Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@geronimo, ona Cię za rączkę wciągnęła a Ty taki niedomyślny. :haha:

A właśnie, Twoje plany fotograficzne się krystalizują czy jeszcze czekasz ? 

Tak, krystalizują się:haha:, krystalizują. Teraz @geronimo  przechodzi obok jubilera:szydera:. Może pierścionek mu wpadnie nieoczekiwanie:szydera: w ręce , potem znowu obok fotografki przemknie jak Don Pedro, płaszczem ją nakryje i szpadą zahaczy:szydera::haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@geronimo, ona Cię za rączkę wciągnęła a Ty taki niedomyślny. :haha:

A właśnie, Twoje plany fotograficzne się krystalizują czy jeszcze czekasz ? 

Ano, troche do przodu, na początku lipca przywiozłem trochę sprzętu z Łodzi, praktycznie całe wyposażenie już jest,

pozostał do przywiezienia z warszawki piec do wypalania porcelany i kompletowanie chemii.

Mam nadzieję ze w przyszłym roku zacznę wypuszczać z pod moich rąk fotografię kolekcjonerską.

Wszystko tak jak robiono w drugiej połowie osiemnastego wieku i początki dziewiętnastego.

Z fotografią i techniką nie mam problemów, problemem jest dla mnie nauczenie się robienia papieru czerpanego

To co będę robił to od A do Z ręczna robota, gdzieś muszę znaleźć manufakturę i fachmanów co mnie nauczą taki papier robic.:haha:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, geronimo napisał:

Ano, troche do przodu, na początku lipca przywiozłem trochę sprzętu z Łodzi, praktycznie całe wyposażenie już jest,

pozostał do przywiezienia z warszawki piec do wypalania porcelany i kompletowanie chemii.

Mam nadzieję ze w przyszłym roku zacznę wypuszczać z pod moich rąk fotografię kolekcjonerską.

Wszystko tak jak robiono w drugiej połowie osiemnastego wieku i początki dziewiętnastego.

Z fotografią i techniką nie mam problemów, problemem jest dla mnie nauczenie się robienia papieru czerpanego

To co będę robił to od A do Z ręczna robota, gdzieś muszę znaleźć manufakturę i fachmanów co mnie nauczą taki papier robic.:haha:

Piękne hobby . Szkoda , że nie idzie w parze z kasą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

Piękne hobby . Szkoda , że nie idzie w parze z kasą :(

A czy kiedyś sztuka szła w parze z kasą?

Wielcy umierali w biedzie, dzisiaj jest trochę lżej przetrwać.

Hobby? fotografia i jej techniki szlachetne to jest choroba, stan umysłu:)

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, geronimo napisał:

Ano, troche do przodu, na początku lipca przywiozłem trochę sprzętu z Łodzi, praktycznie całe wyposażenie już jest,

pozostał do przywiezienia z warszawki piec do wypalania porcelany i kompletowanie chemii.

Mam nadzieję ze w przyszłym roku zacznę wypuszczać z pod moich rąk fotografię kolekcjonerską.

Wszystko tak jak robiono w drugiej połowie osiemnastego wieku i początki dziewiętnastego.

Z fotografią i techniką nie mam problemów, problemem jest dla mnie nauczenie się robienia papieru czerpanego

To co będę robił to od A do Z ręczna robota, gdzieś muszę znaleźć manufakturę i fachmanów co mnie nauczą taki papier robic.:haha:

W Dusznikach Zdroju jest taka manufaktura jak dzieci tam były na wycieczce to jakieś kąski papieru własnoręcznie zrobione przywiozły .Może tam by Cię nauczyli :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

W Dusznikach Zdroju jest taka manufaktura jak dzieci tam były na wycieczce to jakieś kąski papieru własnoręcznie zrobione przywiozły .Może tam by Cię nauczyli :)

Wiem, mieszkałem prawie obok przez rok w Polanicy, własnie nad tym się zastanawiam.

Tam jest stara papiernia:)

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, geronimo napisał:

Wiem, mieszkałem prawie obok przez rok w Polanicy, własnie nad tym się zastanawiam.

Tam jest stara papiernia:)

:dobrze:i muzeum papiernictwa.Nie ma na co czekać aplikuj tam na czeladnika ;)

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, INEZ napisał:

:dobrze:i muzeum papiernictwa.Nie ma na co czekać aplikuj tam na czeladnika ;)

Wycieczkę do Egiptu sobie zafunduj. Tam papirusy na kg sprzedają. 

