.Moje znajome tu opiekunki ,pracujące prywatnie(na czarno)nabyły  wiedzy na jakimś forum jak to firmy oszukują,nie płacą,że max 1100 euro ,albo i mniej do wypłaty,że Zus tez nie płacony.Nie podjęłam tematu za mocno,tylko powiedziałam ,że na ile się umówiłam z firmą tyle mam.Zus też mam zapłacony.A co inne firmy robią,to nie wiem.Jeszcze popłyneły opowieści busowe ,które zamknęły w całość jakie to firmy be.No chyba muszę się zastanowic,czy aby nie daje się w bambuko robić?

Tereska, dojrzałam na mapie, że masz do @violka rzut beretem...:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Aaaa to Taka rocznica.

Gratuluję wszystkim że wytrzymaliśmy cały rok z Mirelką. :oklaski:

 

Jak szukałam w wykopaliskach forumowych przywitania @Mirelka1965 ( swoją drogą  nie sądziłam , że tak ładnie to zrobiła :d ) to dowiedziałam się , że Ty pierwsza ją powitałaś . Oj bidulo , nie wiedziałaś co czynisz :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Jak szukałam w wykopaliskach forumowych przywitania @Mirelka1965 ( swoją drogą  nie sądziłam , że tak ładnie to zrobiła :d ) to dowiedziałam się , że Ty pierwsza ją powitałaś . Oj bidulo , nie wiedziałaś co czynisz :szydera:

:szydera:  i wtedy zaczęły się koszmary....:szydera:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Może generalizuję, ale znakomita większość osób na "prywatnych" umowach daje sobą pomiatać...robi rzeczy, których nie powinna.....i wydziwiając na agencje same sobie tak siebie tłumaczą....

Generalizujesz :d Zdecydowana większość , które ja znam , mają wolnego po kokardę i żyją jak pączki w maśle :d Wiem co mówię , bo widziałam na oczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Generalizujesz :d Zdecydowana większość , które ja znam , mają wolnego po kokardę i żyją jak pączki w maśle :d Wiem co mówię , bo widziałam na oczy 

Ja znam tylko taką jedną....reszta znanych mi "czarnych" opiekunek daje sobą pomiatać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...