Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Lepsze są kurze łapki ( te z pazurkami)...gotuje się wywar jak na zupę....serio...tak u nas w rodzinie wspomaga się zrastanie kości. Świńskie szpacerówki są straaasznie tłuste i nie dają takiego efektu...no i waga urośnie...

Potwierdzam. Mogą też być szyje ale łapki najlepsze. W ogóle to w pewnym wieku powinno się jak najwięcej jeść potraw i zupek gotowanych na chrząstkach. Działają nie tylko na kości ale i na stawy. 

W domu zawsze staram się upolować i zamrażam podzielone na porcje. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem i zyje aczkolwiek mam intensywniee..zajechala zmiana na nascie dni wiec sie torszku dzieje...czasu czasu malo bedzie podejrzewam ale..nie pierwszy raz...dziewcze spac poszlo ja za momen okno przymkne na dwie godzinki a potem znow na dwie godzinki i tak do rana..przez nastepne dni...

ale potem urlopiczek

nie probuje was nadrobic ...ale bede zerkac, lypac w wolnej chwili...tylko kiedy? sie obaczy

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Kupiłam zasilacz a laptop i tak nie działa. A miałam kupić nowy to mi się wydawało że jak taki rozwalony działa dwa lata to jeszcze podziała.

A tu amba. Zdechł. 

I mam dylemat czy zwrócić zasilacz ( 36 EUR) czy go zostawić. Strasznie fikuśny jest. Ma jakieś sześć różnych końcówek. Tylko nie wiem do czego może się jeszcze przydać. Nowy laptop muszę kupić a on będzie z zasilaczem.

 

ale masz bajerowy..mariolanto...pomysl...jaka koncowka do czego:haha:

wiesz ja za swojego 30europlacilam bo swojego w domu zapomnialam wiec cena est znosna...tak kosztuja srednio...mozesz go wykorzystac na wszelki gdyby cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a

I think  ..sorry but Im don't feel deutsch people and culture so well.Im person which is,so hard in English language and culture so very close with them.Hmm ...this forum is very close with german carer..and I m have to say good bye.Maybe after few months I wil hmm but now..:hura::serce:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, INEZ napisał:

Wiesz ja Ciebie trochę nie rozumiem przecież ja ludzie się kochają to co w tym żenującego może być? a ,że para międzynarodowa polsko-niemiecka to jest ostatnio bardzo popularne połączenie ;)

roamingu nie bedzie...w takim polaczeniu:haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sayonara 52 napisał:

Tak doczytuje  i widze ,ze tu ho ho ,zamki, krolewny, baszty, jasniepanstwo.

strach sie odzywac.

A tu czlowiek ledwo klase srednia obskakuje.:(

Upal i mnie zabija,

Oglosilam wszem i wobec, ze jeszcze 2 dni tych upalow i zaczne gryzc ludzi na ulicy.

Normalnie na rozum mi sie rzuca.

Chodze wkurzona, pije litrami ciecze rozne i za chwile  oblewa mnie pot.

PDP upal nie przeszkadza, ona jak zmija grzeje sie w sloncu.

Dzis tu bylo 37C w cieniu, no masakra,

W tej chwili jest jedyne 29C.

Jak zyc?

Ciesz się tą klasą średnią ,bo  na zamku bezprawie się panoszy :haha:

Wróciłaś do Koeln ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

w pracy takie rzeczy tym bardziej są zabronione :haha:Powinnaś mieć czysty , niczym niezmącony umysł :haha:

alez mam czysty i klarowny umysl...zwlaszcza po dniu pelnym wrazen..to zawsze jakas odmiana co nie?

a czy aby piszemy  o usztywnionym palcu marasa???chociaz zaczelo sie od naszej kolezanki ktora szkode poniosla w ciechocinku...w pewnej chwili jakos istota problemu zeszla na sposoby usztywaniania palcow...:haha:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Wiesz jaką sensację bym wywołała przynosząc lapka, który ma część bebechów na wierzchu i popękaną obudowę.? :szydera:

To i tak cud że działał. :haha:

Bierz lapka i pędz do sklepu . Po pierwszym szoku zaproponują Ci nowego za 50% ceny :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lucyna.beata napisał:

alez mam czysty i klarowny umysl...zwlaszcza po dniu pelnym wrazen..to zawsze jakas odmiana co nie?

a czy aby piszemy  o usztywnionym palcu marasa???chociaz zaczelo sie od naszej kolezanki ktora szkode poniosla w ciechocinku...w pewnej chwili jakos istota problemu zeszla na sposoby usztywaniania palcow...:haha:

 

Jeszcze nie dotarłam do tego wątku , ale skoro to Baśka pisała o sztywnym czymś , to na pewno chodzi o 21 palec :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 1bozka napisał:

a

I think  ..sorry but Im don't feel deutsch people and culture so well.Im person which is,so hard in English language and culture so very close with them.Hmm ...this forum is very close with german carer..and I m have to say good bye.Maybe after few months I wil hmm but now..:hura::serce:

Dobra, ledwo niemiecki dziamię a tu jeszcze po angielsku, ni można tak po polsku? :smutek:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Barbara48 napisał:

Dobra, ledwo niemiecki dziamię a tu jeszcze po angielsku, ni można tak po polsku? :smutek:

Wiesz ja też nie miałabym nic naprzeciw..brak nieładnie trochę co Nie??zawsze można szyfrowane wiadomosci na priv wyslac..nie to ze nie znam języka aczkolwiek słabo ale..inni mogę się czuć..dziwnie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Potwierdzam. Mogą też być szyje ale łapki najlepsze. W ogóle to w pewnym wieku powinno się jak najwięcej jeść potraw i zupek gotowanych na chrząstkach. Działają nie tylko na kości ale i na stawy. 

W domu zawsze staram się upolować i zamrażam podzielone na porcje. 

to ty masz pozwolenie na bron????:kopara::haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...