A tak w ogóle, to musisz mieć dostęp do bawełny, także wyciskarkę ( nie taką jak do czosnkuO.o) i matrycę. Najlepiej byłoby wpaść do zakładu karnego. Tam są spece co nawet 100 $ podrabiali. Z nudów nauczą Ciebie wszystkiego. W odwdzięce odsiedzisz za nich jakieś 10 latek i gitara. Wszyscy będą zadowoleni

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Joy napisał:

Wielka buźka:cmok:,odpoczywaj bo solidnie sobie na to zasłużyłaś.Tylko nie zapomnij o nas :( 

joy....miedzy pokojami ...tzn komnatami w ktorych przywrocic musze lad pierwotny bede w biegu dogladac moje foremki....:ostrzegam:

ten gest nie do was...to bezsilnosc

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Heidi napisał:

@ lucyna.beata nie prowokuj mnie proszę.:mur:  O godz. 0.30 to ja tylko mogę siku zrobić. Do wanny wskakuję zaraz i wody będzie dużo i czystej:szydera:. Cieszę się jednak pełnym sercem, że w domciu jesteś:cmok:  Wypoczywaj pełną parą. 

mam dokladnie zaplanowany wypopczynek...podobnie ja ty :haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lucyna.beata napisał:

joy....miedzy pokojami ...tzn komnatami w ktorych przywrocic musze lad pierwotny bede w biegu dogladac moje foremki....:ostrzegam:

ten gest nie do was...to bezsilnosc

A "kukułki" posłałaś rodzinie ? Ja nie mogłam się pohamować. Do czasu dusiłam w sobie, ale jak każdego nowego dnia "smoki"  na mnie napadały, to już perę z gęby puściłam niechybnie jak majster  na budowie.

Dni będziesz liczyć do powrotu do DE. Znane mi to z autopsji. 3maj się kobieto

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Heidi napisał:

Wycieczkę do Egiptu sobie zafunduj. Tam papirusy na kg sprzedają. 

A tak w ogóle, to musisz mieć dostęp do bawełny, także wyciskarkę ( nie taką jak do czosnkuO.o) i matrycę. Najlepiej byłoby wpaść do zakładu karnego. Tam są spece co nawet 100 $ podrabiali. Z nudów nauczą Ciebie wszystkiego. W odwdzięce odsiedzisz za nich jakieś 10 latek i gitara. Wszyscy będą zadowoleni

E tam matryce do druku to potrafię zrobić, żaden to problem, problem z papierem i farbą

Wolę na wolności być, chociaż ja swoje odsiaduję w Demenclandii, starczy:d

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, geronimo napisał:

E tam matryce do druku to potrafię zrobić, żaden to problem, problem z papierem i farbą

Wolę na wolności być, chociaż ja swoje odsiaduję w Demenclandii, starczy:d

A .......widzisz...., z zaufanych źródeł wiem, że jednego gościa nie mogli namierzyć co Don Corleone przerósł w mafijnych pomysłach . A Ty w Demenclandii się schowałeś:oklaski:. Spryciarzu :zwyciezca:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Heidi napisał:

A "kukułki" posłałaś rodzinie ? Ja nie mogłam się pohamować. Do czasu dusiłam w sobie, ale jak każdego nowego dnia "smoki"  na mnie napadały, to już perę z gęby puściłam niechybnie jak majster  na budowie.

Dni będziesz liczyć do powrotu do DE. Znane mi to z autopsji. 3maj się kobieto

najpierw w szoku po drodze pelnej niespodzianek nie moglam sie wyciszyc a potem jak weszlam tak mi wszystko opadlo..nie bede w szczegoly sie bawic...nie warto..znasz to podobnie jak inne dziewczyny...

tak czy owak..

po wizycie u syna wskoczylam na rower...nie wiem czy udalo mi sie rozpladowac ale czuje kolana bo od bardzo dlugiego czasu jechalam znow w sluchawkach z ostra muzyka na ciezkim biegu...

qwa qwa qwa

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

.po wizycie u syna wskoczylam na rower...nie wiem czy udalo mi sie rozpladowac ale czuje kolana bo od bardzo dlugiego czasu jechalam znow w sluchawkach z ostra muzyka na ciezkim biegu...

qwa qwa qwa

dzieci, dzieci, dzieci ;)

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

smmieszne bardzo bardzo ...mam samogon od ciotki bedzie z 70%...chyba sobie na sen zazyje

tylko pamiętaj, że przez skórę na kolanach licho do głowy wchodzi. Ja też powinnam to zrrobić, ale jak znam życie, to nie ucieknie okazja. To bedzie zapewne już niebawem ok. 15.10.2018. Będę sztywna jak szyna kolejowa

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby temat zmienic..

najpier bus zajechal dwie godziny pozniej....pani najpierw sie rozmyslila jakas....kiedy zmienili busa na inny okazalo sie ze jednak ta pani chce jechac wiec moj kierowca musial nadlozyc 200km...wyjechalam zamiast o 13,45 dopiero o 15,30...

mielismy kontrole policji...wszyscy wysiadka papiery zabrali do radiozowu...niemcy maja czas...kolejna godzina w plecy...

w slupsku przesiadka swoje torby pilnowalam...ale w wejherowei kiedy wysiadala jakas nawiedzona DOSLOWNIE pasazerka okazalo sie...nie ma jej torby...kolejne pol godziny....i tym sposobem zjechalam po polnocy.....

loje torby sa ze mna...juz rozpakowane....poukladane...zeby poczuc sie lepiej....:haha:

udalo mi sie "stworzyc poukladane rzeczy na polkach"...otwieram szafe i napawam sie widokiem ladu...dziala jak lampka wina:haha:

na dzsiaj koniec...jutro tez jest dzien....

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...